Square Enix Blockchain oyunları üzerine yoğunlaştığını açıkladı

Fixlenmiş Hile, Genel, Güncel Hile, Hile, İnceleme/Özel İnceleme, Ön İncelemeler, Tam Çözüm/Rehber Mar 13, 2023 Yorum Yok

 
Japonya merkezli oyun geliştirme ve yayınlama şirketi olarak karşımıza çıkan, Final Fantasy, Kingdom Hearts ve daha Çok oyunla birlikte ön planda bulunan Square Enix, Blockchain temelli oyunlar üzerine ağırlaştığını bildirdi. Square Enix CEO’su Yosuke Matsuda, yeni blockchain oyunlarının 23/24 mali yılında piyasaya sürüleceğini söyledi.
 
Square Enix, Blockchain oyunlarıyla satışların artmasını istiyor
 
 
 
Geçtiğimiz günlerde bu Yıl içerisinde çıkış yapan Forspoken, onun öncesinde de Marvel’s Avengers (hizmetine nihayet veriliyor) üzere üretimlerle birlikte satışların hakikaten durağan haline geldiğini belirten Square Enix, bu durağan satışları arttırmak istiyor. nihayet vakitler birçok oyuncunun Düş kırıklığına uğradığı üretimlerle karşımıza çıkan Square Enix, artık ise Blockchain temelli oyunlara yöneliyor.
 
Blockchain teknolojisi kapsamında daha Evvel Ubisoft üzere firmalar Çeşitli denemeler içerisine giriş yapmıştı. Bu kapsamda NFT içerikli Ubisoft Quartz programını başlattı lakin bu program oyuncular tarafından Aka reaksiyonla karşılandı. Square Enix’in ise NFT’ler ve blok zinciri teknolojisine yaklaşımının ne olacağı şimdi belirli değil.
 
Square Enix, bu olayların akabinde Blockchain temelli projelere giriş yapmak istiyor ve bu Fikir etrafında ağırlaşıyor. Bakalım ne üzere projeler bizleri bekliyor olacak, daima Bir arada göreceğiz.
 
Peki siz Square Enix’in bu gidişatı hakkında neler düşünüyorsunuz?

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir