Sony’nin yeni patentine göre kontrolcü ısı veya soğukluk yayabilecek

Fixlenmiş Hile, Genel, Güncel Hile, Hile, İnceleme/Özel İnceleme, Ön İncelemeler, Tam Çözüm/Rehber Nis 09, 2023 Yorum Yok

 
Teknoloji firması Sony, oyun sırasında sıcaklığı değişebilen bir denetimci için yeni bir patent müracaatında bulundu. İlk olarak Exputer tarafından tespit edildiği üzere bu denetimci Misli plastik yerine kısmen daha yumuşak bir materyalden yapılacak.
 
Yeni denetimci elleri ısıtabilir yahut soğutabilir
 
 
 
Sony’nin belirttiğine nazaran bu denetimcinin bir kısmını Misli plastik yerine elastik – yumuşak materyalden yapmak dokunsal tecrübesi daha da zenginleştirebilir. Bununla birlikte birebir vakitte sıcaklık seviyesi de değişerek oyuncunun eline Türlü ölçülerde daha âlâ ısı yahut soğuk hava yayabilir. Bu ısı yayılımı denetimci içerisine iç edilecek elektriksel bir devir aracılığıyla gerçekleştirilebilir.
 
Teorik olarak bu denetimci ile oyuncular bir oyunda yanardağa yahut karlı alana girerse girdiği ortama nazaran ısı artacak yahut düşecek. Bu da ellerin ısınıp soğumasına Sebep olabilecek.
 
Elbette patentin alınmış olması ve bu fikrin ortada oluşu bu denetimcinin mutlaka piyasaya sürüleceği manasına gelmiyor. Fakat ortada bu usul bir fikrin olduğunu söylemekte fayda var. 
 
Patent içeriği
 
 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir