Sony, PS5 ve PC oyunlarının arasındaki çizgiyi korumak istiyor

Fixlenmiş Hile, Genel, Güncel Hile, Hile, İnceleme/Özel İnceleme, Ön İncelemeler, Tam Çözüm/Rehber May 22, 2023 Yorum Yok

 
Son birkaç yılda teknoloji ve oyun firması Sony, birinci taraf oyunlarının birçoklarını PC platformunda piyasaya sürdü. Bu sürümlerin birçok satış manasında Aka muvaffakiyetler elde etse de Sony, birinci taraf oyunların PS5 ve PC sürümleri ortasındaki o çizgiyi korumak istediğini açıkladı.
 
Sony geleceğe yönelik Türlü açıklamalarda bulundu
 
 
 
Sony geldiğimiz noktada birçok Playstation oyununu PC’ye getirdi ve bu kapsamda satış sayılarını da açıkladı. Kasım 2022’de şirket, Marvel’s Spider-Man Remastered’ın PC’de en süratli satan oyunu olduğunu duyurdu. diğer taraftan God of War, veHorizon Zero Dawn üzere oyunlar PC tarafında muvaffakiyetler elde etti. Bu başarılarla her Playstation oyununun kısa müddette PC’ye gelebileceğini düşünüyor olsak da bu durum beklenildiği üzere olmayacak.
 
Sony Interactive Entertainment lideri ve CEO’su Jim Ryan bu durum hakkında Türlü açıklamalarda bulundu ve şunları aktardı: “PS5’e Özel oyunların sayısını ve bu oyunların PC sürümlerinin çıkışını da kademeli olarak artırıyoruz. Bu kapsamda PS sürümünün yayınlanmasından en az iki yahut üç Yıl sonra PC sürümünün gelmesine daha Olumlu bakıyoruz.”
 

Sony Interactive Entertainment öte yandan 24 Mayıs TSİ 23:00’te PlayStation Showcase 2023 aktifliğine mesken sahipliği yapacak.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir