Sony, 2023 Yılının Üçüncü Çeyreğinde 10 Milyon PS5 Satacağını Öngörüyor

Fixlenmiş Hile, Genel, Güncel Hile, Hile, İnceleme/Özel İnceleme, Ön İncelemeler, Tam Çözüm/Rehber Şub 13, 2023 Yorum Yok

 
Sony tarafından kullanıcılara sunulan yeni jenerasyon konsol Playstation 5 satışlarını sürdürmeye devam ediyor. Geçtiğimiz süreçte Sonyi 31 Aralık 2022’de sona eren mali raporda, PlayStation 5’in dünya çapında 32,1 milyon adet sattığını açıklamıştı. Artık ise yeni bir raporda 2023 yılının üçüncü çeyreğinde 10 milyondan Çok PS5 satışı yapacağını öngörüyor.
 
Sony en düşük ayını Ağustos olarak belirledi
 
 
 
Insider Gaming tarafından ortaya çıkarılan rapora nazaran Sony, en düşük satış sayısına sahip olacak ayını 1,5 milyon adetle Ağustos 2023 olarak belirledi. Bunun yanı Dizi Sony, Kasım 2023’te 4,8 milyon adetlik satış yapmayı bekliyor. Bu da 10.5 milyon adet konsolun satılacağı manasına geliyor. Lakin dediğimiz üzere bunlar yalnızca kestirimi datalar.
 
Geldiğimiz noktada birçok farklı PS5 konsol sürümü piyasaya sürüldü. Birinci PS5 konsolu yeni sürüm PS5 konsollarına nazaran daha ağırdı, daha sonra yeni sürümler ile içerisinden birçok kesim çıkarıldı yahut daha minimalist bir hale getirildi. Böylelikle daha da hafif bir sürüme kavuştu. Artık ise yeni bir konsol sürümü yolda. Yeni konsolların üretimi ise Nisan 2023’te başlayacak.  

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir