SEGA, Angry Birds geliştiricisi Rovio’yu satın almak istiyor!

Fixlenmiş Hile, Genel, Güncel Hile, Hile, İnceleme/Özel İnceleme, Ön İncelemeler, Tam Çözüm/Rehber Nis 22, 2023 Yorum Yok

 
Wall Street Journal (gazete) tarafından yayınlanan bir rapora göre Japonya merkezli oyun geliştiricisi ve yayıncısı SEGA’nın Angry Birds geliştiricisi Rovio Entertainment’ı yaklaşık 1 milyar dolara satın almak için bir mutabakata varacağı belirtiliyor. Bu kapsamda görüşmelerin bozulmaması ve sürecin uzamaması ismine önümüzdeki hafta başında imza atılacağı söyleniyor.
 
SEGA, Rovio’yu satın almaya yakın
 
 
 
Yayınlanan rapora nazaran SEGA’nın Rovio’yu almak için atılım yaptığı ve bu atılımın de sonuca yakın olduğu belirtiliyor. Rapora Karşılık olarak bir SEGA temsilcisi ise şu cümleleri bizlere aktarıyor: “Bu mutabakatla ilgili şimdi resmi bir karar alınmadı. SEGA bu kapsamda kurumsal bedelini en düzgün formda nasıl artıracağını düşünmeye devam ediyor.” 
 
Öte yandan geçtiğimiz Ocak ayında Playtika, Rovio Entertainment’ı yaklaşık 800 milyon dolara satın alma teklifini duyurdu. Fakat bu Teklif rastgele bir sonuca ulaşmadı ve Mart ayı sonunda da resmi olarak teklifin sonuçsuz kaldığı açıklandı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir