Resident Evil Village: Shadow of Rose – İnceleme

Fixlenmiş Hile, Genel, Güncel Hile, Hile, İnceleme/Özel İnceleme, Ön İncelemeler, Tam Çözüm/Rehber Şub 27, 2023 Yorum Yok

 
Ethan’ın tek kızı Rose ile atıldığımız bu macerada Aka tehlikeler bizleri bekliyor. Resident Evil Village finaline bağlanan bu ek paketle birlikte pek hoş ve aksiyon dolu bir tecrübe elde ediyoruz. Bu ek paket içerisinde hayli gergin anlar yaşıyor ve karşımıza Daimi olarak sağdan soldan yaratıklar çıkıyor. Atıldığımız bu ek paket macerasında ruh emiciler, Çeşitli işveren savaşları ve daha fazlası bizleri bekliyor.
 
Ek paket deyip geçmeyeceğimiz öyküsü ile ve atmosferi ile bizleri oyuna bağlayan bu üretim sayesinde pek dehşet dolu ve aksiyon dolu anlar yaşayabiliyor bunu yanı Dizi ros ile atıldığımız bu macerada Viilage’ın kıssasını kesişen birçok nokta yer alıyor aslında anne oyunu içerisinde yer Meydan şatoda atılacağımız bu macerada şatonun Yeniden Aşina olduğumuz kısımlara geçiş yapabiliyor ve burada farklı farklı tehlikelere ve hikaye kalıntılarına ulaşabiliyoruz.
 
Elindeki güçleri ortadan kaldırmak isteyen Rose
 
 
 
Bu ek paket içerisinde aşina olduğumuz o gergin ve dehşet dolu atmosfer bizlere yansıtılıyor. Rose karakteri atılacağımız bu aksiyon macerasında kendimize ilişkin güçlerden Dolayı Aka bir ıstırap yaşıyor ve elimizdeki bu güçler nedeniyle kimse Dost edinemiyoruz. Toplumsal hayat konusunda zorluk çeken Rose, elindeki güçler nedeniyle ucube olarak görülüyor ve bu sebepten dolayı de elindeki bu gücü ortadan kaldırabileceği kristale yönelmek istiyor.
 
Hikayenin temelini oluşturan bu sebepten Dolayı Aka bir maceraya atılan Rose ile Öbür bir gerçekliğe hakikat yol alıyoruz. Bu gerçeklikte bizleri dehşet dolu anlar, Rose karakterinin yüzlerce klonu ve daha fazlası bizleri bekliyor.
 
Ross karakteri elindeki güçler nedeniyle birçok maharete ve yeteneğe sahip. Bu sebepten dolayı de toplumsal etrafı gelişmemiş durumda. Oyun içerisinde atılacağımız macerada Rose’un etrafı bu güçlerden Dolayı dalga geçiyor. Rose da içe kapanık bir kız olarak bu hayattaki ömrünü sürdürmeye çalışıyor. İşte bütün bu meselelerden Dolayı buna bir nihayet vermek için bu maceraya atılıyoruz.
 
Değerli bir kristali aradığımız bu oyun içerisinde alternatif bir gerçekliğe gidiyor ve anne oyundan aşina olduğumuz şatoya dönüş yapıyoruz. Burada karşımıza ruh emiciler ve tıpkı biz olan klonlar çıkıyor. Klonların öncelikle ne olduğunu hikaye içerisinde anlayacaksınız. Münasebetiyle burada spoiler vermemek için rastgele bir ayrıntıya girmiyorum. Fakat bu klonlar Hasım değil onu söyleyeyim.
 
Ruh emiciler, silah geliştirme mekaniği ve daha fazlası
 
 
 
Oyun içerisinde ruhlardan beslenen bir ruh emici tayfası bu ek paket içerisinde yer alıyor. Şato içerisinde atılacağımız bu macera boyunca Daimi olarak ruh emicilerle kapışıyor ve onlar alt etmek için elimizdeki silah ve daha fazlasına davranabiliyoruz. Oyunda farklı silah çeşitleri bulunuyor ve bu silahları da etraftan bulduğumuz aparatlar sayesinde geliştirebiliyoruz. Oyun içerisinde tabancadan pompalı tüfeğe fırlatacağımız bombalara kadar birçok silah çeşidi yer alıyor. Bunları kullanmak Olağan ki büsbütün bize kalmış durumda. Oyun içerisinde Şayet Fazla Çok ruh emici karşımıza çıkıyorsa toplu bir biçimde ortadan kaldırmak için patlayıcı fırlatmak en mantıklısı.
 
Aksiyon ve nişancı tiplerinin harmanlığı bu oyun içerisinde çok hoş bir Resident Evil tecrübesi elde edebiliyoruz. Oyunda Tekrar etrafta çözebileceğimiz Türlü bulmacalar, aksiyona dalacağımız kısımlar ve daha fazlası bizleri bekliyor. Oyunda kendi hünerlerimizi ve elimizdeki silahları düşmanlara karşı kullanabiliyor, onları alt ettikten sonra da yolumuza devam edebiliyoruz.
 
Arkadaş etrafının ucube olarak gördüğü Rose karakteri ile atıldığımız bu macerada elbette craft sistemi yer alıyor. Bu craft sistemi ile birlikte silahlarımızı geliştirebiliyor ve yeni öğeler oluşturabiliyoruz. mesela etraftan topladığımız öğelerle birlikte med-kit yahut tabancamız için mermiler yapabiliyoruz. Kısıtlı cephaneye sahip olduğumuz bu oyun içerisinde Ara Dizi mermi üretmek için etrafı araştırmak epeyce Ehemmiyet arz ediyor.
 
Elimizdeki büyülü Sıkıntı ile yolumuzu açabiliyoruz
 
 
 
Atmosferi ile ve grafikleri ile de ön plana çıkan bu üretim içerisinde sağdan soldan akan sıvılar görebiliyoruz. Midemizi bulandıran bu sıvıları elimizdeki güçlerle birlikte ortadan kaldırabiliyor ve karşımıza çıkan çiçekleri soldurabiliyoruz. Çiçekleri soldurduğumuz esnada da bu mide bulandırıcı sıvılar ortadan kalkıyor ve yolumuz açılıyor, böylelikle buradan devam edebiliyoruz. Elimizdeki güçle birlikte yalnızca yolumuzu değil, ruh emicileri de kısa müddetliğine de dondurabiliyoruz. Bu güçler ileride daha da genişliyor ve işveren savaşı esnasında epeyce işe Yarar bir hale bürünüyor.
 
Geçiş yaptığımız kozmosta herkes berbat, biri hariç..
 
 
 

Atıldığımız bu gerçeklikte her bir Ira Hasım olarak karşımıza çıkıyor. anne oyundan aşina olduğumuz Kocaman yapılı tüccar abimiz burada bizleri Kötü bir biçimde karşılıyor ve peşimize ruh emicileri takıyor. Lakin bu karakterlerin Öbür bir şeyin tesirinde olduğunu biliyoruz.

Burada düşmanlar haricinde bize yardım eden bir Micheal abimiz bulunuyor. Bu abimiz etrafa yazıp çizerek bizlere dayanak olmaya çalışıyor ve yol gösterici rolünü üstleniyor. Micheal ağabeyimizle birlikte atıldığımız bu macerada güçlü anlarda Fazla Yardımcı oluyor ve bizlere Ara Dizi Türlü öğeler veriyor. O yüzden Micheal ağabeyimize minnettarız.
 
Gizlilik ögeleri yer alıyor
 
 
 
Aksiyon ve nişancı ögelerinin yer aldığı bu üretim içerisinde elbette olmazsa olmaz kapalılık ögeleri da bulunuyor. Yer yer birtakım kısımlarda gizlenmemiz gereken kısımlar oluyor ve bu kısımlarda karşımıza radar formunda devinim eden düşmanlar çıkıyor. Bu düşmanların belirli bir devinim planı bulunuyor, bu planı aklımızda tutarak ve gerçek vakitte atılım yaparak aşabiliyoruz. Oyun içerisinde bu stil saklılık kısımları da bulunuyor ve bu da oyuna çeşitlilik katıyor diyebilirim.
 
Little Nightmares gibisi bir bölüm
 
 
 
Oyun içerisinde bu zımnilik kısımlarından haricinde bir de Little Nightmares oyununu anımsatan bir kısım bulunuyor. Bu kısım nitekim de ilgimi çeken kısımlardan biri oldu. Burada sandalyeler – dolaplar her şey Aka olarak karşımıza çıkıyor ve biz burada Ufak bir kız olarak yolumuza devam etmeye çalışıyoruz. Bu kısımda Tekrar gizli bilinmeyen ilerlemeye çalışıyor ve Little Nightmares gibisi bir tecrübesi elde ediyoruz.
 
Bu ek paket içerisinde farklı farklı oynanış sekansları bulunuyor. Üstte da bahsettiğim üzere bir anda üzerimize gelen ruh emicileri ortadan kaldırma kısımları yani aksiyon sekansları, bunun yanı Dizi gizli olarak ilerleyebileceğimiz saklılık kısımları, ek olarak karşımıza yer yer çıkan işveren savaşları ve daha fazlası bu paketin içerisinde yer alıyor. Bir DLC olarak dolu dolu bir içeriği bizlere sunan bu oyun yaklaşık olarak 4-5 saat içerisinde oynanışınıza nazaran bitiyor.
 
Ana oyunun finali ile hayli hoş bir formda bağlanan bu ek paket bizlere pek hoş bir tecrübe sunuyor diyebilirim.  DLC paketi nitekim de gergin dolu ortamları ve endişe dolu anları bizlere aktarıyor. Shadow of the Rose paketini oynarken kendimi hayli gergin hissettim ve bu kadar gerginliğin burada yer alması hakikaten de güzeline gitti.
 
Tatmin eden bir ek paket deneyimi
 
 
 

Özel güçlerimizi ortadan kaldırmak için atıldığımız bu Rose macerasında hoş bir tecrübe elde ediyor ve Şayet anne oyunu oynadıysanız kesinlikle bu ek pakete de bir göz atmanızı tavsiye ediyorum. Farklı farklı oynanış kısımlarının yer aldığı bu paket bizlere aksiyon ve dehşet dolu anlar yaşatıyor. anne oyundan Temel alınan özellikler paket içerisinde epeyce hoş yer buluyor ve kıssayı konusunda da bizleri Düş kırıklığına uğratmıyor. Bildiğimiz ortamlarda gezindiğimiz bu ek paket içerisinde Çeşitli işveren savaşları, bulmaca kısımları ve daha fazlası bizleri bekliyor. Bilhassa hikaye kısmında bizleri şaşırtan durumlar bulunuyor. Bunları da ek paketi oynadığınız esnada deneyimliyorsunuz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir