PlayStation VR2 satışları hayal kırıklığına mı uğrattı?

Fixlenmiş Hile, Genel, Güncel Hile, Hile, İnceleme/Özel İnceleme, Ön İncelemeler, Tam Çözüm/Rehber Nis 23, 2023 Yorum Yok

 
Sony tarafından kullanıcılara sunulan sanal başlık PlayStation VR2 satışlarının Hayal kırıklığı yarattığına dair raporlar ortaya çıktı. Hatta bu raporlara nazaran Sony, sanal gerçeklik başlığının üretimini durdurma kararı aldığı bile sav edildi. Eserin fiyatının hem kıymetli olması hem de kâfi derecede içeriğin olmaması sebebiyle az satış yakaladığı bildirildi.
 
PlayStation VR2 Hayal kırıklığı mı yaratıyor?
 
 
 
Birçok analist PS VR2’nin sönük çıkış yapmasıyla birlikte Sony’yi eleştiriyor ve bu kapsamda eserin fiyatının yüksek olduğunu belirtiyor. 549,99 dolardan satışa sunulan sanal başlığı kullanmak PlayStation 5 konsolu gerekiyor. Bunun yanı Dizi başlıkta Özgün PSVR oyunlarına geriye dönük uyumluluk takviyesi yer almıyor. Bu durum haliyle içeriğin kısıtlı olmasıyla sonuçlanıyor.
 
Yine ortaya çıkan raporlara nazaran Sony, 22 Şubat (2023) tarihinden Mart ayı sonuna kadar 270.000 ila 300.000 PlayStation VR2 başlığı satacağını öngörüyor. Bu kapsamda 300.000 satışın yakalandığı bildiriliyor. Şayet bu sayı doğruysa PS VR2 çıkışıyla birlikte en Fazla satan VR kulaklıklardan biri olacak.
 
 
 
Ortada şimdi resmi sayılar olmadığından Dolayı bu raporlar aracılığıyla satışlar varsayım ediliyor ve bu raporların elbette doğrulanması gerekiyor. 
 
Öte yandan birinci PlayStation VR başlığı birinci beş ayında yaklaşık 915.000 adet sattı. PlayStation VR2 ise şu anne kadar bunun yaklaşık üçte bir satış sayısına ulaştı. 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir