Platform macera oyunu Elypse bu ay çıkış yapıyor

Fixlenmiş Hile, Genel, Güncel Hile, Hile, İnceleme/Özel İnceleme, Ön İncelemeler, Tam Çözüm/Rehber May 08, 2023 Yorum Yok

 
Yayıncı PID Games ve geliştirici Hot Chili Games, yandan görünümlü aksiyon platform oyunu Elypse’in PC sürümünün 17 Mayıs’ta Steam ve Epic Games Store üzerinden piyasaya sürüleceğini duyurdu. Oyunun PlayStation 5, PlayStation 4 ve Switch sürümleri 2023’ün sonlarında çıkış yapacak.
 
Oyun bizlere Türlü platform zorluklarını sunacak
 
 
 
Trajik bir kıssaya adım atabileceğimiz ve harabeye dönmüş Elypse dünyasını keşfe çıkabileceğimiz oyunda Çeşitli gizemleri açığa çıkarabileceğiz. Gizemli bir dünyada bahtımıza karşı Cenk verdiğimiz oyunda “metroidvania” biçimi mekanikler de karşımıza çıkacak. Hasebiyle güçlü bir platform oyunu bizleri bekliyor olacak.
 
Metroidvania şekli oyunlar genel olarak aşamadığımız bir yeri geçmek için geriye dönebileceğimiz, orada bir müddet uğraşabileceğimiz ve yeni mekaniklerle birlikte o kısmı aşabileceğimiz içeriği bizlere aktarıyor. Bu da oyun içerisinde daha Çok uğraşacağımız ve ilerleme hissiyatına kapılacağımız manasına geliyor. Elypse oyununda da bu durum Laf konusu.
 
Genel olarak oyun arka planda bizlere bir hikaye anlatacak. Bu hikaye kapsamında farklı platform zorluklarıyla karşılaşacağız ve ilerlemeye çalışacağız. Platformları aşmak için de bir mühlet uğraşmamız gerekecek. Aştıkça öyküyü ilerletecek ve sonuna gelmeye başlayacağız. 
 
Elypse çıkış tarihi fragmanı 
 
 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir