Knockout City önümüzdeki ay oyunculara veda ediyor! Peki neden?

Fixlenmiş Hile, Genel, Güncel Hile, Hile, İnceleme/Özel İnceleme, Ön İncelemeler, Tam Çözüm/Rehber May 08, 2023 Yorum Yok

 
Geliştirici Velan Studios tarafından oyunculara sunulan oynaması fiyatsız kadro tabanlı spor oyunu Knockout City, 6 Haziran’da hizmetine nihayet vererek oyunculara veda etmeye hazırlanıyor.
 
Birinci olarak fiyatlı bir Bina ile birlikte karşımıza çıkan ekip tabanlı cümbüş odaklı nişancı oyunu 6. dönemden itibaren fiyatsız bir yapıya büründü. Bu Bina ile birlikte oyuncular fiyatsız bir formda oyuna iç oldu ve birçok oyuncu da bu oyuna akın etti. Daha sonraki süreçte bu fiyatsız Bina sebebiyle evvelce oyunu satın Meydan oyunculara Türlü mükafatlar verildi ve bu ortadaki ayrım kapatılmaya çalışıldı fakat ne yazık ki oyunun gidişatı fiyatsız geçiş ile birlikte yaşadığı artışla kalmadı daha sonraki süreçte bu oyuncu sayısı azalmaya başladı.
 
Resmi sunucular kapanıyor 
 
 
 
Oyuncu sayısını yavaş yavaş azalması ile birlikte takım her dönemde daha Çok içeriği oyuna getirmeye başladı ve lakin bu da gidişata ne yazık ki Mani olamadı. Birinci olarak 2021 yılında çıkan bu imal şu anda PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 5, Xbox Series, Switch ve Steam üzerinden PC için mevcut. Şimdilik bu platformlarda oynanabilen fakat ileriki safhalarda oyunculara veda edecek olan bu üretim hizmetine nihayet vermeye hazırlanıyor. Hizmetine nihayet vermesi ile birlikte oyunun sunucuları büsbütün kapanıyor ve oynanamaz hale geliyor. Münasebetiyle bu süreç boyunca oyunu oynayabilir ve fiyatsız bir halde deneyimleyebilirsiniz.
 
Eğlenceli bir Bina ile birlikte karşımıza çıkan bu oyun içerisinde aslında yakar topun oyunlaştırılmış halini deneyimleyebiliyor ve bu sayede Çeşitli aksiyon ve platformu ögelerini da aşabiliyoruz. Oyun elbette birinci çıkışıyla birlikte Aka beklentilerle karşımıza çıktı ve Çeşitli platformlarda birçok reklamını gördük. Twitch üzerinden içerik üreticileri bu oyunun oynanmasına vesile oldu ve birçok oyuncu da bu yapılan reklamlarla birlikte oyuna iştirak gösterdi. Birinci 5-6 dönem oyuncu sayısı çok uygun bir formda ilerledi fakat daha sonraki süreçte bu durum Tersine dönmeye başladı ve oyuncular oyunda genel olarak daima tıpkı şeyi yaptıklarından ve yetersiz içerik olduğundan bahsetti.
 
Ekip bu durum hakkında İzah yaptı 
 
 
 
Hizmetine nihayet verecek olan imal haziranın birinci haftasında sunucularını büsbütün kapatmaya hazırlanıyor ve takım de bu bahis hakkında birtakım açıklamalarda bulunuyor. Velan Studios’un açıklamalarını sizlere aktaracak olursak: “Oyunun çıkışının üzerinden yaklaşık 2 yıldan Çok bir mühlet geçti ve bu süreçte oyunculara eğlenceli bir tecrübe aktarmaya çalıştık. Lakin oyunun ne yazık ki 6 Haziran 2023 tarihinde hizmetine nihayet vereceğini duyuruyoruz. Sizlere bu formda veda ettiğimiz için üzgünüz. Belirtilen tarihten itibaren oyunun sunucuları büsbütün kapanacak ve oyunu artık oynanamaz duruma gelecek. Bu, bizler için nihayet derece güç bir karardı ve attığımız bu adımdan Dolayı da epeyce üzgünüz.”
 
Özel sunucular sayesinde oyunu oynamaya devam edebileceksiniz 
 
 
 
Çeşitli açıklamalarla birlikte karşımıza çıkan takım oyunun büsbütün kapatılacağını ve 6 Haziran tarihinden itibaren oyunun oynanmayacağını belirtiyor. Münasebetiyle bu tarihten itibaren ne yazık ki oyuncular oyunu elde edemeyecek ve yer aldığı bütün platformlardan oyun kaldırılacak. Böylelikle oyunun hem sayfasına ulaşılamayacak hem de oyunun içeriğine erişilemeyecek.
 
bütün bu erişilemez duruma Karşın geliştirici takım yalnızca PC’de geçerli olmak üzere Özel sunucuların olacağını belirtiyor. 6 Haziran’da hizmete veda edecek olan bu üretimi Özel sunucular sayesinde oynamaya devam edebileceksiniz. Bu sunuculara erişim fiyatsız bir biçimde olacak ve bu fiyatsız Bina sayesinde de Özel sunucularda oyunu deneyimleyebilecek ve oynayabileceksiniz. Lakin bundan sonraki süreçte oyuna rastgele bir geliştirme yahut içerik eklenmeyecek. Bu durumda oyuncular için rastgele bir ilerleme sistemi de yer almayacak. Münasebetiyle bu Özel sunucularda oyun ne kadar oynanır bilinmiyor.
 
Oyun bizlere neler sunuyor? 
 
 
 
Yakar top temalı bu imal içerisinde takım tabanlı bir Bina bulunuyor ve takımımıza farklı arkadaşlarımızı ve oyuncuları Davet edebiliyoruz. Davet ettikten sonra kendimize ilişkin bir ekip kurabiliyor, oyun içerisinde farklı farklı arenalara atılabiliyor ve bu arenalarda kapışabiliyoruz. Yakar topu öteki oyuncuların üzerine atabiliyor, onları bu toplarla birlikte vurabiliyor ve Çeşitli puanlar kazanabiliyoruz. Oyun içerisinde farklı farklı arenalar bulunuyor ve bu arenalarda öteki gruplarla birlikte kapışabiliyor ve oyundan galip çıkmaya çalışıyoruz. Knockout City içerisinde bulunan bu arenaların her birinin kendine ilişkin atmosferi, yapısı ve platform zorlukları bulunuyor. Hasebiyle üstlere gerçek atlayıp zıplayabiliyor sağa sola yanlışsız kaçabiliyor ve Türlü ögelerle birlikte oyun içerisinde bizlere yanlışsız gelen toplardan kaçmaya çalışabiliyoruz.
 
çok oyunculu maçlara geçiş yaparak oyun içerisinde Türlü puanlar kazanabiliyor ve yeni mükafatların de sahibi olabiliyoruz. Oyunda ister direkt olarak kendi ekibinizi kurabiliyor istersek de farklı ekibe direkt iç olabiliyoruz. Yakar topla birlikte üstünlük sağlayabileceğimiz bu üretim içerisinde rakip gruplarla karşılaşarak Fazla oyunculu mod içerisinde yer alabiliyor ve diğer rakipleri saf dışı bırakmak için elimizden geleni yapıyoruz. Bir yandan rakip kadrosu ortadan kaldırmayı hedeflerken öteki yandan ise kendi kadro arkadaşlarımızla birlikte oyunda Çeşitli planlar kurabiliyor ve rakip oyuncuları abluka altına alabiliyoruz. Oyunda farklı farklı yapabileceğimiz hareketler bulunuyor ve Türlü süratlerde da yakar topumuzu fırlatabiliyoruz.
 
Çeşitli oyun modları ve farklı arenalar yer alıyor 
 
 
Oyun içerisinde elbette Fazla Çeşitli içerik haritaları bizleri bekliyor ve Çeşitli özelleştirmeler de bu imal içerisinde mevcut. Oyunda farklı top cinsleri, farklı yerler, bölgeler, arenalar ve Türlü oyun modları da yer alıyor. Bu içeriklerle birlikte oyundan daha farklı tecrübeler elde edebiliyor ve her top çeşidi ile birlikte farklı etkinliklere, misyonlara ve daha fazlasına iştirak gösterebiliyoruz. Natürel farklı top tiplerinin kendine ilişkin Türlü avantajları ve dezavantajları bulunuyor ve bunların kimileri da büsbütün özelleştirme formunda karşımıza çıkıyor.
Knockout City’de Temel maksadımız ekibimizle birlikte arenaya atılmak, bu arenada topu rakibe yanlışsız atmak topu / direkt yakalamak ve toptan kaçmak. Büsbütün rakipleri gafil avlama formunda karşımıza çıkan bu üretimde rakipleri geriden yahut Aksi bulunduğu anda vurarak onları alt edebiliyoruz. Oyun içerisinde gerçek hayatta oynadığımız biçimde üzerimize gelen yakar topu tutabiliyor ve bu yakar topu rakibin üzerine fırlatarak onu Aksi ayakta yakalamaya çalışıyoruz. Hasebiyle sayı yapmamız için yakar topun rakibe vurması ve rakibin bu topu tutmaması gerekiyor. Gerçek hayattaki yakar top kuralları aslında bu oyun içerisinde Temel alınmış durumda fakat oyun Alışılmış ki daha Çok içeriği ve eğlenceyi bünyesinde barındırıyor.
 
Takımımızla irtibat Fazla önemli 
 
 
Oyun içerisinde elbette rakip oyuncuları alt etmek için kendi kadromuzla birlikte bağlantı haline geçebiliyor ve bu irtibatla birlikte Çeşitli stratejiler ve planlar sağlayabiliyoruz. Rakipleri saf dışı bırakmak için kendi kadro arkadaşlarımızla birlikte konuşabiliyor, onlara pas atabiliyor ve bir anda rakibin oyuncusunu Aksi ayakta yakalayabiliyor ve onu alt edebiliyoruz. Hasebiyle oyun içerisinde Türlü paslaşmalar yapabiliyor ve yakar topu direkt rakiplerin üzerine atabiliyoruz.
Knockout City içerisinde Türlü özelleştirme seçenekleri de bulunuyor ve kendi karakterimizi yaratmak için oyun bizlere İmkan sunuyor. Oyunda karakterinizi özelleştirebiliyor ve arkadaşlarımızla birlikte dilediğimiz kadrosu kurabiliyoruz. Farklı farklı kostümleri üzerinize alabileceğimiz ve Çeşitli elbiselerle birlikte donanabileceğimiz bu üretim içerisinde istediğimiz özelleştirmelerle rakip oyuncuları alt edebiliyor ve Çeşitli etkinliklere katılabiliyoruz. Etkinliklerle birlikte yeni kostümlerin kilidini açabiliyor ve Çeşitli özelleştirmelerin de sahibi olabiliyoruz. Hasebiyle oyun içerisinde yeni içeriklerin kilidini açmak için misyonları yapmak ve etkinliklere katılmak hayli Ehemmiyet arz ediyor.
 
Oyuncular çevrimiçi ögeleri süratli bir biçimde tüketiyor 
 
 
Oyun genel prestijiyle Steam üzerinde ve öteki platformlarda Olumlu bir halde karşılanıyor ve oyuncular bu oyun ile eğlenceli dakikalar geçirdiğini Anlatım ediyor. Oyunun Doğal ki bu halde hizmetine nihayet Eda durumu ile karşımıza çıkması oyuncuları üzen durumlardan bir tanesi. Fakat oyunlar içerisinde Fazla sayıda çevrimiçi Faktör bulunduğundan Dolayı ve direkt olarak çevrimiçi bir yapıyla karşımıza çıktığından Dolayı bu oyunların Ömür mühleti kimilerinin ne yazık ki Fazla olmuyor. Hasebiyle bu oyunlara Daimi olarak içerikler sağlamak ve oyundaki oyuncuları oyunda tutmak için Aka bir Uğraş sarf etmek gerekiyor. genel prestijiyle nihayet vakitlerde çevrimiçi tabanlı Fazla Çok oyun çıkış yapıyor ve bu oyunlara ne yazık ki oyuncuların Aka vakit harcamaları gerekiyor ve Daimi olarak bu oyunları oynamaları lazım. durum bu olunca oyuncular Fazla Çok içerik tüketiyor ve bu içerikleri de süratli bir halde bitiriyor.
 
İşte bu durumdan Dolayı çevrimiçi oyunların Ömür müddeti ne yazık ki Fazla Çok değil. Lakin Olağan ki bu üslup oyunların da piyasada olması gerekiyor ve oyuncuların bir formda çevrimiçi oyunlarla birlikte eğlenmesi ve rakip ekiplerle birlikte kapışması gerekiyor. Önümüzdeki süreçte de birçok çevrimiçi tabanlı oyunlar çıkacak ve bu oyunların ne yazık ki birçoğu bu biçimde hizmetini nihayet verecek. Tekrar geldiğimiz noktada servis tabanlı oyunların da hizmetine nihayet verileceği duyuruldu. 2023 yılı içerisinde Aka çaplı üretimlerinde hizmetine nihayet verdiğini görebiliyor ve aslında bu yılı kapanma yılı olarak kıymetlendirebiliriz.
 
 
 
Oyun öteki taraftan renkli grafikleriyle ve karakterleriyle karşımıza çıkıyor. Hem atmosferi hem de yapısı prestijiyle da dikkatimizi çekiyor. Renkli grafiklerin yanı Dizi animasyonlar da epey zevkli bir formda karşımıza geliyor ve bu zevkli içeriği biz de oyundaki dinamiklerle birlikte tüketebiliyoruz. Elbette oyunda farklı farklı atış biçimleri bulunuyor ve bu hallerle birlikte de oyundan farklı tecrübeler elde edebiliyoruz.
 
6 Haziran’dan sonra artık içerik eklenmeyecek 
Knockout City karşımıza kolay oynanabilen ve süratli alışılabilen bir yapıyı bizlere sunarak çıkıyor. Elbette 6 Haziran tarihinde hizmetine nihayet verecek olan bu imali üstte da bahsettiğim üzere Özel sunucularla birlikte fiyatsız bir formda oynayabilecek lakin Olağan ki burada Fazla bir yoğunluğun bekleneceğinden Laf edemeyiz. Bu süreçte  sonra oyun resmi sunucularını büsbütün kapatacak ve hizmetine nihayet verecek. Hasebiyle bu saatten sonra oyuna rastgele bir içerik güncellemesi, yeni dönem güncellemesi ve öteki yenilikler eklenmeyecek.
 
 
Genel olarak eğlenceli bir tecrübenin bizlere aktarıldığı bu üretim içerisinde oyuncular arkadaşlarla birlikte oyunu oynamanın daha zevkli olduğunu ve bu halde daha Fazla keyif aldığını belirtiyor. genel olarak incelemelere baktığımız Vakit da Olumlu bir durum Laf konusu. Lakin oyuncu sayısı ne yazık ki geliştirici grubun ve yayıncı grubun istediği durumda değil ve bu durumdan Dolayı da oyun bizlere veda etmeye hazırlanıyor. 
Pekala siz bu oyunu oynadınız mı ve oyundan nitekim zevkli olduğunu düşünüyor musunuz? Şayet zevkli bir içeriği bizlere aktarıyorsa ve kâfi bir kapasiteye de sahipse sizce neden bu oyun hizmetine nihayet veriyor?  Yorumlarınızı dilediğiniz üzere yapabilir ve fikirlerinizi belirtebilirsiniz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir