Nintendo Switch 2022 Yılında Amerika’da En Çok Satan Konsol Oldu: PS5 Geride Kaldı

Fixlenmiş Hile, Genel, Güncel Hile, Hile, İnceleme/Özel İnceleme, Ön İncelemeler, Tam Çözüm/Rehber Oca 18, 2023 Yorum Yok

 
Finansal data izleme kümesi NPD tarafından aktarıldığı ve daha sonra VGC tarafından bildirildiği üzere Nintendo Switch, Amerika Birleşik Devletleri pazarında 2022’nin en Fazla satan konsolu oldu. PlayStation ve Xbox’ın yeni jenerasyon konsollarının iki yılı aşkın bir müddettir piyasada bulunmasına Karşın Switch konsolu üst sıralarda olmaya devam ediyor.
 
PS5 daha az satmasına Karşın Switch’ten daha Çok gelir elde etti
 
 
 
Veri izleme kümesi NPD tarafından aktarılan bilgiler, PlayStation 5’in aslında Switch’ten daha Çok gelir elde ettiğini ve bu nedenle kazanılan Yekün Nakit açısından en Fazla kazandıran konsol olduğunu da doğruladı. Bunun nedeni ise PlayStation 5’in fiyatından kaynaklandığı belirtildi. PS5 şu anda 400 – 500 dolarlık bir fiyat ile satılırken Switch’in en pahalı OLED modeli 350 dolardan satılıyor. öbür yandan Switch’in standart sürümü 300 dolarken Lite sürümü ise 200 dolardan piyasaya bulunuyor.
 
Öte yandan Playstation 5 konsolu piyasaya sürüldüğü 2020’den bu yana tedarik meseleleri yaşadığını belirtmekte fayda var. nihayet birkaç yılda PlayStation 5 konsol siparişi vermek neredeyse imkansızdı. Bu Cin durumlar konsol satışlarını direkt etkiliyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir