MotoGP 23 önümüzdeki ay geliyor! Üst düzey bir yarış deneyimi sunmayı hedefliyor!

Fixlenmiş Hile, Genel, Güncel Hile, Hile, İnceleme/Özel İnceleme, Ön İncelemeler, Tam Çözüm/Rehber May 10, 2023 Yorum Yok

 
Milestone grubu tarafından geliştirilen ve tıpkı grup tarafından yayınlanacak olan yarış, aksiyon, simülasyon oyunu MotoGP 23, 8 Haziran tarihinde biz oyun severlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. MotoGP serisinin en yeni oyunu olarak karşında çıkacak olan 23 dönemi bizlere yeni içeriklerle birlikte üst seviye bir yarış tecrübesi sunmaya hazırlanıyor. Oyun içerisinde yeni bir mesleğe başlayacağımız bir mod, diğer oyuncularla birlikte kapışabileceğimiz çevrimiçi PVP moda ve daha fazlası yer alıyor. Bu modlarla biz de oyun içerisinde kendi yarışçımızla birlikte yol alabiliyor ve karşılaşmalardan galip ayrılmaya çalışıyoruz.
Pistlerin tozuna attırabileceğimiz bu yeni imal içerisinde şiddetli rakipler, dönülmesi güç kavşaklar ve daha fazlası bulunuyor. Bu zorluklarla birlikte kendimizi yarış pistinde bulabiliyor, bu yarış pisti içerisinde hem yarışçının denetimini hem de aracın denetimini elimize alabiliyor ve bu kapsamda bu yarışlardan galip ayrılmaya çalışıyoruz. Rakipleri bir bir ardımızda bırakabileceğimiz oyunda farklı farklı yarış pistleri bulunuyor ve bu her bir pistin kendine mahsus yapısı, atmosferi ve zorluğu yer alıyor. Oyunda bu pislere atılarak aslında bu pislerin nasıl bir yapıya sahip olduğunu ezberlemeye çalışıyor, aklımıza kazımaya başlıyor ve bu kapsamda her yeri yanışta hangi kısımda nasıl dönülmesi gerektiğini ezberliyoruz. Pistlerin hangi zorluklara ve hangi yapıya sahip olduğunu öğrendikten sonra buralarda daha âlâ yarışlar çıkararak en âlâ derecelere gerçek ulaşabiliyoruz.
 
Özelleştirme ve yükseltme sistemi bizleri bekliyor 
 
 
Serinin en yeni oyunu olarak karşımıza çıkacak olan bu üretim içerisinde elbette olmazsa olmaz özelleştirme sistemi ve yükseltme sistemi bulunuyor. Bu sistemlerle birlikte kendi motorumuzu, kendi yarışçımızı ve modülleri büsbütün değiştirebiliyor ve özelleştirebiliyoruz. Motorun modüllerine Biricik tek bakabiliyor, bu kesimleri değiştirebiliyor, yükseltebiliyor ve yarışın gidişatını etkileyecek Çeşitli değişiklikler yapabiliyoruz. Çeşitli özelleştirmelerle birlikte kendimizi öteki oyunculara karşı üstün tutabiliyor ve bu kapsamda karşılaşmalardan galip ayrılabiliyoruz.
 
MotoGP 23’ü hem Biricik oyunculu bir biçimde hem de üstte da bahsettiğim üzere çevrimiçi PVP modu içerisinde diğer oyuncularla birlikte oynayabiliyor. Böylelikle kendimizi çevrimiçi skor tabloları içerisinde bulabiliyoruz. Bu skor tabloları üzerinde üst sıralara ulaşmak için Natürel ki oyunda bir mühlet vakit geçirmemiz gerekiyor ve bu kapsamda yarışlara atılıyoruz. 
 
Yeni bir meslek modu yer alıyor 
 
 
 
Serinin yeni oyunu içerisinde yeni meslek ve yeni zorluk modları da bulunuyor. Bu meslek modu içerisinde kendi mesleğimizi oluşturabiliyor ve basamakları Biricik tek tırmanmaya çalışıyoruz. diğer oyunlarda olduğu üzere bu meslek modu içerisinde de kendi yarışçımızı ve motorumuzu belirleyebiliyor. Bu kapsamda Çeşitli pistlere atılabiliyor ve yarışlardan galip ayrılmaya başlıyoruz. Çeşitli turnuvaların ve aktifliklerin yer aldığı bu meslek modu içerisinde de her galip çıktığımız yarıştan Türlü mükafatlar kazanabiliyor ve bu ödüllerle birlikte de hem motorumuzu hem de yarışımızı geliştirebiliyor ve daha âlâ bir yarış tecrübesi elde etmeye çalışıyoruz. Elbette bu usul yükseltmeler ve özelleştirmeler oyun içerisinde sık sık karşımıza çıkıyor ve bunlarla birlikte de kendimizi tam bir yarışçı üzere hissedebiliyoruz.
Rakipleri Geri de bırakmanın Temel Gaye olduğu bu imal içerisinde üstte da bahsettiğim üzere motorumuzu geliştirebiliyoruz, kesimlerine okunabiliyoruz, süratimizi ve stabilitemizi daha da uygun hale getirebiliyoruz. Performansımızın Daimi olarak artış göstermek durumunda olduğu MotoGP 23 içerisinde öbür oyuncularla birlikte de kapışabiliyor, onlarla birlikte ikili diyaloğa girebiliyor ve aslında bir nevi sohbet edebiliyoruz. Alışılmış ki bu sohbet esnasında büsbütün hürmet çerçevesinde konuşmalar yapabiliyor ve bu dostluğu yarış pistlerine aktarabiliyoruz. Oyun içerisinde hülasa öbür şoförlerle ve oyuncularla bağlantı kurmak, onlarla diyaloglara girmek için yeni mekanikler de bizlere aktarılıyor diyebilirim.
 
Dinamik hava şartları yarış tecrübesini etkiliyor 
 
 
Üst seviye bir yarış tecrübesinin bizlere aktarılacağı bu üretim içerisinde elbette olmazsa olmaz dinamik hava şartları bulunuyor ve bu dinamik hava şartları ile birlikte havanın bir anda yağmurlu bir yapıya bürünmesini, yağmurlu havadan sonra da yavaş yavaş güneşin açtığını görebiliyoruz. Bu kapsamda yarışın gidişatı hava şartları ile birlikte değişkenlik gösterebiliyor. Oyunda bir pistte yarışırken Şayet yağmur yağarsa bu pistin daha da kayganlaşmasına Sebep olabiliyor ve bu da yarışımızı Olumsuz istikamette etkileyebiliyor. Münasebetiyle oyunda dinamik hava şartlarının yarış tecrübesine epeyce tesiri bulunuyor ve bunu da oyun içerisinde hissedebiliyoruz. Bu hava şartlarının tesir etmesi oyuncular açısından beğenilen bir mekanik ve  Şayet bu hava şartlarını hesaba katarsak ve ona nazaran motorumuza Çeşitli modüller ve tekerlekler alabilirsek bu hava şartları aslında bir anda lehimize dönebiliyor ve kendimizi bu şiddetli şartlarla birlikte daha düzgün ileri atabiliyoruz. Münasebetiyle bu hava şartlarını hesaba katarak oyunda Çeşitli geliştirmeler ve yükseltmeler yapabiliyor ve yarış öncesi hazırlıklarımızı tamamlayabiliyoruz. Bir yarışa ne kadar Fazla hazırlanabilirsek ve motorumuzu da ona nazaran hazırlayabilirsek oyunda o kadar Fazla avantaj elde edebiliyor ve bu sayede rakipleri geride bırakabiliyoruz.
 
 
 
Oyunda bütün bu ögelerin yanı Dizi üstte da bahsettiğim üzere ve biraz da açmak istediğim özelleştirme konusu bulunuyor. Oyunda kendi motorumuzu ve yarışımızı istediğimiz halde özelleştirilebiliyor ve farklı çıkartmaları da üzerlerine yapıştırabiliyoruz. Oyun içerisinde şoför çıkartmaları, farklı stillerde kasklar, numaralar ve daha fazlası yer alıyor. Bu değişikliklerle birlikte pistlere atılabiliyor ve diğer oyunculara karşı farklı şeklimizi / tarzımızı gösterebiliyoruz. Bu özelleştirmeler aslında birçok oyuncu için Fazla Ehemmiyet arz ediyor. Zira oyunda farklı bir yapıya sahip olmak ve kendi şeklimizi oyunda yansıtmak oyuncular için Değerli bir durum. Bu da oyuncuların farklı hissetmesini ve oyunda daha farklı bir karakterin olmasını sağlayan ögelerden biri.
Genel prestijiyle üst seviye bir yarış tecrübesinin bizlere aktarılacağı bu üretim içerisinde hem Biricik oyunculu hem de çevrimiçi Fazla oyunculu bir halde öbür oyuncularla kapışabilecek ve bu yarışlardan galip ayrılmaya çalışabileceğiz. En yeterli yarışçının biz olabileceği bu oyun içerisinde Biricik oyunculu kısımda Yapay zeka ile birlikte kapışabilecek, kendimizi bunlarla sonlu tutmamak için de çevrimiçi yarışlara katılabileceğiz. Oyunda Saha okuma modları, turnuvalar, etkinlikler ve daha fazlası bizlere aktarılacak ve bu kapsamda farklı tecrübeler elde edebileceğiz.
 
 
Yeni ve kapsamlı içeriklerin yer alacağı bu üretim içerisinde çevrimiçi skor tabloları da bulunacak. Bu skor tabloları ile birlikte dünya çapında yarışlara katılabilecek ve kendi ismimizi üst sıralarda görebileceğiz. MotoGP serisinin en yeni oyunu 8 Haziran tarihinde geliyor ve oyunun şu anda Steam sayfası Aleni durumda ve dilerseniz İstek listenize ekleyebilirsiniz. Serinin daha evvelki oyunlarını oynadıysanız bu oyuna bir göz atarak evvelki oyunlarla birlikte karşılaştırmasını yapabilir ve hangi özelliklerin geldiğini ve ne üzere değişikliklerin bulunduğunu şahsen deneyimleyebilirsiniz.
 
MotoGP 23 İlan fragmanı
 
 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir