Microsoft, Xbox’la beraber güçlü bir üçüncü çeyrek yaşıyor

Fixlenmiş Hile, Genel, Güncel Hile, Hile, İnceleme/Özel İnceleme, Ön İncelemeler, Tam Çözüm/Rehber Nis 26, 2023 Yorum Yok

 
Microsoft,, 31 Mart 2023’te sona eren üçüncü mali çeyreğe ait sonuçları açıkladı. Bugün açıklanan bilgilere nazaran elde edilen gelir açısından Microsoft nispeten kuvvetli bir üçüncü çeyrek yaşıyor.
 
Xbox Game Pass kullanıcı sayısını arttırmaya devam ediyor
 
 
 
Microsoft tarafından kullanıcılara sunulan Xbox konsol ve hizmetleri yıldan yıla çıkar sağlamaya devam ediyor. Microsoft bu kapsamda Xbox tarafından elde edilen gelirin artış gösterdiğini bildiriyor. Bunun yanı Dizi şirket, Xbox Game Pass’teki büyüme sayesinde yıldan yıla yüzde 3 oranında daha Çok gelir elde ettiğini açıklıyor.
 
Microsoft CEO’su Satya Nadella, şirketin çıkar görüşmesi sırasında Xbox hizmetleriyle alakalı kimi yorumlarda bulundu ve şunları söyledi: “Aylık olarak etkin kullanıcı sayımız ve konsol satışlarımız artıyor ve bu kapsamda üçüncü çeyrekte rekorlar kırdığımızı söyleyebilirim. Bu çeyrekte aboneliklerden elde edilen gelir yaklaşık 1 milyar dolara ulaştı. Bu süreçte PC Game Pass’i 40 yeni ülkeye getirdik ve var pazar sayımızı neredeyse iki katına çıkardık.”
 
Bununla birlikte Müstakil analist “DomsPlaying” tarafından belirtildiği üzere Xbox şimdiye kadarki en uygun üçüncü çeyrek çıkarlarından birine sahip.
 
Öte yandan açıklanan bilgilere nazaran genel olarak üçüncü çeyrek oyun gelirleri (yıldan yıla) yüzde 4 oranında bir düşüş yaşadı. Bu da yaklaşık 3,59 milyar dolarlık bir gerileme manasına geliyor. 
 
Diğer taraftan Sony ve Nintendo’nun bilakis Microsoft, üç aylık mali sonuçların bir kesimi olarak konsol satış sayılarını açıklamadı. 
 

 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir