Metacritic, kötü niyetli incelemelerle mücadele etmeye hazırlanıyor

Fixlenmiş Hile, Genel, Güncel Hile, Hile, İnceleme/Özel İnceleme, Ön İncelemeler, Tam Çözüm/Rehber Nis 26, 2023 Yorum Yok

 
İnceleme ve data toplama sitesi Metacritic’in anne şirketi Fandom, Horizon: Forbidden West ve Burning Shores DLC’sini maksat Meydan Türlü Üzücü niyetli incelemelerin akabinde harekete geçmeye karar verdi. Oyun ve ek paket hakkında tenkit niteliğinde olmayan ve nefret yayma maksadıyla birçok inceleme yazıldı.
 
Metacritic bu şekil incelemelerle çaba etme kelamı verdi
 
 
 
Son yıllarda Değerli ölçüde etken haline gelen kullanıcı/oyuncu yorumları nihayetinde berbata kullanıldığında Kötü bir tesir yaratacak potansiyele sahip. Her ne kadar bir oyunu sevmemiş ve beğenmemiş olsak da bu durum hakkında kendi tenkidimizi yapabilir ve Sorun gördüğümüz yerleri iletebiliriz. Lakin bu durum suistimal edilmeye açık.
 
Birçok kullanıcı bu inceleme konusunda her ne kadar sistemi uygun kullansa da diğer taraftan tenkit bombardımanını ve Kötü niyetli içerikleri karşımızda bulabiliyoruz. Geldiğimiz noktada kite Denetim araçlarıyla (canlı yayınlar, topluluklar vb.) birlikte birçok oyuncu Kötü yorumlar yaptırılmaya sevk edilebiliyor ve oyunun puanları bu kapsamda düşürebiliyor. Bu sayede istedikleri özelliği oyunda bulmayı umuyorlar. 
 
Bu durumda oyunun genel puanı düşürülebiliyor, Üzücü niyetli içerikler yazılabiliyor ve diğer oyuncuları da etkileyecek tipten incelemelerle karşılaşabiliyoruz. İşte bu duruma Mani olmak için Metacritic bizlere yeni bir sistemin getirileceğini belirtiyor.
 
Bu sistemle birlikte Kötü niyetli ve küfürlü incelemeler Denetim altına alınacak ve oyunların gerçek bir formda puanlandırılması sağlanacak. Bakalım bu sistem incelemeler ve yorumlar konusunda nasıl bir tesir bırakacak.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir