Maze Theory ve Pluto Digital, Emergent Entertainment PLC Şirketini Kurdu

Fixlenmiş Hile, Genel, Güncel Hile, Hile, İnceleme/Özel İnceleme, Ön İncelemeler, Tam Çözüm/Rehber Oca 09, 2023 Yorum Yok

 
Oyun geliştirici Maze Theory ve Web3 teknoloji şirketi Pluto Digital, Emergent Entertainment PLC’yi kurmak için resmi olarak birleşti. Şirketin varsayımı bedelinin 65 milyon doların üzerinde olduğu söyleniyor ve şirket, gelecekteki bir halka arz aktifliği için hazırlanıyor.
 
2018’de kurulan ve Londra merkezli Maze Theory, Doctor Who: The Edge of Time ve Doctor Who: The Lonely Assassins üzere VR oyunları çıkardı. Emergent Entertainment’ın bir Yan kuruluşu olmasına karşın, oyun geliştiricisi sadece karma gerçeklik ve VR oyunları geliştirmeye odaklanmaya devam edecek.
 
Stüdyonun 2023’te çıkması planlanan Peaky Blinders: The King’s Ransom bir Web3 oyunu olmayacak.
 
Duyuru ayrıyeten, Sony Interactive Entertainment’ın eski reis yardımcısı Simon Rutter’ın da Yönetim şurası lideri olarak katıldığını söyledi.
 
Emergent Entertainment CEO’su Ian Hambleton, “AAA oyun yaratıcılarını ve gelişmiş Web3 mühendislik hünerlerini şimdi görülmemiş bir halde bir ortaya getirmekten heyecan duyuyoruz” dedi. 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir