Mayıs 2023’te çıkış yapacak tüm PS4 ve PS5 oyunları

Fixlenmiş Hile, Genel, Güncel Hile, Hile, İnceleme/Özel İnceleme, Ön İncelemeler, Tam Çözüm/Rehber Nis 28, 2023 Yorum Yok

 
Bu listemizde Mayıs ayı içerisinde çıkış yapacak bütün PS5 oyunları yer alıyor. Birkaç oyun açıklamalı biçimde sizlerle. Listenin en altında çıkış yapacak bütün oyunları görebilirsiniz.
 
– Space Engineers (11 Mayıs: PS5, Aleni dünya, hayatta kalma, çevrimiçi, inşa etme)
 
 
 
Keen Software House tarafından geliştirilen ve birebir grup tarafından yayınlanacak olan Aleni dünya, hayatta kalma, çevrimiçi, inşa etme oyunu Space Engineers, 11 Mayıs tarihinde PS5 konsoluna geliyor. Uzay temalı bu hayatta kalma oyunu içerisinde birçok ayrıntı bizleri bekliyor olacak. Oyun içerisinde inşa edebilecek, etrafı keşfedebilecek, hayatta kalma öğelerini deneyimleyebilecek ve arkadaşlarımızla birlikte Aka bir seyahate çıkabileceğiz. Oyun içerisinde Derhal derhal yapabileceğimiz her türlü içerik bizleri bekliyor olacak ve geniş bir cihan bizlere aktarılacak.
 
Daha Evvel PC platformuna çıkış yapmış olan bu üretim artık ise PlayStation 5 konsoluna çıkış yapmaya hazırlanıyor. Oyunun PC sürümü 2019 yılında çıkış yaptı ve birçok oyuncu tarafından beğenildi. Artık ise PS5 konsollarına gelerek daha Çok oyuncu kitlesine erişmek ve daha Çok oyunculunun bu oyunu denemesine İmkan sağlamak isteniyor.
 
Space Engineers içerisinde uzayda hayatta kalma deneyi elde ediyoruz ve bu uzayda ister Biricik oyunculu istersek de arkadaşlarımızla birlikte ilerlemeye başlıyor ve hayatta kalma öğelerini deneyimlemeye çalışıyoruz. Oyun içerisinde Tekrar uzayda olduğumuz için Uzay gemileri, Uzay istasyonları, Çeşitli Uzay karakolları ve daha fazlası yer alıyor. Oyunda Tekrar etrafı keşfetmek, etraftan Çeşitli kaynaklar toplamak Fazla Ehemmiyet arz ediyor. Zira hayatta kalmanın temelleri ortasında kaynak toplamak hayli hayati. Aslında hayatta kalma oyunları içerisinde kaynak toplamadan rastgele bir şey inşa edemiyor ve ilerleme kat edemiyoruz. Hasebiyle etrafı keşfetmek, kaynakları toplamak ve bu kaynaklarla birlikte Çeşitli yapılar kurmak epeyce kıymetli.
 
 
 
Geniş bir gezegene adım atabileceğimiz bu yapının içerisinde her türlü aracı ve yapıyı inşa etmeye çalışıyor, bu yapılarla birlikte kendimize fayda sağlamaya başlıyoruz. Oyun içerisinde ister yaratıcı modda istersek de hayatta kalma modunda gayret edebiliyoruz. Oyunda bu modlar içerisinde istediğimizi yapabiliyoruz. Yaratıcı modunda oyun içerisinde yapabileceğimiz her şeyi bu kısımda deneyebiliyor, hayatta kalma modunda ise standart bir hayatta kalma içeriğini deneyimliyoruz. Hasebiyle dilediğiniz mod içerisine girebilir ve dilediğiniz tecrübesi elde etmeye başlayabilirsiniz.
 
Uzayda atılacağımız bu hayatta kalma oyunu içerisinde yapabileceğimiz hayli Çok şey olacak ve bunları denemek için de oyun içerisinde uzun vakitler geçirebileceğiz. Oyun içerisinde farklı farklı bölgelere atılabilecek, bu bölgeleri keşfedebilecek ve bu bölgelere Türlü yapılan inşa edebileceğiz. Oyunda yanımıza arkadaşlarımızı çağırarak Türlü karakollar inşa edebilecek ve elbette bu oyunu arkadaşlarla birlikte oynamak daha eğlenceli olabilecek. Zira bu usul oyunlarda arkadaşlarla birlikte ilerlemek, kaynakları toplamak ve Türlü yapılar inşa etmek Fazla daha verimli olabiliyor. Münasebetiyle arkadaşlarımızı yanımıza çağırarak ve onlarla birlikte Amel birliği yaparak daha süratli bir formda gelişebiliyor, daha süratli bir biçimde kaynakları toplayabiliyor ve daha süratli bir halde kendi bölgemizi oluşturabiliyoruz.
 
 
 
Space Engineers içerisinde elde edebileceğimiz Türlü Uzay öğeleri ve Uzay araçları ile birlikte farklı farklı bölgelere ve gezegenlere ilerleyebiliyor ve bu gezegenlerin etrafını keşfedebiliyor ve Çeşitli objeleri buralarda bulabiliyoruz. Oyun içerisinde Yine geliştirici takımın bizlere sunduğu ortamda gerçekçi fizik dinamikleri bulunuyor ve bu dinamiklerle birlikte hem objeler hem de karakterler nitekim Uzay boşluğundaymış üzere karşımıza çıkıyor ve bu da gerçekçiliği arttıran özelliklerden birkaçı.
 
Oyun içerisinde üstte da bahsettiğim üzere hem Biricik oyunculu ve hem de Fazla oyunculu modlar bulunuyor. Bu modlar içerisine dilediğiniz üzere giriş yapabiliyor fakat bu şekil oyunları arkadaşlarınızla birlikte yani çevrimiçi modu içerisinde oynamak Fazla daha eğlenceli ve zevkli olabiliyor. Hasebiyle bu oyunu arkadaşlarınızla birlikte oynamak ve daha Çok eğlenmek isteyebilirsiniz. O yüzden çevrimiçi moduna girmenizi tavsiye ediyorum.
 
 
 
Oyun içerisinde bizlere istikbal teması aktarılıyor ve bu istikbal teması dahilinde Türlü teknolojilerin ve yapıların kilidini açabiliyoruz. Oyunda etrafı keşfettikçe ve yeni kaynaklar elde ettikçe yeni yapılar kurabiliyor ve bu yeni yapılarla birlikte kendi teknolojimizi daha da ileri boyuta taşıyabiliyoruz. Hayatta kalmak ve bu mevzuda uzman olmak için Doğal ki oyunda bir müddet vakit geçirmek gerekiyor ve bu vakitle birlikte de ustalaşabiliyoruz. Oyun içerisinde her inşa ettiğimiz yapıyla birlikte hayatta kalma olasılığımız artış gösteriyor ve kendimizi bu hususta eğitmeye ve yükseltmeye başlıyoruz.
 
Space Engineers oyununda Yine etraftan bulduğumuz ve topladığımız kaynakları envanterimize alabiliyor yeri geldiği Vakit da bu envanterimizden kaynakları seçerek gerçek vakitte ve gerçek yerde kullanmaya başlayabiliyoruz. Oyun içerisinde Tekrar karşımıza çıkan objeler büsbütün parçalanabilir bir biçimde karşımıza çıkıyor ve yok edilebilir yapıyı da bizlere aktarıyor. Yani oyunda bir yapıya ateş ettiğimiz yahut ona fizikî bir atakta bulunduğumuz Vakit bize karşılığını direkt olarak gösterebiliyor ve o objelerin parçalandığını ve o yerin vuruş aldığını görebiliyoruz. Münasebetiyle oyunda bu şekil gerçekçi bir fizik motoru ve fizik yapısı yer alıyor diyebiliriz.
 
 
 
Elbette oyun içerisinde yalnızca hayatta kalmaya çalışmıyor öbür taraftan hem nişancı hem de aksiyon ögelerini deneyimlemeye başlıyoruz. Bu ögeler dahilinde Yeniden elimize Türlü silahlar alabiliyor ve düşmanlara ve  tehditlere karşı gelmeye başlıyoruz. Oyunda elimize silahımızı alarak ateşleyebiliyor, birçok objeyi yıkabiliyor ve objelerin parçalanışını görebiliyoruz.
 
Oyunda üstte da bahsettiğim üzere iki farklı mod yer alıyor ve bu modlar ortasında istediğimiz Vakit geçiş yapabiliyoruz. Oyunda hem yaratıcı mod hem de hayatta kalma modu bulunuyor. Yaratıcı mod içerisinde istediğimizi yapabiliyor ve oyunun bütün imkanlarını mod içerisinde deneyimleyebiliyoruz. Yaratıcı mod içerisinde sınırsız kaynaklar, anında inşa etme ve mevtin devir dışı bırakılması üzere özellikler bulunuyor. Bu sayede de oyunda direkt olarak ilerleme katledebiliyor ve oyunun sunduğu bütün özellikleri bir anda karşımızda bulabiliyoruz.
 
Diğer taraftan hayatta kalma modu ise bizlere standart bir hayatta kalma tecrübesini aktarıyor. Oyunda Yeniden etrafı keşfetmek, etraftan kaynakları toplamak, kendimize ilişkin bir bölge ve karakol inşa etmek ve bu yapıları korumak büsbütün bizim işimiz oluyor. Hasebiyle hayatta kalma modu diğer oyunlarda olduğu üzere bizlere standart bir tecrübesini aktarıyor. Esasen oynayabileceğiniz en âlâ mod bu hayatta kalma modu olacaktır.
 
 
 
Space Engineers içerisinde diğer yandan geliştirici takımın bizlere sunduğu Türlü senaryolar ve kıssalar bulunacak. Bu kıssaları elbette etrafı keşfederek bulabilecek ve bu hikaye kırıntılarıyla birlikte aslında arka planda bir senaryonun olduğunu öğrenebileceğiz. Oyunda Yine Türlü Özel dünyalar bulunacak ve bu Özel dünyalar ile birlikte kendi senaryomuzu yaratabilecek ve Türlü özelleştirmeleri de bu dünyaları aracılığıyla bulabileceğiz.
 
Oyunda hem birinci Şahıs hem de üçüncü Şahıs kamera nazar açısı bulunacak. Dilediğiniz üzere bu nazar açıları ortasında geçiş yapabilecek ve o biçimde ilerleme katledebileceksiniz. Oyunda Yine Çeşitli karakollar ve keşfedebileceğimiz ögeler bulunacak. Buralara adım atarak istediğiniz üzere keşfinizi tamamlayabileceksiniz.
 
 
 
Hayatta kalma ögelerini bünyesinde barındıran Space Engineers, 11 Mayıs tarihinde PlayStation 5 konsollarına çıkış yapmaya hazırlanıyor.
 
– Zool Redimensioned (16 Mayıs: PS5, aksiyon, platform, macera)
 
 
 
Sumo Digital Academy tarafından geliştirilen ve Secret Mode tarafından yayınlanacak olan aksiyon, platform, macera oyunu Zool Redimensioned, 16 Mayıs tarihinde geliyor. Retro usulü bu platform oyunu içerisinde bir ninja karakterini Denetim edebilecek, bu ninja karakterle birlikte ilerleyebilecek ve yeni kısımlara hakikat adım atabileceğiz. Oyun içerisinde eski üslup bir grafik manzarası ve yapısı bizleri bekliyor olacak. Evvelden nasıl atari konsollarında Çeşitli oyunlar oynuyorsak bu oyun da bizlere adeta eskiyi andırıyor diyebilirim. Oyun içerisinde Yeniden klasik platform aksiyon ögeleri bulunuyor ve bu ögeler bizlere eski stilde aktarılıyor.
 
Ninja bir karakteri Denetim ettiğimiz bu üretim içerisinde klasik platform aksiyon ögeleri işleniyor. Oyunda Yine Türlü sırları keşfedebiliyor, farklı kısımlara gerçek adım atabiliyor, karşımıza çıkan platform zorluklarını aşabiliyor, ninja karakterimizle birlikte sağa sola atlayıp zıplayabiliyor, karşımıza çıkan düşmanları ortadan kaldırabiliyor ve her kısmı sonunda da farklı işveren savaşları ile uğraş edebiliyoruz.
 
 
 
Klasik bir platform aksiyon macerasını bizlere aktaran bu üretim içerisinde elbette arka planda bir de bizlere hikaye anlatılıyor. Bu hikaye kapsamında cihan Aka bir ihtilacı Küme tarafından tehdit ediliyor. Bizim de gayemiz bu kozmosu tehdit eden istilacı kümesi ortadan kaldırmak. Kümesi ortadan kaldırmak elbette şiddetli bir sürecin başlangıcını temsil ediyor. Münasebetiyle oyun içerisinde farklı farklı bölgelere atılarak her bölgenin farklı işverenlerini alt etmeye çalışıyor yani o kümenin başını ortadan kaldırmaya başlıyoruz. Münasebetiyle oyun içerisinde alt edebileceğimiz Çeşitli işverenler yer alıyor. Bunları da alt etmek büsbütün bizim işimiz oluyor.
 
Oyun içerisinde her bölgenin kendine ilişkin tasarımı, yapısı ve teması bulunuyor. Fakat daha Fazla istikbal usulü ile karşımıza çıkan bu imal içerisinde sağda solda uçan uzaylıları görebiliyor ve onları alt etmek için elimizdeki yeteneklere davranabiliyoruz. Birinci olarak 1992 yılında oyunculara sunulan ve piyasaya sürülen bu imal artık ise yeni dizaynıyla ve yeni düzenlenmiş içeriği ile birlikte PlayStation 4 ve PlayStation 5 konsollarına geliyor. Oyun daha Evvel PC platformuna 2021 yılında çıkış yaptı ve birçok oyuncu tarafından beğenildi. Hem eskiyi bizlere hatırlatması hem de klasik platform aksiyon tecrübesini sunması nitekim de nostalji bir hissiyatı bizlere aktardı. Artık ise oyun konsollara geçiş yapmaya hazırlanıyor.
 
 
 
Ninja karakteri Denetim ettiğimiz bu karakterle birlikte estetik hareketler yapabildiğimiz bu imal içerisinde karşımıza Türlü platform zorlukları da çıkacak. Bu platform zorlukları ortasında karşıdan karşıya atlamamız gereken ögeler, Hasım atışlarından kaçmamız gereken kısımlar ve daha fazlası yer alacak. Bir yerden bir yere atlamak için karakterimizle birlikte space tuşuna basarak atlayabilecek ve o platform zorluğunu kolay bir formda aşmaya başlayacağız. Oyunda bu formda farklı farklı platform zorlukları bulunuyor ve bunları aşmak da büsbütün bizim deneyimlerimize ve ustalığımıza bağlı olarak değişkenlik gösteriyor. Hasebiyle oyunda tahminen bu kısımlar birinci etapta kuvvetli bir yapıyı bizlere aktarabilir lakin oyunun ilerleyen kısımlarında bu yapıya alıştıktan sonra zorlukları kolay bir halde aşabilirsiniz.
 
Gizli sırları açığa çıkarabileceğiniz ve cihanı tehdit eden düşmanları ortadan kaldırabileceğimiz üretim içerisinde her bölgenin kendine ilişkin teması ve zorluğu bulunuyor. Oyun içerisinde atıldığımız bu macerada farklı bölgelere ve kısımlara giderek Türlü kısım sonu canavarlarıyla karşılaşabiliyor ve onları alt etmek için de bir süre uğraşabiliyoruz. Oyun içerisinde alt ettiğimiz her işveren savaşı ile birlikte kozmosu tehdit eden bir düşmanı ortadan kaldırabiliyor ve Çeşitli sırları bu kapsamda açığa çıkarabiliyoruz. arka planda anlatılan hikaye de alt ettiğimiz düşmanla birlikte daha da açığa çıkabiliyor ve bu kapsamda öyküyü bir nevi sona erdirebiliyoruz.
 
 
 
Klasik bir aksiyon macera platform ögelerini bizlere aktaran ve bu tecrübenin bizlere sunan yapayım içerisinde her Tertip bizlere yeni bir tecrübesi aktarmayı hedefliyor. Yeni dizaynıyla birlikte karşımıza çıkacak olan bu imal içerisinde Olağan ki kolay denetimler ve alışılması kolay bir Bina izleri bekliyor. Bu kolay Bina ile birlikte oyuna daha süratli bir biçimde adapte olabiliyor ve kendimizi oyuna süratli bir formda kaptırabiliyoruz. Oyun içerisinde Yine alt etmemiz gereken Çeşitli düşmanları bulunuyor ve bu düşmanları alt etmek için de onların nasıl atak yaptığını öğrenebiliyor ve öğrendikten sonra ona nazaran kendi stratejimizi ve planımıza oluşturabiliyoruz. Oyun içerisinde farklı farklı Hasım çeşitleri bulunuyor ve bu Hasım cinslerinin her birinin kendine ilişkin özellikleri ve hamle şekilleri yer alıyor. Hasebiyle üstte da bahsettiğim üzere bu hamle üsluplarını öğrenmek ve ezberlemek Fazla Ehemmiyet arz ediyor.
 
Zool Redimensioned içerisinde Yeniden karşılaştığımız kısım sonu canavarlarının da kendine ilişkin hamle biçimleri ve devinim kombinasyonları bulunuyor. Öncelikle onların nasıl bir yapıya sahip olduğunu, hangi devinim kombinasyonlarını bizlere sunduğu ve nasıl bir atak tarzına sahip olduğunu öğrenmek gerekiyor. Temel yapıları öğrendikten sonra kendi hamle tarzımızı belirleyebiliyor ve işverenin yapacağı atak sonrasında kendinizi muhafazaya alabiliyoruz. Hasebiyle bu biçimde yavaş yavaş o işvereni alt etmeye başlıyoruz.
 
 
 
Çeşitli zorlukların bizleri bekliyor olacağını birinci etapta kolay bir zorluktan başlayarak daha sonra oyunun ilerleyen kısımlarında daha da kuvvetli bir tecrübe bizlere aktarılacak. Hasebiyle oyunun kolaydan zora hakikat bir yapısı bulunuyor diyebiliriz. Oyunda Yine Türlü erişebilirlik özellikleri yer alacak ve bunları da oyun içerisinde kullanabileceğiz. Oyunda Tekrar farklı kısımları seçebilecek ve o kısmı tekrardan oynayabileceğiz. Münasebetiyle oyunda Tertip seçme ekranı, kayıt noktaları ve daha fazlası bizlere sunulacak. Bu sayede daha kolay ve daha pak bir oyun tecrübesi elde edebileceğiz. Alışılmış ki bu Cin özellikler eski sürümde yer almıyor. Bu yeni sürümde bizlere bu şekil kolaylıklar sağlanıyor.
 
Yeni özellikler ve erişebilirlik seçenekleriyle birlikte karşımıza çıkacak olan bu yapın 16 Mayıs tarihinde PlayStation 4 ve PlayStation 5 konsollarına geliyor. Hasebiyle oyun hem eski jenerasyon hem de yeni nesil konsola geçiş yapmaya hazırlanıyor. Üstte da bahsettiğim üzere oyun birinci etapta 92 yılında oyunculara sunuldu daha sonra PC platformuna geçiş yaptı artık ise konsollara çıkmaya hazırlanıyor. Hasebiyle oyunun yenilenmiş ve düzenlenmiş sürümleri bizleri bekliyor diyebilirim.
 
 
 
Yenilenmiş sürümle birlikte Natürel ki Özgün oyun yapısı korunuyor ve nu yapının üzerine Türlü iyileştirmeler ekleniyor. Oyunun özü korunurken yeni eklemelerle birlikte oyun tecrübesi daha üst düzeye çıkartılmaya çalışılıyor. Biz de bu oyunda hem eğlenmeye hem de öyküyü sona erdirmeye çalışıyoruz.
 
Siz de bu biçim Retro üslubu klasik platform aksiyon oyunlarından hoşlanıyorsanız bu imale bir göz atabilir ve bir Talih verebilirsiniz. Nostalji bir tecrübe yaşamak ve eskilere Geri gitmek için bu üretimi oynayabilirsiniz. Oyunun şu anda PS4 ve PS5 için Türkiye fiyatı aşikâr değil lakin çıkış yaptığı gün Türkiye fiyatı da aşikâr olacak. Steam fiyatı ise 19,50 TL.
 
– Ys IX: Monstrum Nox (9-12 Mayıs: ABD – Birleşik Krallık, PS5, aksiyon, rol yapma, macera)
 
 
Nihon Falcom, PH3 GmbH, Engine Software BV tarafından geliştirilen ve NIS America tarafından yayınlanacak olan aksiyon, rol yapma, macera oyunu s IX: Monstrum Nox, 9 Mayıs tarihinde PS5 konsoluna geliyor. Anime temalı bu rol yapma oyunu içerisinde farklı farklı bölgelere ilerleyecek, yeni güçler keşfedecek ve karşımıza çıkan düşmanları alt edebileceğiz. Oyunun içerisinde Japon rol yapma  deneyimi bizlere sunulacak ve sağa sola gerçek atlayıp uçabilecek ve üstün güçlerimizi kullanarak karşımıza çıkan tehlikeleri ve tehditleri ortadan kaldırabileceğiz.
Oyun içerisinde bulunduğumuz dünyanın tehlike altında olduğunu görebilecek, bu tehlikeleri alt etmek için kendi karakterimizin güçlerine sarılabilecek ve yeni bölgelere ilerleyerek yeni misyonlar elde edebileceğiz. Her keşfedilen güçle birlikte daha da yükseleceğimiz bu oyunda yaratıkların dünyayı ele geçirmesini engellemeye çalışacak ve bu dünya içerisinde bir korucu olarak yer alacağız.
 
 
Lanetli yaratıkların ve tehlikeli düşmanların yer aldığı bu üretim içerisinde farklı farklı karakterlerle birlikte ilerleyebilecek, bu karakterleri güçlendirebilecek ve istediğimiz üzere bu karakterleri Denetim ederek kendi rol yapma tecrübemizi oluşturabileceğiz. 6 farklı karakterin yer aldığı bu imal içerisinde her bir karakterin kendini has bir yapısı, kostümü, istatistikleri ve güçleri yer alacak. Bu marifet ve istatistiklere nazaran ortalarından seçim yapabilecek ve istediğimiz üzere o karakterle birlikte ilerlemeye koyulacağız.
Oyunda her bir karakterin kendi has maharetleri ve özellikleri bulunacak. Bu marifetleri kullanmak ve bu maharetler üzerinde ustalaşmak açmak için Alışılmış ki o karakteri bir mühlet ve bir süre oynamak gerekecek. Oyunda kullandığımız karakterle birlikte sıkı bir bağ kuracak ve onun güçlerini verimli bir halde  kullanmaya başlayacağız. 6 farklı karakterden birini seçebileceğimiz bu üretim içerisinde her bir Ira üzerinde ustalaşabilecek ve bu karakterleri dilediğimiz üzere geliştirebileceğiz. Aksiyon ve rol yapma sekansı içerisinde de o karakteri kullanabileceğiz.
 
 
Oyun bizlere bu karakterlerin öykülerini bizlere anlatacak, bu hikaye kapsamında da Aka maceralara atılacak ve farklı bölgelere yanlışsız yol alabileceğiz. Oyun içerisinde Aleni bir dünya bizleri bekliyor olacak ve bu Aleni dünya içerisinde istediğimiz yere hakikat yol alabilecek ve ilerleyebileceğiz. Her bölgenin kendine ilişkin teması ve atmosferi bulunacak. Daha Fazla karanlık biçimi bir yapıyı benimseyen bu oyun içerisinde karanlık güçlere karşı savaşabilecek ve onları alt etmek için de elimizden geleni yapmaya koyulacağız.
Oyun içerisinde Daimi olarak düşmanlarla karşılaşabilecek ve kendimizi zindanlarda bulabileceğiz. Oyunda farklı farklı bölgelere ilerleyerek bu zindanları keşfedebilecek ve yeni zindanlara hakikat yelken açabileceğiz. Oyun içerisinde bu zindanların haricinde Tekrar etkileşime geçebileceğiniz ve toplumsal Meydan diyebileceğimiz bölgeler bulunacak. Bu bölgelerde farklı karakterler ile etkileşime geçebilecek, onlarla alışverişler ve ticaret yapabilecek ve kendimize daha âlâ silahlar alabileceğiz.
 
 
Oyunda Belde hayatı – köy hayatı ve daha fazlası bizlere aktarılacak. Farklı bölgelere hakikat yol alabileceğimiz bu yapının içerisinde zindanlara yanlışsız atılarak bu zindanları keşfedeceğiz ve sonunda da bir işveren savaşı ile karşılaşabileceğiz. Oyun içerisinde atılacağımız bu macerada işveren savaşları epeyce Ehemmiyet arz edecek ve bu işverenleri alt etmek pek de kolay olmayacak. İşverenleri hallettikten sonra kendimize ilişkin Türlü silahlar ve mükafatlar elde edebilecek ve bu ödüllerle birlikte kendimizi daha da güçlendirebileceğiz. Oyunda Tekrar kullanabileceğimiz Çeşitli silahlar ve öğeler bulunacak. Bu ögeler sayesinde de düşmanlara karşı daha tesirli bir formda gelebileceğiz.
Oyunda Yine her bir karakterin kendine ilişkin özellikleri ve zıplayış formları bulunacak. mesela bir Ira çatılardan çatılara süratli bir formda koşarak ilerleyebilecek öbür taraftan ise binaların üzerine yanlışsız ilerleyerek adeta bir örümcek adam üzere tırmanabilecek ve binaların üzerinde koşabilecek. Yine öte yandan binaların üzerine çıktığımız karakterle birlikte aşağı gerçek süzerek inebilecek ve kanatlarımızı ortaya çıkarabileceğiz. Yani oyun içerisinde kullanabileceğimiz Fazla Çok Yetenek ve maharet bulunacak ve bu hünerleri kullanmak Olağan ki bizim işimiz olacak.
 
 
Farklı farklı yeteneklerin ve hünerlerin yer aldığı bu oyun içerisinde bir Ira üzerinde ustalaşmak Fazla Ehemmiyet arz edecek. Zira o karakterin bütün maharetlerine Yargıç olmak ve o özellikleri bilmek düşmanları kolay bir halde alt edebileceğimiz manasına gelecek. Münasebetiyle oyundaki bir Ira üzerine ağırlaşmak en düzgünü olacak diyebiliriz.
Oyun içerisinde farklı farklı bölgelere yanlışsız ilerleyebilecek ve bu bölgelerde gezebileceğiz. Etrafı keşfedebileceğimiz ve yeni gizemleri ortaya çıkarabileceğimiz bu yapın içerisinde farklı farklı tehdit ögeleri yer alacak ve bu tehdit ögelerini ortadan kaldırmaya çalışacağız. Oyunda Tekrar bu bölgeleri ilerleyerek Türlü karakterler ile etkileşime geçecek ve onlardan vazifeler alabileceğiz. Kasaba halkına Çeşitli yardımlar yapmak için atılacağımız bu macerada onlarla birlikte etkileşime girebilecek, onların sıkıntılarına ortak olabilecek ve bu sıkıntıları da ortadan kaldırmak için elimizden geleni yapacağız. Yani oyun içerisinde kasaba halkına da yardım edebileceğiz.
 
 
Oyun içerisinde daha Fazla fantezi biçimi bir Bina bulunacak ve düşmanların üzerine yanlışsız kuvvetli bir biçimde uçup kaçabileceğiz. Oyunda havadayken bile maharetler kullanabilecek, havadayken düşmanlara karşı gelebilecek ve onlara karşı Türlü yetenekler kullanabileceğiz. Oyun içerisinde kullanabileceğimiz Türlü maharetler bulunacak ve bu hünerleri bir ortaya getirerek Çeşitli kombolar da yapabileceğiz. Hasebiyle oyunda hem Cenk yeteneğimiz arttırabilecek hem de marifetlerimizi yükseltmeye çalışacağız. Ne kadar güçlendirme yaparsak o kadar Fazla düşmanlara hasar verebilecek ve düşmanları da derece kolay öldürebileceğiz.
Farklı farklı oyun mekaniklerinin ve marifetlerin yer aldığı bu oyun içerisinde en yeterli yeteneği bulmak ve o Yetenek üzerinde ulaşmak Fazla Ehemmiyet arz edecek. Bu üretim içerisinde apansızın Çok atak tarzını birleştirebileceğiz. Bu hamle tarzlarını birleştirince düşmanlara karşı daha süratli bir formda karşı çıkabilecek ve onlara Daimi olarak kuvvetli ataklar yapabileceğiz. Böylelikle onları kolaylıkla alt edebileceğiz.
 
 
Kısaca toparlayacak olursak üstte da bahsettiğim üzere oyun içerisinde 6 farklı Ira bulunacak ve bu altı farklı karakterle birlikte istediğimiz üzere ilerleyebileceğiz. Ortasından seçim yapabileceğimiz karakterlerle birlikte atılacağımız bu macerada farklı bölgelere hakikat ilerleyebilecek, kentlere yanlışsız adım atabilecek ve buradaki Kamu ile karşılaşabileceğiz. Bu halka yardım etmek ve onların problemlerine ortak olmak büsbütün bizim işimiz olacak. Bunun yanı Dizi anne hikaye misyonlarından ilerleyebilecek ve Aleni dünya içerisinde sağa sola hakikat gidebileceğiz. Oyunda etrafı keşfetmeye çalışacak, yeni silahlar ve öğeler almaya çalışacak ve karşımıza çıkan düşmanları alt etmeye başlayacağız.
 
 
Daha Evvel ülkemizde PC, PS5 ve daha Çok platforma çıkış yapan bu imal ABD’de 9, Birleşik Krallık’ta ise 12 Mayıs’ta PS5 konsollarına gelecek. Münasebetiyle oyunu bu ülkelerde yaşayanlar bu tarihten itibaren konsolları ile birlikte oyuna erişebilecek ve oynama imkanına sahip olacak. Siz de bu biçim aksiyon rol yapma oyunları hoşlanıyorsanız bu imale bir göz atabilir ve bir Talih verebilirsiniz. Böylelikle Japon rol yapma aksiyon tecrübesini yaşayabilirsiniz. 
 
Diğer PS5 oyunları listesi: 
 
– 1 Mayıs: Final Fantasy Pixel Remaster: FF35th Anniversary Edition (PS4)
– 2 Mayıs: Age of Wonders 4 (PS5)
– 5 Mayıs: Death or Treat (PS5)
– 5 Mayıs: Demon Skin (PS5, PS4)
– 5 Mayıs: Hogwarts Legacy (PS4)
– 9 Mayıs: Ys 9: Monstrum Nox (PS5)
– 11 Mayıs: Fuga: Melodies of Steel 2 (PS5, PS4)
– 11 Mayıs: Space Engineers (PS5, PS4)
– 11 Mayıs: TT Isle of Man: Ride on the Edge 3 (PS5, PS4)
– 16 Mayıs: Humanity (PS5, PS4)
– 16 Mayıs: Tin Hearts (PS5, PS4)
– 16 Mayıs: Zool Redimensioned (PS4)
– 17 Mayıs: Crusader Kings 3: The Royal Court (PS5)
– 17 Mayıs: Daymare: 1994 Sandcastle (PS5, PS4)
– 18 Mayıs: Firmament (PS5, PS4)
– 19 Mayıs: Alchemic Cutie (PS4, Switch)
– 19 Mayıs: Garden Simulator (PS5)
– 19 Mayıs: Lego 2K Drive (PS5, PS4)
– 19 Mayıs: Truck Driver: Premium Edition (PS5)
– 23 Mayıs: After Us (PS5)
– 23 Mayıs: Amnesia: The Bunker (PS4)
– 23 Mayıs: Warhammer 40,000: Boltgun (PS5, PS4)
– 23 Mayıs: Monster Menu: The Scavenger’s Cookbook (PS5, PS4)
– 25 Mayıs: Bat Uzunluk (PS5, PS4)
– 25 Mayıs: Fuyukara, Kururu. (Switch)
– 25 Mayıs: Kizuna AI – Touch the Beat! (PS5, PS4)
– 25 Mayıs: The Lord of the Rings – Gollum (PS5, PS4, XBX/S, XBO, PC)
– 30 Mayıs: Company of Heroes 3: Console Edition (PS5)
– 30 Mayıs: Farworld Pioneers (PS5, PS4)
– 30: Mayıs Shame Legacy (PS5, PS4)

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir