Mass Effect 2’nin Baş Yazarı BioWare’den Ayrıldı!

Fixlenmiş Hile, Genel, Güncel Hile, Hile, İnceleme/Özel İnceleme, Ön İncelemeler, Tam Çözüm/Rehber Oca 24, 2023 Yorum Yok

 
Hem Mass Effect hem de Dragon Age serilerinde çalışan Mac Walters, 19 yıldan Çok bir mühlet çalıştığı takımdan ayrıldı. Mass Effect 2 ve Mass Effect 3’ün gerisindeki baş müellif, geçtiğimiz günlerde BioWare’den ayrıldığını açıklayarak kararın 2022’de alındığını belirtti.
 
Walters, yeni yılda yeni maceralara atılmak istiyor
 
 
 
Uzun bir sürecin akabinde BioWare takımından ayrılan Walters, bu durumu açıklayan bir LinkedIn gönderisi paylaştı. Gönderide ise şu tabirler yer aldı: “Yeni yılda yeni maceralar kapımıza uğrar. Bazılarınızın daha evvelden bildiği üzere geçen yılın sonunda BioWare’den ayrılmaya karar verdim. nihayet 19 yıl, en Ufak tabirle benim için hayat değiştiren bir tecrübe oldu. Münasebetiyle ayrılma kararı alırken bir epey zorlandım.” 
 
Walters, mesleğine BioWare’de Çin mitolojisinden ilham Meydan Ünlü aksiyon rol yapma oyunu Jade Empire’ın muharriri olarak başladı. Jade Empire, 2005 yılında Xbox Özel oyunu olarak piyasaya sürüldü. Lakin iki Yıl sonra bir PC sürümü yayınlandı. öteki yandan PlayStation konsollarına çıkış yapmadı.
 
Jade Empire’ın akabinde Walters, Mass Effect’te için kıdemli müellif pozisyonuna geldi ve devam oyunlarında (Mass Effect 2 ve 3) ise baş müellif olarak misyon aldı. Bunun yanı Dizi Mass Effect Andromeda da yaratıcı direktörlük vazifesini icra etti. nihayet olarak Walters, Anthem’de hikaye direktörü olarak bir yıldan Çok çalıştı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir