Mart ayının üçüncü haftasında çıkış yapacak PC oyunları

Fixlenmiş Hile, Genel, Güncel Hile, Hile, İnceleme/Özel İnceleme, Ön İncelemeler, Tam Çözüm/Rehber Şub 28, 2023 Yorum Yok

 
Mart ayı içerisinde birçok imal çıkış yapmayı bekliyor. Bu listemizde Mart ayının üçüncü haftasında çıkış yapacak PC oyunlarını derledik. Mart ayının birinci ve ikinci haftasının mevzularına aşağıdan ulaşabilirsiniz:
 
– Mart ayının birinci haftası çıkış yapacak PC oyunları: 1-7 Mart 2023
– Mart ayının ikinci haftasında çıkış yapacak PC oyunları #1
– Mart ayının ikinci haftasında çıkış yapacak PC oyunları #2
 
 
– WWE 2K23 (17 Mart: spor, güreş)
 
 
Visual Concepts tarafından geliştirilen ve 2K tarafından yayınlanacak olan Amerikan güreş temalı spor oyunu WWE 2K23, 17 Mart tarihinde geliyor. Yeni nesil teknoloji geliştirmelerin sayesinde daha üst seviye bir güreş tecrübesi sunacak olan bu üretimde seri içerisinde yer Meydan eski özellikler Fazla daha gelişmiş bir halde karşımıza çıkacak. Bu Amerikan Güreşi oyununda serinin en yeni oyunu bizlere sunulacak ve geniş bir Üstün Yıldız takımı da bizlere aktarılacak.
17 Mart tarihinde çıkış yapacak olan bu imal bizlere gelişmiş özellikleri üst seviye grafikleri ve daha fazlasını sunmayı hedefliyor. Oyun içerisinde serinin evvelki özellikleri alınıp geliştirilmiş ve bunun yanına da yeni mekanikler ve özellikler katılarak bizlere sunulmayı bekliyor. Oyun içerisinde oyuncuların en Fazla istediği ve beklediği War Games modu da bulunuyor.
 
 
Oyunda ister Biricik oyunculu olarak ister Fazla oyunculu olarak güreşlere dalabilir ve bu güreşler sayesinde diğer oyunculara alt etmeye başlayabilirsiniz. Oyun içerisinde Yine farklı farklı hareketler yapabilecek, ringin üzerine çıkacak ve rakibin üzerine zıplayabilecek, yerden aldığımız merdiveni rakibin bedenine gerçek fırlatabilecek ve daha fazlasını yapabileceğiz. Yani klasik ve gelişmiş bir Amerikan Güreşi tecrübesi bizleri bekliyor olacak.
Oyun içerisinde çıkışı ile birlikte 178 Benlik bir takım bizlere sunulacak. Geniş bir takıma sahip olan bu üretim ilerleyen devirlerde tahminen daha Çok harika yıldızı konuk alabilir. Münasebetiyle oyunda hakikaten geniş çaplı bir Üstün Yıldız takımı olacak ve içlerinden rastgele birini seçerek mesleğinize başlayabiliyoruz (tabi kartları açarak). Bu geniş takım ile birlikte istediğiniz üstün yıldızı seçebilecek, onunla birlikte ilerleyebilecek ve yeni bir yıldız olarak tekrar yüzüne çıkabileceğiz.
 
 
Farklı farklı muhteşem yıldızların bulunduğu bu oyun içerisinde gelişmiş grafikler, gelişmiş dövüş animasyonları ve mekanikleri, genişletilmiş takım ve daha fazlası bizleri bekliyor olacak. Oyun içerisinde farklı farklı ringler bulunacak ve bu ringlerin her birinde farklı özellikleri bulunacak. Karşımıza Türlü güçte ve özellikte muhteşem Yıldızlar da çıkacak ve bu güreşçilere karşı kendimizi koruyacak ve onlara karşı akınlarda ve atılımlarda bulunabileceğiz. Oyun içerisinde savunma yapmak ve karşı akında bulunmak Temel Gaye olacak. Münasebetiyle rakibin zayıflıklarından yararlanarak onların yapacağı atakları varsayım ederek biz de bir atak yapmak durumunda kalacağız. Rakibi yatırmak ve alt etmek bizim işimiz olacak.
Uzun yıllardır mühlet gelen Amerikan Güreş sporu oyunu yeni devirde Fazla Çok içeriği ve modu bizlere aktaracak. Oyun içerisinde ister Biricik oyunculu olarak ilerleyebilecek ve yeni bir mesleğe başlayabilecek istersek de dört oyuncuya  kadar dayanak sunulan modlar içerisinde rakiplerle birlikte kapışabileceğiz. Hem çevrimiçi eşli oyun modunu hem de bölümmüş ekran modunu destekleyen bu imal içerisinde arkadaşımızla birlikte bir olup karşıdaki oyunculara indirmeye çalışacak ve Bir arada Çeşitli ataklar yaparak – stratejiler geliştirerek rakipleri alt etmeye çalışacağız. Oyunu Biricik oyunculudan çok arkadaşlarla ve öbür oyuncularla birlikte oynamak daha eğlenceli olacaktır diyebilirim.
 
 
Pek Fazla harika yıldızın bulunduğu bu üretim içerisinde Amerikan güreşi tecrübesi elde edecek, istersek 3’e 3 4’e 4 Fazla oyunculu bir ortamda kapışacak ve daha fazlasını yapabileceğiz. Tam bir kaos ortamı sunmayı hedefleyen bu oyun içerisinde rakibi alt etmek için Türlü ataklar yapabilecek, ringin üstünden atlayabilecek ve rakibi yere hakikat serebileceğiz. çok farklı mekaniklerin ve dövüş ögelerinin yer aldığı bu oyunda dilediğimiz devinim üzerinde ustalaşabilecek ve rakibi böylelikle çarçabuk indirebileceğiz.
John Cena başta olmak üzere birçok muhteşem yıldızın yer aldığı 170’den Çok Muhteşem Yıldız bu üretimde bulunacak, bu üstün yıldızlardan istediğimizi seçebilecek ve meslek moduna başlayabileceğiz. Genişletilmiş dönem içerikleri, genişletilmiş meslek modu ve geliştirilmiş grafiklerle birlikte karşımıza çıkacak olan bu üretimde dünya çapında oyuncularla buluşacak, bu sayede en yeterli olduğumuzu burada kanıtlamaya çalışacağız. Oyunda birçok üstün yıldızla birlikte ilerleyebilecek ve kendi mesleğimizi burada kurabilecek ve en âlâ olduğumuzu göstermeye çalışacağız.
 
 
Farklı kıssaların bulunduğu bu imal içerisinde verdiğimiz kararlarla birlikte mesleğimizi şekillendirecek ve bu seçimlerin de nitekim Kıymetli olduğunu hissedebileceğiz. Alışılmış geliştirici takımın söylemi bu tarafta. Bu durumu oyun içerisinde ve oynarken teyit edebileceğiz.
Oyun içerisinde diğer spor oyunlarında olduğu üzere Çeşitli yıldızların bulunduğu kartlar bulunacak, bu kartlarla birçok Üstün yıldızı seçebilecek ve bunun kilidini açabileceğiz. Bu kartlarla birlikte açabileceğimiz yeni üstün yıldızlarla meslek modunu yahut öteki modları oynayabilecek, hatta bu üstün yıldızları geliştirebilecek ve yükseltebileceğiz. Topladığımız kartlar boyunca yeni harika yıldızların kilidini açabilecek ve var üstün yıldızlarımızın gelişmesine de katkıda bulunabileceğiz. 
Tek oyunculu mod içerisinde farklı farklı hikaye kısımları bulunacak, bu hikaye kısımlarında oyunun bizlere sunduğu hikaye ve mesleği deneyimleyeceğiz. Burada vereceğimiz kararlar mesleğimizin gidişatına ve ulaşacağımız sonuca tesir edecek. Meslek modunun bu öyküsünün dışında Fazla oyunculu mod da bu üretim içerisinde yer alacak.
 
 
Amerikan güreşi oyunu içerisinde mesleğimize kendimiz şekillendireceğiz ve istediğimiz üzere bir dünya yıldızı olmaya çalışacağız. Oyun içerisinde farklı Muhteşem Yıldız takımları kurabilecek, en kuvvetli olanları seçebilecek ve bunları ringe sürebileceğiz. Farklı farklı rakiplerle karşılaşabileceğimiz bu oyun içerisinde Türlü şampiyonalara atılabileceğiz, haftalık olarak bizlere sunulacak olan etkinliklere katılabileceğiz ve Fazla daha fazlasını yapabileceğiz. Sorumluluğu en üst seviyede hissettiğimiz ve dövüş ögelerini en üst seviyede bizlere sunulmaya çalışıldığı bu üretim içerisinde ringin yıldızı olmaya çalışacak ve karşımızdaki rakipleri birer birer alt etmeye başlayacağız.
Amerikan dövüş sporlarını severler için bu üretim şu anda ilaç üzere görünüyor. Amerikan spor simülasyonu oyunları günümüzde yalnızca birkaç imal haricinde çıkış yapmıyor. Münasebetiyle Biricik bel bağladığımız nokta bu üretim diyebilirim. Oyun en uygun teknolojilerle birlikte en düzgün grafiklerle üst seviye bir dövüş tecrübesi bizlere sunmayı hedefliyor. Bunları hedefliyor diyorum zira bunu gerçekleştirmek için Evvel oyunun çıkış yapması ve oyuncuların bu mekanikleri denemesi gerekiyor. Bunun sonucunda da oyuncular vadettiği tecrübesi alabilirlerse elbette oyunu beğenebilir ve bu sayede bu oyun ilgi görebilir.
 
 
Ring atmosferinin sunulduğu ve seyircilerin çığlıklar attığı bu oyun içerisinde farklı farklı harika yıldızları alabilecek ve televizyonlardan aşina olduğumuz üstün yıldızlara erişebileceğiz ve bunların kilidini açabileceğiz. Oyun içerisinde Türlü anlarda Aralık sahneler girecek, üstün yıldızlar o beklenilen hareketleri yapabilecek ve gösterisini seyircilere hakikat gösterebilecek. Oyun içerisinde karşımıza çıkan rakiplerin üzerine direkt dalabilecek yahut Türlü stratejileri başımızı kurarak belirleyecek ve ondan sonra atağımızı yapmaya başlayacağız: Bu büsbütün bizim isteğimize bağlı olacak.
Oyun tıpkı televizyonlarda gördüğümüz üzere bir tecrübe sunmayı hedefliyor. TV’den aşina olduğumuz Fazla Ünlü isimler bulunuyor ve bu isimleri almak ve çıkarmak da büsbütün bizim işimiz oluyor. 17 Mart tarihinde çıkış yapacak bu oyunun Steam sayfası şu anda Aleni durumda. Dilerseniz Steam sayfasından oyunu İstek listenize ekleyebilir ve oyunu çıktığı gün kütüphanenizi ekleyebilir ve çıktığından da haberdar olabilirsiniz.
 
 
Geldiğimiz noktada oyun hakkında birçok haber ve detay çıktı. Bu haberlerden en kıymetlisini sizlere aktarmak istiyorum: Oyunun PC sürümü yeni nesil konsollardaki özelliklerin hepsini bizlere sunacak. Serinin daha evvelki oyunlarında PC sürümü farklı bir tecrübesi bizlere aktarıyordu ve konsol tarafında da farklı bir tecrübe sunuyordu. Münasebetiyle bu ikilik şu anda ortadan kaldırılmış durumda ve her iki sürüm de bizlere birebir tecrübesi sunmayı hedefliyor diyebilirim.
Güreş sporunu yeni teknoloji iyileştirmeleriyle deneyimleyeceğimiz bu oyuna yeni iç olan isimler de bulunuyor. Yeni gelenler ortasında LA Knight (daha Evvel Imapct Wrestling’de Eli Drake olarak güreşmişti) ve eski WCW yıldızı Rick Steiner’ın oğlu Bron Breakker yer alıyor. öbür taraftan 2022 sürümünde yer almayan fakat 2023 sürümüyle birlikte Geri dönen harika yıldızlar ortasında Cody Rhodes, the Bella Twins, Rob Van Dam, Lita ve Bruno Sammartino bulunuyor.
 
 
İlk etapta bizlere sunulacak 178 Benlik takım, Ruthless Aggression Pack (dört güreşçi daha ekliyor) ve Bad Bunny Bonus Pack ile 183’e kadar genişletilebilecek. Ruthless Aggression paketi, oyunun Icon Edition sürümü ile Bir arada gelecek.
 
– Anthology of Fear (17 Mart: kaygı, ruhsal, hayatta kalma)
 
 
OhDeer Studio, 100 GAMES tarafından geliştirilen ve 100 GAMES, Gamersky Games tarafından yayınlanacak olan hayatta kalma ruhsal dehşet oyunu Anthology of Fear, 17 Mart tarihinde çıkış yapmaya hazırlanıyor. Paranormal olayların yer aldığı bu Biricik Benlik endişe oyunu içerisinde farklı farklı yerlere gidecek, bu yerleri keşfedecek ve ruhsal dehşet tecrübesini açığa çıkaracağız. Oyun içerisinde rahatsız edici manzaralar, rahatsız edici sesler ve daha fazlası bizleri bekliyor olacak. Oyunda bir soruşturmaya katılacak ve kardeşimizin ortadan kaybolma sebebini ve arka planda yaşananları çözmeye çalışacağız. Kardeşimizi bulmaya çalışacağımız bu hayatta kalma ruhsal dehşet oyunu içerisinde gerçekleri öğrenmeye çalışacak ve bunun yanı Dizi bu trajediye ortak olacağız.
Yer yer endişe öğelerinin tavan yaptığı bu oyun içerisinde Aka bir araştırmaya tanıklık edecek ve kardeşimizi ortaya çıkarmaya çalışacağız. Kardeşimizi bulmak için daha Evvel günler süren bir araştırma yapılmış fakat kimse bir şey bulamamış. Münasebetiyle bu mevzuda biz el atmaya başlayacak ve kaygı dolu ruhsal tansiyon oyunu içerisine dalış yapacağız. Biricik Benlik bir kaygı tecrübesini sunmayı hedefleyen bu oyunda farklı farklı kısımlara ilerleyecek ve bu öyküyü sona erdirmeye çalışacağız. arka planda yer Meydan sırları ortaya çıkarmak için etrafı keşfedecek, Çeşitli objelerle etkileşime geçecek ve dehşet dolu anılara şahitlik edeceğiz.
 
 
Kabuslarla dolu bir yere ilerlediğimiz ve bu yerin yavaş yavaş genişlediği bir ortamı bizlere sunan bu oyunda karanlık odalara ve mahallelere ilerleyecek, burada sağa sola bakabilecek ve etraftaki objelerle etkileşime geçebileceğiz. Trajik bir öyküyü husus Meydan bu üretim içerisinde farklı farklı dehşet öğeleri bulunacak bu endişe öğeleri yer yer de Fazla daha Çok yapacak ve sonlara hakikat bu durum artış gösterecek diyebilirim. Zati çoklukla dehşet oyunları da bu biçimde başlar: Birinci başta küçük bir dehşet kırıntısı bizlere bırakılır, karşımıza neler çıkacak nasıl bir endişe sekansı gösterilecek bu gösterilir, daha sonra bu sekanslar artış gösterir ve patlama yaşar.
Kardeşimizi aradığınız bu seyahatte bir yandan hayatta kalmaya çalışacak öteki yandan ise endişe dolu anlara Şahit olacağız. Dikkatli olmamız gereken bu oyun içerisinde de bir nevi kabuslarla dolu bir bölgeye geçiş yapacak, bu bölgenin neresi olduğunu çözmeye başlayacak ve etraftaki bilgi kırıntıları ile birlikte Türlü ögeleri ortaya çıkarmaya çalışacağız. Rahatsız edici olayların ve seslerin yer aldığı üzere imal içerisinde kaygı dolu anlar çokça bulunacak.
 
 
Bölüm kısım ilerlediğimiz bu oyun içerisinde her bir kısımda farklı bir sekans bizlere sunulacak, ilerlediğimiz ve geçebildiğimiz her kısım sonrasında yeni bir başlangıç yapacak ve öyküyü kaldığımız yerden devam edeceğiz. Etrafı keşfedebileceğimiz kısımlar ortasında farklı farklı dehşet ögeleri karşımıza gelecekle, gerek kaçarak gerekse korkarak bunları aşmaya çalışacağız. Oyun içerisinde dehşet dolu anlar, dehşet verici çığlıklar ve daha fazlası bizleri bekliyor olacak. Bir yandan endişeli anlara eşlik ederken öbür yandan kaybolan kardeşimizi bulmaya çalışacak ve elimizden gelen fazlasını yapmaya başlayacağız.
Birinci Şahıs bir kamera nazar açısına sahip bu oyunda birinci elden kaygı anlarına tanıklık edecek ve bu bölgenin gizemleri ortaya çıkarmaya çalışacağız. Bu bölgede elbette daha Evvel farklı farklı beşerler yaşamış münasebetiyle biz de bu eski yaşayanları başına ne geldiğini neden bu türlü bir Vaziyet aldığını bulmaya çalışacak. Etraftan bulduğumuz bilgi kırıntıları ile birlikte bunları bir ortaya getirecek ve ortada bir fikir yapısı ortaya çıkarmaya çalışacağız. Endişe oyunlarında esasen çoklukla dehşet sekansları karşımıza gelir, kaygı sekanslarından sonra etrafı araştırmaya başlarız ve bulduğumuz bilgilerle birlikte öyküyü toparlamaya ve aklımızdaki plana devreye sokmaya başlarız.
 
 
Kardeşimizi ve gerçeği bulmaya çalıştığımız bu oyun içerisinde Çeşitli Paranormal olaylar karşımıza gelecek. Ortadan kaybolması ile ilgili bulacağınız her bir lisanı bizlere Yarar sağlayacak. Oyun içerisinde burada daha Evvel yaşamış olan ve Paranormal olaylara tanıklık etmiş olan şahısların anılarına geçiş yapacak ve bu anılarla temas olan şahısları araştırmaya koyulacağız. Oyunda daha Evvel burada yer Meydan objelerle etkileşime geçecek ve bu etkileşime geçtiğimiz objelerle birlikte Türlü bilgiler ve ayrıntılar öğrenebileceğiz. Çokça gizemin ve sırların yer aldığı bu oyun içerisinde bulduğumuz her bir bilgi kırıntısı bizlere fayda sağlayacak ve bunları bir ortaya getirerek yap-bozun Aka kesimini ortaya çıkarmaya çalışacağız.
Oyunda ilerledikçe yeni kaygı sekansları, yeni endişe öğeleri ve daha fazlası bizleri bekliyor olacak. Her bir ilerleyişte daha Çok dehşetin tabanına vuracağız. Bu oyun içerisinde elimize farklı farklı objeleri alabilecek, bunları Doğal ki araştırmanın sonucunda elde edebileceğiz. Elde ettiğiniz objelerle birlikte önümüzdeki kapalı yollara açabilecek ve bize fayda sağlaması için telkinde bulunabileceğiz. Tekrar etrafla etkileşime geçerek neler olur bittiğini öğrenebileceğiz ve bunun yanı Dizi araştırmamıza devam edeceğiz.
 
 
Kapalı ve dar alanlardan geçtiğimiz ve bunun yanı Dizi farklı farklı odaları bizlere sunan bu oyun içerisinde kısım bölüm hikaye bizlere sunulacak. Her bir kısımda farklı kaygı sekansları, araştırmamız gereken odalar ve yerler olacak. Bu yerleri araştırarak ve tamamlayarak öykümüzü başımıza toparlayacak ve geriye kalan kısımları ortaya çıkarmaya çalışacağız.
Sırlarla dolu ruhsal dehşet tecrübesinde hakikaten kaygı severler için hoş bir tecrübe sunulması hedefleniyor diyebilirim. Alışılmış her bir oyuncu ne yazık ki endişe oyunlarını oynayamıyor hasebiyle kaygı anlarından ve endişe sekanslarından Dolayı gerilen oyuncular gözlerini kapatarak oynayabilir. Hasebiyle dehşet oyunlarını – ruhsal gelirim tecrübesini hissetmek isteyen oyuncular bu yapama bir göz atabilir.
Hayatta kalma endişe oyunu Türkçe lisan takviyesi haricinde 13 farklı lisan takviyesini de bünyesinde barındırıyor. Türkçe alt yazma seçeneğine sahip olan bu oyunu bizler rahatlıkla deneyebilir ve öyküyü anlamak konusunda meşakkat yaşamayız. Yeniden bizim yerli projeler ortasında ekseriyetle endişe oyunları hayli tanınan bir cins. Dilerseniz bu oyuna bir göz atarak yerli projelerle de karşılaştırma yapabilirsiniz.
 
 
Oyun içerisinde Daimi olarak diken üstünde duracak, karşımıza çıkacak olan dehşet sekanslarıyla birlikte bu tansiyon daha da artış gösterecek. Oyunda araştırmamız gereken bir de Çeşitli gizemler olacak, arka planda bir yandan kardeşimizi araştırmaya koyulurken diğer yandan burada neler olup bittiğini araştıracak bunun yanı Dizi Daimi olarak gergin seslerle birlikte heyecanımız tavan yapacak. Oyun içerisinde kısım bölüm ilerleyerek her kısımda keşfedeceğimiz Türlü alanlar ve kısımlar olacak. Onlarla da etrafla etkileşime geçerek ve o ögeleri kullanarak elde edebileceğiz. Keşfettiğimiz her bir bilgi kırıntısı bizlere hikaye konusunda ilerleme sağlayacak yani bulduğumuz bu objeleri makul alanlarda kullanabileceğiz. Oyunda yıkık dökük yapı odalarından farklı kısımlara ve daha fazlasına açılacağız. Bunun yanı Dizi dehşet oyunlarının klasiği uzun koridorlarda yol alabileceğiz.
17 Mart tarihinde çıkış yapacak olan bu ruhsal kaygı oyununun şu anda Steam sayfası Aleni durumda. Dilerseniz Steam sayfasından oyunu İstek listenize ekleyebilir ve oyunun çıkış yaptığından haberdar olabilirsiniz. Bu üretimi  istek listenize eklerseniz çıkış yaptığı gün bir mail bildirimi alabilirsiniz ve bu sayede bundan haberdar olabilirsiniz. Bunun yanı Dizi oyunun Steam sayfası üzerinde bir demo sürümü mevcut. Bu demo sürümünü indirebilir ve oyunun bir kısmını deneyimleyebilirsiniz. Bu demo sürümü sayesinde oyunu satın alıp almayacağınıza da karar verebilirsiniz. 
 
– The Voidness – Lidar Horror Survival Game (17 Mart: aksiyon, macera, dehşet, psikolojik)
 
 
Steelkrill Studio tarafından geliştirilen ve tıpkı grup tarafından yayınlanacak olan aksiyon, macera, kaygı, ruhsal tansiyon oyunu The Voidness – Lidar Horror Survival Game, 17 Mart’ta çıkış yapacak. Bu ay çıkış yapacak olan kaygı oyunlarının bir yenisi olan The Voidness bizlere dehşet tansiyon sekanslarını sunacak. Karanlık atmosferlere giriş yapabileceğimiz ilim kurgu temalı bu kaygı tansiyon oyunu içerisinde elimizdeki bir aygıtla birlikte etrafı tarayabilecek ve burada neler olur bittiğini görebileceğiz. Elimizdeki aygıtla birlikte etrafı tarayarak burada paranormal olayların olup olmadığına bakabilecek ve oralarda birilerinin olup olmadığını görebileceğiz. Hasebiyle Şayet orada biri varsa bu Aygıt içerisinde Kırmızı bir halde görünecek ve bizim asla oraya gitmememiz gerekecek.
Çeşitli tehlikelerin ve tehditlerin yer aldığı bu oyun içerisinde karşımıza çıkacak olan bu tehditlere karşı tetikte olmamız gerekecek, onlara karşı rastgele bir şey yapamayacağız fakat yalnızca nefesinizi tutacak ve onların gitmesini bekleyeceğiz. Elimizdeki Etraf tarama aygıtıyla birlikte çevreyi tarayacak ve etrafta neler oluyor dinleyeceğiz. Etrafta tehlikelerin ve tehditlerin olup olmadığına bu aygıtla birlikte bakabilecek ve yolumuzda ilerlemeye devam edeceğiz. Görmemizin Biricik yolu bu aygıt.
 
 
Karşımıza çıkan bu tehlikeleri aşmanın Biricik yolu onlardan sıyrılıp geçmek ve gitmesini beklemek bunun yanı Dizi onlara karşı rastgele bir savunma sistemimiz yer almayacak. Münasebetiyle Biricik dermanımız tabanlara vurup buradan toz olmak olacak. Oyun içerisinde çevreyi tarayacağımız aygıtla birlikte neler olup bittiğine bakabilecek, burada Şayet bir tehlike varsa nefesimizi oyun içerisinde tutmamız gerekecek. Elimizde yer Meydan Aygıt ve mikrofon sayesinde tehlikelere neler olduğunu bildiğine bulabilecek fakat gördüğümüz Vakit onların karşısında soluk almamamız gerekecek. Düşmanlar bizi aldığımız nefesten Dolayı bile nereye
saklandığımızı bulabilecek. Bu duruma hayli oyun içerisinde dikkat etmemiz gerekecek.
Yalnız olmadığımız ve Çeşitli  tehditlerinin yer aldığı bu oyun içerisinde bir yandan ilim kurgu teması işlenirken öteki yandan hayatta kalma kaygı tansiyon tecrübesi bizlere sunulacak. Oyun içerisinde serbestçe dolaşacağımız kısımlar olacak ve buraları keşfetmeye başlayacağız. Oyun içerisinde Türlü alanları keşfedebilecek, burada neler olup bittiğine göz atabilecek, elimizdeki aygıtla birlikte çevreyi tarayabilecek, Türlü işaretlemeler yapabilecek, etraftaki sırlara açığa çıkarabilecek, Türlü objeler ile etkileşime geçebilecek ve öyküyü bu halde ilerleteceğiz. Münasebetiyle etrafı keşfetmek ve neler olup bittiğini öğrenmek büsbütün bizim işimiz olacak.
 
 
Oyun içerisinde yer aldığımız Türlü yerlerde farklı farklı düşmanlar bulunacak, bu düşmanlara karşı saklanacak ve yeri geldiği Vakit da kaçabileceğiz. Her bir boşluğu uygun değerlendirmeniz gerekecek. Hasebiyle o düşmanlar her yerde olabilir. Ona nazaran atağınızı yapmanız ve elinizi çabuk tutmanız gerekecek. Oyun içerisinde Çeşitli jumpscare anları olaacak, dehşet dolu sesler ve çığlıklar duyabileceğiz. Münasebetiyle tam bir dehşet tecrübesini bizlere aktaracak diyebilirim. Rahatsız edici seslerin olduğu bu oyun içerisinde geliştirici grup bütün sorumluluğu oyuncuda olduğunu belirtiyor. Münasebetiyle kaygı oyunlarını oynayamıyorsanız ve bu bahiste rahatsızlıklarınız varsa bu şekil oyunlardan Irak durmanız gerekiyor.
Kasvetli alanlarda ilerlediğimiz ve karanlık odalarda dolandığımız bu dehşet oyunu içerisinde görmemizin Biricik yolu elimizdeki Etraf tarama aygıtı. Etraf tarama aygıtı ile birlikte yalnız olmadığımızı anlıyor ve etrafta neler olup bittiğini az Fazla bulabiliyoruz. Tansiyonun üst seviyede olduğu bu endişe oyunu içerisinde bir uzmanın rolüne bürünüyor ve gezegendeki gizemi ortaya çıkarmaya çalışıyoruz.
 
 
İşlerin görüldüğü üzere gitmediği bu oyun içerisinde elimizdeki Etraf tarama aygıtına yükseltebiliyor, geliştirebiliyor ve daha fazlasını yapabiliyoruz. Oyunda her bir ilerleyişte farklı objelerle etkileşime geçebiliyor farklı tehdit ögeleri ile karşılaşabiliyor ve bunları aşmak için de Türlü planlar yapabiliyoruz. Attığımız her bir adımda dikkat etmemiz gereken bu oyun içerisinde Çeşitli yükseltmeler bulabiliyor, bu yükseltmelerle birlikte cihazımızı geliştirebiliyor ve yükseltebiliyoruz. Olağan bunu yapmak için de etrafı araştırmamız ve keşfetmemiz gerekiyor.
Oyun içerisinde Çeşitli alanlarda ve Türlü bölgelerde farklı tehditler bulunabiliyor. Hasebiyle köşe bucağı Etraf tarama aygıtıyla Fazla yeterli bir biçimde tahlil etmemiz ve taramamız gerekiyor. Bunlar her yerde olabilir ve bizim nefesimizi mikrofonumuz sayesinde bulabilir. Hasebiyle Şayet bir yerde saklanıyorsak ve sesli bir halde soluk alıyorsak bunu tehditler duyabilir ve yanımıza yaklaşabilir. Bu duruma da oyun içerisinde dikkat etmemiz gerekir.
 
 
Herhangi bir ses çıkartırsak oyun içerisinde bulunan tehlikeler de oradan üzerimize gerçek gelebilir ve bizim de buradan kaçmamız gerekir. Karşılaştığımız tehditleri çıplak gözle göremiyoruz yalnızca elimizdeki Etraf tarama aygıtıyla görebiliyoruz. Münasebetiyle elimizdeki bu Aygıt bizim hayatta kalmamızın Temel anahtarı diyebilirim.
Oyun içerisinde yer Meydan Etraf tarama aygıtı farklı farklı özelliklere sahip. Bunun yanı Dizi etraftaki formlara ortaya çıkarmanın yolu da Etraf tarama aygıtından geçiyor. Hem sırları ortaya çıkarabileceğimiz hem de tehlikeleri açığa vurabileceğimiz bu tarama aygıtıyla birlikte oyunda ilerlemeye çalışıyor ve öyküyü deneyimlemeye başlıyoruz. Oyunda bu Etraf tarama aygıtını etraftan bulduğumuz yükseltmeler ile geliştirip yeni misyon yapabiliyor ve daha Çok özellikten yararlanmaya çalışıyoruz.
 
 
Bu oyun içerisinde düşmanlardan ve tehlikelerden saklanırken derin soluk almamaya çalışacağız zira derin soluk alırken bu düşmanlar bu sesi duyabilir ve bizim nerede olduğumuzu anlayabilir. soluk alma olayı yalnızca gizlenirken karşımıza çıkıyor münasebetiyle bunu ilerlerken göremiyoruz. Bu mekanik yalnızca gizlenirken ve bir tehlike olduğunda devreye giriyor. Hasebiyle soluk alışverişimize Fazla dikkat etmeniz gerekiyor.
Oyun içerisinde farklı farklı alanlara ilerliyor ve her alanın keşfini derinlemesine yapabiliyoruz. Farklı odalardan ilerlediğimiz ve farklı kapıları açarak yeni alanlara geçtiğimiz bu oyunda buradaki endişe kısımlarını deneyebiliyoruz. ilim kurgu temasına sahip olan bu imal içerisinde ilerlemek için Türlü gereksinimler da lazım olabiliyor. Münasebetiyle etrafı her Vakit yeterli keşfetmemiz ve yeterli tahlil etmemiz gerekiyor.
 
 
Tek oyunculu bir ilim kurgu endişe tecrübesini bizlere aktarmaya çalışan bu oyun içerisinde Çeşitli gizemleri bulmaya çalışıyor, etrafı keşfetmeye çalışıyor ve tehlikelere karşı Irak durmaya başlıyoruz. Oyun içerisinde bir Etraf tarama aygıtınız bulunuyor ve bu tarama aygıtıyla birlikte Çeşitli tehlikelere ve işaretleri ortaya çıkarabiliyoruz. Tehditlerden kaçmaya çalışırken nefesimizi gerçek bir biçimde alıp vermeye çalışıyor ve Fazla Çok ses yapmamaya başlıyoruz oyunun özü bundan oluşuyor.
Tabii ki kaygı oyunlarının olmazsa olmazı bir de bulmaca çözme sekansları bulunuyor. Bu sekanslar oyun içerisinde çokça bulunuyor ve bir odadan çıkmak için bu bulmacaları çözmemiz gerekiyor. Bu bulmacalar yeri geldiği Vakit direkt olarak çıplak gözle görebiliyor ve çözmeye çalışıyoruz yeri geldiği Vakit da elimizdeki tarama aygıtıyla bu bulmacayı ortaya çıkarmaya çalışıyoruz. Bulmaca çözdüğümüz Vakit da bir sonraki yere geçiş yaparak ilerlemeye başlıyoruz.
 
 
Çevreyi çokça tahlil edeceğimiz ve keşfedebileceğimiz bu oyun içerisinde Çeşitli yükseltmeler bulunuyor. hikaye odaklı bu oyun içerisinde arka planda olan sırları açığa çıkarmaya çalışıyor, etraftan ipuçları bulmaya çalışıyor ve bulmacaları çözmeye başlıyoruz. Bulmacaları çözdükçe de öbür vazifelere gerçek ilerlemeye başlıyoruz. Oyun içerisinde Etraf tarama aygıtıyla dikey tarama yapabiliyor yahut yatay tarama yapabiliyoruz. Tarama boyutunu arttırmak için Çeşitli yükseltmeler kullanabiliyoruz. Her taradığımız Etraf tahliliyle birlikte farklı farklı işaretler ve ipuçları da ortaya çıkabiliyor.
Oyun içerisinde yer yer kaydetme kısımları çıkıyor. Münasebetiyle oyun makul aralıklarla oyunu kaydediyor ve geçemediğiniz kısımlarda tekrardan bu kayıt noktasından başlayabiliyorsunuz ve kaldığınız yerden devam edebiliyorsunuz. Karşımıza çıkacak pürüzleri aşabileceğimiz ve gizemli bulmacaları çözebileceğimiz bu oyun içerisinde Aka tansiyon anları bizlere bekliyor olacak.
 
 
Oyun 17 Mart tarihinde biz oyun severlerle buluşacak. Erken erişim sürümü olarak çıkış yapacak bu oyun tam sürüme ulaşması için biraz vakte muhtaçlığı olacak. Tam sürüm tarihi şu anda muhakkak değil geliştirici grup bu husus hakkında rastgele bir bilgi vermemiş durumda. Hasebiyle ortalama 6-7 ay üzere bir süreçten sonra oyun tam sürüme gelebilir.
Geliştirici gruptan not: “The Voidness, Steelkrill Studio içerisinde yer Meydan bir geliştirici tarafından yapılan bir endişe oyunu. Bu oyunda çözülmesi gereken bulmacalar, tansiyon dolu müsabakalar, envanter sistemi, dayanıklılık mekaniği, mikrofon mekaniği ve Fazla daha fazlası yer alıyor. Lütfen Geri bildirimlerinizi ihmal etmeyin ve bizlere gönderin. Rastgele bir yanılgı varsa ayrıntılı bir biçimde açıklayın. Bu Geri bildirimler geliştirme sürecini hızlandırmaya sahiden Yardımcı olacak. çok teşekkür ederim.”
 
– Project Dew (20 Mart: bulmaca, platform, macera)
 
 
SapX Studio tarafından geliştirilen ve tıpkı grup tarafından yayınlanacak olan bulmaca, platform, macera oyunu Project Dew, 20 Mart tarihinde geliyor. Yandan görünümlü bu iki boyutlu platform macera oyunu içerisinde farklı farklı bölgelere ilerleyecek, görsel roman üslubundaki anlatıma bakabilecek ve hikaye odaklı bir yapıyı deneyimleyebileceğiz. Oyun içerisinde aksiyon ve macera ögeleri bulunacak. Bunun yanı Dizi Türlü zorluklarda bulmaca ayrıntıları da karşımıza çıkacak. Birçok çeşidi birbirine harmanlayan bu oyun içerisinde doğal afetler, okyanusların taşması, ormanların yok olması ve kuşağı tükenmekte olan bir çeşidi kurtarma teması yer alacak.
Oyunda bir biyolog olarak yer alacağız, bu diyalogların gayesi jenerasyonu tükenmekte olan bir çeşidi tekrardan hayata getirmek ve bu tıbbın yok olmamasını sağlamak olacak. Bu gayeyle birlikte ilerleyeceğimiz bu oyunda farklı farklı yerlere gidebileceğiz: Ormanlardan okyanuslara ırmaklardan farklı bölgelere kadar birçok yere ilerleyecek ve görsel roman stilindeki bu hikaye anlatımını deneyimleyebileceğiz. Oyun içinde kısım kısım karşımıza bulmacalar çıkacak bu bulmacaların zorlukları da kolaydan zora yanlışsız bizlere sunulacak.
 
 
İki farklı biyoloğun yer aldığı bu oyun içerisinde farklı bir stil bizlere aktarılmaya çalışılacak. Oyunda yandan görünümlü bir kamera nazar açısı olacak, bu nazar açısıyla birlikte Çeşitli platform ögelerini aşmaya çalışacak ve daha Çok maceramızda ilerlemeye çalışacağız. Oyun içerisinde her bir bölgenin farklı platform ögeleri bulunacak, bunun yanı Dizi Türlü bulmacalar da yer alacak. Bulmacalar Türlü zorluklarda karşımıza çıkacak fakat bunlar Alışılmış ki Fazla güç olmayacak. Hasebiyle her oyuncu bu oyunu çarçabuk deneyimleyebilecek ve kıssanın sonuna yanlışsız gidebilecek.
Oyun içerisinde tükenmekte olan Türlü tipler bulunacak ve bu tipleri tekrardan diriltmeye çalışacak ve bu cinslerin yok olmamasını sağlamaya başlayacağız. Oyunda üstte saydığım aksiyon macera bulmaca ögelerinin dışında bir de farklı bir envanter sistemi bulunacak. Bu sistemle birlikte oyunda Türlü ataklar yapabilecek ve gidişatımıza taraf verebileceğiz.
 
 
Doğal afetlerin yaşandığı ve cinslerin yok olduğu bu dünyada iki biyolog olarak yol alacağımız bu oyun içerisinde dünyaya fayda sağlamak için Çeşitli ataklar yapacak ve oyunda karşımıza çıkan farklı zorlukta platformları aşmaya başlayacağız. Tatmin edici bir grafik yapısı ile karşımıza çıkacak olan bu oyun iki boyutlu olarak bizlere sunulacak ve Mart ayının sonlarına yanlışsız  çıkışını gerçekleştirecek.
Oyun içerisinde Yine karşımıza farklı farklı karakterler çıkacak, bu karakterlerle birlikte etkileşime geçebileceğiz. Oyunda bunun yanı Dizi farklı müzikler yer alacak ve bu müzikler sayesinde oyuna kendimiz daha güzel adapte edebileceğiz. Oyun içerisinde karşımıza çıkacak olan bu karakterler ile birlikte Türlü diyaloglara girebilecek ve öyküyü kapsamda Çeşitli bilgiler elde edebileceğiz.
 
 
Atılacağımız bu macerada kısım bölüm olarak ilerleyecek ve her kısmın kendine ilişkin zorlukları ve platform ögeleri bulunacak. Bu platform ögeleri aşmak için Olağan ki oyun içerisinde biraz vakit geçirmemiz gerekecek ve oyunun temelini anlamamız gerekecek. Oyun içerisinde her kısımda uymamız gereken Türlü eşyalar olabilecek ve bunları da kısmı tamamlamak için kendi yararımıza kullanabileceğiz. Farklı görsel usulüyle ve kısımlarıyla karşımıza çıkacak bu oyunda bakalım bizleri ne üzere maceralar bekliyor daima Birlikte göreceğiz.
Oyun içerisinde üstte da bahsettiğim üzere iki farklı biyolog bulunacak, bu biyologlar ortasında dilediğimiz anda geçiş yapabilecek ve iki biyoloğu da farklı formlarda kullanabileceğiz. Oyun içerisinde Doğal ki bunları kullanmak için Evvel platform ögelerini öğrenmek ve oyuna birazcık adapte olmamız gerekecek lakin bundan sonraki süreçte bu iki karakterin de kullanımı bizlere daha kolay gelebilecek.
Hikaye odaklı bir yapıyı bizlere sergileyecek olan bu oyun içerisinde yalnızca İngilizce lisan takviyesi bulunacak. Düşük sistem ihtiyaçları ile karşımıza çıkacak bu oyun 20 Mart 2023 tarihinde biz oyun severlerle buluşacak. Oyun içerisinde iki farklı bayan Ira bulunacak ve tabiat, kıyamet sonrası ve keşif üzere temaları bizlere aktarılacak. Kıssanın Temel olduğu bu oyun içerisinde fütüristik bir dünya üzeri bekliyor olacak ve burada karşımıza çıkan Olumsuz durumları büsbütün dünyanın güzelliği için Olumlu duruma çevirmeye çalışacağız.
 
 
İki boyutlu bulmaca oyunu içerisinde farklı farklı görsel roman ögeleriyle karşılaşacak ve bu ögeleri kolaylıkla aşmaya çalışacağız. Dünyanın içerisinde bulunduğu bu güçlü süreçte iki biyolog olarak atılacağımız bu macerada dünyaya Yarar sağlayacak, Çeşitli projeler geliştirecek ve atılacağımız her kısımla birlikte dünyayı kurtarmaya daha yakın olacağız. Oyun içerisinde Çeşitli alanlarda diyaloglara girebilecek ve bu diyaloglar sayesinde neyin ne olduğunu öğrenebileceğiz. kolay ve her oyuncu tarafından oynatabilen yapısı ile karşımıza çıkacak olan bu oyun çıkış yaptığı gün bir göz atmanızı öneririm.
Oyun içerisinde en az dört farklı kısım bulunacak her bir kısımda farklı tesirde görsel ögeler bulunacak. Oyun karanlık bir yapıya sahip olacak ve bu karanlık Bina biraz da mavi renklerle birlikte bezenecek. Karanlık renklerin mavi ve beyazla bezenmesi ile Birlikte karşımıza çıkacak olan bu oyunda farklı yapıda bir hikaye anlatımı ve platform – bulmaca ögeleri da bizleri bekliyor olacak.
Ormanlardan okyanuslara buradan dağlara kadar birçok farklı kısımların bizleri beklediği oyun içerisinde bir nokta olarak ilerleyeceğiz ve (buna parlak obje de diyebiliriz) bu objeyle birlikte üstlere hakikat tırmanabilecek ve Çeşitli platformlar ögelerin aşmaya çalışabileceğiz. Oyunda Yine farklı farklı platform ögeleri karşımıza çıkacak ve bu platformları aşmak için de oyunda birazcık vakit geçirmemiz gerekecek.
 
 
Bu stil platform macera oyunlarına başlanıyorsanız ve öbür yandan hikaye anlatımıyla da bunların bezenmesinden Beğeni alıyorsanız bu imale bir Talih verebilir ve bir göz atabilirsiniz. Oyun Müstakil bir proje olarak karşımıza çıkacak ve beklentinizi elbette düşük tutmakta fayda var.
Bağımsız bir geliştirici stüdyo tarafından karşımıza çıkacak olan bu grup içerisinde resmi web sitesinde belirtilene nazaran 12 çalışan bulunuyor. Bu 12 çalışan her biri bu oyunu geliştirmek ve bizlere yayınlamak için uğraşıyor. Bakalım oyun çıkış yaptığında bizlere ne üzere bir tecrübe sunacak, daima Birlikte göreceğiz.
 
– Tchia (21 Mart: Aleni dünya, keşif, macera, bulmaca, platform)
 
 
Awaceb tarafından geliştirilen ve Awaceb, Kepler Interactive tarafından yayınlanacak olan Aleni dünya, keşif, macera, bulmaca, platform oyunu Tchia, 21 Mart tarihinde geliyor. Bir müddettir geliştirme evresinde olan ve Daimi olarak fragmanları yayınlanan bu imal Aka bir Aleni dünya macerasını bizlere sunmayı hazırlanıyor. Oyun içerisinde bir kız karakteri Denetim ediyor ve bu tropik adada istediğimiz yere gerçek yol alabiliyoruz. Oyunda Çeşitli yeteneklerimiz bulunuyor ve bu yetenekleri kullanarak farklı farklı bölgelere gidebiliyor ve etraftaki olayları keşfedebiliyoruz.
Tropik bir Aleni dünya macerasını bizlere sunan bu oyun içerisinde yüksek yerlere tırmanabiliyor, yüksek yerlerden aşağıya hakikat süzülebiliyor ve rastgele bir hayvanın yahut objenin denetimini elimize geçirebiliyoruz. Renkli ve İlgi cazibeli sanat tarzının benimsenmesi ile birlikte oyun içerisinde bizlere eğlenceli bir yapının sunulacağı görünüyor. bütün hayvanların ve objelerin denetimini elimize geçirebildiğimiz bu oyun içerisinde bir köpeğin denetimine girebiliyor, köpeği istediğimiz üzere Denetim edebiliyor ve yeri kazmak için talimat verebiliyoruz.
 
Bu talimatla birlikte Çeşitli öğelerin kilidini açabiliyor ve farklı farklı keşiflerin yapılmasına ön ayak olabiliyoruz. Oyunda öbür yandan bir tekerleğin yahut daha fazlasının denetimini elimize geçirebiliyor ve canlı cansız her bir ögenin denetimini elimize alabiliyoruz.
 
 
Renkli bir sanat tarzına ve karakterlerine sahip bir oyun içerisinde elimizde bir de ukulele bulunuyor. Bunu dilediğimiz üzere çalabiliyor, etrafa hoş nameler sunabiliyor ve daha fazlasını yapabiliyoruz. Etraf fiziklerinin yer aldığı bu oyun  içerisinde özgür bir dünyada istediğimiz üzere dolaşabiliyor, etrafı keşfederken yüksek yerlere tırmanabiliyoruz, bununla birlikte denizlere açılabiliyoruz ve daha fazlasını yapabiliyoruz. Velhasıl bizlere Aka bir özgürlük sunuluyor diyebilirim.
Bu oyun içerisinde rastgele bir objenin yahut hayvanın denetimini elimize geçirebiliyoruz. Oyunda Yine farklı farklı bölgelere ilerleyebiliyor ve yeni karakterlerle burada buluşabiliyor ve bunlarla etkileşime geçebiliyoruz. Yeni beşerler tanıyabileceğimiz bu Aleni dünya macera oyunu içerisinde yeni Kaledonya yerleri bizlere tasvir ediliyor.
 
 
Oyun içerisinde Denetim ettiğimiz bu Ufak kız karakterimizin Özel yetenekleri bulunuyor. Kız karakterin Özel yeteneklerini kullanarak Aleni dünyada hem etrafı keşfedebiliyor hem de eğlenebiliyoruz. Farklı farklı oynanış mekaniklerini bizlere sunacak oyun içerisinde Türlü derinliklerdeki sulara giriş yapabiliyor, dalabiliyor ve bir balık üzere yüzebiliyoruz. çok fazla mekaniğin ve Fazla Çok keşfedilecek ögenin olduğu oyun içerisinde geliştirici takımın belirttiğine nazaran 30’dan Çok oynanabilir ve denetimini elimize geçirebileceğimiz hayvanın ve bunun yanı Dizi da yüzlerce obje bulunuyor. Bu sayı nitekim de yüksek. Hasebiyle oyun içerisinde eğlenebileceğimiz birçok Bina ve mekanik bizleri bekliyor olacak.
 
 
Oyunun Temel emeli yeni bölgelere giderek buraları keşfetmek olacak. Keşif ve seyahat ögelerinin ön planda olduğu ve aslında bir Temel Gaye olduğu bu oyun içerisinde yeni bölgelere ilerleyebilecek, bu yeni bölgeleri dilediğimiz üzere keşfedebileceğiz. Yeni bir bölgede bir köpekle tanışabilecek, bu köpeğin denetimini elimize geçirebilecek ve bu köpekle birlikte etrafı kazabilecek ve burada yeni şeyler keşfedebileceğiz. Farklı bölgeye gittiğimizde etrafta yüzlerce obje bulabilecek, buradaki objelerin denetimini elimize geçirebilecek ve dilediğimiz üzere eğlenebileceğiz. mesela oyun içerisinde bir tekerleğin denetimini elimize alacak, bir tekerlek olacak ve  yüksek bir yerden kendimizi aşağıya yanlışsız döne döne bırakabileceğiz. Oyun içerisinde bu kadar farklı mekaniklerin yer alması nitekim de oyuncuları eğlendirebilecek bir yapının olacağını bizlere gösteriyor.
 
 
Tchia içerisinde yalnızca karalarda değil denizlerde de ilerleyebileceğiz. Oyunda teknemize atlayarak Aleni denizlere yanlışsız açılabilecek ve yeni bölgeler keşfedebileceğiz. Bunun dışında göllerin ve suların içerisine girebilecek ve bir balık üzere yüzebileceğiz. Dilediğimiz üzere su altını da keşfedebileceğiz.
Oyunda Yine üstte da bahsettiğim üzere elimizde bir ukulele olacak. Bu ukulele ile birlikte yeni melodiler öğrenebilecek ve bunları çalabileceğiz. Oyun içerisinde farklı farklı notalar ve bu notalarla birlikte öğrenebileceğimiz Çeşitli melodiler bulunacak. Bunları öğrenmek ise büsbütün bizim işimiz olacak.
 
 
Tchia içerisinde farklı farklı bölgelere gidebilecek, ukulelemiz ile yeni melodiler çalabilecek ve yeni farklı karakterlerle tanışabileceğiz. Bu karakterler ile birlikte etrafta neler olup bittiğini öğrenebilecek ve bizlere arka planda sunulacak olan öykünün ilerlemesine Yardımcı olabileceğiz. Oyunda her bir bölgede farklı karakterler bulunacak ve bu karakterlerle farklı formlarda etkileşime geçebileceğiz.
Oyun içerisinde İlgi çeken öteki bir mekanik var. Bu mekanikle birlikte rastgele bir yerde ukulele çalgısını elimize alabilecek, burada Türlü melodiler çalarak hayvanları etrafımıza toplayabilecek yahut yağmurun yağmasına ön ayak olabileceğiz. Münasebetiyle çaldığımız ve etrafa duyurduğumuz melodiler aslında bir olayın başlangıcına teslim edecek. Bu mekanik hakikaten de İlgi cazibeli olmuş. Münasebetiyle bu şekil farkı mekanikleri ve İlgi cazip olayları oyun içerisinde görebilecek ve deneyimleyebileceğiz. Bunların yer alması nitekim de hoş bir ekleme.
 
 
Oyun içerisinde elbette üstte da bahsettiğim üzere farklı farklı hikaye sunumları yer alacak. Bu öyküler Türlü Uzaklık sahnelerle ve Ira etkileşimleri ile birlikte desteklenecek. Aka bir Aleni dünyayı keşfedebileceğimiz ve farklı karakterlerle tanışabileceğimiz bu oyun içerisinde Yine sıcak bir hikaye ile karşı karşıya kalacağız. Oyunda bunun dışında karakterimizi özelleştirilebilecek Çeşitli öğeleri etraftan bulabilecek ve bunları keşfedebileceğiz. Üçüncü Şahıs bir kamera nazar açısına sahip bu oyun içerisinde yaptığımız değişiklikleri şahsen karakterimiz üzerinde görebilecek de ve bunların değişimine Şahit olabileceğiz.
Oyun içerisinde Tekrar farklı farklı görünümler elde edebilecek ve kılık kıyafetimizi değiştirebileceğiz. Kıyafetlerimizden botumuza kadar birçok şeyi değiştirebileceğimiz bu oyun içerisinde Ira özelleştirme sistemi de yer alacak. Oyunda Yine farklı farklı araçların kilidini açabileceğiz, bu araçlar ortasında el fenerleri, saatler, kameralar ve daha fazlası yer alacak. Bunları kullanmak da büsbütün bize ilişkin olacak.
 
 
Açık dünya macera oyununda bir de dinamik hava mekaniği bulunacak. Dinamik hava mekaniği sayesinde gündüz ve gecenin değişimini hissedebileceğiz. Gündüz güneş ışığının doğması ile birlikte bizlere yansıyan imaj, gece ise güneşin batması ile birlikte Ay ışığının buradaki adayı aydınlatması üzere durumlar karşımıza çıkacak. Bu değişimler de oyun içerisinde bizlere hissettirilecek. Bu şekil mekanikler artık Aleni dünya oyunlarında beklediğimiz şeyler.
Tropik ada macerasına atıldığımız Tchia içerisinde kısaca toparlamak gerekirsem: Eğlenceli bir Aleni dünya macerası bizleri bekliyor olacak. Oyun içerisinde Türlü platformlar, bulmaca öğeleri bulunacak, gayemiz ise etrafı keşfetmek olacak. Burada farklı farklı bölgelere ilerleyebilecek ve bu bölgelerde farklı karakterler ile etkileşime geçebileceğiz. Etkileşime geçtiğimiz karakterlerle Çeşitli hikaye kırıntılarını açığa çıkarabileceğiz. Oyunda bizlere sunulacak olan öykünün ilerlemesine Yardımcı olabileceğiz.
 
 
Bu imal içerisinde etrafı dilediğimiz üzere keşfedebilecek, tırmanma mekaniği sayesinde üstlere tırmanabilecek ve bu sayede aşağıya yanlışsız süzülebileceğiz. Oyunda Tekrar hayvanların ve objelerin denetimini elimize alabilecek ve onları cümbüş aracı olarak kullanabileceğiz. Oyun büsbütün bu eğlenceli anlardan ibaret diyebilirim.
Bir müddettir geliştirilen bu eğlenceli üretim 21 Mart tarihinde biz oyun severlerle buluşmaya hazırlanıyor. Oyunun Steam ve Epic Games sayfası Aleni durumda. Steam sayfasında oyunun fiyatı belirli değil ve ön siparişlere Aleni değil fakat Epic Games sayfasında oyunun fiyatı 278 Türk lirası. Hasebiyle ön sipariş vermek için Epic Games sayfasına gidebilirseniz lakin oyunu Steam sayfasından almak istiyorsanız oyunu İstek listenize ekleyebilir ve çıkış yaptığı gün oyunu satın alabilirsiniz.
 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir