İki sene içerisinde 5 yeni Yüzüklerin Efendisi oyunu çıkacak!

Fixlenmiş Hile, Genel, Güncel Hile, Hile, İnceleme/Özel İnceleme, Ön İncelemeler, Tam Çözüm/Rehber Şub 20, 2023 Yorum Yok

 
Geçtiğimiz Yıl Yüzüklerin Efendisi’nin telif haklarını satın Meydan İsveçli şirket Embracer Group, önümüzdeki iki Yıl içerisinde yani 2024’e kadar Tolkien’in yapıtlarına dayanan en az beş oyunun çıkış yapacağını bildirdi. Bu oyunların tümü harici stüdyolar tarafından geliştiriliyor. Hasebiyle hak sahibi Embracer, her bir stüdyodan telif fiyatı alacak.
 
Beş yeni yüzüklerin efendisi oyunu geliyor
 
 
 
Önümüzdeki iki Yıl içerisinde toplamda beş yeni Yüzüklerin Efendisi oyunu istikbal ve her bir proje farklı farklı platformlarda yer alacak. Çıkış yapacak oyunların birincisi Deadalic Entertainment tarafından oyunculara sunulacak olan ve Eylül 2022’den 2023 yılına ertelenen kapalılık odaklı aksiyon macera oyunu The Lord of the Rings: Gollum olacak.
 
Diğer oyun Star Wars: Galaxy of Heroes’un geliştiricisi tarafından geliştirilen The Lord of the Rings: Heroes of Middle-earth olacak. EA tarafından yayınlanacak olan bu oyun, taşınabilir aygıtlar için çıkış yapacak. 
 
Üçüncü proje Peter Jackson’ın Yüzüklerin Efendisi sinemalarının yanı Dizi James Cameron’ın Avatar sineması üzerinde çalışan Yeni Zelanda dijital efekt stüdyosu Weta Workshop tarafından geliştiriliyor. Weta takımı bu oyun için Take-Two’nun bir diğer stüdyosu olan Private Division ile paydaşlık kuruyor. Bu oyunun 2024 mali yılı içerisinde yayınlanması bekleniyor.
 
Dördüncü proje, Free Range Games grubu tarafından geliştirilen The Lord of the Rings: Return to Moria isimli bir üretim. Bu oyun içerisinde cücelerin rolünü üstleneceğiz ve bunun yanı Dizi hayatta kalma ve zanaatkarlık (craft mekaniği) ögeleri da bulunacak. 
 
 
 
Son oyun ise şimdi bilinmiyor. Duyurulmamış bir proje olarak karşımıza çıkan beşinci Yüzüklerin Efendisi oyunu hakkında rastgele bir bilgi bulunmuyor. İlerleyen süreçte bu oyun hakkında bilgiler ortaya çıkabilir.
 
Embracer Group son birkaç yılda oyun bölümüne Değerli yatırımlar yapan bir firma. Bu kapsamda Eidos Montreal ve Crystal Dynamics’i (Tomb Raider ve Deus Ex serileriyle birlikte), Borderlands stüdyosu Gearbox’ı, Plaion stüdyosunu ve daha fazlasını bünyesine kattı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir