İhtiyaçlarınıza En Uygun İnternet Paketlerini Belirleyin

Fixlenmiş Hile, Genel, Güncel Hile, Hile, İnceleme/Özel İnceleme, Ön İncelemeler, Tam Çözüm/Rehber Oca 09, 2023 Yorum Yok

 
Dijitalleşmenin güzelce hızlandığı bugünlerde manzaralı görüşmek, rekabetçi oyunlar oynamak, meskenden çalışmak, sitelerde dolaşmak üzere aktiviteler için internet mecburilik haline geldi. İnternet hizmetlerine dair paketler ortasından seçim yapmakta zorlanıyor olabilirsiniz. Gereksinimlerinize en Müsait internet paketini seçmeden Evvel internet kullanım alışkanlıklarınızı gözden geçirin. Bu tahlilleri yaptıktan sonra bütçenize ve gereksiniminize Müsait bir internet paketi seçebilir ve internet hizmetinizin keyfini çıkarabilirsiniz.
 
Öncelikle ne Gaye ile kullanacağınızı belirlemeniz gerekiyor. Rekabetçi oyunlar, manzaralı görüşme, iş, standart konut kullanıcısı ve sunucu suramı üzere kullanım profilinizi belirlemeniz bu süreçte kıymetli.
 
Kullanıcı profilinizi belirledikten sonra rastgele bir fiber altyapı sorgulama sitesinden oturduğunuz adresin bilgilerini girip altyapınızın azamî desteklediği suratı görmeniz gerekiyor.
 
Testten aldığınız bilgileri görüntüledikten sonra şirketlerin web sitelerinden konutta internet paketlerinin fiyatlarına bakarak kendinize Müsait olanı seçebilirsiniz.
 
Ev için Hangi İnternet Paketi Uygundur?
 
Evde internet kullanımı için gereksinimlerinize bağlı olarak yanlışsız internet paketini belirleyebilirsiniz. Teknolojinin gelişmesiyle konutlarda kullanılan birçok Aygıt internete bağlı olarak çalışmakta ve muhakkak dönemlerde güncellemeler yapmaktadır. Bu durum internet kullanımını arttıran bir faktördür. Ayrıyeten toplumsal medya platformlarını kullanmak, sıra ve sinema izlemek, oyun oynamak ve müzik dinlemek üzere meskende nizamlı olarak gerçekleştirilen aktiviteler de internet kullanımınızı tesirler. Konutta yaşayan şahıs sayısını da göz önünde bulundurarak bulunduğunuz lokasyondaki en yüksek internet suratını tercih etmeniz size hem günlük kullanımda hem de uzun vadede artan gereksinimler için avantaj sağlayacaktır.
 
Oyun Oynamayı, Sinema İzlemeyi Sevenler Hangi İnternet Suratını Tercih Etmeli?
 
 
Steam, Battle.net üzere platformlarda rekabetçi oyunlar oynayan oyuncular ve Netflix üzere platformlarda sıra yahut sinema izleyen kullanıcıların muhtaçlıkları, standart konut kullanıcısından farklıdır. Rekabetçi oyunlar için ping olarak bilinen gecikme mühletinin düşük olması ve sinema izleyen kullanıcılar için ise yüksek indirme suratları gerekmektedir. Bu profildeki müşteriler için en az 50 – 100 Mbps indirme ve 6 – 8 Mbps yükleme suratı yetebilir. 50 – 100 Mbps indirme suratı sayesinde oyunlarınızı saatler içinde indirebilir, düşük gecikme suratı ile oyunlarınızı rahat rahat oynayabilirsiniz. Filmlerinizi 1080p ve 4K çözünürlükte rastgele bir gecikme ve donma sorunu olmadan izleyebilirsiniz. Düşük gecikmeli ve yüksek indirme suratına sahip meskende internet kampanyaları için TurkNet’in internet sitesinden bilgi alabilirsiniz.
 
Sınırsız (Kotasız) ve Taahhütsüz İnternetin Avantajları Nelerdir?
 
 
Kotalı internet paketlerinde aylık makul GB kullanım hakkınız vardır. Bu kullanım hududunu geçtiğiniz Vakit kullanım aşım fiyatı ödersiniz. Kotalı internet paketlerinde kotalar aylık 100 GB, 200 GB, 400 GB formunda olabilmektedir. Sınırsız internet hizmetinde rastgele bir kota yoktur. Rastgele bir kullanım hududu (kota) olmadığı için de internet hizmetini istediğiniz formda kullanabilirsiniz. Taahhütsüz internet hizmeti de makul ay kullanım kelamı vermeden internet hizmeti kullanma manasına gelmektedir. Genelde taahhüt mühletleri 12 ay ve 12 + 12 ay olmak üzere 24 ay biçimindedir. Taahhütsüz internet paketlerinde hizmet aldığınız şirkete hiçbir Laf vermeden internetinizi kullanabiliyorsunuz. Taahhütsüz internet hizmetinizde bir Problem yaşamanız durumunda istediğiniz Vakit rastgele bir bedel ödemeden hizmetinizi sonlandırabilirsiniz. Sınırsız ve taahhütsüz meskende internet paketleri ile TurkNet aradığınız suratı ve kaliteyi “memnun kalmazsanız fiyat iade” siyasetiyle sunuyor.
 
Sabit Hatta Gerek Duymadan İnternet Bağlatılabilir mi?
Sabit sınırlar “sadece bir şahsa verilen, konutlarda ve Amel yerlerinde kullanılan bir sınır türü” manasına gelmektedir. Cep telefonlarının yaygınlaşıp herkes tarafından kullanılmaya başlamasıyla sabit çizgi kullanımı azalmaya başlamıştır. Kullanım azalmasına rağmen internet hizmet sağlayıcıları internet hizmetini konut telefonu ile vermeye devam etmiştir. nihayet yıllarda geliştirilen nDSL teknolojisi sayesinde sabit telefon üzerinden internet aboneliği Eda mecburiliği kalkmıştır. Bu hizmete Kolay İnternet ismi verilmiştir. Kolay İnternet hizmeti sayesinde kullanmadığınız halde ödediğiniz sabit sınır fiyatından kurtulmuş olursunuz. Bu sayede yalnızca kullanmış olduğunuz meskende internet hizmetinizin fiyatını ödemiş olursunuz. Sabit çizgisiz mesken interneti kampanyaları için TurkNet sitesinden bilgi alabilirsiniz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir