Hogwarts Legacy 1 milyar dolar kazanç sağladı!

Fixlenmiş Hile, Genel, Güncel Hile, Hile, İnceleme/Özel İnceleme, Ön İncelemeler, Tam Çözüm/Rehber May 07, 2023 Yorum Yok

 
Warner Bros. Games tarafından yayınlanan Aleni dünya aksiyon rol yapma oyunu Hogwarts Legacy rekor kırmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde 2023’ün birinci çeyreğinin en Fazla kazandıran oyunu oldu haberini yapmıştık. Artık ise bu yararın ölçüsü açıklandı ve 1 milyar doları aşan bir yarar sağladığı ortaya çıktı.
 
Oyun satmaya devam ediyor
 
 
 
10 Şubat tarihinde çıkış yapmasından sonraki iki hafta içinde Hogwarts Legacy, 12 milyondan Çok adet sattı ve dünya çapında 850 milyon dolar elde etti. Artık ise bu sayı 1 milyar doları aştı ve öteki yandan 12 milyon satış sayısı 15 milyona yükseldi. 
 
İlk etapta sırf yeni nesil konsollarda (PS5 ve Xbox series) yayınlanmasına ve PC’de yayınlanmasına Karşın bu kadar Fazla kar elde etmeyi başaran üretim Fazla oynanmaya devam ediyor. Oyun şu anda ayrıyeten PS4 ve Xbox One konsolları için de çıkış yaptı ve bu çıkışla birlikte satışların artması bekleniyor.
 
Hogwarts Legacy’nin bu kadar Aka yarar sağlamasına Karşın Warner Bros., şirketin genel manada ziyan ettiğini açıkladı. Hogwarts Legacy yararı şirketin yalnızca yüzde 9’luk bir kısmını oluşturuyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir