Hi-Fi Rush Steam’de ilk Haftada Forspoken’dan Daha Fazla Kazanç Sağladı

Fixlenmiş Hile, Genel, Güncel Hile, Hile, İnceleme/Özel İnceleme, Ön İncelemeler, Tam Çözüm/Rehber Oca 30, 2023 Yorum Yok

 
Steam platformunda elde edilen gelire nazaran en Fazla satan oyunları listeleyen SteamDB’deki Haftalık En çok Satanlar listesine nazaran Hi-Fi Rush 8. sırada yer alırken Forspoken birinci 10’a bile giremedi. Oyun sanayisinde bulunan yorumcu Benji-Sales, Twitter üzerinden paylaştığı gönderide bunun Temel nedenini oyunun çıkış fiyatına bağladı.
 
Benji-Sales Çeşitli açıklamalarda bulundu
 
 
 
Oyun kesiminde yer alan Benji-Sales’e nazaran bu durumun Temel nedeni fiyat siyaseti. Bethesda tarafından yayınlanan ritim tabanlı aksiyon macera oyunu Hi-Fi Rush, 30 Dolardan çıkış yaparken (ülkemizde 299 TL), Square Enix tarafından yayınlanan Aleni dünya aksiyon macera oyunu Forspoken ise 70 Dolarlık (ülkemizde 699 TL) bir fiyatla oyuncular buluştu. Sales, bu karşılaştırmayı yaparak Hi-Fi Rush’ın birinci haftasında Forspoken’dan daha Çok gelir sağladı aktardı.
 
Benji fiyat siyaseti dışında bir de bu durumun reklam siyasetinden kaynaklandığını belirtti. Forspoken için uzunca bir müddet reklam kampanyaları sürerken, Hi-Fi Rush geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen Xbox Developer Direct etkinliğinde duyuruldu ve birebir vakitte çıkışını yaptı. Birinci defa duyurulan bir oyunun tıpkı vakitte çıkış yapması oyuncuların bir oldukça dikkatini çekti.
 

 

 
SteamDB’de haftalık liste içerisinde her oyunun farklı sürümleri tekrar tekrar yer alabiliyor. Örneğin, Dead Space remake birinci 10’da dört sürümü bulunuyor: Standart sürüm, Deluxe sürüm ve ön sipariş sürümleri.
 
Hi-Fi Rush, Resident Evil direktörü Shinji Mikami tarafından kurulan stüdyo Tango Gameworks’ün en yeni oyunu olarak karşımıza çıkıyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir