Google Stadia’nın bulut hizmeti kapatıldı

Fixlenmiş Hile, Genel, Güncel Hile, Hile, İnceleme/Özel İnceleme, Ön İncelemeler, Tam Çözüm/Rehber Mar 13, 2023 Yorum Yok

 
Google tarafından geliştirilen bulut oyun hizmeti olan Google Stadia hizmetlerinin geçtiğimiz süreçte kapatılacağı bildirilmişti. Artık ise platformun temeli olan bulut akış hizmeti de kapatıldı.
 
Bu yılın başlarında Google bir İzah yaptı ve Stadia kapatıldığında projenin bulut altyapısının kimi kısımlarının Google Cloud genelinde kullanılacağını belirtti. Bunun yanı Dizi bu teknolojiyle ilgilenen üçüncü taraf şirketlere bu hizmetin verileceğini de belirtti. Axios muhabiri Stephen Totilo, bu nihayet kısmın de artık kapatıldığını bildirdi.
 
Google Stadia 2019’da kullanıcılara sunuldu
 
 
 
Eylül 2022’de Stadia’yı kapatma planlarını açıklayan platform genel müdürü Phil Harrison, hizmetin kullanıcılar ortasında beklediği ilgiyi görmediğini itiraf etti. Google, Stadia’ya Kasım 2019’daki çıkışından bu yana birçok geliştirme ve özellik getirdi lakin bu da pek verimli olmadı. 
 
Kapanış açıklamasını yaptığı esnada Google, Google Store üzerinden yapılan bütün donanım satın alımları ile Stadia mağazası aracılığıyla yapılan bütün oyun ve eklenti içeriği satın alımlarının Geri ödeneceğini belirtti.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir