GitHub’ın Kurucusu Oyun Yayıncılığına Giriş Yapıyor: Null Games’i Kurdu

Fixlenmiş Hile, Genel, Güncel Hile, Hile, İnceleme/Özel İnceleme, Ön İncelemeler, Tam Çözüm/Rehber Şub 02, 2023 Yorum Yok

 
Yazılım geliştirme projeleri için web tabanlı bir depolama servisi olan GitHub’ın kurucusu Chris Wanstrath, geliştiricilere öncelik veren Müstakil bir oyun yayıncı stüdyosu Null Games’in kurulduğunu duyurdu. Null Games’in yayınlanan birinci oyunu ise Kanadalı stüdyo Excellent Rectangle tarafından geliştirilen ve 2023 yılı içerisinde Steam üzerinden PC için çıkış yapacak olan roguelite hokey oyunu Tape to Tape olacak.
 
Null Games yayıncılık konusunda geliştiricilere öncelik veriyor
 
 
 
Geliştiricilere öncelik veren bir misyonu benimseyen Null Games stüdyosu, Müstakil oyunların yayıncılığını üstlenecek. Bu kapsamda kurucu Chris Wanstrath şu sözleri kullanıyor: “Bağımsız oyun dünyasında yayıncılar bütün güce sahiptir ve bunun da bilincindeler. Mukaveleler, her Vakit bir risk faktörüdür ve çoklukla Biricik taraflıdır. Yaşımız ilerledikçe oyun sanayisinin her Vakit eğlenceli olmadığını öğrendik. Hasebiyle bu durumun karşısında bir tutum aldık.
 
2007’de GitHub’ı kurduğumda, öyküm Fazla da kadar da farklı değildi. GitHub, uygulama ve web geliştiricileri tarafından Biricik kullanımlık bir fonksiyon görüyordu. Kullandıkları araçlar da onlar için tasarlanmamıştı. Lakin bu durum vakitle değişti ve yalnızca geliştirici tecrübesine odaklandık. Bugüne baktığımızda GitHub, uygulama ve web geliştiricileri için mükemmel araçlar sunuyor. Bunun yanı Dizi on Yıl öncesine nazaran Fazla daha uygun çalışma şartlarına sahip.
 
Öte yandan Null stüdyosu sadece bir yayıncı grubu olarak karşınıza çıkıyor. Bölümü değiştiremiyoruz. fakat bunu yapabilen ve büyüyen bir hareketin kesimiyiz. Geliştiricilerle iştirak kurarak ve onlara mükemmel kurallar sunarak, daha düzgün oyunlar yapmalarına Yardımcı olmak istiyoruz. Yeni bir hikaye de burada başlıyor..”

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir