Forspoken’ın Yüksek PC Gereksinimleri Oyunculara Endişe Veriyor!

Fixlenmiş Hile, Genel, Güncel Hile, Hile, İnceleme/Özel İnceleme, Ön İncelemeler, Tam Çözüm/Rehber Oca 21, 2023 Yorum Yok

 
Luminous Productions tarafından geliştirilen ve Square Enix tarafından yayınlanacak olan  Aleni dünya aksiyon macera oyunu Forspoken’ın PC sistem ihtiyaçları bekleyenlere telaş veriyor. Geçtiğimiz süreçte sistem ihtiyaçları açıklanan oyun en az 16 GB RAM istiyor. Bunun yanı sıra Nvidia’nın 40 serisi ekran kartını listeleyen birinci Aka çaplı oyun olarak karşımıza çıkıyor. Sizce bu ihtiyaçlar dert verici mi?
 
Oyuncular oyunun bu derece sistem ihtiyacı istemesini beklemiyordu
 
 
 
Büyünün ve aksiyonun temelinde yer alacağı Forspoken’ın sistem ihtiyaçlarına nazaran 4K/60 fps için kuvvetli bir sistem lazım olacak. Lakin buna Karşın oyunu en düşük ayarlarda oynamak için GTX 1060 yahut RX 5500 XT ekran kartına sahip olmamız gerekecek. Bu kartlara Karşın sistem ihtiyaçlarına nazaran RAM kapasitesinin en az 16 GB olması lazım.
 
Nvidia tarafından oyunculara sunulan 40 serisi ekran kartları şimdi yeni ve değerli olduğundan bunun yanı Dizi oyuncular tarafından tam olarak benimsememişken, Forspoken oyununda yer alması birçok oyuncu ve topluluk tarafından tasa verici olarak görülüyor. öteki yandan oyuncular Forspoken’ın bu kadar yüksek sistem ihtiyacı istemesinin optimizasyon meselelerinin olduğuna işaret olduğunu belirtiyor.
 
Öte yandan Forspoken oyunu Biricik yüksek sistem isteyen oyun değil. Returnal oyunu da bu kervana katılan oyunlardan biri. 
 
Oyuncular bu sistem ihtiyaçlarını göz önüne alarak PC sürümlerinin gerçek bir halde optimize edilmediğini, birçok meseleleri beraberinde getireceğini ve konsol sürümlerine ayrılan vaktin PC sürümlerine ayrılmadığını belirtiyor. Pekala siz bu durum hakkında neler düşünüyorsunuz?
 

 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir