Epic Games, Horizon Chase geliştiricisi AQUIRIS stüdyosunu satın aldı

Fixlenmiş Hile, Genel, Güncel Hile, Hile, İnceleme/Özel İnceleme, Ön İncelemeler, Tam Çözüm/Rehber Nis 23, 2023 Yorum Yok

 
Epic Games, Brezilya merkezli Horizon Chase serisinin geliştiricisi AQUIRIS stüdyosunu satın aldığını duyurdu. Bu satın alım, Epic Games’in Nisan 2022’de AQUIRIS stüdyosuna bir yatırım atılımından sonra yapıldı. Yeni stüdyo ilerleyen süreçte duyurulmamış Fazla platformlu oyunlar geliştirecek.
  
Yeni grupla birlikte Brezilya stüdyosunun temeli atılıyor
 
 
 
Epic Games tarafından bünyesine katılan AQUIRIS takımı, Latin Amerika merkezli birinci Epic Games stüdyosu olan Epic Games Brasil’in (Brezilya) temelini oluşturacak. AQUIRIS takımı hem gelecekte yeni oyunlar için takviye sağlayacak hem de Fortnite oyununa yeni içerikler ve toplumsal tecrübeler getirecek.
 
Diğer taraftan Epic Games’in oyun geliştirmeden Mesul reis yardımcısı Alain Tascan bu satın alımla ilgili Çeşitli açıklamalarda bulundu. Bu kapsamda şunları söyledi:
 
“AQUIRIS takımının İlgi çeken ve yenilikçi oyun geliştirme usulünü yakından gördük. Bu doğrultuda onları Epic Games’e Davet etmekten heyecan duyuyoruz. Epic Games Brasil’in kurulmasıyla hizmet yelpazemizi geliştirecek ve Latin Amerika’da varlığımızı kalıcı hale getireceğiz..” 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir