EA’in Project CARS ve Dirt Franchise’larını iptal Ettiği Bildirildi

Fixlenmiş Hile, Genel, Güncel Hile, Hile, İnceleme/Özel İnceleme, Ön İncelemeler, Tam Çözüm/Rehber Kas 09, 2022 Yorum Yok

 
Yarış ve aksiyon serileri içerisinde yer Meydan ve oyuncular tarafından beğenilen Project CARS ve Dirt için yeni bir dönüm noktasına girmiş bulunmaktayız. Electronic Arts tarafından oyunculara sunulan bu franchise’lar oyun dünyasına veda edecek üzere görünüyor. Yapılan açıklamada bir sonraki Project CARS oyunu için daha Çok geliştirme ve yatırımın yapılmayacağı bildiriliyor. Bunun yanı Dizi öteki raporlara nazaran EA, Dirt serisi için de tıpkı kararı düşünüyor.
 
EA’den ikili karar: İki seriye yatırımlar durduruluyor 
 
 
 
Adını sıkça duyduğumuz yayıncı ve geliştirici EA, yeni kararlar almaya devam ediyor. Yapılan açıklamada Project CARS oyunu için yatırımların durdurulduğu bildiriyor. Project CARS oyunu 2015 yılında Slightly Mad Studios tarafından geliştirildi. Stüdyonun başında yer Meydan isim Ian Bell’in 2017 yılında EA ile bir daha çalışmayacağı sav edildi. Yıl 2019’a geldiğinde Slightly Mad Studios, Codemasters stüdyosu tarafından satın alındı. 2021’de Electronic Arts, Codemasters stüdyosunu satın aldı ve böylece Slightly Mad Studios da iç olmak üzere Codemasters altındaki stüdyolar EA bünyesine geçti.
 
Slightly Mad Studios şu anda Electronic Arts’ın bünyesi altında yer alıyor ve EA artık bu iki projeyi durdurma kararı alıyor. Fakat Codemasters, WRC lisansını aldığı için ralli oyunları üzerinde çalışmaya devam edecek. Bu durum aslında daha Fazla tekrar markalaşmanın olacağını gösteriyor. WRC oyunlarının DiRT Rally oyunları kadar güç olup olmayacağı şimdi bilinmiyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir