Duygusal bir hikayeye sahip yürüme simülasyonu Inner Ashes 30 Haziran’da geliyor

Fixlenmiş Hile, Genel, Güncel Hile, Hile, İnceleme/Özel İnceleme, Ön İncelemeler, Tam Çözüm/Rehber May 14, 2023 Yorum Yok

 
Calathea Game Studio tarafından geliştirilen ve Selecta Play tarafından yayınlanacak olan simülasyon, bulmaca, macera oyunu Inner Ashes, 30 Haziran’da geliyor. Tek oyunculu hikaye odaklı bu üretim içerisinde Henry isimli bir karakteri Denetim edecek ve bu karakterle birlikte farklı bölgelere hakikat ilerlemeye başlayacağız. Oyun içerisinde bir Alzheimer hastası olarak yer alacak bu hastalığın teşhis konulduğu bir karakteri Denetim edecek ve bu karakterle birlikte şuur altımıza yanlışsız bir seyahat yapacağız.
Oyun içerisine bir orman bekçisi olarak bulunacak, orman bekçiliği vazifesine Alzheimer hastalığı başladığından bu yana Uzaklık verecek ve bu kapsamda kendi kızımızla birlikte ilgilenmeye koyulacağız. Lakin oyun içerisinde bizlere anlatılan öyküde kızımızın kaybolduğu ve başına neler geldi konusu bizlere aktarılacak. Biz de kızımızın nereye gittiğini bulmaya çalışacak ve bir yandan kızımızı aramaya koyulurken diğer yandan ise Alzheimer hastalığı ile birlikte güçlü bir maceranın içerisine atılacağız.
 
Etrafı keşfederek ipuçlarını ortaya çıkaracağız 
 
 
Inner Ashes içerisinde bir Alzheimer hastası olarak bulunacak ve bu hastalıkla birlikte uğraşa başlayacağız. Oyunda bu hastalığın birinci evresinde yer alacak ve bu birinci evre ile birlikte aslında bu hastalıktan kurtulmanın yollarını aramaya koyulacak ve öbür taraftan kaybolan kızımız hakkında Çeşitli ipuçlarını bulmaya çalışacağız. Oyunda kızımız neden kayboldu, nerede kayboldu ve ne için kayboldu sorularının cevabını bulmaya çalışacak ve bu kapsamda farklı bölgelere hakikat ilerleyecek ve buraların keşfini büsbütün biz yapacağız.
Tek oyunculu ve hikaye odaklı bir yapının bizlere aktarıldığı bu oyun içerisinde duygusal bir seyahat bizleri bekliyor olacak. Oyun içerisinde Henry isimli bir karakteri Denetim edecek bu karakterle birlikte ilerlemeye koyulacak ve birinci Şahıs kamera bakışı ile birlikte Çeşitli yerlere gerçek adım atabileceğiz. Adım attığımız bölgeler bizlere farklı ögeleri sunacak ve bu kapsamda Çeşitli ipuçlarını bu yerlerden elde edebileceğiz. Bir yandan hikaye anlatımının bizlere aktarıldığı öteki yandan ise Türlü ve kuvvetli bulmacaların bizlere sunulduğu bu imal içerisinde bulmacaları çözmeye çalışacak, bulmacaları çözmeye çalıştıkça hikaye kendini yavaş yavaş açığa vuracak.
 
Yürüme simülasyonu deneyimi 
 
 
Henry’nin zihninde seyahate başladığımız bu üretim içerisinde yürüme simülasyonu ögeleri da bol bol karşımıza çıkacak ve Daimi olarak kendimizi farklı bölgelere yanlışsız yürürken bulabilecek ve bu zihin seyahati içerisinde çıkış yolunu bulmaya çalışacağız. Oyunda bir yandan kızımızı ararken diğer yandan ise üstte bahsettiğim üzere hastalıkla birlikte uğraş etmeye çalışacak, etrafı gözlemleyebilecek ve Çeşitli araştırmalar yaparak ipuçlarını bulmaya çalışacağız.
Oyunda elbette geçmişi hatırlama konusunda zahmetli bir karakteri Denetim ettiğimizden Dolayı kimi noktalarda zorluk yaşayabileceğiz ve içsel seyahate gerçek bu oyunda seyahate çıkacağız. arka planda duygusal bir hikaye anlatılacak ve bu hikaye kapsamında neler olup bittiğini öğrenebilecek, bu öykünün sonuna yanlışsız gelmeye çalışacak ve kızımızın başına neler geldiğini bulmaya başlayacağız. Oyunda emelimiz büsbütün bu doğrultuda olacak ve bununla birlikte Çeşitli çabalara atılabileceğiz.
 
Geçmişin modülleriyle gerçekler açığa çıkacak 
 
 
Oyun içerisinde bir adada bulunacak, bu adanın sağını solunu keşfedebilecek, farklı farklı noktalarına ilerleyebilecek ve geçmişin modüllerini aslında buralarda bulabileceğiz. Her geçmişin modülüyle birlikte kimi şeyleri hatırlayabilecek ve kıssanın ortaya çıkışı da bu modüllerle birlikte başlayacak. Bir yandan geçmişim modüllerini ortaya çıkarırken ve toplarken diğer yandan da kızımızın başına neler geldiğini öğrenebilecek ve bu kapsamda geçmişte neler yaşandığı ile birlikte kimi gerçekleri ortaya dökebileceğiz.
Bir Alzheimer hastasının günlük olarak ne yaptığına dair bir maceraya atıldığımız bu oyunda simülasyon ögeleri da bulunacak. Bu ögelerle birlikte sağı solu keşfedebilecek, farklı noktalara gerçek ilerleyebilecek ve kendimizi Daimi olarak yürürken bulabileceğiz. Oyunda bir yandan arka planda bulunan atmosferlere ve görünümlere bakabilecek diğer yandan ise kıssanın bizlere aktarıldığı kısımda yeni gizemleri ve sırları ortaya çıkarabileceğiz. Oyun içerisinde Çeşitli ve İlgi alımlı bulmacalar da bulunacak. Bu bulmacalarla birlikte de farklı gerçekleri ortaya çıkarabileceğiz. Bu bulmacaları çözmek için elbette öncelikle bulmaca içerisinde neler olduğunu bulmaya çalışacak ve bu kapsamda farklı farklı objeleri ve etkileşime geçebileceğimiz ögeleri bulup bu bulmacaları ortadan kaldırabileceğiz.
 
Geçmişin kesimleriyle semptomlar gerileme gösterecek 
 
 
 
Oyun içerisinde üstte bahsettiğim üzere bir Alzheimer hastasının denetimini ele alabileceğiz ve bu semptomları azaltmak için oyunda farklı farklı bölgelere ilerleyecek ve geçmişin modüllerini toplamaya çalışacağız. Bu kesimleri topladıkça zihnimiz biraz biraz açılmaya başlayacak ve hastalığın semptomları bu sayede gerilemeye koyulacak. Biz de bu kapsamda süratli bir formda ilerlemeye çalışacak ve karşına çıkan bulmacalara ortadan kaldırmaya başlayacağız. Ne kadar Fazla parçayı ve bulmacayı çözersek o kadar Fazla semptomları daha da azaltabilecek ve bu kapsamda öykünün sonuna ulaşabileceğiz.
Oyunda çözebildiğimiz bulmacalarla birlikte zihnimiz daha da açılacak ve hastalığın semptomları daha da gerileme gösterebilecek. Hasebiyle oyun içerisinde Daimi olarak kendimizi bulmaca çözerken ve etrafı araştırırken bulabileceğiz. Bu bulmacalar bir yandan bizleri zorlarken diğer yandan ise Denetim ettiğimiz karakterin zihnini daha da açabilecek ve kızımızın başına neler geldiğini bu doğrulukta öğrenebileceğiz.
 
 
Oyun içerisinde öteki yandan farklı farklı karakterler bulunacak ve bu karakterlerle birlikte etkileşimlere girebilecek ve diyaloglar içerisinde dalış yapabileceğiz. Bunların başına neler geldiğini öğrenebilecek ve bu karakterlerden Çeşitli ipuçlarını elde edebileceğiz. Oyunda sağda solda farklı objeler bulunacak ve bunlarla birlikte etkileşime geçebilecek ve onları toplayabileceğiz. Oyun içerisinde farklı farklı bölgelere atılabilecek ve bu bölgelerin de aslında görüntülerine şahitlik edebileceğiz.
Oyunda farklı farklı alanlar bulunacak ve bu alanların her birinin kendine mahsus yapısı ve zorlukları bulunacak. Etrafı yeterlice araştırdıktan sonra yeni bir bölgeye atılmamız gerekecek. Hasebiyle oyun içerisinde bulunduğumuz o alanda toplanabilecek ne varsa hepsini toplamaya çalışacak ve geçmişin modülleri ile birlikte zihnimizi daha da açmaya koyulacağız.
 
 
Yürüme simülasyonu bulmaca ve macera oyunu içerisinde duygusal bir seyahat bizleri bekliyor olacak. Bu duygusal seyahat içerisinde üstte da bahsettiğim üzere Türlü bulmacalar bulunacak ve bu bulmaca tipleri değişkenlik gösterecek. Oyun içerisinde çözebileceğimiz bulmacalar ortasında Tangram isimli bulmaca tipi bulunacak ve bununla birlikte önümüze çıkan bu bulmacayı çözmeye koyulacağız.
 
 
Bir yandan renkli bir yandan ise karanlık bir atmosferi bizlere aktaracak olan bu üretim 30 Haziran tarihinde biz oyun severlerinin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Oyunun şu anda Steam sayfası Aleni durumda ve dilerseniz oyunu Steam sayfası üzerinden İstek listenize ekleyebilir ve çıkış yaptığı gün bir bildirim alabilirsiniz. Oyunun ne yazık ki şu anda demo sürümü bulunmuyor ve münasebetiyle oyunu Deneyim fırsatımız olmadı. Siz de bu usul oyunlardan hoşlanıyorsanız ve bir şeyleri çözmeye çalışmaktan Beğeni alıyorsanız bu oyuna bir göz atabilir ve bir Talih verebilirsiniz.
 
Oyun fragmanı
 
 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir