Demons Ate My Neighbors arcade oyun tarzını severlere hitap ediyor

Fixlenmiş Hile, Genel, Güncel Hile, Hile, İnceleme/Özel İnceleme, Ön İncelemeler, Tam Çözüm/Rehber May 16, 2023 Yorum Yok

 
Tuned-Out Games tarafından geliştirilen ve birebir takım tarafından yayınlanacak olan aksiyon, macera, nişancı oyunu Demons Ate My Neighbors, Haziran ayı içerisinde geliyor. Eski atari oyunları şeklinde karşımıza çıkacak olan bu nişancı oyunu içerisinde eğlenceli anlar bizleri bekliyor olacak. Oyun içerisinde farklı farklı karakterlerin denetimini elimize alacak, bu karakterleri düşmanları alt etmek için kullanabilecek ve sağı solu ateş yağmuruna tutabileceğiz. Oyun içerisinde büsbütün aksiyon odaklı ve nişancı odaklı bir Bina bizleri bekliyor olacak. Bu Bina ile birlikte de karşımıza Daimi olarak düşmanlar çıkacak ve bu düşmanları alt etmek de büsbütün bizim işimiz olacak.
16 bit Ira dizaynları ile birlikte karşımıza istikbal olan bu üretim 80 ve 90’ları Temel alıyor. Bu yılları Temel Meydan üretim içerisinde farklı farklı karakterler bulunuyor ve bu karakterleri kullanarak Aka bir maceraya ve aksiyon içerisinde dalış yapabiliyoruz. Oyun içerisinde arka planda bir hikaye anlatılıyor ve bu hikaye kapsamda biz de kendi yolumuzu bulmaya çalışıyor ve bu öyküyü nihayetine erdirmeye başlıyoruz. Oyun eski üslup atari üretimlerini ve co-op atari klasiklerini Temel alıyor ve bu klasiklerin içeriğini birleştiriyor ve bizlere de yeni nesil bir yapıya aktarmayı hedefliyor.
 
İster Biricik oyunculu isterseniz de Lokal co-op oynayabilirsiniz
 
 
Oyunu ister Biricik oyunculu istersek de bölünmüş ekranda arkadaşımızla birlikte oynayabiliyoruz. Elbette bu üslup oyunları arkadaşlarla birlikte oynamak ve deneyimlemek daha eğlenceli bir oyun içeriğinin kapısını aralıyor. Münasebetiyle ben de bu oyunu arkadaşlarınızla birlikte oynamanızı tavsiye ediyorum. Fakat şunu da belirtmeliyim ki oyunda çevrimiçi mod yer almıyor. Yalnızca Mahallî bölünmüş ekran sayesinde bu oyunu arkadaşınızla birlikte oynayabiliyorsunuz.
Oyunda seçtiğiniz karakterle birlikte Aka aksiyona hakikat dalış yapabiliyor ve bu karakterle birlikte ilerlemeye çalışıyorsunuz. İlerlerken istediğiniz silahları elinize alabiliyor ve tabancadan makineli tüfeklere kadar birçok silahı bu imal içerisinde kullanabiliyorsunuz. Kullandığınız bu silahları istediğiniz halde yükseltebiliyor ve bu silahları güçlendirebiliyorsunuz. Güçlendirilmiş silahlarla birlikte de düşmanları kolay kolay alt edebiliyor ve onları büsbütün ortadan kaldırabiliyorsunuz.
 
 
Oyun içerisinde Türlü özelleştirme ve yükseltme sistemleri de yer alıyor. Bu sistemlerle birlikte kendimizi daha Çok güçlendirebiliyor ve farklı farklı atış tarzlarına de sahip olabiliyoruz. İstediğiniz halde bu ateş tarzlarını alabiliyor ve farklı silah çeşitlerini de bu oyun içerisinde kullanabiliyorsunuz. Oyunda Tekrar üstte bahsettiğim üzere yanınıza arkadaşınız çağırarak bir takım kurabiliyor ve kadro oyunu yaparak karşınızdaki düşmanları ortadan kaldırabiliyorsunuz. Oyun içerisinde karşımıza çıkan düşmanlar çoklukla Yaratık ve zombi tipi olarak geliyor ve bunları alt etmek için de büsbütün Amel birliği kurabiliyor ve Çeşitli atılımlar yapabiliyoruz.
Aracde biçimi nişancı oyunu içerisinde farklı farklı bölgelere yanlışsız ilerleyebiliyor ve bu bölgelerde farklı karakterlerle birlikte karşılaşabiliyoruz. Bu karakterlerle birlikte diyaloglara girebiliyor, onlarla etkileşim içerisine iç olabiliyor ve kıssanın gidişatı konusunda onlardan ipuçları alabiliyoruz. Oyunda ilerlediğimiz kısımda her bir bölgenin kendine ilişkin farklı atmosferi, teması ve yaratıkları bulunuyor. Bu yaratıkları ortadan kaldırmak için elbette elimizdeki silahlara ve kendimize güveniyoruz. Oyunda yer Meydan bu yaratıklar farklı farklı tiplemelerle karşımıza çıkıyor ve her birinin kendine ilişkin Darbe tarzı ve gücü bulunuyor. Hasebiyle onların nasıl atılım yaptığını öğrenmek ve onlardan Irak bir halde kalmak Fazla Ehemmiyet arz ediyor. Elimizdeki silahı menzilli olarak kullandığımızdan Dolayı onlarla belirli bir aralıktan çatışmak gerekiyor ve onların yaptığı atışlardan da kaçmamız lazım.
 
 
Oyun içerisinde kıyamet sonrası bir Bina bizleri bekliyor olacak yani oyunda bulunduğumuz dünya içerisinde ele geçirilmiş Türlü beşerler bulunacak. Burada ele geçirilmiş Türlü beşerler yaratıklara dönüşmüş durumda ve bizim de emelimiz bunları bu Yaratık tiplemesinden kurtarmak olacak. Münasebetiyle oyunda bu Gaye uğruna ilerliyor, elimizdeki silahı güçlendirebiliyor, yükseltebiliyor ve bunları ortadan kaldırmak için Türlü atılımlar yapabiliyoruz. Oyunda ne kadar Fazla Yaratık avlarsak ve ne kadar Fazla kişiyi kurtarabilirsek o kadar Fazla düzeyimizi yükseltebiliyor ve elimizdeki silahın gücünü de arttırabiliyoruz. diğer taraftan hayatta kalanların yeteneğini arttırmak için de karşımıza çıkan yaratıklara ortadan kaldırabiliyor ve bu hayatta kalanlarını düzeyinde arttırabiliyoruz.
 
Arka planda hareketli müzikler yer alıyor 
Oyunda bir yandan aksiyon ve macera içerisine dalış yaparken öbür yandan ise bu üslup üretimlerin olmazsa olmazı müzikler yer alıyor. arka planda Türlü ve hareketli müzikler bizlere sunuluyor ve bu aksiyon esnasında bu müziklerin dozu daha da artış gösteriyor. Münasebetiyle oyunun müziklerle birlikte harmanlanması pek hoş bir biçimde karşımıza çıkıyor ve bu sayede oyuna kendimizi daha süratli bir halde kaptırabiliyoruz ve ilerleme katedebiliyoruz. Siz de biliyorsunuz ki eski stil atari üretimlerinde bu Cin müzikler epeyce yer buluyordu. Artık ise bu müzikleri  tekrardan dinleme vakti diyebiliriz.
 
 
 
Genel olarak toparlayacak olursam oyunda Daimi olarak karşımıza Çeşitli yaratıklar çıkacak. Bu yaratıklar daha Fazla zombi tipi olarak karşımıza bulunacak. Bu yaratıklar ortadan kaldırmak için elimizdeki silaha güveneceğiz ve bu silahlarla birlikte bunları ortadan kaldırabileceğiz. Oyundaki bu karakterler aslında yaratıklar tarafından ele geçirilen beşerler. Natürel ki biz de bu Gaye doğrultusunda hem yaratıkları ortadan kaldırmak hem de ele geçirilen insanları kurtarmak için farklı farklı bölgelere adım atabileceğiz. Adım attığımız bölgeler daha Fazla arena usulü olarak karşımıza çıkacak ve bu arena stili bölgeler içerisinde sağdan soldan Daimi olarak yaratıkların geldiğini görebilecek ve kendimizi burada muhafazaya almaya çalışacağız. Sağdan soldan gelen tehlikelere karşı kendimizi korumak için de elimizdeki silahı ateşleyebileceğiz.
Elbette bu üslup oyunlar eski Özgün yapının yenilenmiş sürümleri olarak karşımıza çıkıyor ve Fazla oyuncuya hitap etmiyor. Bu stil oyunlar daha Fazla aracde ve eski üslup ateri yapısını bünyesinde barındıran üretimleri severlere hitap ediyor. Münasebetiyle bu oyunu da bu üslubu sevenlere öneriyorum ve kesinlikle bir göz atmanızı ve Talih vermenizi tavsiye edebilirim. Lakin bu biçim sevmeyenler ve Irak duranlar için elbette bu oyunlar dikkat cazibeli olmuyor ve eski biçim yapıyı da bünyesinde barındırdığından Dolayı da yüksek grafikli ve animasyonlu bir içeriği ne yazık ki sizlere sunamıyor. Esasen oyunun bu türlü bir maksadı da bulunmuyor.
 
 
Oyunun şu anda Steam sayfası Aleni durumda ve dilerseniz Steam sayfası üzerinden İstek listenize ekleyebilir ve çıkış yaptığı gün mail adresinize bir bildirim alabilirsiniz. Bunun dışında oyunun rastgele bir demo sürümü bulunmuyor. Münasebetiyle Deneyim fırsatınız da ne yazık ki yok. öteki taraftan oyunu tam çıkış günü belirli değil lakin Steam sayfası üzerinde Haziran 2023 ibaresi yer alıyor. Bu oyun Haziran ayının içerisinde istikbal lakin tam günü aşikâr olmayan üretimlerden biri.
 
Oyun fragmanı
 
 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir