Capcom, Ray Tracing seçeneğini üç farklı oyundan sessiz sedasız kaldırdı

Fixlenmiş Hile, Genel, Güncel Hile, Hile, İnceleme/Özel İnceleme, Ön İncelemeler, Tam Çözüm/Rehber Nis 22, 2023 Yorum Yok

 
Yakın zamanda Capcom, oyunculara sunduğu hayatta kalma aksiyon macera oyunları Resident Evil 2 Remake, Resident Evil 3 Remake ve Resident Evil 7’nin PC sürümlerini güncelledi. Fakat bu güncelleme bir şeyleri eklemek yerine tam bilakis çıkarma süreciydi. Yama notlarına nazaran bu üç oyun artık PC’de Ray Tracing teknolojisini desteklemiyor.
 
Ray Tracing seçeneği üç farklı oyundan sessiz sedasız çıkarıldı
 
 
 
Işın izleme yani Ray Tracing, oyundaki ışıkları gerçek vakitli olarak oyunculara sunuyor ve böylelikle daha gerçekçi bir tecrübesi sunabiliyor. Bu teknoloji elbette PC’yi daha Çok yoruyor ve düşük sistemli PC’lerde kasmalara Sebep olabiliyor. Elbette bu seçenek opsiyonel olarak karşımıza çıkıyor ve istediğiniz Vakit açıp kapatabiliyorsunuz.
 
Capcom geldiğimiz noktada yeni bir güncelleme ile Resident Evil 2 Remake, Resident Evil 3 Remake ve Resident Evil 7’den bu özelliği kaldırıyor ve bu özelliğin kimi işlerine Mani olduğunu öne sürüyor.
 
Öte yandan üç oyun Temmuz 2023’ten itibaren yalnızca DX12’de çalışacak. Temmuz ayına kadar oyunlar DX11 ile oynanabilecek. Ray Tracing seçeneklerini belirtilen oyunlardan kaldıran Capcom bu güncelleme ile birlikte AMD’nin FSR teknolojisi üzere yeni grafik ayarlarını iç etti.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir