Call Of Duty, Nintendo’ya geliyor: Microsoft ile 10 yıllık anlaşma imzalandı!

Fixlenmiş Hile, Genel, Güncel Hile, Hile, İnceleme/Özel İnceleme, Ön İncelemeler, Tam Çözüm/Rehber Şub 21, 2023 Yorum Yok

 
Nintendo, Call of Duty’i Nintendo konsollarına getirmek için Microsoft ile resmi olarak 10 yıllık yasal bir muahede imzaladı. Bu muahede kapsamında herkesin bildiği nişancı aksiyon oyunu Call of Duty, Xbox ve PlayStation ile tıpkı gün Nintendo tarafına da çıkış yapacak. Mutabakat sayesinde Nintendo kullanıcıları Call of Duty’i Xbox, PlayStation ve PC oyuncularıyla tıpkı halde deneyimleyebilecek.
 
10 yıllık resmi bir muahede imzalandı
 
 
 
Resmi muahede duyurusu, Microsoft reis Yardımcısı Brad Smith tarafından yapıldı. Twitter üzerinden yapılan bu bir gönderide muahede hakkında Smith şunları belirtti: “Xbox oyunlarını Nintendo oyuncularına getirmek için 10 yıllık bir mukavele imzaladık. Bu sizlere taahhüt ettiğimiz planın yalnızca bir kesimi. Xbox oyunlarını ve Call of Duty üzere Activision oyunlarını daha Çok platformda daha geniş kitleye yaymak istiyoruz.” 
 
Twitter gönderisinde Özellikle Xbox oyunlarını Nintendo’ya getirme konusundan bahsedilse de birinci etapta sadece Call of Duty’e odaklanılmış durumda. Yapılan bu muahede kapsamında Call of Duty’nin daha Çok platforma çıkış yapması ve daha Çok oyuncu kitlesine ulaşması hedefleniyor.
 

https://twitter.com/BradSmi/status/1627926790172811264

 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir