Bu Oyun Aktif Olmayan Oyuncuları Banlıyor: Lost Ark

Fixlenmiş Hile, Genel, Güncel Hile, Hile, İnceleme/Özel İnceleme, Ön İncelemeler, Tam Çözüm/Rehber Oca 16, 2023 Yorum Yok

 
Smilegate RPG tarafından geliştirilen ve Amazon Games tarafından geçtiğimiz yılın Şubat ayında yayınlanan devasa Fazla oyunculu rol yapma oyunu Lost Ark şu anda Steam’de Olumsuz tenkit bombardımanına tutuluyor. Geldiğimiz noktada bir yanılgı sebebiyle bot oyuncuları temizlemek gayesiyle yapılan süreçte faal olmayan oyuncuların da oyundan banlandığı ortaya çıktı. Bu Sorun sebebiyle oyun Olumsuz eleştirilen odağı haline geldi ve süratle oyuncu kaybetmeye başladı.
 
Aktif olmayan oyuncular Steam’de VAC banlı gözüküyor
 
 
 
Bot hesapların silinmesi gayesiyle oluşturulan yazılımdan kaynaklı bir yanılgı sebebiyle oyuna bir müddet giriş yapmayan oyuncuların da banlandığı Lost Ark, oyuncuların sicillerini de bozuyor. Oyun, Steam’in VAC sistemine bağlı bir halde çalışıyor ve banlanan oyuncuların profillerinde VAC ban sözü bulunuyor. Bunun yanı Dizi faal olmayan oyuncular oyundan kalıcı olarak uzaklaştırılıyor. 
 
Resmi bir İzah ile bu sistem ile aslında bot hesapların banlanacağını belirten takım, bu karışıklığı en yakın vakitte düzelteceğini belirtti. Bu esnada oyunu oynayan oyuncular Steam’de oyuna karşı Olumsuz tenkitler ve yorumlar yapmaya devam ediyor. Oyun şu anda nihayet incelemeleri çoğunlukla Olumsuz etiketine sahip.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir