Awesomenauts’ta Hangi Başarımlar Var? Nasıl Kazanılır?

Fixlenmiş Hile, Genel, Güncel Hile, Hile, İnceleme/Özel İnceleme, Ön İncelemeler, Tam Çözüm/Rehber Oca 09, 2023 Yorum Yok

 
Ronimo Games tarafından geliştirilen ve yayınlanan Fazla oyunculu platform moba oyunu Awesomenauts oyunculara eğlenceli bir rekabetçi tecrübesi sunuyor. Oyun içerisinde rekabet imkanının dışında birçok Steam başarımı bulunuyor ve muvaffakiyetim canavarları bu başarımları elde etmek için elinden gelenin fazlasını yapmaya çalışıyor.
 
Bu yazımda sizlere Awesomenauts oyununda yer Meydan başarımların nasıl kazanılacağını ayrıntılı bir biçimde anlatmaya çalıştım. Umarım oyunu oynayanlar ve başarımları kazanmaya çalışanlara yararlı olur.
 
Oyundaki başarımlar ve başarımları elde etme
 
 
 
Bu kısımda oyunda kazanabileceğiniz başarımlardan bahsedeceğim. Bu başarımların kimilerini oyunda çaba esnasında kolaylıkla kazanabilir kimileriyle ise Özel olarak ilgilenmeniz gerekir. Oyun içerisinde toplamda 59 adet muvaffakiyetim bulunuyor. Ben bu muvaffakiyetlerin hepsini kazanmış bulunmaktayım. Siz de oyunu oynayarak ve oyunda vakit geçirerek bu başarımların hepsini elde edebilirsiniz.
 
– Thunder, thunder, thunder! 1 başarımı: Bu başarımı elde etmek için oyun içerisinde ölmeden 3 düşmanı öldürmeniz gerekiyor. Bu başarımı kazanmak için çevrimiçi bir oyun oynamanıza gerek yok. Oyun içerisinde botlarla oynarken bile bu başarımı elde edebilirsiniz. Esasen muvaffakiyetim içerisinde hangi mod içerisinde kazanabileceğiniz belirtilmiyor. Münasebetiyle rastgele bir mod içerisinde bu başarımı kolay kolay elde edebilirsiniz.
 
– Inspector without gadgets başarımı: Bu başarımı elde etmek için oyun içerisinde kazandığınız paranın toplamda 500 ve üzeri olması gerekiyor. Oyunda Türlü küplerle ve rakip oyuncuları alt ederek elde edebileceğiniz oyun içi Nakit sistemi bulunuyor. Bu paranın 500 olması kâfi. 500 ve üzeri olduktan sonra bu muvaffakiyetim otomatik olarak elde ediliyor.
 

– Yoooo JOE! 1 başarımı: Yeni oyuna başlayanların artık çevrimiçi oyun oynamanın vakti geldi diyebilirim. Bu muvaffakiyetim yalnızca çevrimiçi yani online maçta elde ediliyor. Bir online maça girerek ve çevrimiçi olarak rakiple yüzleşerek maçı kazandığınız takdirde bu başarımı elde edebiliyorsunuz. Bu da elde edebileceğiniz kolay başarımlardan bir tanesi diyebilirim.

Riding my robotic steed başarımı: Bu başarımı elde etmek için bir oyun esnasında birinci kanı dökmemiz gerekiyor. Yani rakibi birinci sizin öldürmeniz gerekiyor. Bu birinci öldürme sonrasında bu başarımı elde etmiş oluyorsunuz. Bu baaşrımı elde etmek için oyundaki kill sayınız Değerli değil yalnızca birinci kanı dökmemiz kâfi.
 
Riding my robotic steed: Bu başarımı elde etmek için rastgele bir çevrimiçi oyunda birinci kanı almanız gerekiyor. Yani oyun içerisinde botlar haricinde çevrimiçi bir rakibi sizin birinci öldürmeniz gerekiyor. Birinci killi aldığınız Vakit bu başarımı elde etmiş olacaksınız. Bu başarımı elde etmek için yalnızca çevrimiçi oyunlardaki rakipleri öldürmeniz gerekmekte. Münasebetiyle botlara karşı birinci kan almanız bu başarımı tetiklemeyecek.
 
 
 
– Croaked by a toad: Bu başarımı elde etmek için oyun içerisinde yer Meydan rastgele bir bot yahut diğer canlılar tarafından öldürülmeniz gerekiyor. Croaked by a toad’u kazanmak için çevrimiçi modu kullanıp kullanmayacağımız belirtilmiyor. Hasebiyle Deneyim yanılma prosedürü ile bunu kolay kolay elde edebilirsiniz. Velhasıl bu muvaffakiyet elde etmek için canınızın az kaldığı yerde botlara ölürseniz direkt olarak bu başarımın kazanmış olursunuz.
 
– Knight of the magic light 1: Bu başarımı elde etmek için oyun içerisinde 10 rakibi öldürmeniz gerekiyor. Yani bu bir çevrimiçi oyunda olabilir ya da bir sonraki çevrimiçine taşınabilir. Oyun içerisinde her aldığımız kill otomatik olarak sayılacak ve evvelki aldınız kil’ler üzerine eklenecek. Hasebiyle 10 kill’e ulaştığınızda bu başarımı elde etmiş olacaksınız. Oyunu kısa bir müddet oynamanızla birlikte bunu basitçe elde edebilirsiniz.
 
– Hawk, wolf, puma and bear 1: Bu başarımı elde etmek için oyun içerisinde toplamda 100 adet bot yahut oyun içi can paketi sağlayan canlıları öldürmeniz gerekiyor. Bunu bir oyunda yapmak zorunda değilsiniz evvelki yaptığınız öldürmeler toplanıyor ve üst üste ekleniyor. Münasebetiyle apansızın Çok oyunda bunu deneyebilirsiniz en nihayet 100’e ulaştığınızda ise bu başarımı elde etmiş olursunuz.
 
– Thunder, thunder, thunder! 2: Bu başarımı elde etmek evvelki başarımlara nazaran biraz daha güç olabilir. Zira bu oyunda makul bir noktaya kadar ölmemeniz gerekiyor. Thunder, thunder, thunder! 2 adöj başarımı elde etmek için toplamda 5 çevrimiçi rakibi ölmeden sizin öldürmeniz gerekiyor. Bunu yüksek liglerde çarçabuk yapabilirsiniz lakin oyuna yeni başladıysanız tahminen de biraz zorlanabilirsiniz. Oyuna yeni başladıysanız farklı karakterleri deneye deneye en âlâ kullandığınız Ira üzerinde ağırlaşıp ehil olabilir ve bu başarımı öylece elde edebilirsiniz. Üstte da bahsettiğim üzere 5 rakibi ölmeden öldürmeniz gerekiyor. Bu tıpkı rakibi 5 kez öldürseniz de sayılabiliyor. önemli olan Ölmeden 5 oyuncu alt etmek.
 
 
 
– Venom is too slow: Bu başarımı elde etmek için rastgele bir oyunu 10 dakikadan az bir müddette bitirmeniz gerekiyor. Bu başarımın gerekliliği için çevrimiçi mod lazım mı değil mi bu belirtilmiyor. Ben bu başarımları Fazla evvelden kazandığım için yeni gelen güncellemelerle bunun değişip değişmediğini bilemiyorum. Hasebiyle bunu kazanmanızı iki yolu var: Birinci olarak botlarla bir gayret atarak 10 dakikadan az bir müddette oyunu bitirerek bunu alıp almayacağınız öğrenebilir. Şayet burada bu muvaffakiyet elde edemezsiniz çevrimiçi bir oyunda bu başarımı elde etmeye çalışabilirsiniz. Üstte da bahsettiğim üzere 10 dakikadan az bir müddette oyunu tamamlarsanız ve rakibin üssünü patlatırsan az bu başarımı elde etmiş olursunuz. ek olarak oyun içerisinde süreyi de yen zirvede yer Meydan panelden görebilirsiniz.
 
– Awesomenauts, roll out!: Bu başarımın kilidini açmak için oyun içerisinde 3 farklı karakterin kilidini açmanız gerekiyor. Oyun içerisinde açacağınız bu farklı karakterler ile bu başarımı kolaylıkla elde edebiliyorsunuz.  Oyunu bir müddet oynayarak yeni karakterlerin kilidini açabilir ve oyun içi parayı toplayabilirsiniz. Yeni karakterler oyun içi paralarla ve yapacağınız misyonlarla açılabiliyor. Bu misyonlar sayesinde oyun içi Nakit kazanarak daha Çok karakterin kilidini açabiliyorsunuz.
 
Oyunda kilidini açacağınız karakterleri ile yeni kombinasyonlar uygulayabilir, rakipler üzerinde baskın hale gelebilir ve en güzel kullandığınız karakteri keşfedebilirsiniz. Bu sayede yeni yeteneklerin ve yeni karakterlerin kilidini açarak daha Çok kazanma oranına sahip olabilirsiniz ve Lig sıralamasında üst sıralara çıkabilirsiniz.
 
– Thunder, thunder, thunder! 3: Gelelim bu başarıma. Üstte daha Evvel anlattığım buna benzeri başarımda ölmeden beş rakibi öldürmeniz gerekiyordu artık ise bu sayı artarak yediye çıkıyor. Yani oyun içerisindeki rastgele bir oturumda 7 rakibi karakteriniz ölmeden öldürmeniz gerekiyor. Bir rakibi apansızın Çok Sefer öldürebilirsiniz. Bu da bu başarımı kazanmanız da aktif rol oynayacaktır. Hasebiyle 7 sefer bir rakibi öldürdüğünüz Vakit ve ölmediğimiz Vakit bu başarımı elde etmiş oluyorsunuz.
 
Diğer başarımlara nazaran biraz daha güç olan bu başarımı oyunda vakit geçirerek alabilmeniz mümkün. Bir oyunda Fazla domine hale gelirseniz ve rakibi baskı altına alırsanız bu başarımı kolay kolay elde edebileceğinizi düşünüyorum. Bunu yapmak için de oyun içerisinde en âlâ kullandığınız karakteri almanız ve onun üzerinde daha da ustalaşmanız gerekiyor.
 
 
 
– In pole position: Bu muvaffakiyetim alacağınız kill sayısı ile alakalı. Her iki ekipte da en yüksek kill sayısına sahip olursanız bu başarını elde etmiş olursunuz. Yani oyunda velhasıl mvp olma durumuna gelmeniz gerekiyor. Oyunda bu başarımı kazanmanız için en uygun karakteri almanız gerekmekte diyebilirim. Zira çokça kill sayısına sahip olmanız gerektiği için üzerinde ustalaştığınız karakteri kullanmanız size daha Çok avantaj sağlayacaktır.
 
Bu başarımı kazanmak için yalnızca kendi kadronuzda en Fazla kill sayısına ulaşmış olmak değil rakip oyuncuların da kill sayısını geçmeniz gerekiyor. Yani oyun içerisinde sizin haricinde 5 şahıs bulunuyor ve bu 5 bireyden en yüksek kill sayısına ulaşmanız lazım.
 
Let our powers combine!: Bu başarımı elde etmek için Davet ettiğiniz bir arkadaşınızla rastgele bir oyuncu oturumu oynamak. Bunu elde etmek için çevrimiçi modu oynamanız gerekiyor. Hasebiyle oyunu kazanıp kazanmanız da Kıymetli değil Kıymetli olan arkadaşınızı Davet  etmeniz ve bir oyuna katılmanız.
 

– Knight of the magic light 2: Bu başarımı elde etmek için oyun içerisinde toplamda 30 rakibi öldürmeniz gerekiyor. Oyundaki bu 30 kill sayısına ulaşmak için çevrimiçi bir oyunu denemeniz gerekiyor. Zira öldürdüğünüz botlar bu sayının üstüne eklenmiyor. Münasebetiyle bir mühlet oynadıktan sonra zati basitçe bu kill sayısına ulaşabilir ve bu başarımı elde edebilirsiniz.

Oyundaki bu 30 kill sayısına ulaşmak için en yeterli kullandığınız karakteri almanızı tavsiye ederim. Bu sayede kolay kolay rakibi domine edebilir ve bir oyunda fazlaca kill alabilirsiniz ve rakipleri alt edebilirsiniz. Böylelikle en kısa müddette bunu da elde etmiş olursunuz.
 
Oyunda rakipleri alt etmek ve kill sayınızı basitçe yükseltmek için kadronuzda birlikte ilerleyin ve Amel yapmaya çalışın. Kill sayınızı kolaylıkla artırabilecek birkaç kombinasyondan bahsedecek olursam: Yuri ve Leon karakterleri Fazla düzgün bir ikili. Bunun dışında Derpl ve Leon karakteri Yine uygun bir duo. Öte yandan ferdî olarak kill  almak istiyorsanız Snork yahut Frog karakterini alabilir ve fazlaca kill alabilirsiniz.
 
 
 
Hawk, wolf, puma and bear 2: Bu muvaffakiyetim oyundaki botlar ile ilgili. Oyunda toplamda 300 adet bot yahut can paketlerini tutan canlıları öldürünce bu muvaffakiyetim elde etmiş olacaksınız. Bu başarımı kazanmak için ekstra bir Uğraş sarf etmenize gerek yok. Oyunu olağan oynarken esasen otomatik ve kolay bir formda kazanmış olacaksınız. Yalnızca biraz Vakit gerekecek.
 
Oyunda yapmanız gerekenler bu muvaffakiyetim ile ilgili olduğundan Dolayı rastgele ekstra bir şey yapmanıza gerek yok. Esasen rakip kuleyi alt etmek ve sonrasında rakibin anne merkezine ulaşmak için botları ortadan kaldırmanız gerekecek. Münasebetiyle oyunun akışı ile birlikte bu başarımı elde etmiş olacaksınız.
 
Tahminimce bir yahut iki günlük dolu dolu oynanışın akabinde bu başarımı kazanmaya hak kazanırsınız. Yalnızca üstte da bahsettiğim üzere botları ve can paketi sağlayan canlıları öldürün.
 
– Swimming in coins 1: Bu başarımı kazanmanız için oyun için Nakit ünitesini toplamanız gerekiyor. Yekün 10.000 Solar oyun içi parası kazandığınız taktirde bu başarımı almış oluyorsunuz. Bu başarımı kazanmak için üstteki başarımda olduğu üzere rastgele ekstra bir şey yapmanız gerek yok. Oyununuzu olağan bir halde oynarken esasen otomatik olarak bu oyun parasını kazanacak ve oyundaki karakterinizi geliştireceksiniz. Oyundaki bu solarları harcamanız taktirde rastgele bir şey olmaz. Hasebiyle dilediğiniz üzere harcama yapabilirsiniz. Oyun sonu bonuslarının da sayılmadığını belirtelim.
 
Bu başarımı süratli bir biçimde kazanmak için oyun içerisinde fazlaca kill almaya çalışabilirsiniz. Çevrimiçi bir oyunda ustalaştığınız bir Ira ile rakiplere karşı gelebilir, oyunu domine edebilir ve çokça kill alarak oyun içi Solar parasını kazanabilirsiniz. Bu başarımı en süratli biçimde açmak istiyorsanız üstte da dediğim üzere çokça kill almanız lazım. aykırı taktirde bu süreç biraz daha uzar Ama sonun da Yeniden de bu başarımı kazanırsınız. Yalnızca oyunu oynamaya devam edin.
 
– Wings of silver: Bu başarımı elde etmek için oyunun başlangıcında Uzay aracı ile birlikte aşağı indiğimiz esnada 35 adet Gümüş paradan kazanmamız gerekiyor. Bu hayli Yalın bir muvaffakiyetim olarak karşımıza çıkıyor. Bunun için rastgele bir aksiyona yahut maceraya girmemiz gerekmiyor. Oyun içerisinde en başta bu Uzay aracımız ile aşağı iniyor yahut her öldüğümüzde de bu Uzay aracına erişim sağlıyoruz ve tekrardan aşağı inmeye başlıyoruz. Münasebetiyle bu başarımın kazanmak için yalnızca 35 adet gümüş Nakit kazanmanız gerekiyor.
 
Oyundaki bu gümüş paralar Uzay aracından inerken esasen makul alanlarda yer alıyor. Her bir başlangıçta bu paralar Fazla farklı yerlerde bulunmuyor. Paranın bulunduğu kısımlar Derhal derhal muhakkak. Bu gidiş yollarını ezberlediğiniz Vakit Gümüş paraları Fazla rahat bir biçimde toplayabilirsiniz.
 
 
 
– Robots fighting their shadows: Oyunda büsbütün bahta bağlı olarak kazanabileceğiniz bu muvaffakiyetim sizi biraz zorlayabilir .Hatta tahminen de uzun mühletler kazanamayabilirsiniz. Bu muvaffakiyetim için oyunda yapmanız gereken rastgele bir şey bulunmamakta ve büsbütün Talih faktörü devreye girmekte. Münasebetiyle bunu kazanmak için yalnızca karşınızdaki rakip ile tıpkı karakterleri seçmeniz gerekiyor. Oyun içerisinde zati bir kadroda 3 farklı oyuncu bulunuyor. Hem siz hem de karşı rakip toplamda 6 oyuncu tıpkı karakterleri seçmeniz gerekiyor. Bir maçta esasen bir Ira seçildiği Vakit o karakteri Öbür oyuncu seçemiyor.
 
Bu başarımı elde etmek için tahminen de yanınıza 5 Dost bulup birebir anda başlat butonuna basıp oyuncuların pek faal olmadığı vakti denk getirmek işe yarayabilir. Bu türlü bir şeyi daha Evvel denemedim lakin işe Yarar diye düşünüyorum. Bunun dışında bu başarımı kazanmak için Aka ihtimalle çevrimiçi modu oynamanız gerekiyor. Botlara karşı oyun kurarken Yine tıpkı Talih faktörü devreye giriyor lakin botlara karşı girdiniz maçta tıpkı kadro gelse bile bu muvaffakiyet elde edemeyebilirsiniz. Münasebetiyle bu muvaffakiyetim elde etmek için çevrimiçi modda bahtınızı deneyin.
 
Bu başarımı benim nasıl elde ettiğimiz soracak olursanız hiçbir fikrim yok =). Bu muvaffakiyetim daha evvelki sürümde yer almayabilir tahminen de sonradan eklenen bir muvaffakiyetim olabilir. Zira oyun oynarken ekseriyetle başarımları Denetim eden birisiyim ve bu muvaffakiyetim ile daha Evvel denk geldiğimi pek düşünmüyorum. Oyunun aslında şu anda bütün başarımları elde etmiş bulunmaktayım (çok uzun süredir) ve birtakım başarımlara rastgele bir Çaba sarf etmeden elde ettim diyebilirim.
 
– T-U-R-R-E-T powah! 1: Bu platform Moba oyununda Temel hedefimiz grubumuzla birlikte rakibin anne merkezini yok etmek. anne merkezi yok etmek için öncelikle toplamda 4 adet bulunan kuleleri yok etmemiz gerekiyor Natürel birebir Dizi boyunca 2 kuleye yok ettikten sonra anne merkezi ulaşma bahtımız Mevcut lakin öteki iki kuleyi de yok etmeniz sizin kaçış yolunuzu açacaktır.
 
T-U-R-R-E-T powah! 1 isimli başarımı elde etmek için ise toplamda 10 adet kuleyi yıkmanız gerekiyor. Bunu rastgele bir çevrimiçi oyunda çarçabuk yapabilirsiniz. Esasen oyunun Temel maksatlarından biri olduğundan Dolayı bu başarımı kazanmak için Fazla da zorlanmayacaksınız.  İki kule yıksanız bile en az 5 oyunda bu başarımı elde etmiş olacaksınız. Bunun için ekstra bir efor sarf etmenize gerek kalmayacak. Hasebiyle oyunda yapmanız gereken neyse onu yaparak bu başarımı Vakit içinde kolaylıkla elde etmiş olacaksınız.
 
 
 
– Yoooo JOE! 2: Moba platform oyununda çevrimiçi oyunlara girerek Lig sıralamanızı yükseltebilir ve isminizi daha öne çıkartabilirsiniz. Oyunda bunu yapmak için çevrimiçi modu oynamanız gerekecek ve rakipleri teker teker alt etmeniz lazım. Oyunda ne kadar Fazla rakibi yenersiniz ona nazaran yüksek sıralamayı ulaşır ve üst sıralara çıkarsınız. Bu muvaffakiyetim elde etmek için de toplamda 10 çevrimiçi ooyunı kazanmanız gerekmekte.
 
Bu başarımı elde etmek için ekstra bir Çaba sarf etmeniz gerekmiyor. Münasebetiyle kendi lig sıralamanızı yükseltmek için esasen bu çaba içine kendiniz geleceksiniz. 10 farklı çevrimiçi oyunu kazandığınız takdirde bu başarımı kolaylıkla elde etmiş olacaksınız. Esasen oyun oynadığınız mühlet zarfından otomatik olarak kazanmış olacaksınız diyebilirim.
 
– Knight of the magic light 3: Bu oyunda rakipleri alt etmek epey Ehemmiyet arz ediyor. Sizin ekibiniz da toplamda 3 karşı grupta da 3 şahıs bulunuyor. Toplamda 1 arenada 6 şahıs kapışıyor ve Fazla kill Meydan kadro kazanıyor diyebilirim. Bu başarıyı elde etmek için de toplamda 100 oyuncuyu öldürmeniz gerekiyor. 100 oyuncu içerisinde birebir oyuncuyu apansızın Çok öldürmeniz de sayılıyor. Münasebetiyle bir maçta ne kadar Fazla kill alırsanız ve rakipten birini öldürürseniz bu başarıma o kadar Fazla yakınlaşmış olursunuz.
 
Bu başarımı elde etmek için üzerinde ustalaştığınız karakteri kullanmanızı tavsiye ederim. Ne kadar Fazla kill alırsanız o kadar çabuk bu başarımı elde etmiş olursanız. lakin öbür taraftan Fazla ekstra bir şey yapmanıza gerek yok. Üstte da karşımıza çıkan aşikâr başlı başarımlar da olduğu üzere bu başarımı da zati oyun oynadığını müddet boyunca otomatik olarak kazanacaksınız. Yeniden belirttiğim üzere toplamda 100 oyuncuyu çevrimiçi bir oyunda öldürürseniz bu başarımı elde etmiş olacaksınız.
 

– Hawk, wolf, puma and bear 3: Oyunda bu başarımı elde etmek için üstteki birtakım başarımlarda olduğu üzere Fazla da bir Çaba sarf etmeniz gerekmiyor. Oyunu olağan bir halde oynarken ve sıralamada üst sıralara çıkmaya çalışırken bu başarımı da aslında aşikâr bir mühlet sonra elde etmiş olacaksınız. Bu başarımı elde etmek için oyun içerisinde toplamda 1000 adet botu yahut cam paket sağlayan canlıları öldürmeniz gerekecek. Aslında bir çevrimiçi mod içerisinde bunları Daimi olarak yapacak ve rastgele bir ekstra Uğraş göstermenize gerek kalmayacak.

Normal süreç içerisinde kazanacağınız bu başarımı üstteki başarımlar da olduğu üzere oyun oynayacağını müddet zarfında elde etmiş olacaksınız. Oyunu ne kadar Fazla uzun mühlet oynarsanız bu başarına da daha kısa bir müddette ulaşabilirsiniz.
 
 
 
– Bionic family: Ondan Çok Ira bulunan bu Moba platform oyununda farklı farklı karakterler üzerinde ustalşabilir ve rakipleri alt etmeye çalışabilirsiniz. Bu başarımı da elde etmek için oyunda 8 farklı karakterle çevrimiçi oyun kazanmanız gerekmekte. Bu da Yeniden olağan bir süreç içinde kazanabileceğiniz kolay başarılardan bir tanesi. Şayet bir karakterle bir çevrimiçi oyun kazandıysanız Öbür bir Ira alarak bir çevrimiçi oyunu daha kazanmanız gerekiyor. Bunu 8 farklı karakterle yaptığınız Vakit muvaffakiyetin sahip olmuş olacaksınız.
 
Oyunda Biricik bir Ira yerine apansız Çok karaktere kullanım ve bunlar üzerinde ustalaşmaya çalışın. Zati oyun içerisinde buna İmkan tanıyan bir kombinasyon sistemi yer alıyor.
 
Grubunuzun seçtiği karakterlere nazaran onlara Müsait bir Ira seçebilir ve rakipleri kolaylıkla alt edebilirsiniz. Böylelikle sıralamada daha üst sıralara çıkabilir ve ekip uyumu konusunda da ustalaşabilirsiniz.
 
– Bouncing bear juice: Bu başarımı elde etmek için oyun içerisinde karşı rakibi büsbütün domine etmeniz gerekmekte. Kendi kadro arkadaşlarınız ile Birlikte alacağınız en az 15 kill ve sonrası bu başarımı elde etmiş olacaksınız ve arka planda oyunun bir müziği çalacak. Bu müziği duyduktan sonra zati karşı rakibi büsbütün domine etmiş olacak ve hatta karşı rakibe hiç ölmemiş sayılacaksınız.
 
Bu başarımı elde etmek için hem kendi kill’leriniz hem de grup içi kill oranları hayli Ehemmiyet arz ediyor. Karşı rakibe kill vermeyerek uygunca domine edebilir ve Daimi olarak kendi kadronuza kill aldırabilirsiniz. Böylelikle bu başarıma daha da yaklaşmış olursunuz. Tabi buna elde etmek için nitekim de grubunuzdaki karakterlerin ve oyuncuların Fazla uygun oynaması gerekiyor ve karşı rakibi resmen ezmesi gerekiyor diyebilirim.
 
 
 
– T-U-R-R-E-T powah! 2: Bu başarıyı elde etmek için oyun içerisinde ekstra bir şey yapmanıza gerek yok. Olağan çevrimiçi bir oyunda yapmanız gereken şeyi yaptığınız sürece bu başarımı aşikâr bir Vakit sonra alacaksınız. Bu başarımı elde etmek için toplamda 30 Tane kuleyi yıkmanız gerekiyor. Ekibinizin yıktığı kuleler sayılmaz bu açıdan sizin nihayet hasarı vermeniz ve bu kuleleri yıkmanız lazım. Münasebetiyle her bir kule sizin hasarlarınız ile yıkılmalı.
 
Oyun içerisinde aslında Temel Gaye kuleleri yıkmak ve anne üs merkezini de yok etmek olduğundan Dolayı bu başarıyı elde etmek için olağan oyununuzu oynamanız kâfi olacak. IOyunu bir süre oynadıktan sonra bu başarını zati otomatik olarak elde etmiş olacaksınız yani rastgele bir ekstra Gereksinim yok. 
 
Her bir çevrimiçi oyunda toplamda 4 adet kule bulunmakta. Kabataslak  8 çevrimiçi oyunda (her birini yenerseniz tabi) bu başarımı otomatik olarak elde etmiş olacaksınız. Alışılmış ki elde etmek için üstte da belirttiğim üzere kulelere hasar vermeniz gerekiyor. ek olarak bir de işin hezimet kısmı var. Şayet hiçbir kule yıkamazsanız bir oyunu es geçmiş olursunuz. Bu faktörleri de göz önüne alırsak bu muvaffakiyetim ulaşmanız tahminen biraz daha uzun sürebilir.
 
– Dinosaurs don’t like brain boxes: Moba platform oyununda her bir çevrimiçi oyunda toplamda iki kadro karşı karşıya geliyor. İki grup içerisinde üçer Benlik oyuncular bulunuyor ve 1 oyunda Yekün 6 şahıs gayrete katılıyor. Oyun içerisinde her bir grubun toplamda 4 adet kulesi ve 1 anne merkezi bulunuyor. Oyuncular bu kuleleri ve anne merkezi yıkmaya çalışıyor. anne merkezi birinci yıkan grup ise kazanıyor.
 
Bu Gaye doğrultusunda her bir oyuncu kendi anne merkezinden Türlü yükseltmeler alabiliyor ve marifetlerini geliştirebiliyor. Bu anne merkezdeki marketten alacağınız her bir geliştirme bir öteki oyunda sıfırlanıyor ve oyun içerisinde kazandığınız Solarlar ile marifetlerinizi geliştirebiliyorsunuz. Oyun içinde yer Meydan solarları karşı rakipteki oyuncuları öldürerek yahut botları keserek elde edebiliyorsunuz. Bunun dışında haritanın birçok yerinde Gümüş Solarlar bulunuyor. Bunlar da oyuncuya bir solar parası veriyor bunun dışında her 1 saniyede bir solar parası da hanenize ekleniyor.
 
Bu başarımı elde etmek için oyun içerisinde rastgele bir yükseltme yapmadan yani anne merkezimizdeki marketten rastgele bir alışveriş yapmadan ve yükseltme almadan bir rakibi öldürmeniz gerekiyor. Gireceğiniz rastgele bir çevrimiçi ooyunda bunu uyguladığınız takdirde bu başarımı elde etmiş oluyorsunuz. Bu durum Natürel ki oyunun başlarında Fazla daha kolay hale gelebiliyor. Zira yeni bir oturuma katıldığınız oyunda kimse yükseltme alamıyor (Birkaç yükseltme haricinde). Hasebiyle da kuvvetli hale gelemiyor Bu yüzden oyuna birinci başladığınız 10 dakika 15 – dakika boyunca bu başarımı elde etmek için Çaba gösterebilirsiniz. Oyunun ilerleyen kısımlarında bu durum daha şiddetli hale gelecektir.
 
 
 
– Yoooo JOE! 3: Moba platform oyununda Temel maksadımız çevrimiçi oyunlar oynayarak sıralamamızı üst sıralara çıkarmak. Oyun içerisinde bir lig sistemi bulunuyor. Bu Lig sistemine nazaran kazandığımız maçlarla birlikte sıralama belirleniyor ve biz de buna nazaran maçları kazanmaya çalışıyoruz. Bu başarımı elde etmek için de çevrimiçi oyunlara girmeli ve birçok maç atmamız gerekiyor. Toplamda 30 çevrimiçi maçı kazandığımız takdirde bu başarımı elde etmiş oluyoruz.
 
Oyunun olağan ilerleyişine nazaran elde edeceğimiz bu muvaffakiyetim için rastgele ekstra bir şey yapmamıza gerek yok. Yalnızca üstte da bahsettiğim üzere 30 farklı çevrimiçi oyunu kazanarak bunu çarçabuk elde edebilirsiniz. Bu başarımı elde etmek tahminen biraz Vakit alabilir fakat makul bir süreç boyunca oyun oynayarak ulaşabilirsiniz.
 
– Scramble!: Awesomenatus oyununda belirli başlı talimatlar yer alıyor. Bu talimatları içerisinde toplamda 4 adet bildiri bulunuyor. Bu talimatları oyun içerisinde 1 2 3 ve 4 butonlarına basarak verebiliyoruz. mesela oyun içerisinde 2 butonuna basarsanız rakiple dalga geçirmiş olursunuz, 3 butonuna basarsanız da ekibinize defans yapması için komut vermiş olursunuz. Bu formda oyunda toplamda 4 adet komut bulunmakta. Bu komutların kimileri karşı tarafa iletililiyor başkaları ise kendi kadro arkadaşlarınıza gönderiliyor.
 
Bu başarımı elde etmek için rastgele bir çevrimiçi oyunda bir rakibi öldürdükten sonra 2butonuna basmanız gerekiyor. 2 butonu W tuşunun sol üst köşesinde yer alıyor – Numpad’lerde yer Meydan sayılar değil. Münasebetiyle bir rakibi öldürün akabinde 2 tuşuna basın ve rakip ile dalga geçin. Bunları yaparak bu başarımı da basitçe biçimde elde etmiş olursunuz.
 
– Swimming in coins 2: Oyun içerisinde kazanmamız gereken oyun için paralar yani Solarlar bulunuyor. Bu solarları her bir çevrimiçi oyunda kullanabiliyor ve anne merkezimizde yer Meydan marketten Çeşitli hünerler alarak daha da güçlenmeye çalışıyoruz. Her bir oyunda farklı ölçüde solar kazanabiliyoruz. Bu solar ölçüsü öldürdüğümüz kill sayısını ve Tekrar yok ettiğimiz bot sayısına nazaran değişkenlik gösteriyor. Bu solarları botları öldürerek, rakipleri öldürerek ve etraftaki Gümüş solar toplarını toplayarak elde edebiliyoruz. Hatta oyun içerisinde (yine birkaç başarımda bahsettim) her 1 saniyede bir halimize solar ekleniyor.
 
Bu muvaffakiyet elde etmek için oyun içerisinde toplamda 100.000 adet solar kazanmamız gerekiyor. Bu sayıya ulaştığımız Vakit bu başarımı otomatik olarak elde ediyoruz. Bu başarımı elde etmek için oyun içerisinde bol bol kill almanız ve botları öldürmeniz gerekiyor. Hasebiyle olağan çevrimiçi oyununuzu oynamaya devam edin ve bir müddet sonra aslında otomatik olarak bu başarıma ulaşacaksınız.
 
 
 
– I will have my vengeance Venger!: Oyun içerisinde üstte da bahsettiğim üzere muhakkak başlı komutlar yer alıyor. Bu komutlar 1’den 4’e kadar bulunuyor. mesela iki butonuna basarsanız rakip ile dalga geçersiniz, 3 butonuna basarsanız ekibinize defans yapması için talimat verirsiniz, 4 butonuna basarsanız da kadronuza taarruza geçmesi için talimat verirsiniz üzere..
 
Oyun içerisinde toplamda 4 adet komut bulunmakta bu başarımda da bizden istenen bir rakip tarafından öldürüldükten sonra 2 butonuna basmak. 2 butonuna bastığın Vakit rakiple dalga geçmiş oluyoruz. Hasebiyle üstte bir başarımda biz rakibi öldürdükten sonra iki butonuna basmanız gerekiyordu ancak artık biz öldükten sonra iki butonda basmamız gerek.
 
Bu başarımı elde etmek hayli kolay. Rastgele bir çevrimiçi oyuna giriş yapın, oyun içerisinden ve oyun devam ederken rastgele bir oyuncuya karşı ölün ve akabinde 2 tuşuna basın. Bu kadar kolay.
 
– Yoooo JOE! 4: Bu oyunda Temel emelimiz çevrimiçi oyunları girip maçları kazanmak. Hasebiyle bu başarımda da bunu elde etmek için ataklarda bulunacağız. Oyunu ne kadar Fazla çevrimiçi oyna oynarsak ve kazanırsak sıralamada daha üstleri çıkabiliyoruz. Muvaffakiyet elde etmek için de toplamda 50 çevrimiçi oyun kazanmamız gerekiyor. Bu uzun bir süreç gerektirebilir. Oyun içerisinde yenilgiyi de hesaba katarsak bir süre sizi zorlayabilir diyebilirim lakin bu başarımı rastgele bir dönemde elde edebilirsiniz.
 
İster yeni başlayan bir oyuncu olun isterseniz de ehil bir oyuncu olun Yeniden de oyunun gidişatına nazaran her halükarda bu başarımı elde etmiş olacaksınız. Oyunu bir müddet oynayın ve 50 çevrimiçi oyunu kazanın akabinde bu muvaffakiyetim otomatik olarak hesabınıza düşecektir.
 
Welcome back!: Geldik değişik bir başarıma. Bu başarımı elde etmek için 30 günden Çok oyunu açmayan ve oynamayan bir oyuncuyu ekibinize Davet etmeniz gerekiyor. Bu süreç boyunca hiç oynamaması ve oyuna giriş yapmaması gerekiyor. 30 günden Çok oyunu açmayan bu oyuncu sayesinde yeni bir spikerin de kilidini açmış oluyorsunuz.
 
Yukarıda da bahsettiğim üzere en az bir arkadaşınızla birlikte bunu oynamanız gerekmekte. Rastgele bir çevrimiçi oyna katıldığınız takdirde bu başarımı elde etmiş oluyorsunuz. Bunu bir geriye dönüş başarımı olarak da düşünebilirsiniz. Şayet birinci 30 günde bu başarımı elde edemezseniz bir sonraki 30 güne geçiş yapmak zorunda kalabilirsiniz.
 
 
 
– Attack of the botanic army!: Bu başarımı elde etmek için oyun içerisinde yer Meydan Gnaw karakterini kullanmanız gerekiyor. Bu karakterin Temel marifetleri ortasında bitki yerleştirme yeteneği bulunuyor. Bu başarımı da elde etmek için toplamda 100 adet bitki yerleştirmeniz gerekiyor. Bu bitkileri dilerseniz kendi ağzınızdan çıkan zillerle büyütebilir ve rakiplere daha süratli ateş etmesini ve daha Çok hasar vermesini sağlayabilirsiniz.
 
Yukarıda da bahsettiğim üzere bu başarımı yalnızca Gnaw karakteri ile elde edebilirsiniz. Rastgele bir çevrimiçi oyna katılın, Ganw karakterinizi seçin ve toplamda 100 adet bitki yerleştirmeye çalışın. Bunu bir oyunda elde edemeyebilirsiniz. Birkaç oyun atarak basitçe bu başarımı da elde etmiş olursunuz.
 
– Slimer’s evil twin 1: Moba platform oyununda kimi haritalarda solar Boss’lar bulunuyor. Bu bosslar oyunun birinci başlarında güç kesilse de ilerleyen süreçte daha kolay ortadan kaldırılmasıyla biliniyor. Bu solar bosslar öldürüldüğü takdirde gruptaki bütün oyunculara ekstra altın veriyor. Boss’u Biricik başınıza kesmiş olsanız bile oyun içi Nakit ünitesi Meydan solar bütün gruba eşit ölçüde dağıtılıyor.
 
Bu bosslar  oyun içerisinde yalnızca bir haritada (Rıbbıt IV) yer alıyor. Her iki ekibinde kendi taraflarında birer adet bossları bulunuyor. Bu bossları dilerseniz karşı rakibin tarafına geçerek kesebiliyorsunuz. Fakat bunu pek tavsiye etmiyorum. Zira rakip ekip tarafından sıkıştırılmanız Fazla mümkün. Şayet oyunu domine ettiyseniz ve karşı tarafı baskılıyorsanız Doğal ki iki bossu da rahatlıkla kesebilirsiniz.
 
Bu bossları keserek oyun içerisinde daha Çok altını hanenize yazdırabilir. Bu altınlarla da karakterinize yeni maharetler alabilir ve aldığınız maharetleri yükseltebilirsiniz. Bu sayede daha süratli gelişme kaydeder ve rakip ekibe karşı daha kuvvetli pozisyonda olabilirsiniz.
 
Lightning strikes the vines: Bu başarımı elde etmek için rastgele bir çevrimiçi oyuna giriş yapmanız gerekiyor. Akabinde oyun içerisinde Biricik bir maçta dört kuleyi yıkmanız gerekiyor. Esasen oyun içerisindeki amaçlarınız ortasında birinci olarak kuleleri yıkmak ve akabinde rakibin anne merkezini yok etmek bulunuyor. Toplamda her bir ekibin dört kulesi bulunuyor. Bunlardan birebir sırada bulunan iki kuleyi yıktığınız Vakit anne merkeze ulaşabiliyorsunuz. Lakin anne merkeze gittiğiniz Vakit diğer kuleler yıkılmadığı için sıkışmanız da Fazla muhtemel. Dolayısı ile oyundaki dört kuleyi yıkmanız ve ondan sonra anne merkezi taarruzlar gerçekleştirmeniz daha mantıklı olacak.
 

Bu başarımda toplamda Biricik bir oyunda dört kuleyi de yıkamanız gerekiyor. Yıktıktan sonra direkt olarak bu başarımı elde etmiş olacaksınız. çok güç bir muvaffakiyetim değil zati yapmanız gereken misyonlar ortasında yer aldığı için rastgele bir ekstra bir şey yapmanıza gerek yok.

Master of the Universe!: Awesomenauts oyunu içerisinde her oyundan sonra muhakkak ölçüde tecrübe puanı kazanıyorsunuz. Bu tecrübe puanı profilinize ve karakterlerinizi tesir ediyor. Hem karakteriniz için yeni özellikler açabiliyor hem de profilinizin düzeyini arttırabiliyorsunuz ve Çeşitli mükafatların sahibi olabiliyorsunuz.
 
Bu başarımı elde etmek için profilinizin ulaşacağı azamî düzeye ulaşmanız gerekiyor. En üst düzeye ulaşmak için de Daimi olarak yeni maçlara girmek ve oyunu bir müddet oynamak gerekiyor. Münasebetiyle oyunu Daimi oynayan bir oyuncu iseniz aslında muhakkak bir müddet içerisinde en üst düzeye ulaşacaksınız. Ulaştıktan sonra da bu başarımı elde etmiş olacaksınız.
 
 
 

– T-U-R-R-E-T powah! 3: Oyun içerisinde üstte da birçok Kez bahsettiğim üzere her grubun kendine ilişkin kulesi bulunuyor. Bu kuleleri yıkmak bizim Temel maksadımız. Bu başarımı da elde etmek için oyun içerisinde toplamda 100 Tane kuleyi yıkmamız gerekiyor. Natürel bu kuleleri çevrimiçi bir oyunda yıkmamız gerekiyor. Botlarla yapacağımız müsabakalar sayılmıyor.

Oyunun esasen Temel gidişatı kuleleri ve anne üssü yıkmak üzerine. Hasebiyle bu başarımı kazanmak için ekstra bir aksiyona girmeye gerek yok. Olağan bir formda çevrimiçi oyunuzu oynamaya devam edin ve aşikâr bir Vakit sonra esasen otomatik olarak bu başarıyı elde etmiş olacaksınız.
 
– Rings for the sky 1: Oyun içerisinde karakterlerin birtakım özellikleri açabileceğiniz Tertip sistemi bulunuyor. Bu her bir çevrimiçi oyuna girdiğiniz Vakit maç sonu ekranında karşınıza çıkıyor. Hangi karakteri kullanırsanız o karakterin düzeyini yeni maçlar cet ata yükseltebiliyorsunuz. Oyunu kazanmanız ve oyun içerisindeki kill oranınız bu alacağınız tecrübe puanlarını etkiliyor.
 
Karakterlerin düzeyi en Çok 12’ye kadar çıkabiliyor. Birinci etapta kolaylıkla 5. – 6. düzeylere kadar çıkabiliyorsunuz. Akabinde işler biraz daha zorlaşıyor ve o karakterle biraz daha uzun mühlet oynamanız gerekiyor. Bu başarımı elde etmek için bir karakteri 12. düzeye ulaştırmanız gerekiyor. Yani bu da 12. düzeye ulaşana kadar o karakteri kullanmanız manasına geliyor.
 

Bu başarımı elde ederken bir Ira üzerine ağırlaşabilir hatta onun üzerinde ehil olabilirsiniz. Bu da oyunu kazanmanız açısından sizlere ekstra bir avantaj sağlayabilir.

Yoooo JOE! 5: Oyunda farklı farklı etkinlikler ve montlar bulunuyor. Lakin sizin oynayacağınız ve en Fazla içerisinde yer alacağınız mod çevrimiçi oyun olacak. Bu mod aracılığıyla sıralamanızı yükseltebiliyor ve liginizi daha üst düzeylere taşıyabiliyorsunuz. Çevrimiçi mod sayesinde kazandığımız her maç sonrası daha âlâ oyuncular ile karşılaşıyor ve bu da oyun tecrübenizi daha da rekabetçi duruma getiriyor diyebilirim.
 
Bu başarımı kazanmak için toplamda 100 çevrimiçi oyunu kazanmanız gerekiyor. Zati oyunun temeli bundan ibaret olduğu için her atacağınız çevrimiçi oyun üzerine eklenerek devam ediyor. Oyun içerisinde bol bol çevrimiçi modu oynayın ve bu başarımı vakitle elde edeceksiniz.
 
– Wrecking Wilson’s garden: Oyun içerisinde farklı farklı karakterler yer alıyor. Her karakterin de kendine mahsus özellikleri bulunuyor. Bu karakterler ortasında yer Meydan Gnaw bu başarımda faal rol oynuyor. Gnaw karakterini bu başarımı kazanmak için kullanıyoruz. Burada karakterin bitki dikme hünerini kullanmanız gerekiyor. Bitkiyi diktikten sonra ise üzerine agu atmanız yani kusmamız gerekiyor. Yani kendi maharetimizi bitkiler için kullanmanız gerekiyor. Üzerine attığınız asit sayesinde bitki yahut bitkiler daha da büyüyor ve bu sayede daha Çok canı oluyor. Ayrıyeten daha Çok hasar veriyor.
 
Bu başarımı elde etmek için 10 bitkiyi bu halde büyütmeniz yani üzerine asit atmanız gerekiyor. Akabinde bu başarımı da kolaylıkla elde etmiş olacaksınız.
 
 
 
– Slimer’s evil twin 2: Yukarıda bir başarımda bahsettiğim üzere oyun içerisinde bir haritada solar boos bulunuyor. Bu solar bossu katıca hem size hem de kadronuza eşit derecede oyun içi Nakit veriyor. Bu Nakit sayesinde de yeni maharetler alabiliyoruz ve karakterin hünerlerini güçlendirebiliyoruz.
 
Bu başarımı elde etmek için toplamda 30 solar boos kesmemiz gerekiyor. Doğal bu muvaffakiyetim yalnızca çevrimiçi oyunda yapılabiliyor. Münasebetiyle Daimi olarak çevrimiçi oyun atmamız lazım. Biricik bir haritada (Rıbbıt IV) olduğundan ve harita seçme havuzu da bulunmadığından Dolayı bu haritaya denk geldiğimiz Vakit kesebildiğimiz kadar boss kesmemiz gerekiyor. Bu formda bu başarımı da vakitle elde etmiş olursunuz.
 
– Rings for the sky 2: Oyun içerisinde her çevrimiçi oyun sonunda kullandığınız karaktere belli bir tecrübe düzeyi veren bir sistem bulunuyor. Bu sistem sayesinde karakterlerin yeni maharetleri açılıyor ve böylelikle bir üst düzeye ulaşmış oluyorsunuz.  Oyunda kullandığınız karaktere bağlı olarak ve oyun içerisindeki atılımlarınıza bağlı olarak muhakkak bir tecrübe puanı kazanıyorsunuz. Oyun sonunda karşınıza çıkacak olan bu sistem sayesinde kullandığınız Ira Tertip atlıyor.
 
Bu başarımı elde etmek için de 2 karakterinizin 12. düzeye ulaşması gerekiyor. 12. Tertip en üst Tertip olarak geçiyor. Birinci 5. ve 6. düzeye kadar çarçabuk ilerliyorsunuz. Lakin ondan sonrası biraz daha kuvvetli olabiliyor. Hasebiyle bir karakteri 12. Tertip yapmak için Daimi olarak o karakteri oynamanız gerekiyor.
 
– Part robot, part human. Mostly robot.: Bu başarımı elde etmek için rastgele bir çevrimiçi oyuna giriş yapmanız gerekiyor. Akabinde Ira seçim ekranında Clunk karakterini seçmeniz gerekiyor ve karşıda da bir Ted karakterinin olması gerekiyor. Bu başarıma ulaşmak için öncelikle Clunk olarak oynamalı ve karşı rakipte bulunan Ted karakterini öldürmelisiniz. Öldürdükten sonra direkt olarak bu muvaffakiyetim hanenize yazılacak ve profilinize eklenecek. Hasebiyle burada biraz da Talih faktörü yer almakta. Siz bu başarımı elde etmek için Daimi olarak Clunk karakterini seçebilir karşıya da bir Ted karakteri gelene kadar Daimi olarak çevrimiçi maçlar atabilirsiniz.
 
– Party Beygir Sky Vault: Bu başarımı elde etmek için öncelikle birebir bilgisayar içerisinde bölünmüş ekran ile bir oyun atmanız gerekiyor. Oyunu kazandığınız takdirde bu başarımı elde etmiş olacaksınız. Ben bu başarımı yaptığım Vakit çevrimiçi oyuna girdim mi girmedim mi pek emin değilim fakat öncelikle siz botlara karşı bu başarımı elde etmeyi deneyin.  Eğer muvaffakiyetim elde edilmezse çevrimiçi oyna girerek talihinizi tekrardan deneyebilirsiniz.
 
 
 
Tabi bölünmüş ekranda oynamak için birtakım klavye ayarları yapmanız gerekiyor. Hatta bir klavyeden iki şahıs bile oynayabilirsiniz. yani ekstra bir oyun kolu takmanıza bile gerek yok. Klavyenin bir kısmını kendinize bir kısmını da yanınızdaki bireye nazaran ayarlayabilir, Gerekli tuşları atayabilir ve yanınızdaki şahısla rahatlıkla oynayabilirsiniz.
 
– Rings for the sky 3: Geldik bu başarımın üçüncü düzeyine. Daha Evvel bu başarımdan 2 farklı Tertip vardı. Artık ise 3. düzeye geçmiş bulunmaktayız. Bu başarımı elde etmek için 3 karakterimizin en üst düzeye çıkması lazım: En üst Tertip ise 12. Tertip olarak karşımıza çıkıyor. Her çevrimiçi oyuna girdiğimizde bir karakteri oynuyoruz ve bu Ira oyun sonunda farklı ölçüde tecrübe puanı kazanıyor ve Tertip atlıyor. Tertip atladıkça yeni hünerlerin ve özelliklerin kilidini açabiliyor ve böylelikle oyunda daha aktif rol oynayabiliyoruz.
 
Eğer bir karakteri 12. düzeye ulaştırmak istiyorsanız Daimi olarak o Ira ile Bir arada çevrimiçi oyunlara giriş yapmanız gerekiyor. Kazandığınız ve Fazla kill aldığınız Vakit tecrübe puanı biraz daha artış gösteriyor ve çarçabuk üst düzeylere ulaşıyorsunuz. 5. ve 6. düzeylere kadar kolay da çıkabiliyorsunuz. Lakin ondan sonraki düzeyler biraz daha şiddetli olabiliyor. Bu durumda Biricik bir Ira ile uzun müddetler boyunca oynamanız gerekiyor.
 
Swimming in coins 3: Bu başarımı elde etmek için rastgele bir ekstra efor sarf etmeniz gerekmiyor. Oyunu standart olarak çevrimiçi modda Daimi olarak oynayabilir ve oyun içi Nakit ünitesi olan solarları toplamanız gerekir. Bir oyunda ne kadar Fazla kil alırsanız ve kule yıkarsanız o kadar Fazla solar kazanmış olursunuz. Bu başarıma ulaşmak için de toplamda 1 milyon solar kazanmanız gerekiyor. Hasebiyle bunun için oyunu olağan bir formda oynamanız yetiyor.
 
Bu muvaffakiyetim oyunu Daimi olarak oynamanızı, çevrimiçi oyunlara girmenizi ve çokça oyun kazanmanızı gerektirir. Tabi bu uzun bir süreci temsil eder. Hasebiyle oyunu sevdiyseniz ve bu başarımı elde etmek istiyorsanız Vakit vakit oyuna giriş yapmalı ve çevrimiçi oyunları oynamanız lazım.
 
 
 
– Befriending a red bat: Bu oyunda onlarca Ira bulunuyor ve her birinin farklı maharetleri ve özellikleri yer alıyor. Bu muvaffakiyetim elde etmek için oyun içerisinde Coco karakterini almanız gerekiyor:  Bu birinci adım. İkinci adımda ise grup arkadaşlarınız ortasında Skree karakteri bulunması gerekiyor. Bu muvaffakiyetim elde etmek için oyun içerisinde yahut Steam’de yer Meydan arkadaşlarınızdan yardım alabilirsiniz. Bir arkadaşınızı yanınıza Davet edebilir ve ona Skree karakterini almasını söyleyebilirsiniz. Bu ikili ile birlikte rastgele bir çevrimiçi oyunu kazandığınız takdirde muvaffakiyete ulaşmış olursunuz.
 
Eğer yalnızsanız ve rastgele bir arkadaşınız yok (yalnız başınıza oyun oynuyorsunuz) Ira seçim ekranında ekip bildiri kutusuna yazabilir ve oyunculardan birine Skree karakterini almasını rica edebilirsiniz. Bu biçimde de iki karakteri tutturabilirsiniz. başkası türlü Talih faktörleri devreye giriyor ve münasebetiyle bu da düşük bir bahtı Anlatım ediyor. Üstte bahsettiğim biçimlerde bu başarımı basitçe elde edebilirsiniz.
 
– Rings for the sky 4: Bu başarımın geldik 4. düzeyine. 4 .seviyede 4 karakterimiz 12. düzeye ulaşması gerek. Bunun için öncelikle Biricik bir karakterle Daimi olarak çevrimiçi maçlar atmalı ve bu maçları bitirmemiz gerekiyor. Oyun sonu ekranında aslında karakterlerin kazandığı tecrübe puanları karşımıza çıkıyor ve atlayacağız Tertip gösteriliyor.
 
Daha evvelden 3 karakteri 12. düzeye ulaştırıyorduk. Artık ise bu başarımın 4 düzeyi karşımıza gelmiş durumda. 4. düzeyde de üstte bahsettiğim üzere toplamda 4 karakterimizin en üst düzeye ulaşması gerekiyor. Münasebetiyle 4 farklı karakteri 12. düzeye ulaştırmak uzun bir süreç. Kısa müddette elde edilemeyecek bu muvaffakiyetim için uzun mühletler boyunca oyunu oynamanız lazım.
 
– Slimer’s evil twin 3: Oyun içerisinde yalnızca bir haritada solar boss – işveren bulunuyor. Bu boss kesildiği takdirde hem size hem de kadro arkadaşlarınıza eşit ölçüde altın yani oyun içi solar kazandırıyor. Bu kazandığınız solarlar sayesinde de bulunduğunuz maç içerisinde karakterin marifetlerini geliştirebiliyor ve yeni marifetlerin kilidini açabiliyorsunuz.
 
Solar bosslar belli müddetlerde ortaya çıkıyor ve kesinlikle kesilmesi gerekiyor. Kesildiği takdirde yalnızca solar değil hem de grubunuza tecrübe puanı sağlıyor. Bu sayede grup düzeyiniz yükseliyor, yükseldikçe de hem hasarınız hem de canınız artış gösteriyor. Bunu sağlamak için de solar bosslar Fazla düzgün Amel görüyor. Hasebiyle oyun içerisinde bir yandan rakiple uğraş ederken öbür yandan da gözünüzün solar bosslarda olması gerekiyor diyebilirim. Bu ortada solar bosslar yalnızca Ribbit IV haritasında yer alıyor. öbür haritalarda yok.
 
Bu muvaffakiyetim elde etmek için Ribbit IV haritasında bulunan solar bossları toplamda 100 kez kesmeniz gerekiyor. Biricik bir maçta bunu yapmanız gerekmiyor. Her kestiğiniz boss sayısı hanenize ekleniyor. Hasebiyle bu harita karşınıza çıktığı Vakit elinizden geldiğince bossları kesmeye İtina gösterin. Vakitle aslında bu başarımı boss kese kese elde etmiş olacaksınız.
 
 
 

Ribbit IV haritasında toplamda 2 adet boss bulunuyor. Biri sizin tarafınızda biri rakip tarafta yer alıyor. Şayet oyunu domine ettiyseniz ve karşı rakibi baskı altına aldıysanız karşı taraftaki boss’u da kesebilirsiniz. Bu da bu başarıyı kısa müddette elde etmek için güzel bir metot diyebilirim.

Rings for the sky 5: Geldik bu başarımın 5. düzeyine. Üstte ayrıntılı olarak aktardığım için bu başarımın ihtiyaçları konusunda Fazla Çok detaya girmeyeceğim. Bu başarımı elde etmek için toplamda 5 karakterinizin 12. düzeye ulaşması gerekiyor. Daha evvelki başarımda 4 Ira isteniyordu artık ise toplamda 5 karakterin 12. düzeye ulaşması gerekiyor. Bu Fazla uzun bir süreç. Münasebetiyle oyunu Daimi olarak çevrimiçi modda oynamanız gerekiyor ve beş Ira üzerine yoğunlaşmanız gerekiyor. Bir karakteri 12. düzeye ulaştırmak için de Daimi olarak o karakterle maçları atmanız lazım.
 
– Rings for the sky 6: Bu başarımı elde etmek için toplamda 6 karakteri 12. düzeye ulaştırmanız gerekiyor. Bunun için Fazla uzun bir süreç gerekiyor. Bunu elde etmek için oyunu bir Ira ile Daimi olarak çevrimiçi olarak oynamanız lazım. Bir karakteri 12. Tertip ulaştırdıktan sonra öbür karakteri 12. Tertip olana kadar oynamanız gerekmekte. Yani burada toplamda 6 Ira üzerine ağırlaşmanın ve en nihayet 6 karakteri de 12. düzeye ulaştırmanız Temel maksat. 6 karakterde nihayet düzeye ulaştıktan sonra bu muvaffakiyetim otomatik olarak elde edeceksiniz.
 
– Rings for the sky 7: Bu başarımı elde etmek için toplamda 7 karakteri 12. düzeye ulaştırmanız gerekiyor. Bu da toplamda 7 karakterin en üst düzeye ulaşması manasına geliyor. Oyunu bir müddet oynayarak ve makul karakterler üzerine ağırlaşarak bu başarımı elde etmiş olacaksınız. Rastgele bir Ira ile bir çevrimiçi oyunda Fazla Çok kill alırsanız ve oyunu domine edersiniz ona nazaran tecrübe puanınız artar ve daha Çok XP kazanırsınız. Bu sayede o karakterin Tertip atlaması Fazla daha kolay hale gelebilir. Hasebiyle oyun içerisindeki performansınız ve kill sayınız kıymetli. Bunları dikkate alarak daha kolay bir biçimde karakterleri yükseltebilirsiniz ve Tertip atlatabilirsiniz.
 
– Rings for the sky 8: Bu başarımı elde etmek için toplamda 8 karakteri 12. düzeye yani en üst düzeye ulaştırmanız gerekiyor.  Oyunu Daimi olarak çevrimiçi modda oynayarak Bu başarımı elde edebilirsiniz. Bu başarımı elde etmek için uzun bir süreç lazım. Münasebetiyle oyunu Daimi olarak oynayarak ve makul karakterler üzerine ağırlaşarak aşikâr bir süreç içinde elde edebilirsiniz.
 
– No might can stop this oil can!: Bu başarımı elde etmek için rastgele bir çevrimiçi oyuna giriş yapmanız gerekiyor. Giriş yaptıktan sonra Ira seçim ekranında Clunk karakterini seçmeniz gerekiyor. Oyuna başladıktan sonra Clunk karakterini geliştirmeniz lazım. Bu başarımı almak için hedeflediğiniz Temel nokta Clunk karakterinin en yüksek can düzeyine ulaşması.
 
Bunu elde etmek için öncelikle karakterin can düzeyini arttırmaya odaklanın. anne üssünüzdeki marketten karakterinize Daimi olarak can arttırma maharetlerini alın ve en yüksek düzeye getirmeye çalışın. Cam barı en yüksek düzeye geldikten sonra bu başarımı elde etmiş olacaksınız. Özcesi toparlamam gerekirse Clunk karakterini en yüksek can düzeyini ulaştırdığınız Vakit bu muvaffakiyetim otomatik olarak profilinize eklenmiş olacak.
 
– Rings for the sky 10: Bu başarımı elde etmek için toplamda 10 karakteri 12. düzeye ulaştırmanız gerekiyor. Oyun içerisinde bu karakterlerin düzeyi en üst düzeye ulaşması lazım. Münasebetiyle oyunu uzun bir müddet oynamanız bu muvaffakiyetim elde etmenin anahtarı. Oyunda 10 farklı karaktere ağırlaşarak bunları en üst düzeye getirmeye çalışın akabinde otomatik olarak bu muvaffakiyet elde etmiş olacaksınız.
 
 
 
– Swiftly through the forest: Bu muvaffakiyetim oyun içerisinde yer Meydan eğlenceli başarımlardan bir tanesi. Bunu elde etmek için öncelikle Sorona haritasında yer almanız gerekiyor. Sorona haritasına denk geldiğiniz Vakit Coco karakterini de evvelce almış olmanız lazım. Hasebiyle öncelikle bu iki faktörü denk getirin yani Coco karakterini seçtikten sonra Sorona haritasına giriş yapın akabinde kendi anne merkezinizden rakip anne merkeze kadar 15 saniye içerisinde Coco karakteri ile ulaşın. 15 saniye içerisinde kendi anne merkezinizden rakip anne merkeze ulaştıktan sonra bu başarımı kolaylıkla elde etmiş olacaksınız.
 
Tabii öncesinde Coco karakterinin bütün Hız yükseltmelerine marketten almanız gerekiyor. Bu da oyun içerisinde yani çevrimiçi oyun modundayken aşikâr bir mühlet geçirmenizi gerektiriyor. Oyun içerisinde belli ölçüde solar topladıktan sonra gereken Hız yükseltmelerine alın ve kendi anne üssünüzden rakip üssüne kadar 15 saniye içerisinde koşmaya ve ulaşmaya çalışın. Ulaştıktan sonra otomatik olarak bu başarımı profilinizde görebilirsiniz.
 
– Rings for the sky 9: Bu başarımı elde etmek için toplamda 9 karakterin en üst düzeye ulaşması gerekiyor. 9 karakterinde 12. düzeye ulaşması gerektiği bu başarımı muhakkak bir süreç içerisinde alabilirsiniz. Bunun için 9 farklı Ira üzerine yoğunlaşmanız ve Daimi olarak bu karakterleri oynamanız gerekiyor. Bu karakterleri daha süratli Tertip atlatmak için oyun içerisinde Fazla Çok kill alabilir, oyunu domine edebilir ve fazlaca oyunu kazanmayı odaklanabilirsiniz. Bu faktörleri yerine getirerek Vakit içerisinde 9 Ira de 12. düzeye ulaştırabilirsiniz ve bu başarımı da kolaylıkla elde edebilirsiniz.
 

Yukarıda da bahsettiğim üzere bu başarımı elde etmek güç değil yalnızca uzun bir müddet gerekli.

Snorkel pipe boost: Bu başarımı elde etmek için Ribbit IV haritasındaki solar bossu 2 dakika 10 saniyenin altında kesmeniz gerekiyor. Solar boss oyunun 2. dakikasında haritada ortaya çıkıyor ve bunu 10 saniye içerisinde kesmeniz gerekiyor. Solar bossun doğacağı yer aşikâr olduğu için mühlet 2. dakikaya gerçek yaklaşırken bossun yanında beklemeniz gerekiyor. Boss doğduğu anda direkt olarak akınlara başlayarak bunu kesmeniz gerekiyor.
 
Oyun içerisinde yalnızca bir haritada solar boss bulunuyor. Bu bossu keserek oyuncu Nakit ünitesi olan solar elde ediyorsunuz. Bu solarlar ile birlikte çevrimiçi oyunda karakterinizi güçlendirebiliyor ve yeni maharetlerin kilidini açabiliyorsunuz. Kestiğiniz bu solar boss size ve grubunuza eşit ölçüde solar veriyor. Bu sayede hem size hem de kadronuza Aka avantajları var. Solar dışında ekibinize tecrübe puanı da veriyor. Bu da kadronuzun güçlenmesine ve canınızın artmasını sağlıyor.
 
Oyun içerisinde en üstte Vakit sayacı bulunuyor. Bu da oyunu ne kadar müddet oynadığınızı belirtiyor. Hasebiyle bu süreyi üstten yakalayabilir ve 10 saniye içerisinde bossu keserseniz başarımı elde etmiş olursunuz.
 

Moba platform oyununda yer Meydan bütün başarımlarını listesini sizler için derledim. Umarım başarımları elde etmek isteyen oyunculara bir yararı olur. Bunun dışında Noksan gördüğünüz ve bu türlü olsa daha düzgün olur üzere kısımları da yorumlarda belirtebilirsiniz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir