ASUS Yeni Intel Z790, H770 ve B760 Anakartlarını Duyurdu

Fixlenmiş Hile, Genel, Güncel Hile, Hile, İnceleme/Özel İnceleme, Ön İncelemeler, Tam Çözüm/Rehber Oca 11, 2023 Yorum Yok

 
ASUS bugün, yeni Intel 12. ve 13. jenerasyon işlemciler için yeni anakart modellerini tanıttı. ASUS, 2022 yılında nihayet teknoloji Z790 anakart platformunu sundu. En kuvvetli 13. jenerasyon Intel® Core™ işlemciler için geliştirilen bu anakartlar bilgisayar tutkunlarının, Hız aşırtma uzmanlarının, talepkar oyuncuların ve profesyonel içerik üreticilerinin muhtaçlıklarını karşılıyor. ASUS bugün Z790 anakart ailesini yeni modellerle genişletmenin yanı Dizi H770 ve B760 yonga setleri için de yeni seçenekler sunuyor. Bu modeller, en yeni Intel yongalarının Fazla daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlıyor. Üst Tertip için ASUS yeni ROG Strix ve ASUS Prime Z790 anakart modellerini getirirken, kendi orta Tertip sistemini kurmak isteyenler için de ROG Strix, TUF Gaming, ProArt ve Prime Eser ailelerinden Fazla sayıda H770 ve B760 anakart seçeneğini sunuyor.
 
Isıyı yenmenin yeni yolları
 
Yeni anakart seçenekleriyle birlikte, ASUS ayrıyeten kullanıcılar için yeni 13. jenerasyon Intel işlemcilerinin Tüm gücünü açığa çıkaracak soğutma sistemini de getiriyor. nihayet jenerasyon ASUS anakartlarından kullananlar ASUS MultiCore Enhancement ve ASUS Performance Enhancement özelliklerini yakından tanıyor. Bu BIOS seçenekleri sayesinde, gelişmiş soğutma sistemlerine sahip kullanıcılar işlemcilerinin standart bedellerin üzerinde çalışmasını sağlayabiliyor. ASUS artık bu iki menüye de yeni bir seçenek ekliyor.
 
Mevcut modlarda olduğu üzere, yeni seçenekler de işlemcinin suratını artırma sonunu ortadan kaldırıyor Ama bununla Bir arada 90 derecelik bir sıcaklık hududu uyguluyor. Böylelikle kullanıcılar muhakkak sıcaklıklara kadar harikulâde Fazla çekirdek performansı alabiliyor. Sıcaklık kısıtlamalarına Karşın ASUS MultiCore Enhancement ve ASUS Performance Enhancement özellikleri yüksek performans için tesirli birer araç olmayı sürdürüyor. ASUS mühendisleri bu iki MultiCore Enhancement ayarını bir adet Intel Core i9-13900K işlemciyle test etti. Testin sonucunda Aka ölçüde tıpkı performansı tam 10 derece daha düşük sıcaklıkta sunabildiklerini gördüler. Yeni mod bir evvelki sürüme kıyasla Fazla daha Aka bir soğutma avantajını performansta yalnızca %2,8 düşüşle sunuyor.
 
Bu yeni ASUS MultiCore Enhancement seçeneği, Hız aşırtmaya Amade bütün ASUS Z790 anakart modelleri için sunulacak. Misal ASUS Performance Enhancement seçeneği ise ASUS H770 ve B760 anakartlarında yer alacak. var kullanıcılar bu yeni özelliğe BIOS güncellemesi ile kavuşabilecek.
 
Mücadeleye Amade Z790 anakartlar
 
 
 
Hız aşırtmaya Amade canavar üzere bir anakart arayan teknoloji tutkunları için yeni ASUS Z790 anakartlar geldi. Bu üst Tertip anakartlar kullanıcıların Hız aşırtılabilen K serisi işlemcileri ile en uygun konut sistemini kurmalarına Yardımcı oluyor. ASUS’ın Intel anakart ailesindeki en seçkin modeller olan bu anakartlar detaylara İtina gösteren kullanıcılar için lüks özelliklerle dolu.
Hiçbir şeyden ödün vermeyen oyun sistemlerinden nihayet derece kuvvetli bir içerik üretimi bilgisayarlarına yahut her Cin Amel yükünün altından kalkabilen kapsamlı PC’lere kadar her Cin seçeneğe Müsait bir ASUS Z790 anakart bulunuyor. İki yeni ROG Strix Z790 anakart modeli her türlü gayrete Amade bir biçimde geliyor: ROG Strix Z790-A Gaming WiFi ve ROG Strix Z790-H Gaming WiFi. DDR5 dayanağı sunan bu anakartlar Fazla sayıda çekirdeğe ve Amel parçacığına sahip en yeni işlemcilere nihayet derece yüksek bant genişliği sağlıyor. Her iki anakart da bugünün ve geleceğin en düzgün ekran kartlarına Amade olan PCIe® 5.0 x16 yuvasıyla donatıldı. Öte yandan Prime Z790M-Plus modeli ise etkileyici bir özellik listesine sahip: PCIe 5.0 x16 yuvası, üç adet M.2 yuvası, uyumlu kasaların ön panelinde Thunderbolt 4 temas noktası kullanma imkanı veren bir başlık ve Fazla daha fazlası. Vaktin ötesindeki Siyah ak tasarımı ve Uzay temalı detaylarıyla Prime Z790M-Plus, neredeyse piyasadaki bütün bileşenlerle uyumlu.
 
Yeni H770 anakartlar orta Tertip fiyatlarla üst Tertip özellikler sunuyor
 
 
 
İhtiyaçlarını karşılamak için Hız aşırtmaya gerek duymayan kullanıcılara yönelik yeni TUF Gaming H770-Pro WiFi ve Prime H770-Plus D4 modelleri, kullanıcıların bir Z790 anakartta bulabileceğine yakın sayıda PCIe data yoluna sahip.
 
TUF Gaming H770-Pro WiFi oyun sistemleri için gereken gücü ve sağlam performansı sunuyor. Yeni jenerasyon ekran kartları için bir adet PCIe 5.0 x16 yuvasına sahip olan bu modelde dört adet M.2 yuvası ve Fazla sayıda USB ilişki noktası bulunuyor. Kusursuz File kontağı ise Intel 2,5 Gbps temas noktası ve Wifİ 6 temas seçenekleriyle sunuluyor. ASUS bütün bu özellikleri sağlam görünümlü TUF Gaming dizaynıyla birleştiriyor.
 
En nihayet nesil hafıza teknolojisi olan DDR5, her Cin kullanıcıya Değerli avantajlar sağlıyor. Fakat DDR4 belleklerin Müsait fiyatlarını tercih eden kullanıcıları unutmayan ASUS, onlara da Prime H770-Plus D4 modelini sunuyor. çok sayıda PCIe x16 ve M.2 yuvasına sahip bu anakart birçok farklı genişleme kartına yahut depolama şoförüne hazır.
 
B760 ile Intel 13. jenerasyon gücü her yerde
 
 
 
ASUS B serisi anakartlar büsbütün fiyat performans istikrarı için tasarlanıyor. ASUS 700 serisinin en Müsait fiyatlı modelleri olan bu anakartlar; bütçesi kısıtlı olan kullanıcılardan Hız aşırtmaya muhtaçlık duymayanlara, ortalama performansı kâfi bulanlardan Müsait fiyatlı, emniyetli ve uzun ömürlü bir bilgisayar sahibi olmak isteyenlere kadar herkese hitap ediyor.
 
ASUS B760 anakartlar her ne kadar ROG Maximus Z790 ailesindeki nihayet teknoloji modellerle uzunluk ölçüşemeseler de Tekrar de kendi içlerinde nihayet derece kapsamlı ve yüksek performanslı modeller. ASUS B760 serisi sadece en üst Tertip modellerde rastlanan özelliklere yer vermesiyle bir Kez daha kullanıcıları şaşırtıyor. ROG Strix yahut TUF Gaming ailelerinden bir oyuncu anakartı, içerik üretenlere yönelik bir ProArt modeli ya da her gereksinime yönelik eksiksiz bir ASUS Prime anakart isteyen kullanıcılar B760 serisinde aradığını bulacak.
 
ASUS B760’ın sunduğu avantajlar dikkatlerini çekse de bilgisayarını Özellikle içerik üretiminde kullanmayı planlayan kullanıcılar ise buna daha Müsait bir modele yönelebilir. ASUS bu kullanıcıları ProArt B760-Creator D4’e göz atmaya Davet ediyor. PCIe 5.0 x16 yuvası, Güçlü depolama seçenekleri ve geniş irtibat imkanlarıyla bu anakart; tasarımcılara, sinema yapımcılarına, mühendislere ve her Cin sanatkara projeleri için sağlam bir platform sunuyor.
Şık renkler ve şık tasarım, ProArt serisine profesyonel bir tarz kazandırıyor. Bu tarz, kullanıcılar ister müşterileriyle toplantı yapsın ister yaratıcılıklarının peşinden koşsun her ortama Ahenk sağlıyor.
 
ROG Strix B760-F Gaming WiFi güçlü uğraşlar için tasarlanmış ve sistemlerin bel kemiği olmaya Amade bir model. Aka soğutma bloklarında, evvelden monte edilmiş giriş çıkış kalkanında ve tam uzunluk M.2 soğutma bloklarında ROG sınırlarını taşıyan bu oyuncu anakartı sistemin temelini oluşturmak için geliyor. Sağlam Sıkıntı tahlili, etkileyici Güç dağıtım sistemi ve kapsamlı soğutma özellikleriyle bu anakart ASUS B760 serisinin en yüksek performanslı modeli. DDR5 takviyesi sayesinde yeni 13. jenerasyon Intel işlemciler yüksek bant genişliğine kavuşurken, PCIe 5.0 x16 yuvası ise kullanıcıların nihayet teknoloji ekran kartlarının üstün gücünden yararlanmasını sağlıyor.
 
ASUS, ROG Strix B760-F Gaming WiFi ile bir sistem kurmayı kolaylaştırmak için elinden geleni yaptı. PCIe Slot Q-Release düğmesi, parmakları zorlamadan ekran kartını süratle çıkarmayı Muhtemel kılıyor. ASUS M.2 Q-Latch sistemi kullanıcılar için minik M.2 vidalarını kasanın derinliklerinde kaybetme sıkıntısını ortadan kaldırıyor. Sistem toplarken işler istenildiği üzere gitmediğinde ise Q-LED yanılgı tespit göstergesi sayesinde sıkıntıları çözmek kolaylaşıyor.
 

Sınırları zorlamayı alışkanlık haline getiren oyuncular ROG Strix A serisi anakartların etkileyici dizaynından ve beklentileri aşan performansından da yararlanabilir. ROG Strix B760-A Gaming WiFi D4 anakartın yüzeyini ak ve gümüş renkli kısımlar süslüyor. Bu anakart ASUS White Edition bileşenlerle Bir arada kullanıldığında ortaya göz Müşteri sistemler çıkıyor.

Sağlam Güç dağıtım sistemleriyle donatılan bu anakartlar üst Tertip Intel işlemcilerin taleplerini karşılayabiliyor. PCIe 4.0 SSD’ler için üç adet M.2 yuvasına sahip olan bu anakartlar ayrıyeten yeni jenerasyon ekran kartlarına Müsait PCIe 5.0 X16 yuvasıyla yüksek kare suratlarına ulaşma imkanı veriyor.
 
Uygun boyutlarda bir bilgisayar toplamak isteyenler için ise ASUS, ROG Strix B760-G Gaming WiFi D4 modelini piyasaya çıkardı. Kullanıcılar bu anakartla, ekran kartları ve genişleme kartları için bir adet PCIe 5.0 x16 yuvasına ve bir adet de PCIe 4.0 x16 yuvasına kavuşuyor. İki adet PCIe 4.0 M.2 yuvası ise kullanıcılara oyun arşivleri için geniş ve süratli bir depolama alanı oluşturma imkanı veriyor. Intel 2,5 Gb Ethernet irtibat noktası çevrim içi oyunlar için yüksek bant genişlikli bir File geçidi oluştururken Intel WiFi 6E teknolojisi ise kullanışlı kablosuz temaslar sunuyor.
 
İhtiyaçlarını karşılamak için bir mini-ITX anakart tercih edenler ise ASUS’un sunduğu ROG Strix B760-I Gaming WiFi modelini tercih edebilir. Birçok kişinin avuç içine rahatlıkla sığabilecek boyuttaki bu model sağlam Güç sunuyor. Bu anakart; tesirli bir 13. nesil Intel işlemci, bir çift yüksek bant genişlikli DDR5 modülü, iki adet süratli PCIe 4.0 SSD ve PCIe 5.0 x16 yuvasına yerleştirilen nihayet teknoloji bir ekran kartıyla kullanıldığında ortaya günümüzün oyun konsollarıyla ve en süratli oyun bilgisayarlarıyla başa baş performans veren sağlam bir bilgisayar çıkıyor.
 
TUG Gaming anakartlar sağlam performans ve güvenilirliği mükemmel bir fiyatla sunmalarıyla oyuncular ortasında Şöhret kazandı. ASUS bu geleneği, bilgisayarda oyun tecrübesini daha geniş kitlelere ulaştırmaya Amade üç yeni modelle sürdürüyor.
 
ASUS tam uzunluk donanımdan vazgeçemeyenlere TUF Gaming B760-Plus WiFi D4 modelini sunuyor. Bu ATX anakart mükemmel bir oyun sistemi kurmak isteyenlere gereken her şeyi sunuyor. PCIe 5.0 x16 yuvası, WiFi 6 teknolojisi ve Fazla sayıda USB irtibat noktasıyla bu anakart uğraşa en başından beri hazır. Ebat olarak microATX’i tercih edenler ise TUF Gaming B760M-Plus WiFi D4 ve TUF Gaming B760M-Plus D4 olmak üzere iki başka seçeneğe sahip. bütün bu seçenekler, bütçeleri Çok yormayan DDR4 RAM’e dayanak veriyor. Kullanıcılar bu sayede sistemlerini süratle kurup işe koyulabiliyor.
 
ASUS ayrıyeten Fazla istikametli sistem kuranlar için Prime serisinden Beygir ve microATX B760 anakart modelleri sunuyor. ASUS Z790, H770, B760 anakart serilerinin tamamına ilişkin görseller ve öbür detaylar için Edge Up Satın Alma Kılavuzu sayfasını ve 700 serisi açılış sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 
basın bülteni 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir