ASUS, 1440p / 360Hz yenileme hızı sunan yeni oyuncu monitörü Swift PG27AQN’yi piyasaya sundu

Fixlenmiş Hile, Genel, Güncel Hile, Hile, İnceleme/Özel İnceleme, Ön İncelemeler, Tam Çözüm/Rehber Mar 02, 2023 Yorum Yok

 
ASUS Republic of Gamers (ROG), Swift 360Hz PG27AQN e-spor oyuncu monitörünü piyasaya sundu. Rekabetçi oyuncuların yeni NVIDIA® GeForce RTX® 40 Serisi ekran kartlarından yararlanmasına imkân veren bu model en nihayet oyunları 2560 x 1440 çözünürlükte (1440p) inanılmaz 360 Hz ile oynatabiliyor. Swift 360Hz PG27AQN’deki ASUS UltraFast IPS teknolojisi, var bütün LCD ekranlardan daha süratli bir reaksiyon mühleti sunuyor.
 
Yerleşik NVIDIA G-SYNC işlemci ve NVIDIA Reflex Analyzer özelliği yırtılma olmayan imajlar sunuyor ve GeForce RTX 40 Serisi ekran kartlarına sahip bilgisayarlarda önde gelen e-spor oyunlarını oynarken sistem gecikmesini 10 milisaniyeye kadar düşürüyor.
 
Yeni e-spor standardı
 
 
Swift 360Hz PG27AQN, 360 Hz’e kadar yenileme suratlarını destekleyebilen 27” 1440p ASUS UltraFast IPS panele sahip. NVIDIA araştırmacıları 27” 1440p ekranların nişan alma hünerini klasik 24” 1080p ekranlara nazaran %3 artırdığını tespit etti.
UltraFast IPS teknolojisi var bütün LCD monitörlerden daha süratli reaksiyon müddeti sunmak için üç Temel özellik içeriyor. Yeni bir Cin sıvı kristal kullanılan panel daha yüksek çift kırılma ve daha düşük viskozite sunuyor. Böylelikle sıvı kristaller süratle bükülüp ışığın geçmesi için Meydan açıyor.
 
Yeni sıvı kristallerin akış nizamı de daha verimli bir hale getiriliyor. Evvelce kristaller kutuplaştırıcı yüzeye Enlem diziliyordu. Yeni dizilimde ise sıvı kristaller daha çabuk dönebiliyor bu da reaksiyon müddetini hızlandırıyor. Klasik ekranlarda likit kristallerin ekranın sol üst köşesinden sağ alt köşesine kadar açılıp kapanması için Biricik katmanlı bir voltaj şoförü bulunuyor. PG27AQN’de ise bunun için çift katmanlı yeni bir voltaj şoförü bulunuyor. Böylelikle likit kristaller sol üstten sağ alt köşeye kadar birebir anda açılıp kapanıyor. Bu da manzaraların daha akıcı ve dengeli olmasını sağlıyor.    
                             
Yüksek süratli performans
 
 
Swift 360Hz PG27AQN’deki yerleşik NVIDIA G-SYNC işlemcisi oyuncuların 360 Hz’de düşük devinim bulanıklığıyla nihayet derece akıcı ve yırtılma yaşanmayan manzaralarla oyun oynamasını sağlıyor. NVIDIA Reflex Analyzer ise bilgisayar performansını tam olarak ölçmek için uçtan uca sistem gecikmesini takip ediyor. Oyuncular ayrıyeten 1080p’den nihayet derece keskin 2368 x 1332’ye kadar çözünürlüklerde diyagonal olarak 25” ekran boyutunda oyun oynama imkanı veren E-spor İkili Format 25” Modundan da yararlanabiliyor.
HDR teknolojisi
 
 
HDR teknolojisi sayesinde Swift 360 Hz PG27AQN, klasik monitörlere kıyasla daha geniş bir renk aralığı ve daha yüksek kontrast sunuyor. Böylelikle en parlak beyazlar ve en koyu siyahlar ile daha Evvel görmediğiniz detaylar ortaya çıkıyor. PG27AQN, 600 nit azamî parlaklık ile DisplayHDR™ 600 sertifikasını almaya hak kazanıyor.
 
ROG Swift 360Hz PG27AQN teknik özellikleri: https://rog.asus.com/tr/monitors/27-to-31-5-inches/rog-swift-360hz-pg27aqn-model/
 
basın bülteni 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir