Aralık 2022’de Çıkış Yapacak PC Oyunları

Fixlenmiş Hile, Genel, Güncel Hile, Hile, İnceleme/Özel İnceleme, Ön İncelemeler, Tam Çözüm/Rehber Oca 09, 2023 Yorum Yok

 
Her ay olduğu üzere Aralık ayında da birçok bilgisayar oyunu bizleri bekliyor olacak. Bu ay içerisinde çıkış yapacak oyunlar ortasında Ascend Reborn, The Callisto Protocol, Marvel’s Midnight Suns, Hello Neighbor 2 ve Fazla daha fazlası yer alıyor. Yine bu ay içerisinde de her Cin oyun PC platformuna geliyor artık listemize geçelim:
 
– Ascend: Reborn (1 Aralık)
 
 
 
Outer Heaven tarafından geliştirilen ve Aralığın birinci günü yayınlanacak olan zindan temalı aksiyon rol yapma oyunu Ascend: Reborn bizlere yeni bir tecrübe sunacak. Oyunda üçüncü Şahıs kamera açısı bulunacak ve aksiyon macera ve rol yapma ögeleri yer alacak. Oyun içerisinde Titanlar bulunacak ve bunlara karşı bir çaba içerisine gireceğiz. Oyun Biricik oyunculu bir Bina sergileyecek ve toplamda 6 lisan dayanağına sahip olacak. Oyun içerisinde kadim kehanetler, Titanların saltanatı, ölümcül bir Dünya, Kaos ve daha Çok tema işlenecek. Klasik rol yapma oyununda önümüze çıkan düşmanları kesip biçeceğiz ve düşmanlara marifetlerimizi uygulayacağız. Bunun yanı Dizi Vakit vakit karşımıza çıkan işveren savaşları ile de cümbüşe daha da olacağız.
 
Oyun içerisinde Tekrar birden Çok Sınıf olacak. Bu sınıfların her birinin kendine ilişkin özellikleri yer alacak. Oyunda bir de arka planda hikaye işlenecek. Bu anne hikaye yer yer oyun içi sinematiklerle desteklenecek. Oyunda geniş bir dünya yer alacak. Bu dünya bölge bölge ayrılacak ve karşımıza çıkacak. Bu bölgelerden istediğimiz yere tıklayıp gidebileceğiz ve buradaki işverenleri alt ederek bu bölgeyi inançlı hale getireceğiz. Oyunun tanıtım görüntülerine baktığım Vakit gördüğüm kadarıyla oyunun ortamı, atmosferi, karakterlerin görünüşleri ve silahların yapısı Knight Online oyunu ile benzerlik gösteriyor. Öte yandan oyun içerisinde kullanacağımız çeşit çeşit maharetler, bitirici vuruşlar animasyonlar ve daha fazlası yer alıyor.
 
Oyunun kıssası ve dünyası
 
Oyunun öyküsü ve arka plandaki işleniş hali birçok oyuncu için Fazla Alelade ve alışılageldik olabilir. Lakin özetleyecek olursam oyunda Titanların saltanatı sona eriyor ve bu durumun yarattığı kaosun akabinde taht boşta kalıyor. Bu ortamda taht hengameleri başlıyor ve üç Rabden biri egemenlik teziyle yola ve maceraya koyuluyor. Bu yolda Çeşitli pürüzlerle karşılaşıyor olsalar da her biri bunları aşmak zorunda. Fakat bu türlü tahttaki yerini koruyabilir ve tahta yerleşebilir. Oyunda Denetim edeceğiniz her bir Ira aslında bir taht adayı. Bu adaylar birini seçerek oyuna başlayabilir ve Aka taht seyahatine başlayabilirsin.
 
Oyunun dünyasına bakacak olursak şunu söyleyebilirim: Oyunun dünyası dinamik bir Bina sergiliyor. Ascend: Reborn bu sayede her bir oyuncuya farklı bir tecrübe sunmayı hedefliyor. Dinamik hava şartları, ortamlar ve öbür birçok şey bundan nasibini alıyor. Böylelikle oyunculara değişen bir dünya sunuluyor.
 
Bu oyunun öyküsünden bahsederken üç farklı Allahın olduğundan Laf etmiştim. Bu üç Yaradandan birincisi daha Fazla Cehennem temasına sahip ve buradaki vahşeti gözler önüne seren bir Bina sergiliyor. öteki bir Allah ise düşmanlara aldatıcı bir Sıkıntı uyguluyor. Sonuncu Allah ise Şimşek İlahı olarak karşımıza çıkıyor ve bu temayı bizlere sunuyor.
 
Oyunda üstte da bahsettiğim üzere kendimizin seçebileceği bir dünya yapısı yer alıyor. Zindan temalı bu üretimde hem yeni yerler keşfediyoruz, bu yerleri fethediyoruz akabinde ganimetleri ne yağmalıyor ve envanterimize atabiliyoruz. Bu dünyada ne kadar Fazla bölgeyi fethedersek o kadar Fazla egemenlik konusunda ileriye gidebiliyoruz. Oyunda Fazla farklı silahlar ve araçlar yer alıyor. Kılıçlar, baltalar, mızraklar ve daha fazlası bizleri bekliyor. Oyunda ek olarak Fazla farklı Hasım kümeleri yer alıyor. Troller, iblisler ve Fazla daha çeşitte Hasım oyuncuların karşısına çıkıyor ve çıkmaya hazırlanıyor.
 
– Munchkin Digital (1 Aralık)
 
 
 
Dire Wolf Tarafından geliştirilen ve tıpkı grup tarafından yayınlanacak olan strateji aksiyon karışımı oyun Munchkin Digital, Aralığın birinci gününde biz oyun severlerle buluşuyor. Oyun Biricik oyunculu ve çevrimiçi PVP modlarını destekliyor. Bunun yanı Dizi çapraz platform Fazla oyunculu dayanağına de sahip olarak karşımıza çıkıyor. Toplamda beş lisanı destekleyen bu üretimde renkli ve eğlenceli bir sanat usulü bizleri bekliyor olacak.
 
Masa ve kart oyunlarının bir karışımı olan bu üretimde bizleri yeni bir macera bekliyor diyebilirim. Oyun içerisinde zindan temelli bir Bina bulunuyor. Bu zindanları keşfetmek, yeni kartlar ortaya çıkarmak büsbütün bizim işimiz. Oyun içerisinde yeni bir Ira oluşturabiliyor ve Aka bir gayrete atılabiliyoruz. Karakterimizi seçerken ırkını ve sınıfını da belirleyebiliyoruz.
 
Oyunda karakterimizin bir düzeyi bulunuyor ve bu karakterin düzeyini yükseltmek için karşımıza çıkan düşmanları ortadan kaldırmamız gerekiyor. Bunun yanı Dizi Yine karakterin düzeyini yükseltmek için Türlü hazineler toplamamız lazım. Yani oyun bir nevi hoş loot odaklı bir Bina sunuyor.
 
Oyun içerisinde kullanacağımız farklı farklı silahlar yer alıyor. Eğlenceli bir yapıyı bizlere sunacak olan bu oyunda kartları kullanarak düşmanları alt etmeye çalışıyoruz. Her kartın kendine mahsus özellikleri ve marifetleri bulunuyor. Bunları gerçek vakitte hakikat yerde kullandığımız Vakit rakipleri kolay kolay alt edebiliyoruz.
 
– Romancing SaGa -Minstrel Song- Remastered (1 Aralık)
 
 
 
Square Enix, Bullets tarafından geliştirilen ve Square Enix tarafından yayınlanacak olan Dizi tabanlı Japon rol yapma oyunu Romancing SaGa -Minstrel Song- Remastered, tekrar düzenlenmiş bir sürüm ile karşımıza çıkıyor. 1 Aralık’ta yayınlanacak olan bu sürüm, yeni oyun içi öğeleri ve geliştirilmiş sistemleri bünyesinde barındırıyor. İsminden da anlaşılacağı üzere oyun, Özgün olarak 2005 yılında PlayStation 2 için piyasaya sürülen Romancing SaGa: Minstrel Song’un (ABD’de Romancing SaGa olarak geçer) yine düzenlenmiş sürümü. Serinin birinci oyunu 1992’de yayınlandı. Square Enix, Japonya’da Muhteşem Famicon konsollarında Romancing SaGa’yı isimli birinci oyunu piyasaya sürdü.
 
Sıkça duyduğumuz remastered ve remake sürüm oyunlar bu ay da gelmeye devam ediyor. Bu remastered sürümünde üstte bahsettiğim üzere yeni oyun içi öğeler, geliştirilmiş grafikler, yeni özellikler, daha derin bir hikaye ve daha fazlası yer alacak. Bu sürüm Özgün oyunun yapısını koruyacak ve yeni öğeleri de bünyesinde barındıracak. Oyun evvelden de olduğu üzere Biricik oyunculu biri Bina sergileyecek ve hem İngilizce hem de Japonca lisan dayanağına sahip olacak. Oyunun ön siparişleri şu anda Steam platformunda mevcut. 185 Türk Lirası karşılığında ön sipariş verebilirsiniz.
 
Bu remastered sürümünde de Yine Özgün oyunda olduğu üzere fiyatsız bir senaryo modu yer alacak. Oyun içerisinde farklı farklı karakterleri seçme ekranı olacak ve 8 farklı karakterden birini seçebileceğiz. Bu karakterlerin her birinde farklı kıssaları olacak ve bizlere sunacak. Her birinde de farklı bir tecrübe elde edeceğiz.
 
Oyunun remastered sürümünde daha yüksek grafikler, tekrar düzenlenmiş oyun içi sistemler, animasyonlar ve çizimler konusunda iyileştirmeler, oynanabilirlik iyileştirmeleri ve daha fazlası yer alacak. Bunun yanı Dizi Özgür Biçimli Senaryo Sistemi bulunacak ve geniş bir dünyayı keşfederken hareketleriniz ve kararlarınız size Özel bir hikaye oluşturacak. Bu imal hem seriye yeni başlayanlar hem de serinin evvelki oyunlarını oynayanlara hitap edecek.
 
Remastered sürüm oyunun orjinal temasını yansıtmasına Karşın yeni özellikleri de içerisinde barındıracak ve oyunculara sunacak. Oyunda daha geliştirilmiş işveren gayretleri bizleri bekliyor olacak yani Özgün oyuna nazaran daha şiddetli işveren dövüşlerine Amade olmamız gerektiğini söyleyebilirim. ek olarak oyunda yüksek Hız modu, küçük haritalar ve birçok oyunda yer Meydan oyunu bitirdikten sonra karşımıza çıkan yeni oyun + özelliği de bu sürümde yer alacak. Bunun yanı Dizi yeni sınıflar da bu sürümde bulunacak. Bu sürümde ayrıyeten Glimmer’ ve ‘Combo’ sistemi korunacak.
 
Yeniden düzenlenmiş sürüm oyun içi geliştirmelerinin yanı Dizi üstte da bahsettiğim üzere birçok yeni özelliği oyunculara sunacak. Bu yeni özellikler ve içerikler sayesinde oyunun daha zevkli hale getirilmesi planlanıyor ve hedefleniyor. Biz de çıktığı Vakit bu sürümü denemiş olacağız. Bunlar dışında hangi yeniliklerin olacağı ve bu yeniliklerin nasıl işlendiği merak ediyorum.
 
Romancing SaGa -Minstrel Song- Remastered, PC’nin yanı Dizi PS5, PS4, Nintendo Switch, iOS ve Android’de de yayınlanacak.
 
– Moonshine Inc. (1 Aralık)
 
 
 
Klabater tarafından geliştirilen ve tıpkı takım tarafından yayınlanacak olan çiftçilik simülasyon zanaat oyunu Moonshine Inc., 1 Aralık’ta oyun severlerle buluşuyor. Oyunun isminden de anlayabileceğimiz üzere oyunun teması kaçak içkiye odaklanacak ve biz de bu kapsamda üretimler yapacak ve işletmemizi genişleteceğiz. Strateji ve simülasyon öğelerini bünyesinde barındıran bu imal içerisinde 100’den Çok tanım, üretim formülü ve daha fazlası yer alacak. Bu stil Yönetim ve simülasyon – gelişim oyunlarını sevenler için şimdiden mevzu ve içerik İlgi alımlı gelmiş olabilir.
 
Moonshine Inc. oyununda üstte da bahsettiğim üzere kaçak içki tanımlarıyla üretimin tabanına vuracak ve Yasa dışı işlere bulaşacağız. Amerikan topraklarına geçen bu oyunda geleceğimizi ve kabahat tertibini kendimize nazaran belirleyecek ve genişleteceğiz. Oyunda üretim yapabileceğimiz Çeşitli formüller, üretim teknikler, damıtmalar, fermantasyonlar ve daha fazlası yer alacak. Her bir süreç ile Aka bir üretim tesisi yapabileceğimiz bu oyunda müşterilerin isteklerini ve taleplerini karşılamak zorundayız. Hem strateji hem de simülasyon öğeleri yer Moonshine Inc. oyununda Çeşitli amaçları tamamlamak, Eser taleplerine yetişmek, en düzgün kaçak içkiyi üretmek ve diğer Yasa dışı işlere kolları sıvamak bizim Temel emellerimiz ortasında olacak. Bu yapacaklarımız tabi ki yetkililerin dikkatini çekecek fakat biz bu işi alttan alttan yürütmek durumunda kalacağız. arka planda Yasa dışı işler ve üretim yaparken bir yandan paranın tabanına vurmaya çalışacak ve üretim tesisimizi genişleteceğiz.
 
Oyun içerisinde yetkililerin dikkatini çekmeden sağduyulu bir formda üretim yapacağımız tesisimizde her türlü ayrıntı üzerinde çalışılmış. Üretimden sunuma kadar birçok ayrıntısı kendimize nazaran ayarlayabiliyor ve düzenliyoruz. Oyunda daha Fazla üreterek daha Çok Nakit kazanmaya çalışacağız. Böylelikle hem Deneme hem de para para kazanacağız. Bu paralar ile tesisimizi genişletecek, üretim metotlarımızı arttıracak, dağıtım ve ulaşım ağımızı geliştirecek ve bizi gözüne kestiren yetkililerin hakkında gelmeye çalışacağız. Bu oyunda Nakit demek Güç demek. para para, Güç ile yanlışsız orantılı olduğundan ne kadar Fazla paramız Mevcut ise o derece cürüm imparatorluğu kurduk demektir.
 
 
 
Keşfedilecek 30’dan Çok farklı kaçak avcılık makinesi ve aparatı ile Moonshine Inc. bizlere klasik bir üretim – simülasyon oyunu sunuyor. Oyun içerisinde üretimde kullanacağımız araçların modifikasyonları yer alacak. çok ayrıntılı olarak hazırlanan ve bizlere sunulacak olan bu üretimde eksiksiz bir üretim sistemi bulunacak.
 
Yukarıda saydıklarım dışında oyun içerisinde ayrıntılı teknoloji ağacı bulunacak ve bu teknoloji ağacıyla birçok özelleştirme ve yükseltme yapabileceğiz. Klasik birçok oyunda bulunan bu teknoloji ağaçları aslında bizleri oyunda tutan bir sistem. Ben şahsen bu teknoloji ağacındaki bütün geliştirmeleri açmadan oyundan kopamıyor ve bırakamıyorum. Oyundaki Temel bitiriş sürecim bundan ibaret oluyor. Tabi bu durum herkese nazaran değişkenlik gösterir. Neyse mevzumuza dönecek olursak bu sistemle birlikte yükseltmeler yapacak, oyunda üretim süratimizi arttıracak, yeni modifikasyonlar elde edecek, yeni müşteriler kazanacak ve hatta daha karmaşık tanımların kilidini açarak üretim zincirimizi genişleteceğiz. Hasebiyle bu teknoloji ağacı sistemi oyunun en Temel mekaniklerinden biri olacak.
 
Oyunda tesisinizi kuracağınız yeri ve hangi binanın hangi yere kurulacağını siz seçiyorsunuz. Birtakım özgürlükler sunulan bu oyunda bu da hoş bir ekleme olmuş. Oyunda kuracağımız binaları yerleştirmek için yeşil ışığı görmemiz gerek. Yani her yapı her yere kurulmuyor. Kuramadığımız binaların tamamı Kırmızı yanıyor yeşile dönene kadar rastgele bir yerleştirme yapamıyoruz. Bunun dışında kurmak istediğimizi yapıyı döndürebiliyor ve estetik olarak bölgemize çekin düzey de verebiliyoruz.
 
Öte yandan oyunda kurduğumuz üretim tesisinde yaptığımız gereçleri ulaştırmak için bir dağıtım ağı kuruyoruz. Bu ulaşım ağını büsbütün biz elden geçiriyoruz. Oyunda Aka bir ulaşım ağı bulunuyor ve bu ağda hangi yere teslimatın gerçekleşeceğini biz seçebiliyoruz. Üretimden sonra biliyorsunuz ki en Değerli Faktör ulaşım ve dağıtım. Bu mevzuda da Moonshine Inc. oyunu bizlere kâfi derecede özgürlük tanıyor. Ulaşım ağındaki durumu animasyonlu ve canlı bir biçimde görebiliyoruz ve bu da bize gerçek bir simülasyon tecrübesi sunuyor diyebilirim. Oyundaki her bir nokta aslında temelde hoş düşünülmüş üzere görünüyor.
 
Oyunda tabi bir de ulaşım konusunda kullanacağımız araçlar bize bırakılmış durumda. Oyunda bir araç garajımız olacak ve burayı araçlar ile dolduracağız. Çeşitli boyutlarda, kalitede ve fiyatta yeni araçlar alarak ulaşım ağımıza daha Çok otomobil katacağız ve süratli hızlı teslimatlar yapabileceğiz. Tıpkı apansız Çok dağıtım yapabilecek Aka bir imparatorluk kuracağız. Oyun içerisinde kullanacağımız ve alacağımız bu araçların suratlarını ve kapasitelerini yükseltebilecek ve kendimize nazaran özelleştirebileceğiz. Bunun yanı Dizi araçlar vakitle eskiyecek, hasar görecek ve tamirata gereksinimleri olacak. Bunun için de araçlarınıza Uzaklık orta bakım yaptırmak ve onarmak zorunda kalacaksınız. Oyundaki bu kadar ayrıntı hakikaten de Fazla güzel düşünülmüş.
 
Oyunda üstte sizlere aktardıklarım dışında Tekrar gerçek üretim yapmak için Türlü ekipmanlara gereksinimimizin olacağını söyleyebilirim. Yani oyundaki üretim ve damıtma süreci sahiden de bizim elimize bırakılmış durumda. Oyunda üretimin en Temel Öge seçiminden büsbütün sonuna kadarki olan süreç bizim elimizden geçiyor. Gerçek alkolü üretmek için gerçek ekipmanları ve içerikleri seçmemiz gerekiyor. Şayet rastgele içerikler seçersek bu ürettiğimiz alkolün kalitesini etkiliyor ve bu da müşteriler tarafından güzel karşılanmıyor. Oyundaki alkol üretiminde ısı kaynağını, Alaz ölçüsünü, sıcaklık oranını ve daha fazlasını ayarlayabiliyor ve bu süreci izleyebiliyoruz. Hasebiyle bu oyun için tam bir üretim simülasyonu diyebilirim.
 
Oyunda bir de marketler zinciri yer alacak. Bu zincirden dilediğiniz eseri talep edecek ve bunun karşılığında para para ödeyeceksiniz. Oyunda her bir içeriğe ulaşmanız bu zincirler sayesinde sağlanıyor. Paranız olduğu kadar ve kar ettiğinizde daha fazlasını alın. Bu dengeyi büsbütün siz kurun.
 
 
 
Son olarak oyunda The Red Flag Police isimli bir sistem yer alıyor. Bu sistem sizin kabahat oranınıza ve dikkat çekme durumunuza nazaran yetkilileri harekete geçiriyor. Şayet yetkililer harekete geçerse ve Fazla Çok dikkat çekerseniz peşinize takılıyor ve başınıza bela oluyor. Şayet yetkili ünitelerin başınıza bela açmasını istemiyorsanız The Red Flag Police sistemine Fazla dikkat etmeniz gerekiyor ve alttan alttan işleri yürütmeniz gerekiyor.
 
Genel olarak oyunu toparlayacak olursam hakikaten ayrıntılarıyla dikkat çekiyor. Bu ayrıntıların oyuna yansıyış halleri nasıl aktarılmış ve oyuna iç edilmiş hakikaten merak ediyorum. Çıktığı Vakit deneyeceğim oyunlardan biri olacak. Oyunda bunlar dışında Yeniden birçok ayrıntı daha yer alacak bakalım daima Birlikte nasıl bir imal olmuş göreceğiz.
 
– Excavator Simulator (1 Aralık)
 
 
 
Uni Games Studio tarafından geliştirilen ve Sun Dust tarafından yayınlanacak olan araç simülasyon oyunu Excavator Simulator, 1 Aralık tarihinde oyun severlerle buluşuyor. Klasik diğer simülasyon oyunlarına misal halde karşımıza çıkacak olan bu üretimde araç sürecek, inşaat materyallerini indirecek, kum dolduracak ve daha fazlasını yapacağız.
 
Simülasyon oyunlarını severler için denenecek tipten olan bu üretimde Tekrar araç sürme mekanikleri üzerine yoğunlaşılmış durumda. Biz Türkler olarak inşaat üretimini izlemeyi bir oldukça severiz ve bizlere sinema üzere gelir =). İşte bu oyun da bizlere bir nevi bu hissiyatı veriyor. Hatta direkt olarak inşaatın içerisinde buluyoruz kendimizi. Excavator Simulator ile birlikte çocukluğumuza iniyor, kamyonumuza kum dolduruyor ve Çeşitli yapılar inşa etmeye çalışıyoruz. Oyunda ehil bir sürücü rolünü üstleniyoruz ve günlük rutin işlerimiz yer alıyor. Bu işleri yaparken gerçek hayat döngüsü de devam ediyor. Oyunda bir yandan işleri yaparken öteki yandan da dinlenmek için uyuyabiliyor, dinlendikten sonra acıktığımızda Yemek yiyebiliyor, kalan işler varsa onları tamamlayabiliyor ve hafriyat süreçlerine başlayabiliyoruz. Ayrıntılı bir inşa simülasyonu olarak karşımıza çıkan Excavator Simulator oyunu klasik bir tecrübesi bizlere sunmaya hazırlanıyor diyebilirim.
 
Excavator Simulator oyunu güç mu?
 
 
 
Excavator Simulator oyunu elbette yeni başlayanlar için güç gelecek. Oyunda eğlenceli inşa simülasyonunun yanı Dizi öğrenmeniz ve ustalaşmanız gereken mekanikler yer alacak. araç sürüş dinamiklerine, aracın kullanım formlarına ve daha fazlasına alışmak durumunda kalacağız. Excavator Simulator oyununda hem eğlenceli hem de güçlü misyonlar bizleri bekliyor olacak. Oyunda tabi ki bunları yapmak için üstte da bahsettiğim üzere mekaniklere alışmak gerekecek. Oyunu oynarken el maharetimizi geliştirmemiz lazım zira vazifeler kolaydan zora gerçek ilerleyecek. Bu sebeple biz de artık bir yerden sonra güç misyonlara adım atacak ve bunların altından kalkamaya çalışacağız. Excavator Simulator oyunu bizlere gerçekçi bir inşa simülasyonu sunmaya çalışan bir imal. Oyunda inşa mekanizmazlarını barındıran ayrıntılı mekanikler, araç modelleri, Bina modelleri, aletler ve daha fazlası yer alıyor. Bu da simülasyon oyunlarında olmazsa olmaz ayrıntılardan biri diyebilirim. Her bir simülasyon oyunu farklı temayı ve yapıyı işlediğinden o mevzuda Fazla ayrıntıcı ve gerçekçi olması gerekiyor.
 
Excavator Simulator oyunu tam bir inşa simülasyonu. Oyunda yalnızca araç kullanmak kalmıyor, gedikler kazabiliyor, aletleri – objeleri taşıyabiliyor, bir yerden bir yere transfer yapabiliyor, materyalleri hakikat halde hakikat yerine yerleştirebiliyor, kum yükleyebiliyor tıpkı vakitte boşaltabiliyor, şiddetli şartlarda ve topraklarda Amel başı yapabiliyor ve daha fazlasını deneyimleyebiliyoruz. Bu saydıklarım oyun içerisinde yer alıyor lakin oyunun sunum şekli da epeyce Ehemmiyet arz ediyor. Oyunun şu anda bir demosu bulunmuyor hasebiyle Deneyim talihim olmadı. Fakat eğlenceli bir tecrübe sunacağını iddia ediyorum. Hatta hastasına bir oyun olacak da diyebilirim. Zira bu üslup oyunlar Biricik bir temaya sahip olduğundan ve bir yerden sonra Daimi olarak tıpkı şeyi yaptığınızdan Dolayı sıkabiliyor. Umarım bu oyunun içeriği, misyonları, açılacak yeni tecrübeleri ve öteki özellikleri boldur.
 
Simülasyon oyunlarının grafikleri Derhal derhal tıpkı oluyor. Münasebetiyle bu hususa hiç giriş yapmayacağım. Simülasyon tipi oyunlarında asıl aradığımız grafiklerin yanında oynanış mekanikleri ve içerikleridir. Bu yüzden içeriklerin dolu dolu olması gerekiyor ve oyuncuları sıkıcı tekrardan kurtarması lazım.
 
– The Department / Trosedd (Aralık ayı içerisinde)
 
 
 
COPA Gaming tarafından geliştirilen ve yayınlanacak olan dedektiflik gizem soruşturma oyunu The Department / Trosedd, Aralık ayı içerisinde çıkışını yapıyor. Erken erişim sürümü olarak yayınlanacak olan The Department / Trosedd, birinci etapta yalnızca bir kısım özellikleri oyunculara sunacak.
 
The Department / Trosedd oyunu büsbütün prosedürel olarak oluşturulmuş bir yapıyı bizlere aktarıyor. Prosedürel Bina bizlere her oyunda farklı bir tecrübe sunuyor ve gidişat büsbütün değişiyor. Bu da her bir oyuncuya ve her yeni oyunda farklı içerikleri sunmak manasına geliyor. The Department / Trosedd tam bir dedektiflik kıssasını bizlere aktarıyor. Oyunda davaları alıyor, davaların tahlil sürecine ortak oluyor – şahsen katılıyor, katilin kim olduğunu bulmaya çalışıyor ve hatalıyı adalete teslim etmeye çalışıyoruz. Yani olayından başından sonuna kadar bütün gidişat bizim elimizde oluyor. Oyundaki hata ögeleri, ipuçları, suçlamalar ve daha fazlası her yeni başlamada değişiyor. Biricik oyunculu bir Bina sunan The Department / Trosedd, İngilizce ve Galce lisan takviyesine sahip.
 
Oyunda yanlış kişiyi suçlayabiliyor muyuz?
 
Oyunda bir dava takımınız yer alıyor ve suçlamaları yapmanız için elinizde sağlam kanıtlar olması gerekiyor. Bu uğurda bir katil seçiyorsunuz ve adalete teslim ediyorsunuz. Lakin dikkat edin yanlış kişiyi de suçlayabilirsiniz. Bu durumda hem dava grubunuz hem de eşitlik ziyan görür.
 
Oyunda kaç farklı mümkünlük yer alıyor?
 
 
 
Suç gizem dedektiflik oyunlarının temelinde ipuçları ve kanıtlar yatar. Şayet somut ve Kesin kanıtlar bulursak bu durumda işin içinden kolaylıkla çıkabiliriz. Fakat oyun bizlere kolay bir Bina sunmuyor ve belirtilene nazaran 10.000’den Çok mümkünlük yer alıyor. Bu sebepten Dolayı da her yeni oyun farklı tecrübesi bizlere sunuyor. Oyunu her tamamladığınızda farklı şüpheliler, kanıtlar, kanıt yerleri ve daha fazlası yer alıyor. Bu prosedürel Bina her bir oyununuzu eşsiz ve tekrar oynanabilir kılıyor. Bu usul oyunlarda oyuncuların sıkılmaması için hakikaten üzerine düşünülmesi lazım. Lakin üstte belirttiğim 10.000 mümkünlük durumu oyun içerisinde nasıl ve ne usulde karşımıza çıkacak göreceğiz. Zira birtakım oyunlar birçok vaat vererek bunların yalnızca sayıda kalmasını sağlıyor. O yüzden beklentiyi düşük tutmakta fayda var.
 
Klasik bir hata – gizem oyunu
 
The Department / Trosedd oyunu bizlere klasik bir kabahat gizem kıssasını sunuyor. Oyunda üstte da söylediğim üzere bir dava takımımız yer alıyor ve bu grup ile birlikte suçluları bulmaya çalışıyoruz. Davada bir baş müfettiş rolünü üstleniyor ve hata mahalline giriş yapıyoruz. İşlenen kabahatin gerisinde kalan ipuçlarını ve ispatlarını bulmak büsbütün bizlere kalıyor. Bu bulduğumuz yahut bulacağımız ipuçları bizim davada ilerlememizi sağlayan ögeler ortasında yer alıyor. Bu ipuçlarını ve kanıtları birbirine bağlamak, hatalarla ilişkilendirmek büsbütün bizim işimiz. Oyunda Yine bahsettiğim üzere yanlış suçlamalara kurban gitme olayı var. Bu durumu kimseye yaşatmamak ismine oyundaki bütün kanıtları toplamalı, Fazla düzgün bir formda tahlil etmeli ve gerçek hatalıyı bulmaya çalışmalıyız. Vakitle mekaniklerine alışacağınız bu oyunda tahlil etme nitekim de Fazla değerli.
 
Oyunda baş müfettiş olarak rol alıyorsunuz dedim ve grubumuzun olduğundan bahsettim. Takım büsbütün bizim emirimizde. Oyunda tabi ki İspat ve kanıt bulmak bizim işimiz lakin bunları grubumuza yaptırıyoruz ve bütün kıymetlendirme süreci bize ilişkin oluyor. Grupta çalışanları yönlendiriyor, farklı olaylara yanlışsız adımlar atıyor. tahlil ediyor, hata mahallerine grubu yönlendiriyor ve telsiz kullanabiliyoruz. Oyun içerisinde yer Meydan suçluları yakalamak ve yakalatmak büsbütün bizim elimizden geçiyor.
 
Sizde bu stil polisiye-suç gizem biçimi oyunları seviyorsanız bu oyuna da bir göz atmanızı öneririm. Oyun dediğim üzere Aralık ayı içerisinde çıkış yapacak. Üstte da bahsettiğim üzere genel olarak toparlayacak olursam: Siz bir başmüfettişsiniz. Bir müfettiş olarak sizin bir dava grubunuzu bulmuyor. Bu dava takımında birçok işçi yer alıyor. Oyundaki Temel maksadınız suçluları adalete teslim etmekten geçiyor. Natürel bu uğurda yanlış kararlar da verebiliyorsunuz. Hasebiyle oyundaki kanıtları ve ispatları toplamalı, bunları yeterlice tahlil etmeli ve hatalının kim olduğunu bulmaya çalışmalıyız. Yani bu oyunda hem düşüneceğiz hem tahlil edeceğiz hem de ispatları toplayacağız.
 
 
 
Copa Gaming grubundan kısaca bahsetmem gerekirse yeni bir grup. 2022’de kurulan bu geliştirme stüdyosu, Cardiff merkezli COPA Cymru’nun görüntü oyunu geliştirme kısmını oluşturuyor. Stüdyonun gayesi Dünyanın her yerinde bulunan oyunculara ulaşmak, Fazla Çeşitli ve yüksek kaliteli oyunlar oluşturmak. Stüdyonun resmi sitesine baktığım Vakit iki çalışan görünüyor. Bu çalışanlar ortasında Matt Aspland ve Osian Williams yer alıyor. Aspland, baş Geliştirici, Williams ise Oyun Yöneticisi olarak misyon yapıyor.
 
Ekip ayrıyeten şu bildirisi bizlere veriyor: “Tutkulu geliştiricilerden oluşan grubumuzu kullanarak birden Çok platformda oyunlar geliştiriyoruz. Oyunlarımızı hem İngilizce hem de Galce olarak sunmak istiyoruz. Oyunculara seçimleri ve oyun tecrübeleri üzerinde tam Denetim sağlayan oyunlar geliştirmeye odaklanıyoruz. “
 
Ekibin birinci oyunu ise The Department / Trosedd olacak. Münasebetiyle grafik, animasyonlar ve diğer ögeler da Fazla üst seviye bir şey beklemememiz gerekiyor. Tanıtım fragmanında da esasen bunu görebiliyoruz. Fakat Yine de dedektiflik ve Delil kısımlarının Fazla daha uygun olacağını düşünüyorum. Bakalım daima Bir arada göreceğiz.
 
– The Callisto Protocol (2 Aralık)
 
 
 
Striking Distance Studios tarafından geliştirilen ve KRAFTON tarafından yayınlanacak olan üçüncü Şahıs ilim kurgu hayatta kalma kaygı nişancı oyunu The Callisto Protocol, bekleyişin akabinde Son 2 Aralık tarihinde geliyor. Dead Space’in yaratıcıları tarafından biz oyun severlere sunulacak olan bu üretimde kaygıyı iliklerimize kadar yaşayacak ve hayatta kalmak için gücümüzün nihayet damlasına kadar gayret edeceğiz.
 
Dead Space in yaratıcılarından biz oyun severlere sunulacak olan bu üretimde Jacob isimli bir karakteri Denetim edeceğiz. Jacob ile birlikte endişe dolu bir maceraya atılacağız. Oyun günümüzden 3 Yıl sonrasını mevzu alacak ve hikaye odaklı bir yapıyı bizlere sunacak. The Callisto Protocol aslında Jüpiter’in uydusu olan Callisto’da geçmekte.
 
Callisto bölgesinde Jacob olarak aslında bir cezaevine götürülüyor ve bu Mahpushane hayatında türlü türlü çabalara katlanıyoruz. Lakin bir Vakit sonra bu Mahpushane bir anda kasoa sürüklenmeye başlıyor. Jacob olarak katılacağımız bu macerada hapishanedeki beşerler aklını kaçırmaya ve bir yandan da dönüşmeye başlıyor. Hem karanlık hem de rahatsız edici imajların ortaya çıkması ile birlikte Jacob ile yollara düşüyor ve bu hapishaneden kaçmaya çalışıyoruz. Hayatta kalma ögelerinin da yer aldığı bu üretimde hem ateş edecek hem de yakın menzilli dövüş sistemi ile düşmanları alt edeceğiz.
 
Oyun grafik olarak bizlere tatmin edici bir imal sunacak. Bunun yanı Dizi düşmanlarla çaba ederken onların uzuvlarını parçalayabilecek ve ortalığın kan revan olmasını sağlayabileceğiniz. Oyunda Üçüncü kişi kamera nazar açısı yer alıyor ve biz de bu halde ilerliyoruz. Bunun yanı Dizi oyun içerisinde kilidini açabileceğimiz yeni silahlar, ekipmanlar ve kabiliyetler yer alıyor.
 
The Callisto Protocol’de Dead Space oyunundan Kıymetli alıntılar mevcut. Gerek ilim kurgu teması gerek atmosfer ve ortam tıpkı birbirlerini andırıyor. Oyun içerisinde türlü türlü düşmanlar bulunuyor ve biz Jacob olarak ilerleyeceğimiz bu macerada düşmanlar üzerinde bu yeteneklerimizi kullanıyoruz. Bu endişe dolu oyunda düşmanlara arttan saldırabiliyor ve bunun yanı Dizi karşılaşacağımız düşmanları kendimize çekebiliyor ve Öbür bir yere fırlatabiliyoruz.
 
Tüm bunları elimizde bulunan bir alet sayesinde yapabiliyoruz. Jacob’ın elindeki bulunan bu silah birçok yeteneği bünyesinde barındırıyor. Düşmanları çekip atabiliyor, ateş açabiliyor, uzuvlarını büsbütün paramparça edebiliyor ve hologram saldırısına maruz bırakabiliyor. Oyun içerisinde hem yakın dövüş hem de menzilli dövüş aksiyon sistemi yer alıyor.
 
 
 

Diğer yandan düşmanlardan kaçınma animasyonları, düşmanlara karşı kendini kollama animasyonları ve daha birçok ayrıntı bulunuyor. Ayrıyeten düşmanları ortadan kaldırmak için Etraf ayrıntılarını da kullanabiliyoruz. mesela etrafınızda bir makine varsa ve bu makine parçalama makinesi ise düşmanları bunun üzerine elinizdeki silahınız ile çekip fırlatabiliyorsunuz. Böylelikle düşmanları paramparça edebiliyorsunuz. Oyun içerisinde Yine Türlü Aralık sahneler, aksiyon sahneleri ve daha birçok ayrıntı yer alacak. hikaye odaklı ve Biricik oyunculu bir Bina sergilediğinden Dolayı oyundan nihayet derece umutluyuz ve gelmesini sabırsızlıkla bekliyoruz.

Bu oyun birçok oyuncu tarafından bekleniyor ve yakından takip ediliyor. Uzun müddettir geliştirilmesi yapılan bu oyun Son 2 Aralık tarihinde biz oyun severlerle buluşuyor. Oyun PC haricinde tıpkı tarihte  PlayStation 5, Xbox Series, PlayStation 4 ve Xbox One konsollarına geliyor.
 
Oyunun Steam üzerinde iki farklı sürümü yer alıyor. Day One Edition ve Dijital Deluxe Edition olarak oyunculara sunulacak bu üretimin ön siparişleri Aleni durumda. Oyunum Steam sayfasındaki Day One Edition sürümünün ön sipariş fiyatı 499 Türk Lirası, Dijital Deluxe Edition sürümünün fiyatı ise 669 Türk Lirası.
 
– Warlords Under Siege (2 Aralık)
 
 
 
Redkar Limited tarafından geliştirilen ve Redkar Limited, Hawthorn Games tarafından yayınlanacak olan gerçek vakitli taktik strateji oyunu Warlords Under Siege, 2 Aralık’ta erken erişim olarak oyuncuların karşısına çıkmaya hazırlanıyor.
 
Bu gerçek vakitli taktik strateji oyunu içerisinde roguelike ögeleri da bulunuyor. Roguelike tipi genelde süratli aksiyon oyunlarında yer alıyor. Bu biçim oyunlarda Daimi olarak ölüp ölüp diriliyor ve yeni elde ettiğimiz araçlarla Birlikte daha kuvvetli bir formda düşmanların karşısına çıkmaya çalışıyoruz. Bu üretim da bu ögeleri harmanlayıp gerçek vakitli strateji içerisine yedirmiş durumda.
 
Bu imal içerisinde üzerimize tıpkı kule savunma oyunlarında olduğu üzere Daimi olarak Hasım dalgaları gelecek. Bu Hasım kümeleri Daimi olarak artış gösterecek ve güçlenecek. Biz de bunların karşısına çıkacak ve alt etmeye çalışacağız. Oyun içerisinde alt edeceğimiz düşmanlardan yeni silahlar elde edecek ve bu silahları geliştirip düşmanlara karşı kullanabileceğiz. Oyunda farklı farklı kullanabileceğimiz ve değişik özelliklere sahip silahlar yer alacak. Bunların da kilidini vakitle açabileceğiz.
 
Oyun içerisinde savunmamız gereken bir kentimiz bulunacak. Birebir vakitte simülasyon ögelerini da bünyesinde barındıran bu üretimde kentimizi savunmak için kuleler dikebilecek, askerler yerleştirebilecek ve düşmanların üzerine yürüyebileceğiz. Oyunda kentimizi savunmak ismine öteki yandan yüksek duvarlar örecek, hasar görmüş binaları onarmaya çalışacak ve daha fazlasını yapacağız (Bizlere tam bir kule savunma ögelerini da sunuyor). Lakin tabi ki düşmanlara karşı savaşımız gerçek vakitli olacak. bütün birlikleri ve askerleri kendimiz anlık olarak yönetebileceğiz.
 
 
 
Oyunda elbette kentimizi savunmak için Türlü yağma ve lootlar yapmak yapacağız. Bunun için kaynaklar toplayacak ve bize karşı saldıran düşmanlara karşı gelmemiz gerekecek. Oyun içerisinde Yine kümenin başına bir kahraman seçebilecek ve bu kahraman farklı özelliklere sahip olarak karşımıza çıkacak. Bu kahramanı kritik bölgelere yönlendirme yaparak düşmanları alt etmeye çalışacağız. Tekrar elimizde bulunan bu kahramanın özellikleri ve hünerlerine yükseltebilecek ve bu sayede daha kuvvetli pozisyona geleceğiz.
 

Warlords Under Siege’de gerçek vakitli olarak birliklerimizin ve kahramanlarımızı yönetiyor ve ona nazaran buyruklar veriyoruz. Natürel ki bunları Buyruk komuta zinciri içerisinde yapıyoruz. Buyruğumuz de yer Meydan bu kümelere Çeşitli yükseltmeler uygulayabiliyoruz. mesela bir kümenin canı azaldıysa onun üzerinde can yükseltme özelliği basarak canlarını tazele biliyoruz.

Oyun içerisinde bizlere Çeşitli yükseltmelerde sunuluyor. Bu yükseltmeler kart destesi olarak karşımıza çıkıyor. Bu Özel yükseltmeler sayesinde Türlü birlikleri güzelleştirebiliyor, bir kümeye daha Çok hasar vermesi için maharet desteği yapabiliyor, bunun dışında hasar görmüş binaları güzelleştirebiliyor ve daha fazlasını yapabiliyoruz.
 
Bu gerçek vakitli strateji oyununda üstte da bahsettiğim üzere birçok Faktör yer alıyor ve bunlar hoş bir formda birbirine harmanlanıyor. Siz de bu usul RTS oyunlarını seviyorsanız ve bu tipe ilginiz varsa 2 Aralık’ta çıkış yapacak bu oyunu İstek listenize alabilirsiniz. Yeniden bahsettiğim üzere oyun erken erişim sürümünde çıkacak. Erken erişim sürümü tam sürüme nazaran birçok özellikten yoksun kalacak. Oyun bu süreçte birçok güncelleme eklenecek ve yeni içerikler oyunculara sunacak. Tam sürümün hangi tarihte geleceği bilinmiyor.
 
– Need for Speed Unbound (2 Aralık)
 
 
 
Yarış oyunu serisi Need for Speed Unbound ile yine canlanmaya hazırlanıyor. Criterion Games tarafından geliştirilen ve Electronic Arts tarafından yayınlanacak olan yarış aksiyon oyunu Need for Speed Unbound, 2 Aralık’ta oyun severlerle buluşuyor. Anime temalı bu yarış oyununda bizleri yeni yarışlar, maceralar ve dünya bekliyor.
 
Serinin öbür oyunlarında da olduğu üzere bu oyunda da doruğa oynayacağız. Oyunda daha evvelki Need For Speed serilerinde yer aldığı üzere polisler yer alacak. Bu polisleri atlatmaya çalışacağız ve Aka Sokak yarışlarına katılacağız. Oyunda haftalık olarak elemelere katılacağız, araçlarımızı modifiye edeceğiz, Özel otomobillerle yarışlara katılacağız ve kendimize ilişkin bir garajımız olacak. Bu garajı kendimize ilişkin bir yer haline getirecek ve araçlarla dolduracağız.
 
Oyun içerisinde rekabet seviyesi gittikçe artacak yani birinci başta yarıştığımız Vakit polisler Fazla baskın durumda değilken sonraki yarışlarda polisler daha baskın hale gelerek yarışlarda zorluk çıkartmaya çalışacak. Oyun içerisinde polisleri dilediğimiz üzere atlatabilir, araçlarına çarpabilir ve süratimizi daha da arttırarak onları geride bırakabiliriz. Bu oyunda serinin evvelki üretimlerinden farklı olarak yeni kaçış mekanikleri de yer alıyor.
 
Oyun 2 Aralık tarihinde geliyor. Steam üzerinde iki farklı sürümü yer alıyor. Birincisi Need For Speed Unbound Standart Edition. Bu sürüm 1.199.99 Türk Lirası’ndan satılıyor (ön sipariş).  Diğer bir sürüm ise Need For Speed Unbound Palace Edition olarak karşımıza çıkıyor. Bu sürüm 1.399.99 Türk Lirası’ndan satışta. Oyun toplamda 12 lisan dayanağına sahip olup Biricik oyunculu ve çapraz platform Fazla oyunculu bir yapıyı destekliyor. Oyunda ek olarak kumanda takviyesi de yer alıyor.
 
 
 
Need for speed’in bu yeni oyunu anime teması ile karşımıza çıkıyor. Hem çizimler Hem grafik teması büsbütün anime şekline sahip. Birçok oyuncu bölümü bu grafik beğenmemiş durumda ve Fazla çizgi sinema tadında olduğunu belirtiyor. Fakat öbür kesim bu usulün Müsait olduğunu ve göze hoş gözüktüğünü savunuyor. Bu durum Olağan ki bireye nazaran değişkenlik gösteriyor. Beğenip beğenilmeme durumunu oyun çıktığında daima Birlikte göreceğiz.
 
Oyun içerisinde yarışırken polisler peşimizde takılıyor biz de bu polisleri atlatmaya çalışıyoruz. Etraf aydınlatması, araçların dizaynı vesaire görüntülerde gördüğümüz kadarıyla epey şık görünüyor. Bir yerden atlarken, yarış başlangıçlarında ve Ara kısımlarda drift atarken anime temasını Fazla daha düzgün hissediyoruz ve görüyoruz. Oyunda araçlardan çıkan dumanlar ve bir yerden bir yere atlarken hayali kanatların çıkması üzere birçok farklı dokunuş yer alıyor. ek olarak oyun içerisindeki karakterler de anime temasına sahip.
 
Şunu da belirtmek gerekiyor. Oyundaki anime tarzı karakterlere ve daha Fazla araçlara yansımış durumda. Yani Etraf ayrıntıları, yollar, binalar vesaire bunların hepsi daha gerçekçi yapılmaya çalışılmış. Yani bunlar üzerinde anime tarzı yer almıyor. Hasebiyle oyun içerisinde gördüğümüz her şey büsbütün bu tarzdan ibaret değil. Farklı farklı oyun içi dokunuşlar da yer alıyor. Karakterler, araçlar ve efektler dışında diğer kısımlar olağan bir formda gerçeğe yakın olarak dizayn edilmiş diyebilirim.Anime teması daha Fazla oyunda kullandığımız araçların efektlerinde, kullandığımız nitrolarda, drift yaparken artta çıkardığımız toz bulutlarında, karakterlerde ve kendi garajımızda ön plana çıkıyor.
 

Son olarak oyunda hem Biricik oyunculu hem de Fazla oyunculu kıssalar yer alıyor. Yani canınız sıkıldığı Vakit öteki oyuncular ile oynamak isterseniz de Fazla oyunculu moda geçiş yapabiliyorsunuz. Farklı modların yer alması oyuncuların oyundan daha da Beğeni almasını sağlayan ögelerden biri. Bunun dışında oyunda herkesin bir şekli olacak. Kendi stilinizi öteki oyunculara sergileyecek, oyun içerisinde yer Meydan kozmetik eserlerden birini seçebilecek, değiştirebilecek, hem görünüşünüze hem de sürüşünüze farklı bir hava katabileceksiniz.

Aralık ayının Fazla beklenen oyunlarından biri olan Need for Speed Unbound’u merakla bekliyoruz.
 
– Hello Neighbor 2 (6 Aralık)
 
 
 
Eerie Guest, tinyBuild tarafından geliştirilen ve tinyBuild tarafından yayınlanacak olan Biricik oyunculu macera zımnilik oyunu Hello Neighbor 2, 6 Aralık’ta geliyor. Kaygı temasının da işlendiği bu oyunun temelinde zımnilik ögeleri yer alıyor. Hello Neighbor 2’de birinci oyunda olduğu üzere saklanacağız, saklandığımız kişinin davranışlarını öğrenmeye çalışacağız, sırları ortaya çıkaracağız, bizi kovalayanı alt etmeye çalışacağız ve daha fazlasını yapacağız. Serinin bu yeni oyununda evvelki oyunda olmayan bir mekanik yer alıyor o da öğrenen bir Yapay zeka. Bu Yapay zeka sistemi oyunculara güç anlar yaşatacak. Kısaca özetlemek gerekirse bu sistem ile birlikte oyunda sizi kovalayan kişinin davranışları Vakit içerisinde değişecek yani siz tam hareketlerini ve ne yaptığını öğrendim derken bu sefer Aksi köşe olacaksınız. Münasebetiyle bu da oyuna farklı bir tat ve tecrübe bırakacak.
 
Hello Neighbor 2 oyununda biz oyuncular olarak aslında bir yandan gizlenirken öbür yandan Çeşitli sırları ortaya çıkarmaya çalışacağız. Bu oyunda bir araştırmacı rolüne bürüneceğiz. Gizlice etrafta dolanacak, kolaçan edecek ve arka planda neyin ve nelerin olduğunu bulmaya çalışacağız. Oyunda bir de bölge olacak ve bu bölgede etkileşime geçebileceğiniz şahıslar olacak. Bu da oyuna farklı bir dokunuş getirecek ve oyuncuların oyundan daha Çok keyif almalarını sağlayabilecek ögelerden biri. Raven Brooks ismindeki bu bölgede birçok Sır aslında bizler tarafından çözülmeyi bekliyor diyebilirim.
 
Öte yandan oyunun daha öncede Beta oynanış görüntüleri da ortaya çıktı. Bu oynanış görüntülerinde oyunun bir kısım içeriğini görebilme talihimiz oldu. Oyuna başlarken öncelikle bize sade bir menü bekliyor. Birinci olarak Natürel ki bir sinematik ile başlıyor ve çatıya merdiven ile tırmanan bir kişiyi görüyoruz. Çatıya giriş yapan bu şahıs etrafı kolaçan ediyor ve buradan içeriye gerçek giriş yapıyor. Oyunda birinci Şahıs kamera açısı bulunuyor ve etrafı keşfedebileceğimiz bir bölge yer alıyor. Birçok yapının içerisine girebiliyor, beşerlerle etkileşime geçebiliyor ve sırları ortaya çıkarmaya çalışıyoruz. Oyundaki grafik tarzı pek tatlı ve renkli olarak karşımıza çıkıyor (ayrıca oyunun grafik tarzı Firewatch oyununu andırıyor) ve ne yapacaklarımız oyun içerisinde muhakkak kısımlarda gösteriliyor. Oyunun muhakkak kısımlarında Alışılmış ki bulmacalar da yer alıyor. mesela bir yerde kapana kısıldıysak buradan çıkmaya çalışıyor yahut etrafta bir kapı varsa bu kapıyı açmak için anahtar bulmamız gerekiyor. Bu usul Ufak bulmacalar da oyun içerisinde yer alıyor.
 
 
 
Oyunun temelinde kapalılık ögesi olduğu için daha Fazla karanlık bir temada geçiyor yani gecenin karanlığında ilerliyor ve ışıklardan Irak durmaya çalışıyoruz. Oyunda Tekrar üstte da söylediğim bir bölgede bulunuyoruz ve bu bölgede etrafta birçok Bina bulunuyor. Bu yapıların içine girebiliyor, etrafı keşfedebilir ve neler olup bittiğini anlamaya çalışıyoruz. Bu oyundan Fazla devasa bir bölge sunulmasını beklemeyin – Ufak bir bölgedeyiz. Aslında oyun bizlere Aleni bir dünya sunmak istemiyor, daha Fazla bulmacalarıyla, kapalılık ögeleriyle ve keşfedebileceğimiz sırlarıyla ön plana çıkıyor. Oyun içerisinde bir de yakalanmamamız gereken ürkütücü bir komşu yer alıyor. Komşudan Daimi olarak kaçmaya çalışıyor, gizlenmeye çalışıyor ve bulunmadan Evvel Çeşitli bulmacaları çözerek sırları ortaya çıkarmaya çalışıyoruz.
 
Tek oyunculu bir yapıya sahip olan ve toplamda 10 farklı lisanı destekleyen bu oyunun ön siparişleri şu anda Steam platformu üzerinde Aleni durumda. Oyunun standart sürümü ve Deluxe Edition sürümü yer alıyor. Standart sürüm 61 Türk Lirasından Deluxe Edition sürümü ise 92 Türk Lirasından ön satışta. Bu oyun çıkana kadar serinin birinci oyunu denemek istiyorsanız da Steam platformu üzerinden erişebilirsiniz. Oyunun satış fiyatı 50 Türk Lirası. Şayet Collector’s Edition almak isterseniz de 57 Türk Lirasından ulaşabilirsiniz.
 
– Dwarf Fortress (6 Aralık)
 
 
 
Bay 12 Games tarafından geliştirilen ve Kitfox Games tarafından yayınlanacak olan piksel grafikli strateji iktisat oyunu Dwarf Fortress, 6 Aralık’ta çıkış yapıyor. Simülasyon öğelerini de bünyesinde barındıran Dwarf Fortress, derin ve ayrıntılı bir yapıyı bizlere sunmaya hazırlanıyor.
 
Dwarf Fortress oyununda isminden da anlaşıldığı üzere bir kale kuracak ve kendimize ilişkin cüceler yer alacak. Bu cüceleri kalenin merkezine alacak ve burada hayatta kalmaya çalışacağız. Ne kadar cüce o kadar Fazla çalışma demek.
 
Oyun öbür üretimlerden farklı bir formda karşımıza çıkıyor. Oyun içerisinde aslında Ebedi olarak vakit geçirebiliyoruz. Yani rastgele bir saate bağlı değiliz. Oyun piksel grafikli ve geometrik bir yapıda karşımıza çıkıyor. Bu simülasyon oyununda medeniyetler, kişilikler, yaratıklar, kültürler ve daha fazlası yer alıyor. Her birinin farklı özellikleri bulunuyor.  
 
Oyunda yapacaklarınız ve geçireceğiniz vakit büsbütün sınırsız. Birinci olarak Ufak bir kale inşa edeceğiniz bu oyunda kendinize ilişkin bir dünya yaratacaksınız. Gelişmeye Fazla uygun olan bu üretimde bizleri Ebedi olasılıklar bekliyor olacak. Oyunda cüce ordumuzu kurabilecek, madenlere göndererek kazabilecek – değerli madenler çıkarabilecek, hareketli bir dünyayı deneyimleyecek ve daha fazlasını yapabileceğiz.
 

Oyunda farklı farklı kültürlerin olduğundan bahsettim. Bu oyundaki Temel emelimiz bir kültürü – medeniyeti arşa çıkarmak ve yüceltmek. Bu da büsbütün bizim elimizde. Oyunda Fazla ayrıntılı bir yapının olduğundan da bahsetmiştim. Bu ayrıntılara bakacak olursak: Oyunda dövüş mekanikleri, her bir cücenin farklı maharetleri, gövde modülleri, materyal özellikleri, hücumları, güçleri, hastalıkları (mide bulantıları, Türlü agu tesirleri vb.) ve Fazla daha fazlası yer alacak.

Oyundaki öbür ayrıntılara bakacak olursak bir kalenizin olduğundan bahsettim. İşte bu kalenizi ihya edecek birçok yapıyı kurabileceksiniz. çok Türlü gereçlerden yeni üretimler, mobilyalar, sandalyeler, koltuklar yapabilecek bunun yanı Dizi taverna, tapınak, sanat yapıtları, çiftlik, kütüphane ve daha fazlasını inşa edebileceksiniz. Oyunda bütün bunları yaparken bir yandan gelişimin öteki yandan ise kültürlerin yükselişini görebileceksiniz.
 

Oyunda Ebedi bu döngünün yer alması nitekim de ilgimizi çeken ögelerden biri. Oyunun içeriği de tabi ki diğer yandan değerli. Oyunda birebir şeyleri yapmak oyuncuları Fazla sıkan ve bir anda soğutan bir durum. Şayet oyunun içeriği ziyadesiyle tatmin ederse ve uzun müddetlerde yapacaklarımız Fazla da tekrarlamaz ise bu oyunu da kütüphanemize rahatlıkla ekleyebiliriz.

RimWorld, Prison Architect ve Minecraft oyunlarından ilham Meydan bu üretim New York Çağdaş Sanat Müzesi tarafından satın alınan birinci görüntü oyunlarından biri olarak karşımıza çıkıyor. Tarn “Toady One” ve Zach “Threetoe” Adams isimli iki kardeş tarafından geliştiriliyor.
 
– Togges (7 Aralık)
 
 
 
Regular Studio tarafından geliştirilen ve Thunderful Publishing tarafından yayınlanacak olan 3D platform macera keşif oyunu Togges, 7 Aralık’ta oyun severlerin karşısına çıkıyor. Renkli bir yapıya sahip bulmaca oyunu Togges içerisinde çeşit çeşit bulmacalar yer alacak ve oyuncular olarak bu dünyadaki bulmacaları çözeceğiz. Oyunda çeşit çeşit yapılar yer alacak ve cihanı Aka bir tehditten kurmaya çalışacağız.
 
Togges oyununun temelinde bloklar yer alacak. Bu blokları üst üste koyarak bulmacaları çözmeye ve maceramıza kaldığımız yerden devam etmeye çalışacağız. Sandbox usulüne Müsait olarak geliştirilen bu üretimde doğrusal bir biçim yer almayacak. Yani bu da her oyuncunun farklı tecrübeler elde edeceği ve istediği yerden başlayacağı manasına gelecek.
 
Togges oyununda çeşit çeşit bulmacalar karşımıza çıkacak. ek olarak bonus düzeyler de bizlere sunulacak. Keşif, bulmaca, macera ve daha Çok ögesi bünyesinde barındıran bu üretimde Türlü arka plan öyküleri de yer alacak. Birçok karakterin ve kıssanın de yer alacağı bu oyun tatlı ve renkli atmosferiyle şimdiden dikkatleri üzerine çekiyor diyebilirim.
 
Diğer platform ve bulmaca oyunlarından farklı usulde olmaya çalışan Togges’da oyuncular olarak yuvarlak bir cismin rolüne bürüneceğiz. Kısımları – düzeyleri aşmak için küpleri üst üste dizeceğiz ve zorlukların üstesinden gelmeye çalışacağız. Hem renkli hem de canlı – yaşayan bir dünyanın bizlere sunulacağı bu oyunda bulmacaları çözerken etrafta uçuşan kuşları, kitapları ve daha fazlasını göreceğiz.
 
Oyunda ilerlerken her bir kısımda farklı farklı mekanikler ve aşmamız gereken farklı zorlukta bulmacalar yer alacak. kimi ağaçlara tırmanacak kimi de yüksek bir yerden aşağı yanlışsız inmeye çalışacağız. arka planda tatlı ve güzel bir müziğin sunulduğu Togges ile Çeşitli Hasım canlılarla da uğraş edeceğiz ve küplerimiz aracılığı ile onlardan kaçmaya çalışacağız.
 
Çimlerde, sularda, ağaçlarda, kırlarda ve daha Çok yerde gezineceğiz bu oyunda küplerin rengini de değiştirebileceğiz. Farklı dinamikler ve oyun içi sekanslar bu oyunda bizleri bekliyor olacak. Bu farklılık oyun içerisinde biz oyuncular tarafından ayrım edilecek formda tasarlanmış. Hasebiyle görüntülerden da görüldüğü kadarıyla oyun bizleri yer yer heyecan verici durumlara sürükleyecek ve heyecan dozunu arttıracak. Bu da oyuncuları oyunda tutacak olan birkaç ögeden ve özellikten biri (Yeri geldi mi gerimizden gelen lavlardan kaçacak yeri geldi mi bir yerden bir yere uzun bir atlayış gerçekleştireceğiz).
 
Oyunda bütün bunları yaparken hem eğlenecek hem de bir yandan geçmek için Uğraş sarf edeceğiz. Bu üslup bulmaca ve platform oyunlarını severlerin deneyebileceği bir oyun üzere gözüküyor. Gösterilen görüntülerden ve imgeler aracılığıyla oyun için lakin bu kadarını söyleyebilirim. Bakalım oyun çıktıktan sonra nasıl bir içerik bizleri bekliyor olacak.
 
– Alaskan Truck Simulator
 
 
 
Road Studio S.A. tarafından geliştirilen ve Movie Games S.A. tarafından yayınlanacak olan Aleni dünya sürüş simülasyon oyunu Alaskan Truck Simulator, 7 Aralık tarihinde oyun severlerle buluşuyor. Simülasyon – sürüş oyunlarını sevenler için denenecek Müstakil üretimlerden biri olacak Alaskan Truck Simulator, bizlere kamyoncuları rolünü veriyor. Oyun isminde da anlaşıldığı üzere Alaska tarafların geçiyor ve Aka – uzun araçları kullanmayı Temel alıyor. diğer simülasyon – sürüş oyunlarına emsal halde bu üretimde da kendine has sürüş dinamikler, zorluklar, vazifeler ve daha fazlası yer alıyor.
 
Oyun Alaska bölgesinde Çeşitli görünümleri bizlere sunuyor. Aka araçların sürücü koltuklarına geçip seyahat ediyor, Aleni dünyada da dolaşıyor, görüntülere bir göz atıyor, Alaska’nın Misli ortam şartlarını deneyimliyor ve hem çetin kış koşullarını hem de sıcağı hissediyorsunuz. Alaskan Truck Simulator Biricik oyunculu bir Bina sergiliyor ve Türkçe iç toplamda 13 lisanı destekliyor.
 
Alaskan Truck Simulator oyunu diğer klasik simülasyon araç sürme oyunlarından ayrılıyor. Simülasyon ve sürüş ögelerinin yanı Dizi Alaskan Truck Simulator’da bir de hayatta kalma ögeleri yer alıyor. Simülasyon, sürüş ve hayatta kalma öğelerini birleştiren Alaskan Truck Simulator, bizlere öteki gibisi oyunlardan farklı bir Bina sunmaya çalışıyor.
 
Peki bu hayatta kalma ögeleri oyunda nasıl işliyor?
 
 
 
Alaska bölgesinde geçecek olan Alaskan Truck Simulator’da hayatta kalmak için yola çıkıyorsunuz. Çetin hava şartları, soğuklar ve daha fazlası hem sizi hem de aracınızın durumunu etkiliyor. Yüksek bir yere çıkarken, soğuğu hissederken ve öteki mevsimlerin getirdiği aksilikleri görürken, aracınızın ve şoförünüzün durumu da buna nazaran değişkenlik gösteriyor. Bu bahiste biraz daha ayrıntıya girecek olursak: Oyunda hayatta kalma ögeleri Çeşitli istatistiklere de dayanıyor. Oyundaki sürücünüz aslında gerçek bir kişi. Bu sürücünün açlığı, susuzluğu ve yorgunluğu büsbütün sürüşünüzü etkiliyor. Oyundaki sürücünün bu usul gereksinimlerini karşılamalı ve ona nazaran yola çıkmalısınız yahut yolda gereksinimlerinizi gidermelisiniz. Yoksa gideceğiniz yere varamayabilir ve Türlü aksilikler yaşayabilirsiniz.
 
Oyunda sürücü dışında aracınızın da gereksinimleri yer alıyor. Aracınızı sürerken muhakkak bir yerden sonra bakıma muhtaçlığı oluyor. Yağını, suyunu, yakıtını, kış için zincirlerini ve daha fazlasını düşünmeniz gerekiyor. Gerçek hayatta olduğu üzere bu oyunda da bu stil kritik gereksinimler Ehemmiyet arz ediyor. Toparlayacak olursam hem aracınızın hem de sürücünüzün kendine ilişkin muhtaçlıkları yer alıyor ve bu gereksinimlerin kesinlikle giderilmesi gerekiyor. Oyundaki Temel hayatta kalma ögeleri bu halde oyunda yer alıyor ve bu halde işliyor.
 

Açık dünya simülasyon oyunu Alaskan Truck Simulator’da her oyunda olduğu üzere vazife ve misyonlar yer alıyor. Aleni dünyada boş boş gezinmekten çok bir yerden bir yere teslim edilmesi gereken kargoları götürüyor ve Nakit kazanmaya çalışıyoruz. Aleni bir dünyayı dolduran elementler olmazsa oyun bizlere Fazla boş gözükebilir hasebiyle geliştirici grup bu oyuna Türlü vazife ve misyon dizisi eklemiş durumda. Çeşitli vazifeleri bu sayede alabilir, teslim edebilir ve Nakit kazanabiliriz. Bu sayede hem araç geliştirmesi yapabilir hem de kendimize yakıt alabiliriz.

Alaskan Truck Simulator oyununda da ayrıntılı olmayan bir de meslek durumunuz yer alıyor.
 
Kargolarınızı ve teslim edilmesi gereken öğeleri bir yerden bir yere götürün, paranızı kazanın ve kolaydan zora hakikat yeni misyonlar edinin. Bu sistem bu formda işliyor. Oyunda ek olarak şu zorluk ögesi da yer alıyor: Bir kargoyu bir yerden Öbür bir yere götürürken kaybedebilir ve yolda kalabilirsiniz. Böylelikle kargo teslimatınız başarısız olabilir yahut aracınız ile mahsur kalabilirsiniz. Münasebetiyle Nakit kazanayım derken borca harca girebilirsiniz. Bu sebeple oyunda misyona gitmeden Evvel yakıtınızı hesaplayın, bakımınızı yapın ve inançlı bir sürüş tecrübesini yaşamak için Fazla dikkatli olun.
 
Simülasyon oyunu Alaskan Truck Simulator’da öbür simülasyon oyunlarından farklı olarak yalnızca araçta değil yürüyerek de birçok yere gidebiliyor ve keşfe çıkabiliyoruz. Genelde bu usul oyunlarda yalnızca araç ile gezinti yaparız lakin bu üretim bizlere ekstra yürüme imkanız da veriyor. Münasebetiyle bu da hoş eklemelerden biri olarak karşımıza çıkıyor.
 
Alaskan Truck Simulator’da genel çizgileriyle neler yer alıyor?
 
 
 
Açık dünya simülasyon oyunu Alaskan Truck Simulator, gerçekçi bir sürüş tecrübesi sunmaya hazırlanıyor. Oyunda Alaska bölgesinin görüntüleri, çetin kış koşulları, sıcak havalar, gece ve gündüz döngüsü (dinamik hava sistemi), mevsim geçişleri, mesleğiniz, hayatta kalma ögeleri (hem araç hem de sürücü için), keşif ögeleri, görüntüler ve daha fazlası yer alıyor.
 
Simülasyon oyun çeşidini severler için bu imal da denenmesi gerekenler ortasında bulunuyor. Oyun öteki simülasyon – sürüş imallerine göre birkaç farklı eklemeyi bizlere sunuyor. Bunların oyun içerisinde nasıl işlendiğini daima Bir arada göreceğiz ve tahminen de ilerleyen süreçte bu üslup yeni eklemeler simülasyon oyunları için bir standart haline de gelebilir (Örneğin Autopsy Simulator oyunu otopsinin yanı Dizi arka planda bir hikaye ve dehşet ögelerini bünyesinde barındırıyordu).
 
– Zombie Cure Lab (7 Aralık)
 
 
 
Thera Bytes GmbH tarafından geliştirilen ve Aerosoft GmbH tarafından yayınlanacak olan strateji simülasyon inşa etme oyunu Zombie Cure Lab, 7 Aralık tarihinde bizlerle buluşuyor. Erken erişim sürümünde yayınlanacak bu sandbox oyununda ilim kurgu teması işleniyor ve bir takıma liderlik ediyoruz. Oyunda klasik zombi salgını yer alıyor ve biz de bu salgına öncülük ediyoruz. Kuracağımız olan yeni üssümüzü müdafaaya çalışıyor, yeni çalışanlar işe alıyor ve yeni teknolojiler üretmeye çalışıyoruz. Tam bir üs inşa etme simülasyon tipini yansıtan bu imal zirveden görünümlü (top-down) kamera nazar açısı ile karşımıza çıkıyor.
 
Bir yandan zombi temasını işleyen öbür yandan da strateji Yönetim ögelerini bünyesinde barındıran sandbox oyunu Zombie Cure Lab, aslında bir ilim insanı grubunu yöneteceksiniz. Oyunda zombiler her yerde başınıza bela olacak ve siz de bu süreçte grubunuz ile birlikte bir deva bulmaya çalışacaksınız. Zombileri güzelleştirmek ve dünyayı bu salgından kurtarmak için canla başla Amel görecek ve bu uğurda Aka bir tesis kurmaya çalışacaksınız. Klasik üs inşa etme hayatta kalma ögelerine ek olarak Zombie Cure Lab oyununda arka planda küçük bir kıssa, bir Gaye ve daha fazlası yer alacak.
 
Zombie Cure Lab oyununda bir grubunuzun olduğundan bashettim. Bu takımınızı hayatta tutmak ve onları korumak büsbütün sizin işiniz. ilim insanlarının yer aldığı bu takıma sağlam duvarlar yapacak, barınmaları için Türlü yapılar inşa edecek, laboratuvarlar kuracak (bu sayede ilaç yapılmaya başlanacak) ve gereksinimlerinizi karşılamaya yönelik çalışmalarda bulunacaksınız. Oyunda aslında bir üretim sınırı kuracak lakin bu üretim çizgisi büsbütün dünyayı zombilerden temizleme üzerine olacak. İnsanlığını nihayet umudu olarak sizler bu oyunda bir tedavi prosedürü – panzehir bulmak için çalışacaksınız. Şayet bulamazsanız ne yazık ki başarısız olur ve zombiler bütün dünyayı bir sarmaşık üzere sarar. Hasebiyle bu üssünüzü Fazla bir formda muhafazalı, etrafını çitlerle çevirmeli ve biraz da Çabuk etmelisiniz.
 
Oyunda tabi ki bir yer inşa etmek için kaynaklar gerekecek. Bunun için kaynak toplamanız lazım. Etrafınızdaki dünyayı bir yandan keşfedecek öbür yandan da çalışanları ayarlamanız gerekecek. Oyunda tabi ki gündüz ve gece döngüsü yer alacak. Gece ve gündüz başka ayrı vardiyaları ayarlamanız lazım. Takımınızı buna nazaran ayarlayabilir ve daha Çok insanı gruba iç edebilirsiniz.
 
 
 
Oyun içerisinde öbür üretimlerde da olduğu teknoloji ağacı yer alıyor. Bu ağaç sistemi ile yeni teknolojilerin kilidini açabiliyor ve bu sayede yeni yükseltmeler, ekipmanlar ve daha fazlasını elde ediyorsunuz. Bu sistem tabi ki oyuncuları oyunda tutmak için olmazsa olmaz sistemlerden biri. Genelde bu stil oyunlarda kilidi açılacak birçok içerik yer alması gerekiyor. Bunun yanı Dizi oyun Aralık orta yeni öğeleri bizlere sunması lazım yoksa oyundan kısa müddette düşer ve sıkılırız. Zombie Cure Lab oyunu oyuncuları oyunda tutmayı vadediyor. Bakalım bizleri ne üzere içerikler ve yenilikler bekliyor.
 
Zombie Cure Lab’de açacağınız yeni teknolojiler ile tedavi bulma bahtınız daha da artacak. Oyunda belirtilene nazaran iki yüzden Çok teknoloji sistemi yer alacak ve bunların tamamını araştırabileceğiz. Bu da oyunda bizim gayelerimizden biri olacak. Oyunda üssünüzü dilediğiniz üzere kurabilir, yapıları dilediğiniz yere yerleştirebilir ve planınızı ona nazaran yapabilirsiniz. Oyunda tabi ki diğer taraftan kaynaklar toplamalı ve bu kaynaklara nazaran yapı yapmalısınız. Elinizdeki kaynakları bu mevzuda düzgün değerlendirin.
 
Zombie Cure Lab kimi eklemeler bulunan yeni bir oyun olacak. Oyunda elektrik ve öbür kesintiler Fazla Ehemmiyet arz edecek. Her bir Olumsuz durumdan, elektrik kesintisinden – zombi saldırısından etkileneceksiniz ve ona nazaran plan oluşturmak durumunda kalacaksınız. Zombie Cure Lab’de yer Meydan grubunuzu Mesut etmek, onları yönetim etmek ve zombi saldırılarınd

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir