Animal Crossing: New Horizons Japonya’da Tüm Zamanların En Çok Satan Oyunu Oldu

Fixlenmiş Hile, Genel, Güncel Hile, Hile, İnceleme/Özel İnceleme, Ön İncelemeler, Tam Çözüm/Rehber Kas 14, 2022 Yorum Yok

 
Nintendo tarafından Switch konsolları için geliştirilen ve yayınlanan Ömür simülasyon oyunu Animal Crossing: New Horizons, Game Veri Library tarafından hazırlanan bir rapora nazaran Japonya’da bütün vakitlerin en Fazla satan oyunu oldu. Önceki satış rekoru, 10.23 milyon adet ile (Game Uzunluk için) Pokémon Red / Green / Blue oyununa aitti. Artık ise Animal Crossing: New Horizons ise 10.45 milyon adet satış rakamıyla Pokémon oyununun önüne geçti.
 
Nintendo ve Pokémon Company Japonya oyun pazarına Yargıç konumda
 
 
 
Japonya’da bütün vakitlerin en Fazla satan 20 oyununun 18’i Nintendo ve Pokémon Company tarafından yayınlanırken, öteki ikisi Capcom (Monster Hunter Freedom 3) ve Square Enix (Dragon Quest IX: Sentinels of the Starry Skies) tarafından yayınlanıyor.
 
Öte yandan en uygun 20 oyundan 19’u Nintendo platformlarına çıkış yaparken kalan bir oyun PSP için yayınlandı (Monster Hunter Freedom 3). 
 
Nintendo bu hafta Animal Crossing: New Horizons’ın dünya çapında 40.17 milyon adet sattığını ve Nintendo Switch için en Fazla satan ikinci oyun olduğunu bildirdi. Bu, Switch kullanıcılarının yaklaşık yüzde 35’inin oyunu satın aldığı manasına geliyor. 
 

 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir