oyunhilelerin.com | Oyun Hileleri Merkezi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Fixlenmiş Hile
  4. »
  5. Activision Blizzard: PC platformu konsolların önüne geçti!

Activision Blizzard: PC platformu konsolların önüne geçti!

admin admin -
11 0

 
Activision Blizzard, yayınlanan yeni bir mali raporda şimdiye kadar birinci Kez PC oyunlarının konsol oyunlarından Fazla daha Çok Nakit kazandırdığını belirtti. PC oyunlarından daha Çok Nakit kazandığını bildiren takım bu farkın giderek daha da açıldığını bildirdi.
 
Activision Blizzard’ın kar raporları ile PC’den daha Çok kazandığı ortaya çıktı
 
 
 
Raporlara nazaran 2023’ün birinci çeyreğinde Activision Blizzard, PC platformunda konsol platformlarına nazaran 27 milyon dolar daha Çok kar elde etti. Bu durum 2022 yılında da bu formdaydı. Gerçekten 2022 yılı içerisinde PC platformunda üst taraflı bir artış gerçekleşmeye başladı ve PC oyunları kısa müddet içerisinde konsol tabanlı oyunlara nazaran daha Çok satış yaptı. Bu durum şu anne kadar yavaşlama belirtisi göstermedi bilakis süratle yükselmeye devam etti.
 
PCGamer ve birtakım ihtimamlı araştırmalar sayesinde geçmişte Activision’ın konsol pazarlarında her Vakit daha uygun satış performansına sahip olduğunu biliyoruz. Yirmi yıllık data içerisinde şirket şimdiye kadar PlayStation 2’den Xbox 360’a oradan PlayStation 5 ve Series X|S’e kadar ulaştı. Lakin PC platformu Activision için daha yararlı bir yer haline geldi.
 
 
 
Son iki – üç yılda PC oyunları Aka bir patlama yaşadı ve dünya çapında bulunan bileşen kıtlığı bile bu büyümeyi Aka ölçüde yavaşlatamadı. Artık neredeyse her e-spor turnuvası PC’de oynanıyor ve bu kapsamda Aka karlar sağlanıyor.
 
Activision Blizzard’ın nihayet mali raporun içerisinde PC gelirinde yıldan yıla yüzde 74’lük bir artış olduğu ortaya çıktı. Bu yüzdenin Aka bir kısmının Call of Duty, Overwatch 2, Diablo Immortal ve Dragonflight oyunları tarafından arttırıldığı bildirildi.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir