oyunhilelerin.com | Oyun Hileleri Merkezi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Fixlenmiş Hile
  4. »
  5. 90’lardan ilham alan korku oyunu Greyhill Incident bizlere neler sunuyor?

90’lardan ilham alan korku oyunu Greyhill Incident bizlere neler sunuyor?

admin admin -
12 0

 
Refugium Games tarafından geliştirilen ve tıpkı grup tarafından yayınlanacak olan korku, aksiyon, nişancı oyunu Greyhill Incident, 9 Haziran tarihinde biz oyun severlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Tek oyunculu hikaye odaklı endişe oyunu severler için bu üretim tam bir klasik endişe oyunu tecrübesini bizlere aktarmaya hazırlanıyor. Oyun içerisinde hayatta kalma öğelerini kullanıyor, bu öğelerle birlikte bir yandan elimize silahlar alabiliyor ve karşımıza gelen düşmanları ortadan kaldırabiliyoruz.
 
90’ların kaygı ögeleri yer alıyor 
 
 
90’lardan ilham Meydan bu üretim o periyotların endişe ögelerini karşımıza çıkarıyor. O devirlerde daha Fazla dehşet ögeleri olarak uzaylı ve uzaylı istilası temaları işleniyordu. Artık ise bu temayı tekrardan sürece ve oynama vakti. Greyhill Incident karşımıza Daimi olarak uzaylı ve uzaylı kümeleri çıkacak, biz de bu kümeleri ortadan kaldırmak için elimizden geleni yapmaya koyulacağız. Oyunda yalnızca bu uzaylılardan kaçmanın dışında bir de elimize silah ve diğer ögeleri alarak onlara karşı gelebilecek ve kendimizi savunabileceğiz. Bu sayede Daimi olarak koşmaktan ve gizlenmekten bıkan oyunculara yeni bir Nefes getirecek diyebiliriz.
 
Oyun içerisinde UFO ve uzaylı temaları Daimi olarak karşımıza çıkacak ve bu Bina ile birlikte biz de kendimizi dehşet tecrübesi içerisinde bulabileceğiz. Ryan Baker isimli karakteri Denetim ettiğimiz bu oyunda Biricik oyunculu ve hikaye odaklı bir Bina bizleri bekliyor olacak. Bu Bina ile birlikte kendimizi bu endişe ögelerine kaptırabilecek, karşımıza çıkan karakterlerle diyaloglara girebilecek ve buralarda neler bittiğini öğrenmeye çalışacağız.
 
Karanlık bir atmosfer bizleri bekliyor 
 
 
 
Karanlık bir atmosferi bizlere aktaracak olan bu üretim içerisinde tabancadan beyzbol sopasına kadar kullanabileceğimiz Çeşitli silahlar bulunacak ve bunlarla birlikte hem kendimizi koruyabilecek hem de karşıdan gelen uzaylı ve uzaylı kümelerini ortadan kaldırabileceğiz. Uzaylılara karşı Daimi olarak kendimizi savunmamız gerekecek zira oyunun temelinde bu yatıyor. Hasebiyle elimize ne geçiyorsa onlara indirmek Temel gaye.
Greyhill isimli bölgede geçecek olan bu imal içerisinde üstte da bahsettiğim üzere hikaye odaklı bir Bina bizlere aktarılacak. Bu öyküden biraz bahsedecek olursam: Greyhill isimli bölgede Paranormal olayların ortaya çıkması ile birlikte aslında bizim işimiz başlıyor. Burada bu olayların ortaya çıkması ile birlikte mahalle sakinleri hayli korkuyor ve rastgele bir yere başvurmaktan da çekiniyor. Dolayısıyla  mahalle sakinleri kapı ve pencerelerini kapatarak bu durumun ortadan kalkmasını bekliyor. Burada ise bir korucu olarak biz devreye giriyoruz. Bu Paranormal olayların gerisinde da hükümetin olduğu bildiriliyor ve bu kapsamda biz de kendimizi hem komplo teorileri içerisinde hem de endişe dolu ögeleriyle birlikte bulabiliyoruz. Bizim de maksadımız burada bu Paranormal olayları araştırmak, burada ortaya çıkan endişe ögelerini def etmek ve mahalle sakinlerini güvenme huzura kavuşturmak olacak.
 
Farklı bölgelere hakikat geçiş yapabiliyoruz 
 
 
Oyun içerisinde bu bölgede bulunan farklı farklı mahallelere ve sokaklara geçiş yapabilecek, buralarda farklı karakterlerle birlikte karşılaşabileceğiz. Ayrıyeten burada bulunan karakterlerle birlikte diyaloglara girebilecek ve onlardan Çeşitli bilgiler ve ipuçları alabileceğiz. Bunun dışında bizlere Türlü destekler sağlayabilecek ve bu kapsamda onlarla diyaloglara girmek hayli Ehemmiyet arz edecek. Daimi olarak farklı yerlere gidebileceğimiz ve farklı bölgeleri keşfedebileceğimiz bu üretim içerisinde elbette etrafı araştırmak ve etrafı göz atmak hayli Ehemmiyet arz edecek. Ne kadar Fazla etrafı araştırırsak ve ne kadar Fazla karakterle birlikte diyaloğa girebilirsek o kadar Fazla ilerleme katedebileceğiz.
Korku oyunlarının olmazsa olmazı elbette bulmacalar da karşımıza bu imal içerisinde çıkacak. Bulmacaları çözmek için de etraftaki objelerden yararlanabilecek ve  etrafı araştırabileceğiz. Etrafı araştırmak üstte da bahsettiğim üzere Fazla Ehemmiyet arz edecek. Zira etrafı araştırırken kendimize Yarar sağlayacak birçok Öge bulabilecek, bunlarla birlikte de kendimizi daha da sağlama ve itimada alabileceğiz. Hasebiyle Daimi olarak öğeleri kullanmak gerekecek ve bunları bulmak için de sağı solu kolaçan etmemiz lazım.
 
Etrafı keşfetmek epeyce Ehemmiyet arz ediyor 
 
 
Ryan isimli karaktere rehberlik edebileceğimiz ve bu karakteri Denetim edebileceğimiz imal içerisinde uzaylı ve uzaylı kümeleriyle karşılaşacak, mahalle sakinlerini itimada ve huzura kavuşturabilecek ve ortada bulunan komplo teorilerinde çürütmeye çalışacağız. Oyun içerisinde Temel maksadımız bunlar olacak ve buna nazaran devinim edebilecek, etrafı keşfedebilecek, sağa sola bakabilecek farklı mahallelere hakikat adım atabilecek ve mahalle sakinleri ile birlikte bağlantıya geçebileceğiz. Oyunda ayrıyeten meskenleri araştırabilecek, farklı binaların içerisine girebilecek, cephane arayabilecek ve bu cephanelerle birlikte silahımızı ateşleyebileceğiz.
 
Karanlık bir atmosferin bulunduğu bu imal içerisinde Daimi olarak kendimizi gergin hissedebilecek ve tüylerimizin diken diken olduğu anlar da karşımıza çıkacak. Oyunda Daimi olarak sağa sola bakma muhtaçlığı hissedebileceğiz. Hasebiyle oyundaki hem gergin atmosfer hem de arka planda yer Meydan müzikler bizleri epeyce etkileyebilecek. Hasılı Greyhill Incident oyunu tam bir dehşet tecrübesini bizlere aktaracak diyebilirim.
 
Gizlilik mekanikleri de bulunuyor 
 
 
Öte yandan oyun içerisinde yalnızca silah ateşlemek haricinde bir de Natürel ki bu kaygı ögelerinden kaçınmak ve gizlenmek için Türlü mekanikler de bulunuyor. Bu imal içerisinde karşımıza Çeşitli uzaylılar çıkıyor ve bu uzaylılardan kaçınmak için etraftaki yapıların içerisine girebiliyor yahut bir objenin gerisine saklanabiliyoruz. Kapalılık odaklı kısımların haricinde ise elimize silahımızı alabiliyor ve bu düşmanlara karşı silahımızı ateşleyebiliyoruz. Bunun dışında Tekrar uzaylılardan kaçabiliyor, sağa sola hakikat koşabiliyor ve onlara karşı Cenk verebiliyoruz. Hasebiyle oyun içerisinde bu düşmanlara karşı yapabileceğimiz farklı farklı eklemeler yer alıyor.
 
 
Oyun tam bir 90’ların endişe sekansını bizlere aktarıyor ve Daimi olarak kendimizi karanlık bir atmosfer içerisinde bulabiliyoruz. Oyunda bir Fer kaynağı bulursak dua ediyor ve bu Fer kaynağına gerçek yönelebiliyoruz. Oyun içerisinde farklı binaların içerisine giriş yapabiliyor ve buralarda yer Meydan Çeşitli objeleri ve öğeleri araştırabiliyoruz. Etrafı keşfettikçe bu objelerin bizlere faydalı olduğunu görebiliyor ve bu objelerle birlikte daha da ilerleme katedebiliyoruz.
Diğer taraftan kendimizi bir anda mısır tarlaları içerisinde ve Aka otların ortasında bulabiliyor ve dehşetli atmosferlere sahip binalara geçiş yapabiliyoruz. Oyunda çok derecede ürkütücü tiplemeler karşımıza çıkmıyor lakin bunların bir anda karşımıza çıkması ve bir anda karşımızda belirmesi epeyce vahim sahnelere yer veriyor. Oyunda binalara giriş yaptıkça buralarda uzaylıların olduğunu görebiliyor ve bunları temizlemek için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz.
  
Steam sayfası  
 
 
Bir müddettir geliştirilen ve 9 Haziran tarihinde çıkış yapacak olan bu Biricik oyunculu hikaye odaklı endişe oyunu Greyhill Incident, dehşet severler için hoş bir tecrübenin kapısını aralıyor. Oyunun şu anda Steam sayfası bulunuyor ve dilerseniz Steam sayfası üzerinden Dilek listenize ekleyebilir ve çıkış yaptığı gün haberdar olabilirsiniz. Bu üslup oyunlardan hoşlanıyorsanız bu imale da bir göz atabilir ve bir Talih verebilirsiniz.
 
Oyun, 9 Haziran’da PlayStation 5, Xbox Series, PlayStation 4 ve Steam üzerinden PC için çıkış yapacak.  
 
Oynanış fragmanı 
 
 

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir