Sony, bulut oyunlarına yönelik büyük bir adım atmaya hazırlanıyor!

Fixlenmiş Hile, Genel, Güncel Hile, Hile, İnceleme/Özel İnceleme, Ön İncelemeler, Tam Çözüm/Rehber Nis 22, 2023 Yorum Yok

 
Teknoloji firması Sony tarafından yayınlanan Amel ilanlarına nazaran bulut oyun bölümü canlanacak üzere görünüyor. Sony, bu ilanlara nazaran bulut oyunlarına yönelik yenilikçi bir atılım yapmak istediğini ve PlayStation 5’in ikinci kademesine hazırlandığını bildiriyor.
 
Yeni Amel ilanlarına nazaran bulut oyun hizmetine ağır bir giriş var
 
 
 
Haber kaynağı Verge’den Sean Hollister, Sony’nin yeni bir bulut oyun hizmeti sunma niyetlerinin olduğunu belirtti. Bu kapsamda 22 kişinin işe alınacağını açıkladı. Geçen Yıl Google Stadia’nın hizmetine nihayet vermesinin akabinde bulut oyun pazarında Kıymetli bir boşluk oluştu ve bu pazarı Aka firmalar doldurmaya niyetli.
 
Daha Evvel Sony’nin Q-Lite isimli yeni bir taşınabilir sistemin – konsolun geliştirilmekte olduğu bildirilmişti. Artık ise grup bu sistem üzerine bir formda ağırlaştı ve varsayım edilene nazaran bu sistem PS5’in Remote Play (Uzaktan Oynatma) özelliği ile birlikte kullanılacak.
 
Sony’nin bulut oyunlarına yönelik bu teşebbüsü büsbütün farklı bir hizmet olarak karşımıza çıkacak. İş ilanlarına göre Q-lite’ın istikbal Yıl PS5 Pro’nun piyasaya sürülmesinden Evvel duyurulması planlanıyor. Münasebetiyle yeni hizmetin biraz daha müddete muhtaçlığı var.
 
Peki siz Sony’nin bulut oyunlarına yönelmesi hakkında ne düşünüyorsunuz?

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir