Nisan ayının son haftasında çıkış yapacak PC oyunları: 2023

Fixlenmiş Hile, Genel, Güncel Hile, Hile, İnceleme/Özel İnceleme, Ön İncelemeler, Tam Çözüm/Rehber Mar 30, 2023 Yorum Yok

 
Nisan ayının nihayet haftasında çıkış yapacak birçok PC oyunu bulunuyor. Bu listede yalnızca nihayet haftalarda çıkış yapacak oyunlar yer alıyor. Aşağıdaki linklerden birinci haftalarda yayınlanacak oyunlara da göz atabilirsiniz:
 
– Nisan ayının birinci haftasında çıkış yapacak PC oyunları: 2023 – #1
– Nisan ayının birinci haftasında çıkış yapacak PC oyunları: 2023 – #2
– Nisan ayının ikinci haftasında çıkış yapacak PC oyunları: 8-14 Nisan 2023 #1
– Nisan ayının ikinci haftasında çıkış yapacak PC oyunları: 8-14 Nisan 2023 #2
– Nisan ayının üçüncü haftasında çıkış yapacak PC oyunları: 15-21 Nisan 2023 #1
– Nisan ayının üçüncü haftasında çıkış yapacak PC oyunları: 15-21 Nisan 2023 #2
– Nisan ayı içerisinde çıkış yapacak fakat tam günü aşikâr olmayan PC oyunları: 2023
 
– Desta: The Memories Between (Dream Team Edition) (26 Nisan: Dizi tabanlı taktik, bulmaca, görsel roman)
 
 
Ustwo games tarafından geliştirilen ve tıpkı takım tarafından yayınlanacak olan Dizi tabanlı taktik, bulmaca, görsel roman oyunu Desta: The Memories Between, 26 Nisan tarihinde geliyor. Renkli bir sanat tarzına sahip olan bu üretim içerisinde gizemli bir macera bizleri bekliyor olacak. Oyun içerisinde hem Dizi tabanlı taktik ve strateji ögeleri hem de görsel roman niteliğinde bizlere hikaye anlatımı yer alacak. Oyunda farklı farklı çeşitler birbirini harmanlanıyor ve bu harmanlanma formu de çok hoş bir formda karşımıza çıkacak.
Oyun içerisinde Aka tehlikelere atılabileceğimiz bir Bina bizleri bekliyor olacak. Burada farklı karakterlerle karşılaşabilecek, bu karakterlerle etkileşime geçebilecek ve bunlarla diyalog içerisine girebileceğiz. Oyunda kendimize ilişkin bir kadro kurabilecek, bu kadroya Çeşitli karakterler alabilecek ve bu karakterlerin de her birinin farklı özellikleri ve maharetleri bulunacak. Oyun içerisinde yakın akınlardan Irak menzilli ataklara, farklı karakterlerden farklı alanlara birçok Türlü Faktör bizleri bekliyor olacak.
 
 
Oyun içerisinde gizemli bir dünyaya atlayacağız, bu gizemli dünyayı keşfetmek büsbütün bizim işimiz olacak. Oyun içerisinde Cenk ve aksiyon sistemi bulunacak, bu aksiyon sistemi üstte da bahsettiğim üzere Dizi tabanlı taktik strateji halinde olacak. Bu Cenk formunu siz de biliyorsunuz ki öncelikle bir ekip saldırısına gerçekleştirir daha sonra diğer ekip bu hücuma karşılık vermek için hazırlık yapar  ve karşı ekip saldırıyı gerçekleştirdikten sonra Dizi bize geçer. Velhasıl buna Dizi sıra sistemi diyebiliriz.
Atıldığımız bu gizemli macerada etrafı keşfedebiliyor, farklı karakterlerle etkileşime geçebiliyor ve farklı bölgelere adım atabiliyoruz. Oyunda pek renkli ve dikkat cazibeli bir sanat tarzı benimsenmiş. Gerek karakterler gerekse Etraf çok renkli ve hoş bir biçimde karşımıza çıkıyor. Yani oyuncular açısından dikkat cazibeli bir seçim diyebiliriz. Bu da çok hoş olmuş. Oyunda bu özellikler dışında kendi ekibimizi ve grubumuzu kurabiliyor, bu grubumuza yeni karakterler alabiliyoruz. Oyun içerisinde Tekrar Cenk esnasında farklı bir karakteri seçebiliyor ve bu karakteri rakibimize karşı kullanabiliyoruz.
 
 
Oyun içerisinde bizlere arka planda bir hikaye anlatılıyor, bu hikaye kapsamında Çeşitli diyaloglara giriş yapabiliyoruz ve bu gizemli dünyanın sırlarını açığa çıkarmaya çalışıyoruz. Tekrar oyunda üstte da bahsettiğim üzere farklı farklı karakterlerle etkileşime geçebiliyor, bunlarla diyaloglara girebiliyor ve sohbet edebiliyoruz ve ne yapacağımızı bunlar sayesinde öğrenebiliyoruz. Oyunda hem bu dünyaya neden atıldığınızı, buralarda neler yaptığımızı hem de nasıl ilerlemenin gerektiğini anlayabiliyoruz.
Oyun içerisinde üstte da bahsettiğim üzere her bir karakterin farklı özelliği bulunuyor. Eski arkadaşlarımızla buluşabileceğimiz ve onları görünce şaşırabileceğimiz bu imal içerisinde farklı farklı yeteneklerin kilidini de açabiliyoruz. Oyunda Yeniden farklı yeteneklerle birlikte rakiplere karşı daha farklı atak tarzlarını gerçekleştirebiliyor ve onları kolay bir biçimde alt edebiliyoruz. Bu yeni yeteneklerle birlikte kendimize ilişkin stratejimize daha da genişletebiliyor ve farklı stratejileri de bu plana iç edebiliyoruz.
Desta: The Memories Between içerisinde daha Fazla Irak dövüş atak tarzını seveceğiz üzere görünüyor. Zira oyunda Dizi tabanlı strateji ögeleri bulunduğundan Dolayı yakına girmektense uzaktan hücumları gerçekleştirmek daha verimli hale gelebiliyor. Oyunda bu bahis üzerinde ustalaşabiliyor ve bu renkli sanat tarzına sahip dünyada hayatta kalabiliyoruz.
 
 
Oyunda Olağan ki yalnızca aksiyon ve strateji ögeleri bulunmuyor bunun Yan Dizi çözmemiz gereken Çeşitli bulmacalar da yer alıyor. Bu bulmacalarla birlikte de oyuna farklı bir çeşitlilik ve hava katılıyor diyebilirim. Oyun içerisinde Tekrar Biricik oyunculu bir Bina benimsenmiş durumda ve bunun yanı Dizi farklı farklı oyun modları da bu üretim içerisinde yer alıyor. Oyun içerisinde yer Meydan modlar ortasında gayret, modu karabasan modu ve daha fazlası bizleri bekliyor olacak. Bu modlar ortasında seçim yapmak da büsbütün bize ilişkin.
Farklı alanlar ve farklı avantajlar
Oyun içerisinde farklı temalara ilişkin Çeşitli bölgelere adım atabilecek, adım attığımız esnada hem etrafı keşfedebilecek hem de rakipleri alt etmeye çalışacağız. Oyunda Yine her bir rakip farklı bir yerde bulunabilecek ve bunlara karşı Türlü akınlar gerçekleştirmeye çalışacağız. mesela bir bölge içerisinde ormana dalacak öteki bölge içerisindeyse bir meskenin bahçesinde koşturacağız. Oyunda bu biçimde farklı farklı alanlar yer alacak ve her alanın kendi zorlukları ve avantajları bulunacak. Bu avantajları da kullanmak için elimizden geleni yapmaya çalışacağız.
 
 
Rüya kadrosu oluşturmaya çalıştığımız bu üretim içerisinde kuvvetli karakterler ve taarruzlar bizleri bekliyor olacak. Bu akınları ve karakterleri elde etmek için oyunun kıssası de ilerlememiz gerekecek. Oyunda yaptığımız her atılım aslında Fazla Ehemmiyet arz edecek. Zira Dizi tabanlı strateji ögelerini sahip bu Cin üretimlerde bu durum epeyce Ehemmiyet arz ediyor. Her gecikmiş atılım sonrasında rakibin yaptığı atılım bizleri alt edebiliyor hasebiyle bu bahse İtina göstermeniz gerek.
Oyun içerisinde Yeniden Çeşitli taarruzlar yapacak ve bu hücumlar karşısında etrafı yıkılıp döküldüğünü görebileceğiz. Kendine mahsus fizik mekaniklerine sahip olan bu oyun içerisinde Yine arka planda Çeşitli müzikler yer alacak ve bu müziklerle birlikte kendimizi oyun içerisine daha uygun kaptırabileceğiz. enteresan ve farklı karakterlerle karşılaşabileceğimiz bu oyun içerisinde elbette bütün karakterler seslendirilmiş bir halde karşımıza çıkacak ve arka planda da his yüklü bir hikaye anlatılacak. Bu hikaye kapsamında da yeni gizemleri açığa çıkarabilecek ve buralara neden geldiğimizi öğrenebileceğiz.
 
 
Oyun içerisinde Ara sahneler niteliğinde karakterlerin diyalogları bulunacak, bu diyaloglar ak bir balon içerisinde gösterilecek ve onların ne dediklerine bu balon içerisinde görebileceğiz. Oyunda hikaye kısmı bu biçimde ilerleyecek ve biz de bunları okuyarak öyküde neler olup bittiğini görebileceğiz. Yani üstte bahsettiğim üzere görsel roman niteliğinde de bir Bina bizleri bekliyor olacak. Zira öykünün gidişatı büsbütün okuma üzerine ve görsellik üzerine olduğu için bu stili da bu oyun içerisinde görebileceğiz.
Oyun içerisinde Natürel ki duruma bağlı olarak Çeşitli Aralık sahneler de bizlere karşılayabiliyor olacak. Oyunda bu Ara sahneler hayli hoş bir halde karşımıza çıkacak ve kıssayı anlatma açısından bizlere kolaylık sağlayacak.
 
 
Öte yandan geliştirici takım daha Evvel birçok üretimle birlikte karşımıza çıkıyor. Bu üretimler ortasında Monument Valley series, Land’s End, Assemble with Deva ve Alba: A Wildlife Adventure  gibi oyunlar yer alıyor. Bu oyunlar içerisinde Assemble with Deva ve Alba: A Wildlife Adventure isimli oyunları oynayıp bitirdim. Birinci oyun bizlere kısa bir bulmaca hikaye üslubunu yansıtıyor, ikinci oyun ise biraz daha Aka bir bölgede farklı macera atıldığımız bir oyun olarak karşımıza çıkıyor. İki oyun da pek renkli ve kendine has sanat tarzla sahip. Münasebetiyle bu oyunun da bu usulü benimsemesi epeyce olağan zira geliştirici grubun muhakkak bir sanat tarzı bulunuyor ve bu sanat tarzını de her yeni oyun içerisinde görebiliyoruz.
 
Siz de bu şekil renkli grafiklere ve renkli Ira takımına sahip Dizi tabanlı strateji ögelerini bünyesinde barındıran görsel roman niteliğindeki üretimlerden hoşlanıyorsanız bu oyuna bir Talih verebilir ve bir göz atabilirsiniz. Desta: The Memories Between, 26 Nisan tarihinde PC platformuna geliyor ve dilerseniz Steam üzerinden Dilek listenize ekleyebilir ve çıkış yaptığı gün bir bildirim alabilirsiniz. Böylelikle oyunun çıktığından haberdar olabilirsiniz.
 
– Strayed Lights (25 Nisan: aksiyon, macera, soulslike)
 
 
Embers tarafından geliştirilen ve tıpkı grup tarafından yayınlanacak olan aksiyon, macera, soulslike oyunu Strayed Lights, 25 Nisan tarihinde çıkış yapmaya hazırlanıyor. Renkli görselliğe ve sanat tarzına sahip bu şiddetli dövüş aksiyon oyunu içerisinde Aka bir dünyaya atılacak, bu dünyayı keşfetmeye çalışacak ve souls-like stilinde bir zorluk bekleyebileceğiz. Oyun içerisinde Yeniden farklı farklı Hasım cinsleriyle karşılaşabilecek, bu Hasım çeşitlerinin farklı yeteneklerine karşı Amade olmaya çalışacak ve bizim de kendimize ilişkin hücumlar gerçekleştirmemiz gerekecek.
Klasik souls-like oyunlarında olduğu üzere bu oyunda da Daimi olarak farklı düşmanlarla karşılaşabilecek, oyun içerisinde karşılaştığımız bu düşmanlara karşı Çeşitli taarruzlar yapabilecek, onların ataklarına savuşturabilecek ve onlardan kaçınabileceğiniz. Bunun dışında onları alt etmek ise büsbütün Temel gayemiz olacak ve kıssayı de bu sayede arka planda öğrenebileceğiz. Oyun içerisinde ne kadar Fazla çevreyi temizlersek ve ne kadar Fazla düşmanı ortadan kaldırırsak hem hikaye konusunda ilerleme sağlayacak hem de kendimize ilişkin Türlü öğeler elde edebileceğiz.
 
 
Hayali bir dünyanın içerisinde yer aldığımız ve renkli bir sanat tarzının benimsendiği bu dünyada farklı farklı bölgelere geçiş yapabilecek, bu bölgelerin farklı havasını ve atmosferini soluyabileceğiz. Oyun içerisinde karanlık ve aydınlığın karşımı bir sanat tarzı benimsenmiş durumda. Bu da bizlere daha Fazla oyuna bağlayan ve oyunda ilerlemeyi sağlayacak ögeler olarak karşımıza çıkıyor. Oyun içerisinde farklı farklı tıpta düşmanlar bulunuyor, bu düşmanları ortadan kaldırmak için oyun içerisinde Natürel ki birazcık vakit geçirmek gerekiyor. Oyunun Temel mekaniklerini, dövüş animasyonları ve daha fazlasını öğrendikten sonra bu düşmanları hemen ortadan kaldırabiliyoruz.
Oyun içerisinde karşımıza çıkacak olan düşmanlar ortasında iblisler, ismi sanı muhakkak olmayan yaratıklar ve daha fazlası bizleri bekliyor olacak. Bu iblislerin Olağan ki kendine ilişkin formları ve atak tarzları bulunacak. Bu atak tarzlarını öncelikle öğrenmemiz gerekecek ve akınlarına karşı geldikten sonra karşı akına geçmemiz gerekecek. Souls- like oyunlarında olduğu üzere bu oyun içerisinde de düşmanlar şiddetli bir formda karşımıza çıkacak ve onları alt etmek için Türlü atılımlar yapmamız gerekecek. Hasebiyle yaptığımız her atılım bu oyun içinde Fazla Ehemmiyet arz edecek.
 
 
Karakterin tam denetimli elimize aldığımız bu imal içerisinde gizem dolu bir dünyaya atılacak, bu gizem dolu dünyanın sırlarını açığa çıkarmak için etrafı keşfedebilecek ve daha fazlasını yapabileceğiz. Oyun içerisinde Yeniden bir karakteri Denetim edebilecek, bu karakterle birlikte kıssanın sonuna gerçek ulaşmaya çalışacak ve bizlere sunan bu öyküyü deneyimleyebileceğiz.
İçimizdeki şeytanla savaşmaya çalıştığımız ve uğraş etmeye başladığımız bu üretim içerisinde süratli tempolu bir Cenk aksiyon sistemi yer alıyor. Süratli tempo içerisinde Türlü hücumlar gerçekleştirebiliyor ve kendimize ilişkin farklı farklı hünerleri düşmanların üzerine karşıya kullanabiliyoruz. Kendimize ilişkin bir güç atağımız bulunuyor, bu güç saldırımızla birlikte düşmanları alt edebiliyor ve ortadan kaldırabiliyoruz. Bunun yanı Dizi oyun içerisinde farklı farklı yakın ataklar gerçekleştirebiliyoruz ve elimizdeki yeteneklerle birlikte düşmanları yok edebiliyoruz.
 
 
Oyunda biz de farklı formlara giriş yapabiliyor ve bu formlarla birlikte düşmanlara karşı farklı taarruzlar gerçekleştirebiliyoruz. Oyun içerisinde düşmanların ataklarını kesebiliyor, onları savunabiliyor ve onlardan kaçınabiliyoruz. Düşmanların taarruzlarından kaçındıktan sonra karşı taarruza geçerek onları zayıf anlarında gafil avlayabiliyoruz. Oyun büsbütün savunma ve atak biçiminde bizleri karşılıyor. Münasebetiyle bu imal içerisinde aldığımız rastgele bir vuruş ölmenizi sebebiyet veriyor. Haliyle bu duruma epey dikkat etmeniz gerekiyor.
Zamanlanmış hamle ve savunma tarzları ile karşımıza çıkan bu oyun içerisinde kuvvetli bir dövüş sistemi bizleri bekliyor olacak. Oyunda her aldığımız vuruş bizleri farklı bir boyuta götürecek ve bu da ölmemize sebebiyet verecek. Oyun içerisinde düşmanların hücumlarını tam vaktinde kesmemiz gerekecek ve oyundaki bu karakterimiz renkten renge bürünebilecek. Oyunda daha Fazla büyü teması işlenmiş durumda münasebetiyle oyun içerisinde kendi ışığımızın rengini değiştirebilecek ve maviden turuncuya gerçek çevirebileceğiz. Maviden turuncuya yanlışsız çevirmek için de etraftan Türlü güçler toplayabilecek ve bu güçlerle birlikte düşmanları daha kolay bir biçimde alt edebileceğiz.
 
 
Farklı bir sistemi ve sanat tarzını benimseyen bu üretim içerisinde ışıldayan ve Fer saçan karakterler ve düşmanlar bizleri bekliyor olacak. Bu oyun içerisinde hem İlgi alımlı animasyonlar hem İlgi cazibeli karakterler ve hem de düşmanlar bizlere sunuluyor olacak. Oyunda olağan düşmanlar haricinde bir de işveren savaşları bulunacak, bu işveren savaşları olağan düşmanlara karşı daha çetin ve şiddetli geçecek. Hasebiyle işveren savaşlarına hazırlanmamız için kendimizi oyun içerisine adapte etmemiz, oyunda biraz daha vakit geçirmemiz ve yetenekler üzerinde biraz daha ustalaşmamız gerekecek. Hasebiyle işveren savaşlarına katıldığımız Vakit o Aka canavarların akınlarını kesmek için kendimizi savunabilecek ve savunduğumuz esnada da boş bulduğumuz anda karşı taarruza geçebileceğiz.
Oyunda işveren savaşları esnasında Aka saldırdılar alabilecek lakin Biricik bir tuşla onların taarruzlarını kırabileceğiz. Münasebetiyle bu akınlardan korkmanıza gerek kalmayacak.
Oyunda Yine Ira seçme ekranı olacak, bu Ira ekranı ile birlikte kendimize ilişkin bir Ira oluşturabilecek ve Alışılmış ki her souls-like oyununda olduğu üzere kendimize ilişkin yeteneklerimiz bulunacak. Bu yetenekleri geliştirerek ve yeni yeteneklerin kendileri açarak da düşmanlara karşı daha farklı hücumlar gerçekleştirebileceğiz. Yeteneklerin kilidini açmak ve yeni marifetlere sahip olmak için de düşmanları alt etmek, etrafı keşfetmek ve daha fazlasını yapmamız gerekecek.
 
 
Oyun içerisinde Olağan ki bir de arka planda Çeşitli müzikler yer alacak. Bu müzikleri besteleyen şahıs ise Austin Wintory.  Bu İsim daha Evvel birçok oyun içerisinde Çeşitli müziklerle karşımıza çıktı ve yaptığı müzikler Journey, ABZÛ ve The Banner Saga serilerinde  yer aldı.
Renkli ve bir yandan karanlık yapıya sahip olan bu oyun içerisinde farklı farklı bölgelere atılabilecek, atıldığımız bu bölgelerin farklı temaları ve görselliği ile farklı atmosferleri ve farklı görüntüleri görebileceğiz. Bu imal içerisinde her bir bölgeyi keşfetmeye çalışacak, buradaki düşmanları alt etmeye çalışacak ve bizlere sunulan bu dünyanın sırlarını açığa çıkarmaya çalışacağız. Oyun içerisinde hem aksiyon macera hem keşif hem de kuvvetli bir Bina bizleri bekliyor olacak. Birçok tıbbın harmanlandığı bu üretim içerisinde geniş bir mcaera bizleri bekliyor.
 
 
25 Nisan’da çıkış yapacak bu oyun Embers Grubu tarafından geliştiriliyor. Siz de bu stil aksiyon Souls like oyunlarından hoşlanıyorsanız bu imale bir göz atabilir ve bir Talih verebilirsiniz. Bu devirde Fazla Çok Souls like aksiyon macera oyunu çıkış yapıyor. Hasebiyle bu stilin yükselişe geçmesi tahminen oyuncular açısından sıkıcı bir durum olabilir fakat daha Evvel bu çeşide giriş yapmamışsanız ve giriş yapmak istiyorsanız yahut bu usul oyunlardan hoşlanıyorsanız oyunun şu anda Steam sayfası Aleni durumda. Dilerseniz Steam sayfasından İstek listenize ekleyebilir ve çıkış yaptığı gün bir bildirim alabilirsiniz.
 
– Welcome to Goodland (28 Nisan: strateji, kıssa, seçim odaklı)
 
 
Big City Lab tarafından geliştirilen ve tıpkı takım tarafından yayınlanacak olan strateji, kıssa, seçim odaklı imal Welcome to Goodland, 28 Nisan tarihinde çıkış yapmaya hazırlanıyor. Ufak bir kasabada geçen bu imal içerisinde farklı farklı vazifelere atılabilecek, birçok seçim yapabilecek ve seçimlerle birlikte oyunun finalini kendimize nazaran ayarlayabileceğiz. Oyun içerisinde her bir oyuncu farklı bir tecrübe elde edecek, yapacağınız seçimler oyunun gidişatını belirleyecek ve oyun içerisinde birçok seçim yapabileceğiz. Çıkış yapacak olan oyunda Tekrar bulunduğumuz bu kasaba içerisinde farklı farklı karakterlerde etkileşime geçebilecek, etkileşime geçtiğimiz bu karakterlerle birlikte kıssanın gidişatına taraf verebileceğiz.
Kara Nakit aklamanın, güç kararlar almanın, Çeşitli misyonlar atılmanın ve daha fazlasının yer aldığı bu üretim içerisinde kendimize güvenebileceğimiz dostluklar kurmaya çalışacak, bu dostluklarla birlikte alttan alttan Türlü paralar kazanmaya çalışacağız. Oyun içerisinde bir cürüm örgütüne Üye olacak, bu cürüm örgütü ile birlikte daha Çok parayı kendimize alabilecek ve bu örgütü daha da büyütmeye çalışacağız. Kartel kümesinin altında Alelade bir şahıs olarak başlayıp daha sonra Aka yerlere gelebileceğimiz bu imal içerisinde yükselmemiz ve alçalmamız büsbütün bizim elimizde olacak. Zira yapacağımız seçimler ve karşımıza gelen fırsatları pahalandırmak seçimlere nazaran değişkenlik gösterecek.
 
 
Suç dolu bir kasabada yer aldığınız bu üretim içerisinde bir kabahat örgütünün içerisinde yer alıyor, bu hata örgütü içerisinde Alelade bir şahıs olarak çalışıyor ve her ay maaşınızı alıyoruz. Bu gidişat Doğal ki bu türlü sürmüyor. Biz de bu işe el atmaya çalışıyor ve daha Çok kazanmaya başlamak istiyoruz. Oyunda bu gidişatı değiştirmek ise büsbütün bizim elimizde oluyor. Alelade bir maaşlı olarak çalıştığımız lakin daha Çok yükselmeye çalıştığımız bu oyun içerisinde daha Çok yanımıza müttefik çekerek daha da büyümeye çalışıyor ve pazar ağımızı daha da genişletmeye çalışıyoruz. Oyun içerisinde bir yandan kara Nakit aklamaya çalışıyor öteki yandan ise Çeşitli yollarla ticaret yapabiliyor ve yüksek ölçüde paralar kazanabiliyoruz. Oyunda ne kadar Fazla Nakit kazanırsak o kadar Fazla ünümüz artıyor ve bu Şöhret sayesinde de daha Çok şahıs bizleri tanıyor ve bu sayede etrafımızı daha da genişletebiliyoruz.
Çevreyi genişletme ile birlikte daha Çok fırsatın ve vazifenin kilidini açabiliyoruz. Oyun içerisinde bizlere Türlü vazifeler veriliyor ve bu misyonları tamamlamak büsbütün bizim işimiz oluyor. Bu misyonları tamamlayarak daha Çok Nakit kazanabiliyor ve kasabada tanınabilirliğimizi arttırabiliyoruz. Arttırdığımız takdirde daha Çok Amel kapısı ve Amel kolu bizlere uğruyor ve bu sayede daha da düzgün bir gidişat yakalayabiliyoruz. Oyun içerisinde elbette başımızda bir yönetici bulunuyor ve bu yönetici bizlere Türlü misyonlar veriyor. Bu misyonlar sayesinde de onu Düş kırıklığına uğratmamaya çalışıyoruz lakin bizim de hayalimizde ileride bu yöneticinin yerinde olmak yer alıyor.
 
 
Küçük Ufak başlayıp daha sonra Aka oltaları elimize alabileceğimiz bu imal içerisinde farklı farklı bölgeler de bizleri bekliyor olacak. Her bölgenin kendine has teması, yapısı ve satabileceğimiz ögeleri yer alıyor. Oyun içerisinde Çeşitli dostluklar edinerek onlarla birlikte daha Çok pazarım genişletmeye çalışıyor ve genişletmeye başlayınca da daha Çok şahısla irtibat kurabiliyoruz. Fakat oyun içerisinde her bir Ira ne yazık ki inançtır değil münasebetiyle her bir karakterin nasıl biri olduğunu öncelikle öğrenmemiz gerekiyor ve ona nazaran yanımıza çekmemiz lazım. Bir Vakit sonra bu karakterlerin bizlere ihanet etme mümkünlüğü hayli yüksek olarak karşımıza çıkıyor. Hasebiyle bu hususa dikkat etmeniz gerekiyor.
Oyun içerisinde Türlü zorluklar ve kademeler bizleri bekliyor. Oyunda Yeniden Çeşitli seçimler yapabileceğimiz ve aksiyonlarımızı gözden geçirebileceğimiz bir Bina bizlere sunuluyor. Oyunda Yine Çeşitli süreçler ve pazarlara giriş yapabiliyor, istikbal planlarını burada yapabiliyor ve işletmenizi koruyabiliyorsunuz. Oyun içerisinde giriş yaptığınız bu pazarda sermayeyi daha da arttırabiliyor ve bu hususta kendinizi daha da geliştirmeye başlıyoruz.
 
 
Gerek karakterleri ile gerek yapısı ile dikkatleri üzerine çekmeye çalışan bu imal içerisinde yapacağımız atılımları evvelce planlayabiliyor, muteber dostlar bulmaya çalışıyor ve cürüm çeteleri ile birlikte irtibat kurmaya çalışıyoruz. Oyun içerisinde farklı farklı çeteler yer alıyor, bu çetelerin her birinin farklı üyeleri ve yapısı bulunuyor. Bu çetelerle birlikte irtibat içerisine girebiliyor ve onlarla birlikte girdiğimiz bu bağlantı sayesinde kendimizi tanıtabiliyor, daha Çok misyon alabiliyor ve daha Çok müttefik elde edebiliyoruz.
Ne kadar Fazla çete ile tanışırsak o kadar Fazla fırsatın kapısını açabiliyor ve Türlü misyonları atılabiliyoruz. Oyun içerisinde elbette Daimi olarak karşımıza Türlü seçimler çıkıyor, kiminle arkadaş kimine Hasım olmamızı büsbütün biz belirliyor ve misyonları yapıp yapmamak büsbütün bize kalıyor. Oyun içerisinde bir karakterle âlâ olup olmamak büsbütün bizim elimizde. Hasebiyle karakterlerle birlikte geçirdiğimiz vakti büsbütün biz belirliyoruz.
 
 
Oyunda Yeniden üstten görünümlü bir imal bizleri bekliyor. Kasaba içerisinde Türlü alanlara tıklayabiliyor ve bu alanlarla birlikte Türlü vazifeleri kendini açabiliyoruz. Oyunda farklı farklı karakterler bulunuyor ve bu karakterlerle etkileşime geçebiliyoruz. Etkileşime geçtiğimiz bu karakterlerle birlikte Çeşitli fırsatların kilitlerini açabiliyor, onlardan misyon alabiliyor ve daha Çok Nakit kazanabiliyoruz. Oyundaki aslında Temel Gaye Nakit kazanmak üzerine ve bu yolda da kabahatler ortasına girmeye Noksan etmiyoruz.
Oyun içerisinde karakterlerle karşılaştığımız Vakit onlarla diyaloglara girebiliyor, bu diyaloglar esnasında da karşımıza seçim yapma ekranı geliyor. Bu seçim yapma ekranda elbette büsbütün gerçek bir seçenek yer almıyor. Bu doğruyu büsbütün kendinize nazaran belirleyebiliyorsunuz. Yani bir oyuncunun seçim yapabileceği şık farklı olabiliyor diğer oyuncunun ise farklı bir seçeneği seçme mümkünlüğü daha yüksek oluyor. Münasebetiyle oyun içerisinde bir yanlışsız yer almıyor. Her oyuncuya nazaran farklı bir seçenek yanlışsız olabiliyor fakat yapacağınız seçimlerin bir bedeli bulunuyor.
 
 
Suç içerisine adım atabileceğimiz ve kasabayı bir yandan hata örgütüne bulaştırabileceğimiz bu oyun içerisinde bir yandan kartel olarak üst sıralara çıkmaya çalışıyor öteki yandan ise Alelade bir maaşlı olarak çalıştığımız bu yerde daha Çok parayı kazanmaya çalışıyoruz. Oyun içerisinde Yeniden Emniyet üniteleri ile birlikte etkileşime geçebiliyor, onlara karşı itimat duyabiliyor ve onlarla Amel birliği yapabiliyorsunuz. Oyunda bir yandan kabahat örgütünün içerisinde yer alırken öbür yandan ise Türlü müttefikler toplayabiliyorsunuz. Bu müttefikler sayesinde daha Çok fırsatın kapısını aralayabiliyorsunuz.
Bağımsız bir geliştirici tarafından bizleri sunulacak olan strateji temelli seçim odaklı bu hikaye oyunu içerisinde üstte bahsettiğim üzere birçok özellik ve gidişat bizleri bekliyor olacak. Oyun içerisinde bir kartel kümesinde çalışan olarak yer alacak, kendimizi geliştirmeye ve Tekrar fırsatların kapısını açmaya çalışacağız. Oyunda Yine Çeşitli misyonlar yapabilecek, birçok karakterle etkileşime geçebilecek, o karakteri yahut karakterleri kendi safımıza çekebilecek. Ayrıyeten Türlü seçimler yaparak öykünün gidişatına istikamet verebileceğiz.
 
 
Siz de bu stil üretimlerden hoşlanıyorsanız ve seçim odaklı oyunları seviyorsanız bu üretime bir göz atabilir ve oynayabilirsiniz. Oyun şu Lahza için yalnızca PC platformuna çıkış yapmaya hazırlanıyor. 28 Nisan’da Steam üzerinden PC için çıkış yapacak bu oyunun şu anda Steam sayfası Aleni durumda. Dilerseniz oyunu İstek listenize ekleyebilir ve çıkış yaptığı gün bir bildirim alabilirsiniz. Bu da size kolaylık sağlamış olur.
Oyunu şu anda rastgele bir demo sürümü bulunmuyor. Hasebiyle rastgele bir Deneyim talihimiz olmadı fakat çıkış yaptığı gün oyunu deneyebileceğiz. Ayrıyeten şu anda fiyatı da muhakkak değil çıkış yaptığı gün tıpkı anda fiyatını da öğrenmiş olacağız.
 
– Trinity Trigger (25 Nisan: aksiyon, japon rol yapma)
 
 
FURYU Corporation tarafından geliştirilen ve XSEED Games, Marvelous tarafından yayınlanacak olan aksiyon, japon rol yapma oyunu Trinity Trigger, 25 Nisan tarihinde geliyor. Zindan temelli bu rol yapma oyunu içerisinde farklı farklı bölgelere ilerleyebiliyor, ilerlediğimiz bu bölgelerde farklı zindanlara giriş yapabiliyor ve buraları temizleyebiliyoruz. Oyun içerisinde Yeniden etraftan Çeşitli silahlar bulabiliyor ve Çeşitli hazinelerin kilidini açabiliyoruz. Bu hazinelerin kilidini açmak için öncelikle zindanlara giriş yapıyor, bu zindanlarda bulunan sandıkları açabiliyor ve bu sandıklarla birlikte Türlü öğelerin sahibi olabiliyoruz.
Envanter sistemimizin ve Ira geliştirme sisteminin yer aldığı bu imal içerisinde süratli bir aksiyona giriş yapabiliyor ve Japon rol yapma tecrübesini elde edebiliyoruz. Oyun içerisinde bir yandan farklı bölgelere ilerlemeye çalışırken öbür yandan kendi karakterlerimizi geliştirmeye çalışıyor, kendimize ilişkin bir takım kurabiliyor ve Çeşitli bölgelere adım atabiliyoruz. Oyunda farklı farklı karakterlerle tanışabiliyor ve onlarla etkileşime geçebiliyoruz, etkileşime geçtiğimiz karakterlerden Türlü misyonlar alabiliyor ve o misyonları yerine getirerek Çeşitli mükafatların sahibi olabiliyoruz.
 
 
Bunun içerisinde ilim kurgu teması benimsenmiş durumda ve oyundaki Temel gayemiz dünyayı kurtarmak oluyor. Oyun içerisinde bu dünyayı kurtarma teması için Türlü tehlikelere atılabiliyor, atıldığımız bu tehlikelerle birlikte bir yandan hayatta kalmaya çalışırken diğer yandan yaratıkları ve canavarları öldürmeye çalışıyoruz. Oyun içerisinde farklı farklı Yaratık çeşitleri ve Hasım cinsleri bulunuyor. Hasım tiplerini alt etmek için de silahımıza ve kendi becerilerimize yönelmek durumunda kalıyoruz. Oyun içerisinde farklı farklı yetenekler ve hünerler sergileyerek düşmanları alt edebiliyoruz ve bunun yanı Dizi sağdan soldan kilidini açtığımız sandıklardan Türlü silahlar elde edebiliyoruz ve silahları da düşün onlara karşı kullanabiliyoruz.
Oyun içerisinde olağan düşmanlar haricinde işveren savaşları da bulunuyor. İşveren savaşları olağan düşmanlara karşı daha şiddetli ve daha çetin bir formda karşımıza çıkıyor. Bu oyundaki işverenleri alt etmek için Yeniden silahımıza davranmaya çalışıyor ve karakterimizin becerilerden yararlanmaya başlıyoruz. Oyun içerisinde farklı farklı işveren cinsleri yer alıyor ve bu işveren tiplerini öğrenmek için öncelikle oyun içerisinde birazcık vakit geçirmek gerekiyor. Oyun içerisinde bulunan işverenlerin hamle tarzlarını öğrenmek, onlara karşı bir atak planı hazırlamak ve gelen hücumlara karşı kendimizi korumak Fazla Ehemmiyet arz ediyor. Hasebiyle bunu yapmak için de oyun içerisinde biraz vakit geçirmek ve karakterin hünerlerine Yargıç olmak gerekiyor.
 
 
Klasik Japon rol yapma oyun tecrübesini bizlere sunacak bu imal içerisinde üstten görünümlü bir kamera nazar açısı bulunuyor. Bu kamera nazar açısı sayesinde karakterimizi büsbütün görebiliyor ve haritanın da bir kısmına Yargıç olabiliyoruz. Oyun içerisinde Tekrar farklı bölgelere adım atabiliyor ve bu bölgelerde Çeşitli karakterlerle etkileşime geçebiliyoruz. Bu karakterlerle etkileşime geçerek farklı bölgelere hakikat yol alabiliyor ve onlardan vazife alabiliyoruz. Vazifeler karşılığında farklı mükafatların sahibi olabiliyor onları da kendi avantajımıza kullanabiliyoruz.
Garip yaratıkların ve Hasım cinslerinin yer aldığı bu oyun içerisinde Daimi olarak kendimizi bir aksiyonun içerisinde bulmuyoruz. Oyunda aksiyona girdiğimiz esnada Natürel ki kedimizi zindan içerisinde buluyor ve buraları temizlemeye çalışıyoruz. Oyun içerisinde zindanlara giriş yaparak kuvvetli bir çaba bizleri bekliyor. Oyunda zindanlar haricinde gezebileceğimiz ve keşfedebileceğimiz Türlü alanlar bulunuyor. mesela zindanların üst kısmında bir Belde bulunuyor, bu kenti dilediğimiz üzere gezebiliyor ve burada bulunan karakterlerle etkileşime geçebiliyoruz. Daha sonra bu karakterlerden misyonlar alarak bu zindanları temizleme vazifesini üstleniyoruz ve buraları temizleyerek de dünyayı daha paka çıkarıyoruz. Tıpkı vakitte hem yaratıklardan buraları temizliyor hem de misyonu tamamlamış oluyoruz. Misyonları tamamladıktan sonra da Türlü mükafatların ve öğelerin sahibi olabiliyoruz.
 
 
Oyun içerisinde hem Biricik oyunculu hem de eşli bir Bina bulunuyor. Yani yanımıza dilersek iki arkadaşımızı çağırabiliyor ve bu kuvvetli gayrette yanımıza dayanak olarak çağırabiliyoruz. Biricik oyunculu olarak oynarsak karakterler ortasında geçiş yapabiliyor ve geçiş yaptığımız esnada istediğimiz karakteri kullanabiliyoruz. Zindanlar içerisinde Yeniden keşfedebileceğimiz Türlü alanlar bulunuyor ve bu keşfedebileceğimiz alanlar ortasında gizli kapılar yer alıyor. Bu gizli kapıları açarak yeni sırları açığa çıkarabilir ve yeni mükafatların sahibi olabiliyoruz.
Oyun içerisinde yalnızca süratli aksiyon ve düşmanları ortadan kaldırma sistemi değil birebir vakitte bulmaca sistemi de bulunuyor. Oyun içerisinde yer aldığımız zindanlarda Türlü bulmacalar karşımıza çıkabiliyor ve bu bulmacaları da çözmek büsbütün bizim işimiz oluyor. Bulmacaların zorluğu yavaştan artmaya başlıyor fakat Natürel ki Fazla Çok şiddetli bir biçimde karşımıza çıkmıyor. Hasebiyle bu mevzuda kendimize güvenmemiz kâfi oluyor. Oyun içerisinde Yine farklı kasabalara atılabiliyor ve bu kasabaları keşfedebiliyoruz. Kasaba halkı ile istersek etkileşime geçebiliyor, bu etkileşim geçtiğimiz halkla birlikte sohbet edebiliyor ve onlarla birlikte öyküyü ilerletmeye başlıyoruz.
 
 
Oyun içerisinde Tekrar farklı farklı silahları elimize alabiliyor ve bu silahlar ortasında geçiş yapabiliyoruz. Tekrar üstte da bahsettiğim üzere oyunu hem Biricik oyunculu hem de Amel birliği modunda oynayabiliyor, Biricik oyunculu modunda oynarsak karakterler ortasında geçiş yapabiliyoruz. Oyun içerisinde farklı farklı silah tipleri bulunuyor ve bu silah cinsleri ortasında geliştirici grubun belirttiğine nazaran 8 farklı silah çeşidi yer alıyor. Bu silah tipleri ortasında istediğimiz üzere geçiş yapabiliyor ve düşmanların karşısında bu silah tiplerini kullanabiliyoruz.
Hem etrafı keşfedebilecek hem de rol yapma tecrübesini elde edebileceğimiz bu oyun içerisinde hoş bir dünya bizleri bekliyor olacak. Aka bir maceraya atılacağımız ve süratli aksiyona dalış yapabileceğimiz bu üretim içerisinde Çeşitli bulmacaları çözebiliyor, düşmanları Biricik başımıza yahut arkadaşlarımıza birlikte Amel birliği modunda alt edebiliyoruz. Natürel ki bu üslup oyunları Amel birliği modunda arkadaşlarımızla birlikte oynamak Fazla daha hoş ve eğlenceli olabiliyor. Elbette arkadaşınız varsa arkadaşlarla birlikte denemenizi tavsiye ediyorum fakat Alışılmış ki Biricik oyunculu olarak da eğlenmeniz mümkün.
 
 
Yukarıda bahsettiğim özellikleri özetleyecek olursam oyun içerisinde üstten görünümlü bir kamera nazar açısı bizleri bekliyor. Oyunda Öbür bölgelere ve kasabalara geçiş yapabiliyor ve bu bölgelerdeki karakterlerle etkileşime geçebiliyoruz. Oyundaki süratli aksiyon sistemi zindanlarda işliyor ve buralarda Türlü düşmanlar ve yaratıklar karşımıza çıkıyor. Bunları alt ederek hem karakterimizi geliştiriyor hem de farklı silah çeşitlerine sahip olabiliyoruz. Oyundaki emelimiz dünyayı yaratıklardan kurtarmak ve rahat bir soluk almak. Oyunda farklı karakterler bulunuyor ve farklı karakterler ortasında geçiş yapabiliyoruz. Dilersek Biricik oyunculu dilersek de arkadaşlarımıza birlikte bu oyunu oynayabiliyoruz.
 
 
Farklı farklı karakterlerini yer aldığı ve farklı bölgelere geçiş yaptığımız ve düşmanları temizlediğimiz bu imal 25 Nisan tarihinde biz oyun severlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Oyunun şu anda Steam sayfası Aleni durumda ve dilerseniz Steam sayfası üzerinden İstek listenize ekleyebilir ve çıkış yaptığı gün bir bildirim alabilirsiniz. Bu bildirim sayesinde kolaylık sağlayabilir ve oyunun çıktığını öğrenebilir ve oyuna direkt olarak sahip olabilirsiniz. Oyunun şu anda ne yazık ki demosu bulunmuyor. Hasebiyle rastgele bir Deneyim teşebbüsünde bulunamadık fakat çıktığı gün oyunu deneyimleyecek ve elde ettiğimiz tecrübeleri birbirimize aktarabileceğiz. Siz de bu şekil rol yapma oyunlardan hoşlanıyorsanız ve macera ögelerini da seviyorsanız bu imale bir göz atabilirsiniz.
 
– Roots of Pacha (25 Nisan: piksel, çiftlik, simülasyon)
 
 
Soda Den tarafından geliştirilen ve Crytivo tarafından yayınlanacak olan piksel grafikli çiftlik, simülasyon oyunu Roots of Pacha, 25 Nisan tarihinde çıkış yapmaya hazırlanıyor. Farklı farklı bölgelere ilerleyebileceğimiz, etrafı keşfedebileceğimiz ve Çeşitli kaynaklar toplayabileceğimiz bu Ömür simülasyonu oyunu içerisinde bir yandan hayatta kalmaya çalışacak diğer yandan ise kendimize ilişkin bir uygarlık kurmaya çalışacağız. Oyun içerisinde farklı farklı klanlar bulunacak, bu klanlarla birlikte kendi medeniyetimizi oluşturabilecek ve kendi kalanımızı tanımaya çalışacağız.
Oyun içerisinde taş devranında bulunacağız ve taş devranı içerisinde kendimize ilişkin gereklilikleri yapmaya çalışacağız. Taş Periyodu içerisinde taşları kırabilecek, Türlü madenlere geçiş yapabilecek, bu madenlerle birlikte Çeşitli kaynakların sahibi olabileceğiz. Oyun içerisinde diğer yandan balık tutabilecek, ormanlara ilerleyerek Çeşitli meyveler ve mantarlar elde edebilecek ve daha fazlasını yapabileceğiz. Bu imal  içerisinde geniş bir içerik bizleri bekliyor olacak ve etrafı Daimi olarak keşfedebileceğiz. Roots of Pacha ile kaynaklar toplayabileceğiz ve kendi bölgemizi daha da genişletmeye çalışacağız.
 
 
Dev bir topluluğun modülü olmaya çalıştığınız ve yırtıcı doğayı keşfettiğimiz bu üretim içerisinde tam bir Ömür simülasyon tecrübesi bizleri bekliyor olacak. Bu biçim üretimlerde siz de biliyorsunuz ki etrafı keşfedebiliyor, kendimize ilişkin farklı yapılar inşa edebiliyor ve nüfusumuzu arttırmaya çalışıyoruz. Bu oyunda farklı bir tema benimsemiş yani taş zamanı baz alınmış durumda. Taş Zamanı’nda yapılabilecekler siz de bildiğiniz üzere kısıtlı. Bu bölgede yapacağımız aktiviteler ortasında balık tutmak, etraftan Türlü meyve ve zerzevat toplamak, bunun dışında kendimize ilişkin bir  çiftlik kurmak ve bu çiftlikte birlikte farklı ekinlere sahip olmak ve bunun dışında da farklı yapılarla birlikte nüfusumuzu arttırmak yer alıyor. Oyun içerisinde Taş Zamanı teması nitekim de İlgi çekiyor ve bir yandan da piksel grafikte yapısıyla da ön plana çıkmaya çalışıyor.
Oyun içerisinde kullanabileceğimiz ve etrafı keşfedebileceğimiz esnada bizlere Yardımcı olabilecek Türlü binekler bulunuyor. Bineklere binerek etrafı daha süratli bir halde keşfedebiliyor ve daha süratli bir formda seyahat edebiliyoruz. Bir yerden bir yere gitmek için bu binekleri elde edebiliyor ve bu bineklerle birlikte kolaylıkla o yere ulaşabiliyoruz. Oyun içerisinde farklı farklı hayvan çeşitleri ve Bina cinsleri bulunuyor. Bu hayvan tipleri ortasında develer, filler ve daha fazlası yer alıyor. Bunlarla birlikte etkileşime geçebiliyor, onlarla birlikte arkadaş olabiliyor ve sevgi gösterisi yapabiliyoruz. Münasebetiyle oyun içerisinde etkileşime geçebileceğimiz Fazla Çok şey yer alıyor diyebilirim.
 
 
Gelişen bir taş bölümü topluluğunun kesimi olabileceğimiz bu oyundan bir yandan kendimizi geliştirecek diğer yandan da medeniyetimiz ve klanımızı büyütmeye çalışacağız. Oyun içerisinde bir klanımız yani bir topluluğumuz yer alacak. Bu topluluğumuzu Daimi olarak geliştirmeye çalışacak ve burada yer alanları süratli bir formda görevlendirmeye başlayacağıx. Oyun içerisinde etrafı keşfetmeye çalışacak ve Çeşitli kaynakları toplamaya başlayacağız. Oyunda hayatta kalmak ve günü geçirmek için balık tutmaya çalışacak, taşları  kırabilecek, ormanlardan Çeşitli ağaçlar kesebilecek ve daha fazlasını yapabileceğiz. Bu sayede hem yeni yapılar inşa edilecek hem de bir yandan da hayatta kalmaya çalışacağız.
Oyun içerisinde hem Biricik oyunculu hem de çevrimiçi eşli oyun modu bulunuyor. Biricik oyunculu oynamaktan fazla bu usul üretimleri eşli bir formda oynamak yani arkadaşlarınızla birlikte oynamak Fazla daha eğlenceli olabiliyor. Zira oyun içerisinde öbür oyunlarda olduğu üzere etrafı keşfedebiliyor ve etrafı keşfetmek için de aşikâr bir müddet ve Vakit gerekiyor. Hasebiyle bu etrafı keşif ve etraftan Türlü kaynakları toplamı işini takımlara bölersek daha süratli bir halde gerçekleştirebiliyoruz. Hem vakitten tasarruf hem daha süratli bir halde gelişmek için arkadaşlarınızla birlikte bu üslup oyunları oynamak daha eğlenceli ve daha verimli bir olabilir.
 
 
Oyun içerisinde Tekrar üretim mekaniği bulunuyor. Bu üretim mekaniği sayesinde etraftan Çeşitli kaynaklar toplayarak Türlü objeler ve öğeler elde edebiliyoruz. Oyun içerisinde Tekrar çanak çömlek üretebiliyor, bu sistemle birlikte kendimizi günlük hayatta daha kolaylıklar içinde bulabiliyoruz. Oyun içerisinde Yine sığ sulardan balıklar tutabiliyor, bu balıklarla birlikte günlük hayatta yiyebileceğimiz yiyeceği buralarda elde etmeye çalışıyoruz. Oyun içerisinde Tekrar etraftan taşlar kırabiliyor, metaller işleyebiliyor ve daha fazlasını yapabiliyoruz. Bir yandan sanat yapıtlarını öğretebileceğimiz diğer yandan ise kaynakları gerçek bir formda kullanmaya çalıştığımız bu oyunda hem köyümüzü geliştirebiliyor hem de nüfusumuzu arttırabiliyoruz.
Oyun içerisinde taş bölümünden başlayarak vakitle bu taş bölümünü aşarak yeni teknolojilerin kilidini açabiliyor ve bu teknolojilerle birlikte kendimizi daha süratli bir formda geliştirebiliyoruz. Oyun içerisinde Yeniden üstte da bahsettiğim üzere yerleşik hayata geçebiliyor, Çeşitli tarım alanları inşa edebiliyor ve Aka bir ateş yakabiliyoruz. Oyunda bunun dışında farklı yapılar inşa edebiliyor ve artık yerleşik hayata geçip büyümeye çalıştığımıın göstergesi olarak mesken formunda binalar inşa edebiliyoruz.
 
 
Farklı farklı toplulukların ve karakterlerin yer aldığı bu üretim içerisinde kendimize ilişkin bir köy inşa edebiliyor, konutlarla birlikte köyümüzü Daimi olarak geliştirmeye çalışıyoruz. Oyun içerisinde verimli bir çiftlik yaratmaya çalışıyor, bu çifitliklerle birlikte günlük Yemek gereksinimini karşılayabiliyoruz. Oyunda yalnızca bunlarla sonlu kalmıyor diğer yandan ise kendi konutumuzu tasarlayabiliyoruz ve bu konutu istediğiniz yere yerleştirebiliyoruz. Bu meskeni dilersek dekore edebiliyor, istediğimiz biçime nazaran dizayn edebiliyor ve daha fazlasını yapabiliyoruz.
Kısaca toparlayacak olursak bu oyun bizlere hoş bir Ömür simülasyonu sunuyor diyebiliriz.
 
Oyun içerisinde birinci etapta taş bölümünden başlıyor, yavaş yavaş Türlü aletler yapıyor ve teknolojiyi yavaş yavaş geliştirmeye başlıyoruz. Oyun içerisinde etrafı keşfedebiliyor, Türlü kaynaklar toplayabiliyor ve bu kaynakları gelişim aracı olarak kullanabiliyoruz. Oyunda Yine etrafta keşfedebileceğimiz çeşitler alanlarla birlikte madencilik yapabiliyor, ormanlara giriş yaparak odunlar kesebiliyor ve o elde ettiğimiz kaynakları da köyümüz için kullanabiliyoruz. Oyun içerisinde yavaş yavaş gelişmeye dikkat ediyor ve bu gelişme sayesinde yerleşik hayata geçiyor ve Türlü yapıların kilidini açabiliyoruz.
 
 
Oyunda Yine hem yerleşik hayatla birlikte tarım alanları inşa edebiliyor hem de artık hayvan evcilleştirme yoluna gidebiliyoruz. Etrafı gezerken ve keşfederken Türlü hayvanların üzerine binebiliyor ve onları binek aracı olarak kullanabiliyoruz. Oyun içerisinde ormanlara dalış yaparak ağaçlar kesebiliyor, bu kaynakları binaları inşa etmek için kullanabiliyoruz. Oyunda Yeniden öbür taraftan günlük yiyecek gereksinimimiz karşılamak için sulardan balıklar tutabiliyor ve öbür taraftan da hayvan avlayabiliyoruz.
 
 
Taş zamanı ile başladığımız lakin daha sonra ileri teknolojiye yanlışsız ulaşmaya çalıştığımız bu üretim içerisinde bizlere hoş bir tecrübenin sunulması hedefleniyor. Oyunu istersek Biricik oyunculu istersek de arkadaşlarımızla birlikte çevrimiçi eşli olarak oynayabiliyor ve bu tecrübeye onları da katılmasını sağlayabiliyoruz. Oyun 25 Nisan tarihinde çıkış yapmaya hazırlanıyor ve siz de bu biçim oyunlardan hoşlanıyorsanız bu imale bir göz atabilir ve bir Talih verebilirsiniz. Oyunu şu Lahza Steam sayfası Aleni durumda ve dilerseniz Steam sayfasından Dilek listenize ekleyebilirsiniz.
 
BONUS
 
– Zombie Soup (5 Nisan: nişancı, shoot’em up)
 
 
AeonSparx Interactive tarafından geliştirilen ve Astrolabe Games tarafından yayınlanacak olan nişancı, shoot’em up aksiyon oyunu Zombie Soup, 5 Nisan tarihinde çıkış yapmaya hazırlanıyor. Üstten görünümlü bu aksiyon nişancı oyunu içerisinde beklenmedik olaylarla karşılaşabilecek, Aka bir aksiyon içerisine dalabilecek ve farklı farklı bölgelere ilerleyebileceğiz. Oyunda karşımıza Türlü tıpta zombiler çıkacak, bu zombileri alt etmek için silahlarımıza davranabilecek ve ortalığı mermi manyağı yapabileceğiz. Oyunda  Ricky isimli bir karakteri Denetim edecek, bu karakterin denetimine büsbütün biz yapacak ve zombilere karşı bu şiddetli gayrette hayatta kalmaya çalışacağız.
Oyun içerisinde olağan zombiler haricinde bir de işveren zombiler olacak. Bu işveren savaşlarını aşmak için kendi reflekslerimize ve silahlarımıza güvenmemiz gerekecek. İşveren savaşları olağan düşmanlara göre daha güç ve daha çetin geçecek. Münasebetiyle bunları alt etmek için de Aka bir ter dökecek ve mermileri işveren zombinin üzerine yağdırmamız gerekecek.
Oyun içerisinde renkli karakterler, renkli grafikler ve Çeşitli çeşitte zombiler bulunacak. Bu zombileri alt etmek büsbütün bizim işimiz olacak. Oyunda karşımıza çıkan zombilerin farklı atak çeşitleri, farklı canları ve farklı tipleri bulunacak. Bunları alt etmek için sağdan sola kaçabilecek, üzerlerine direkt nişanı alıp ateş edebilecek ve daha fazlasını yapabileceğiz.
 
 
Oyun içerisinde kaçırılan bir kızı kurtarmak için Aka bir gayrete atılacağız ve bunun yanı Dizi bu uğraşta hayatta kalmak için karşımıza çıkan irili ufaklı düşmanları alt etmeye çalışacağız. Öte yandan oyunda yalnızca nişancı ve aksiyon ögeleri bulunmayacak. Bunun yanı Dizi bulmaca öğeleri de oyun içerisinde bizlere aktarılacak. Bu bulmaca öğeleri kolaydan zora yanlışsız bir zorluk düzeyini bizlere sunacak. Bu yapıya nazaran de bulmacalar üzerinde ustalaşmaya çalışacağız.
Oyun içerisinde etrafta Fazla Çok patlamalar, mermiler ve daha fazlası yer alacak. Ortalığın Cenk alanına döndüğü bu imal içerisinde etraftan gelen düşmanları alt etmeye çalışacak, sağdan soldan gelen düşmanları ve Hasım kümeleri üzerine patlayıcılar atabileceğiz ve bu işin içerisinde irili ufaklı birçok Küme bulunacak. Bu kümeleri alt etmek için Türlü ataklar yapabilecek ve kendimize Müsait stratejiler belirlemeye çalışacağız.
 
 
Zombi dolu bu kasabada oyun içerisinde kullanabileceğimiz Çeşitli silahlar yer alacak. Bu silahlar ortasında makineli tüfekler ve hafif makineli tüfekler bulunacak. Bunları etraftan bulabilecek ve kullanabileceğiz. Envanter sisteminin yer aldığı bu oyun içerisinde etrafı araştırmak da Fazla Ehemmiyet arz edecek. Münasebetiyle oyun içerisinde bu tüfekleri bulmak, envanterimize atmak büsbütün bizim işimiz olacak. Oyun içerisinde Irak menzilli hücumlardan yakın menzilli taarruzlara kadar birçok çeşit silah tipi bulunacak. Uzaktan saldırırlar ortasında Yine silahlarımızı ateşleyebilecek ve düşmanların üzerine mermi yağdırabilecek, yakın taarruzlar ortasında ise sopalarımıza, baltalarımıza ve daha fazlasını davranabileceğiz. Münasebetiyle oyun içerisinde Fazla Türlü silah çeşitleri ve hem Irak menzilli hem de yakın menzilli aksiyona atakları yer alacak.
Zombilerin istila ettiği bir kasabada atıldığımız bu macera içerisinde genç bir kızı kurtarmak için Aka bir gayrete atılıyoruz. Bu uğraş esnasında karşımıza Türlü Hasım tipleri ve zombiler çıkıyor. Bu zombi cinslerini aşmak için etrafı araştırabiliyor, Türlü kaynaklar toplayabiliyor ve bunları düşmanların üzerinde kullanabiliyoruz. Temel hedefimizin bir kızı kurtarmak olduğu oyun içerisinde farklı farklı bölgelere ilerliyor ve bu bölgelerdeki Hasım çeşitliliğini ve kümelerine ortadan kaldırmaya çalışıyoruz. Ortalığı inanca almaya çalıştığımız bu oyun içerisinde bir yandan hayatta kalmaya çalışıyor öbür yandan da kızı kurtarmak için Çeşitli atılımlar yapıyoruz.
 
 
Oyun içerisinde üstte bahsettiğim yakın – Irak dövüş silahların haricide bir de patlayıcılar bulunuyor. Patlayıcıları da düşmanlar üzerine atabiliyoruz ve daha Fazla kümeler üzerinde bunları kullanabiliyoruz. Karşımıza Şayet bir Hasım kümesi çıktıysa elimizdeki patlayıcıyı onların üzerine atabilir ve toplu bir halde onları katledebiliriz. Hasebiyle patlayıcılar bu oyun içerisinde Fazla Ehemmiyet arz ediyor. Patlayıcıların yanı Dizi Yeniden Irak menzilli olarak kullanabileceğimiz hafif makineli tüfekler, keskin nişancılar, pompalı tüfekler ve daha fazlası bizleri bekliyor olacak. Oyunda Tekrar diğer silah çeşitleri ortasında sopalar, tabancalar, havai fişekler ve daha fazlası yer alıyor. Bunlara kullanmak için de envanterimizden seçmek gerekiyor. Hasebiyle oyun içerisinde Fazla Çeşitli bir silah kütüphanesi Mevcut diyebilirim.
 
Savaş alanına dönen bir kasaba içerisinde atılacağımız macerada işveren savaşları Fazla Ehemmiyet arz edecek. İşveren savaşlarında Fazla güçlü bir tecrübe bizleri bekliyor olacak. Hasebiyle işverenin hücumlarından kaçınmak için etrafta koşturacak, sağa sola kusabilecek ve daha fazlasını yapabileceğiz. kuvvetli silahlar elde edebileceğimiz bu oyun içerisinde işverenleri alt etmek için bu silahları kullanabileceğiz. Münasebetiyle etrafı keşfetmek ve kuvvetli silahlar bulunmak bu işverenleri alt etmenin anahtarıdır diyebilirim.
 
 
Atılacağımız bu macera içerisinde farklı farklı bölgelere ve yerlere ilerleyecek bu yerlerin özelliklerinden ve açıklarından faydalanabileceğiz her yerin kendine ilişkin teması ve farklı zorlukları bulunacak. Bu yerler ortasında ilerleyebilecek ve yeni yerlerin kilidini açabileceğiz. Bu bölgelerde farklı Hasım çeşitleri bulunacak ve bu bölgelerim temizlenmesi büsbütün bize ilişkin olacak. Her bölgede farklı Hasım tiplerinin karşımıza çıkması mümkün. Münasebetiyle bir bölgeye girdiğimiz Vakit bu bölgeye güzelce araştırmalı, etrafı keşfetmeli ve büsbütün inançta olduğumuzu hissetmemizi sağlamalı. Oyun içerisinde etrafı keşfederek Türlü silahlar ve kendimize fayda sağlayacak objeler bulabilir ve bunları da düşmanlar üzerinde kullanabiliriz.
Kızı kurtarma operasyonunda arka planda elbette Türlü zorluklar yaşayacağız bu hikaye kapsamında bizim nasıl maceraları atılacağımız ve hangi yollardan geçeceğimiz ortaya çıkacak. Bu hikaye bizlere hem Aralık sahneler hem de karakterler ortası konuşmalar aracılığıyla aktarılacak. Oyun içerisindeki Ara sahnelerde Tekrar karakterimiz konuşabilecek ve bu sayede oyunun akışında neler olup bittiğini öğrenebileceğiz.
Oyun içerisinde karakterimiz bir Öbür karakterle etkileşime geçebilecek ve onlar birlikte diyaloğa girebilecek. Diyaloğa girdiği esnada bizlere Türlü seçimler de sunulacak ve bu seçimleri belirlemek büsbütün bizim işimiz olacak. Bu seçimlerin hikaye konusunda yahut ilerleme konusunda bir değişikliğe yol açacağını şu Lahza için söyleyemem. Oyunun açıklamalarında da rastgele bir bilgi bulunmuyor. Hasebiyle bu seçimlerin nasıl bir tesir edeceği şu anda merak konusu diyebilirim.
 
 
Nişancı aksiyon ve macera ögelerini bünyesinde barındıran ve bu Cin içerisine bulmaca serpiştiren bu imal 5 Nisan tarihinde biz oyun severlerin karşısına çıkmayı bekliyor. Üstten görünümlü kamera nazar açısına sahip bu oyun içerisinde Aka bir macera bizleri bekliyor. Siz de bu şekil nişancı aksiyon oyunlarından hoşlanıyorsanız bu imale bu göz atabilir ve çıkış yaptığı gün deneyimleyebilirsiniz.
Oyunun şu anda Steam sayfası Aleni durumda. Dilerseniz Steam sayfasından İstek listenize ekleyebilir ve çıkış yaptığı gün bir bildirim alabilirsiniz. Bunun yanı Dizi oyunun bir demo sürümü bulunuyor. Demo sürümünü Steam üzerinden indirebilir ve oyunu bir kısmını oynayabilirsiniz. Bu demo sürümü sayesinde oyunun bir kısmını oynayabilir, oyunun mekaniklerine deneyimleyebilir ve nasıl bir yapıya sahip olduğunu öğrenebilirsiniz. Münasebetiyle bu demo sürümünü deneyerek oyuna satın alıp almayacağınıza da karar verebilirsiniz.
– Curse of the Sea Rats (6 Nisan: aksiyon, macera)
 
 
Petoons Studio tarafından geliştirilen ve PQube tarafından yayınlanacak olan aksiyon, macera, platform oyunu Curse of the Sea Rats, 6 Nisan tarihinde çıkış yapmaya hazırlanıyor. Platform usulalarını da bünyesinde barındıran bu oyun içerisinde farklı farklı bölgelere ilerleyecek, bu bölgenin farklı platform zorluklarıyla başa çıkmaya çalışacak ve burada bulunan farklı Hasım cinsleri ile çabaya girişeceğiz. Farklı farklı fare tiplemelerinin denetimini elimize alacağımız bu oyun içerisinde bir büyücü tarafından fareye dönüştürülmüş olarak yer alacak ve buradaki asıl hedefimiz ise tekrardan eski halimize dönmek olacak.
Bir halde tarafından farelere dönüştürüldüğümüz bu oyun içerisinde farklı Hasım cinsleri karşımıza çıkacak, Hasım cinslerinin her birinin farklı özellikleri ve farklı marifetleri bulunacak. Bunların karşısında bir halde duracak ve sağa sola atlayıp zıplayacak ve onlara karşı atılım yapabileceğiz. Oyun içerisinde olağan düşmanların haricinde bir de işveren savaşları bulunacak. İşveren savaşları olağan çabalardan daha Çok zorluğu bizlere sunacak ve bunları alt etmek için de farelerin gücünden yararlanmaya çalışacağız.
Oyun içerisinde yer Meydan fareler Fazla atik ve çevik olarak karşımıza çıkacak. Oyun içerisinde sağdan sola gerçek atlayabilecek, süratli bir halde atak yapabilecek ve düşmanlardan gelen karşı ataklara karşı kendimize kollayabileceğiz. Oyunda Yeniden aniden Çok Yetenek bulunacak ve bu yeteneklerin kilidini ileriki safhada açabileceğiz. Birçok yeteneğin bulunacağı bu oyun içerisinde farklı farklı ve yeni yeteneklerin kilitlerini açabilecek ve bu yetenekleri düşmanları alt etmek için kullanabileceğiz.
 
 
Oyun içerisinde istersek de tekli istersek de Lokal eşli olarak oynayabilir, arkadaşımızla birlikte bu seyahate devam edebiliriz. Bu üslup oyunlar arkadaşlarla birlikte daha zevkli olacağından Mahallî eşli modunu öncelikle sizlere tavsiye ederim. Biricik başımıza ilerlemektense arkadaşlarla birlikte düşmanları alt etmek, düşmanlara karşı Türlü ataklar yapmak ve tehlikeleri Denetim altına almak Fazla daha eğlenceli ve kolay olacak.
Aka bir maceraya atılacağını platform aksiyon macera oyunu içerisinde Çeşitli animasyonlar, karakterler ve Fazla daha fazlası bizleri sunulacak. Oyun içerisinde farklı farklı bölgeler bulunacak, bu bölgelerin her birinin farklı teması ve farklı yapısı bulunacak. Buralara ilerleyerek karşınıza Çeşitli tehlikeler çıkacak ve bu tehlikelerin her birini ortadan kaldıracağız. Oyun içerisinde etrafı keşfederek yeni yetenekleri açabilecek ve düşmanların üzerinde bu yetenekleri kullanabileceğiz. Oyunda farklı farklı yetenekler bulunacak ve bunları düşmanları alt etmek için kullanabileceğiz.
Renkli animasyonlara ve sanat tarzına sahip bu oyun içerisinde parkur zorlukları da ön plana çıkacak. Hem animasyonlarıyla hem karakterleri ile hem de atmosferiyle ön plana çıkmaya çalışan bu oyun içerisinde aksiyon macera ve platform ögeleri yer alacak. Oyunda Tekrar Fer ve gölge efektleri, detaylı ortam, İlgi alımlı atmosferlere ve Fazla daha fazlası yer alacak. Oyun içerisinde Yine düşmanlara karşı gelebilecek ve bu kapsamda bir cam barına sahip olacağız. Bu bar ne kadar azalırsa hayatımız o kadar Fazla tehlikede diyebiliriz.
 
 
Oyunda ormanlardan mağaralara taşlık alanlardan zindanlara ve bataklıklara kadar birçok bölgeye adım atacak, buraların zorluklarının üstesinden gelmeye çalışacağız. Oyunda dövüş mekanikleri yer alacak ve bununla birlikte düşmanları yakından kılıcımız ve yumruklarımızla alt etmeye çalışacağız. Oyun içerisinde aksiyon ve dövüş sistemi pek tatmin edici bir tecrübe sunmayı hedefliyor. Farklı düşmanların çıkacağı ve farklı platform zorlukların yer alacağı bu oyun içerisinde Aka bir macera için kolları sıvıyoruz.
oyunda Yeniden farklı platform zorluklara gönder bu platform zorlukları ortasında üste tırmanmak için Çeşitli atlama sekansları soldan sağa hakikat ilerleyebileceğiniz bu ayın içerisinde karşıdan karşıya atlayacağımız platform zorlukları ve Fazla daha fazlası bizlere sunuyor Bunun içerisinde Türlü tuzak alanları ve zorluklar bizleri bekliyor olacak hasebiyle bunları aşmak ve bu zorluklara dikkat etmek büsbütün bizim işimiz olacak
 
 
Oyunda biz oyuncular olarak etrafı keşfetmek için farklı bölgelere ilerleyebilecek ve bu bölgelerdeki yeni kapıların kilidini açabileceğiz. Oyunda üstte da bahsettiğim üzere farelerin denetimini elimize alabilecek ve farklı düşmanlara karşı gelmeye çalışacağız. Oyun içerisinde 4 farklı oynanabilir Ira bulunacak ve bu karakterlerin her birini farklı özellikleri ve yetenekleri bulunacak. Bunların yeteneklerinden yararlanmak ve faydalanmak için Özel atılımlar gerçekleştirebilecek ve düşmanları bu halde kolay kolay alt etmeye çalışacağız.
Tek başımıza yahut Lokal eşli olarak oynayabileceğiniz bu oyun içerisinde en Çok üç arkadaşımızla birlikte oynayacak yani bu oyunda 4 şahısla birlikte yer alacağız. 4 bireyle birlikte yer alabileceğimiz bu oyun içerisinde işveren savaşları Fazla daha kolay geçebilecek. Münasebetiyle işveren savaşları içerisinde düşmanı ablukaya almak, Daimi ve süratli olarak ataklar gerçekleştirmek, düşmanın canını Fazla daha süratli bir halde indirecektir ve böylelikle onu daha kolay bir biçimde alt edebileceğiz.
 
 
Oyun içerisinde yer Meydan karakterlerin kuvvetli ve zayıf istikametleri de bulunacak. Bu kuvvetli ve zayıf taraflarının nasıl bir halde kullanılacağı büsbütün bize ilişkin olacak. Oyunda Yeniden her bir Ira için Özel ve yeni maharetlerin kilidini açabilecek ve onları geliştirebileceğiz. Oyunda bir marifet ağacımız kullanacak ve bu maharet ağacıyla birlikte yeni yeteneklerin kilidini açabilecek ve bu yetenekleri daha yüks

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir