Meta Quest 1 Desteği 2024’te Sona Eriyor

Fixlenmiş Hile, Genel, Güncel Hile, Hile, İnceleme/Özel İnceleme, Ön İncelemeler, Tam Çözüm/Rehber Oca 10, 2023 Yorum Yok

 
Sanal başlık olarak karşımıza çıkan Meta Quest için dayanak önümüzdeki Yıl sona eriyor. Sanal başlık sahiplerine gönderilen bir e-postada Meta, aygıtın takviyesini sonlandırdığını, birtakım özelliklerin şu andan itibaren kaldırılmaya başlandığını ve tam dayanağın 2024’te sona ereceğini duyurdu.
 
Sanal başlık sahipleri uygulamaları kullanmaya devam edecek
 
 
 
2024 yılında bütün dayanağın sona erdirileceği Meta Quest başlığında yer Meydan özellikler kademeli olarak kaldırılacak. Aka bir kullanıcı topluluğu bulunan sistemin topluluk takviyesi devam edecek ve birkaç değişiklik daha iç edilecek. Bu durum 5 Mart 2023’te değişecek. Topluluk takviyesi de iç olmak üzere birçok içerik bu tarihte kaldırılacak. Bunun yanı Dizi Meta Horizon Home’a erişim de iç olmak üzere Temel birtakım özellikler bu süreçte kullanılamaz hale gelecek.
 
Meta, sanal başlık için bu süreçten itibaren rastgele yeni özellik sunmayacak, oyuncular artık parti oluşturamayacak yahut partilere katılamayacak. Parti özelliklerinin kaldırılacak olması birçok oyuncu tarafından tenkitlerin odağı haline geliyor. Quest, Fazla oyunculu merkezli oyunlardan oluşan geniş bir kitaplığa sahip. Bu durum göz önüne alındığında parti özelliğinin kaldırılması kullanıcı tecrübesini Kıymetli ölçüde baltalayacak.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir