Intel UNIVERSITY Esports Türkiye’de güz dönemi Riot KEP İştirakiyle Devam Ediyor

Fixlenmiş Hile, Genel, Güncel Hile, Hile, İnceleme/Özel İnceleme, Ön İncelemeler, Tam Çözüm/Rehber Kas 02, 2022 Yorum Yok

 
Intel UNIVERSITY Esports Türkiye nedir?
Intel UNIVERSITY Esports Türkiye, Ödül kazanma ve milletlerarası müsabakalara katılma bahtı elde etmek için üniversite seviyesindeki en yeterli ekipleri bir sıra turnuvada yarışmak üzere bir ortaya getiren bir espor karşılaşmasıdır.
2022 yılının güz devrinde ülkemizin dört bir yanından 140’dan Çok üniversiteden toplamda 2500’ün üzerinde oyuncu kitlesine ulaşılması hedeflenmektedir. Bizleri bekleyen turnuva süreci boyunca canlı yayınlarla takipçilerin ve oyuncuların İç içe olduğu etkin bir topluluk oluşturulması da yeni dönem amaçlarının ortasında yer almaktadır.
 
 
 
Kampüs Elçileri Programı (KEP) nedir? 
Üniversite öğrencileri, Türkiye’deki geniş oyun topluluğunun Kıymetli kesimlerindendir. Bu kapsamda üniversitelerde Riot Games oyunları ve espor ile ilgilenen oyunculara dayanak olarak oyun tecrübesini geliştirmek de birebir oranda Ehemmiyet taşır. Riot Yerleşke Elçileri, üniversitelerde belirlenmiş elçiler ile Birlikte çalışarak bunun gerçekleşmesine İmkan kılan bir programdır.
 
 
UNIVERSITY Esports Masters nedir?
UNIVERSITY Esports Masters (UEM), Avrupa’dan kendi üniversitelerini ve ülkelerini temsil eden grupların üniversiteler ortası Avrupa şampiyonu unvanı elde etmek için uğraş ettiği espor ligidir. Bu lig, her ülkenin kendi içerisinde düzenlediği Ulusal turnuvaları kazanan ekiplerin toplanması ile oluşur.
Intel UNIVERSITY Esports Türkiye’de de UEM’de yer Meydan oyunların turnuvalarına temsilci çıkarmak için Ulusal şampiyonlar organize etmektedir. Bu şampiyonalarda muvaffakiyet gösteren gruplar her sene UEM’de gayret etmeye hak kazanır.
 
 
 
Yeni dönem ve yeni heyecan
Intel UNIVERSITY Esports Türkiye, 2022 yılının güz periyodu boyunca 5 farklı Riot Games oyununda 5 turnuva ve Yekün 67.000?’yi aşan Ödül havuzu ile rekabet düzeyini hiç olmadığı kadar faal tutacak. League of Legends, VALORANT, Team Fight Tactics, Legends of Runeterra ve League of Legends: Wild Rift’te üniversite öğrencileri bir yandan yeteneklerini gösterirken bir yandan da oynanan karşılaşmaları hem canlı yayınlardan hem de toplumsal medya içeriklerinden takip etme fırsatı yakalayacaklar.
Bu dönem düzenlenecek olan League of Legends, Teamfight Tactics ve VALORANT turnuvalarında derece yapan birinci 2 takım/oyuncu, Bahar devrinde gerçekleşecek olan University Esports Masters’ta ülkemizi ve üniversitelerini temsil etmek için fırsat yakalayacaklar.
 
 
 
Yalnızca oyuncular değil, üniversite espor kulüpleri de kazanacak
Intel UET ve KEP birlikteliğinde ilerleyen bu serüvenin elbet en Kıymetli kesimi üniversite espor kulüpleri. Halihazırda üniversite espor kulüplerinde vazife Meydan öğrencilerin Intel UET projelerinde çalışma fırsatları devam ederken, bu dönem Intel UET tarafından düzenlenen Ulusal şampiyonlarda derece yapan takım/oyuncuların temsil ettikleri üniversite espor kulüplerine Intel UET platformunda kendi üniversitesi için yapacakları turnuvalar ismine Ödül bütçesi dayanağı sağlanacak.
 
 
 
Avrupa’dan muvaffakiyetler gelmeye devam ediyor
Her dönemde olduğu üzere geçtiğimiz dönemde da Avrupa’da ülkemizden Laf ettirmeyi başardık. University Esports Masters 2022’de League of Legends ve Teamfight Tactics oyunlarında ülke temsilcilerimiz göğüsümüzü kabarttı.
Erciyes Üniversitesi grubu ERU Yenilmezler, muvaffakiyetin bir Tesadüf olmadığını Avrupa’da da kanıtladı. Temsilcimiz University UEM’de İspanyadaki finallere gitmeye hak kazandı ve finallerde bizlere unutulmaz anlar yaşatarak Avrupa üçüncüsü oldu.
Bir öbür Avrupa başarımız ise Teamfight Tactics oyununda Çukurova Üniversitesi öğrencisi ImAwilix’ten geldi. Muvaffakiyetin strateji olmadan gelmeyeceğini bütün izleyenlere kanıtlayan temsilcimiz, University Esports Masters’ta vermiş olduğu uğraşlar sonucunda Avrupa üçüncülüğü derecesini elde etti.
 
 
 
 
basın bülteni 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir