Beklenen Oyun Atomic Heart Tartışmalı Denuvo Teknolojisini Kullanacak

Fixlenmiş Hile, Genel, Güncel Hile, Hile, İnceleme/Özel İnceleme, Ön İncelemeler, Tam Çözüm/Rehber Oca 25, 2023 Yorum Yok

 
Mundfish tarafından oyun severlere sunulacak olan birinci Şahıs aksiyon rol yapma oyunu Atomic Heart’ın Denuvo teknolojisini kullanacağını açıklandı. Denuvo teknolojisini kullanacağı durumu oyunun Steam mağaza sayfasında belirtilmemiş durumda.
 
Oyunun performansını etkileyip etkilemeyeceği bilinmiyor
 
 
Mundfish takımı oyuna iç ettiği muhafaza teknolojisi Denuvo’nun oyun performansını etkileyip etkilemeyeceği konusunda net bir bilgi veremiyor. Şayet performans konusunda dertler yaşanırsa DLSS 3 teknolojisinin bu kayıpları telafi edeceği belirtiyor. Mundfish’in lideri Robert Bagratuni’de bu durumu doğruluyor.
 
 
Eleştirilen odağında bulunan Denuvo, bir Cin dijital haklar idaresi (diğer ismiyle DRM) yazılımı olarak piyasada yer alıyor. Oyunun korsan sürüme (crack) düşmemesi için kullanılan bu yazılım temelinde sistemli olarak çevrimiçi doğrulama yolunu kullanıyor. Denuvo, bu sistem ile karşımıza çıkarken öteki yandan Fazla sayıda rapor, birçok oyunun performansını etkilediğini bildiriyor.
 

Atomic Heart, 21 Şubat 2023 tarihinde geliyor. Atomic Heart, PlayStation 5, Xbox Series, PlayStation 4, Xbox One ve Steam üzerinden PC için çıkış yapacak. Ayrıyeten Xbox Game Pass hizmetine de iç edecek. Böylelikle Xbox Game Pass aboneleri de oyunu deneyimleyebilecek.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir