Awesomenauts Karakterler ve İpuçları: Yuri, Voltar, Ted ve Daha Fazlası

Fixlenmiş Hile, Genel, Güncel Hile, Hile, İnceleme/Özel İnceleme, Ön İncelemeler, Tam Çözüm/Rehber Oca 08, 2023 Yorum Yok

 
Ronimo Games tarafından geliştirilen ve 2012 yılında yayınlanan Fazla oyunculu moba platform aksiyon oyunu Awesomenauts içerisinde onlarca Ira yer alıyor. Bu karakterlerin her birinin kendine Özel marifetleri ve yetenekleri bulunuyor. İşte bu karakterlerden kimileri:
 
Öte yandan inceleme yazımıza aşağıdaki linkten göz atabilirsiniz.
 
– Awesomenauts inceleme
 
Bunun yanı Dizi öteki karakterlere göz atmak için:
 
– Awesomenauts: Karakterler, İpuçları ve Taktikler
 
Ted McPain
 
 
 
Ted McPain karakteri kendisinin de söylediği Biricik başına bir ordu. Ted McPain karakteri elindeki makine ve pompalı tüfeğiyle rakiplerle Biricik başına çaba edebiliyor ve ağır ataklarıyla aman vermiyor. Misli duruşu ve askeri teçhizatlarıyla ön plana çıkan Ted McPain karakteri mutlaka öğrenilmesi gereken herolar ortasında yer alıyor. Ted McPain öteki karakterlere göre biraz daha zorluğuyla biliniyor ve hem kullanması hem de ustalaşması bir epey güç Ira olarak oyundaki yerini koruyor. Ted McPain, 12 Aralık 2013 tarihinde oyuna iç edildi ve oyunculara sunuldu. Özellikleri ortasında ise  Geri İtme, Sersemletme, Uzun Menzilli Taarruz, sıhhat Paketi, tesir Alanı, Vakit İçinde Hasar ve atak Değiştirici yer alıyor. Biricik başına resmen bütün askeri teçhizatları üzerinde taşıyor diyebilirim.
 
Ted McPain karakteri hem yakın dövüş hem de menzilli ataklarıyla ön plana çıkıyor ve her alanda çatışabiliyor. Rakipleri darlayan ve Daimi olarak grubuna ateş gücü sağlayan Ted McPain, oyunu kolaylıkla domine edebiliyor. Birçok avantajına Karşın Ted McPain karakterinin bir dezavantajı var. O da ateş ederken yalnızca ileriye gitme olayı. Ted McPain ne yazık ki ateş ederken Fazla rahat edebileceğiniz bir Ira değil. diğer karakterler üzere geriye ne yazık ki gitmiyor. Anca yüzünü döndüğünüz tarafa ilerliyorsunuz. Bunu bizde Geri vites yok biçiminde algılayabilirsiniz. Bu yüzden genelde ateş ederken olduğunuz yerde sektiğini göreceksiniz. Alışana kadar da uzun bir müddet geçecek diyebilirim.
 
Ted McPain karakterinin öteki karakterlerde olduğunu üzere üç Temel yeteneği Mevcut lakin bu Temel yetenekleri hayli çeşitlendirilebiliyor. çok farklı silahlara ve atış biçimlerine sahip olan bu Ira resmen sırtında bütün askeri teçhizatları taşıyor. Bu istikametiyle Aka işler başaran Ted McPain karakterinin şu kelamları dikkat çekiyor “Ted McPain, one man army”. Bu kelamları oyun içerisinde karakteri aldığınızda sıkça duyacaksınız.
 
 
 
Ted McPain karakterinin birinci Temel hüneri elindeki makineli tüfeği ateşlemesinden geçiyor. Ted McPain karakterinin bu kısa menzilli makineli tüfeği Daimi olarak ateşlenebiliyor ve hiç Ara vermeksiniz rakiplerin üzerine yağmur üzere mermi yağdırabiliyorsunuz. Ted McPain ile makineli tüfeğe Çeşitli geliştirmeler yapabiliyorsunuz ve onu Fazla kuvvetli hale getirebiliyorsunuz.
 
Bu Ira ile aslında yalnızca makineli tüfek değil bir yandan da pompalı tüfeğini elinize alabiliyorsunuz. Hem makineli tüfek hem de pompalı tüfek ortasında geçiş yapabileceğiniz bu Ira ile düşmanlara aman vermiyorsunuz. çok Türlü yükseltmeler ile bu Ira Fazla daha kuvvetli hale gelebiliyor. Temel olarak makineli tüfeğin hasarını artırabiliyorsunuz, menzil artışı sağlanmıyor. öteki yandan pompalı tüfeği elinize aldığınız Vakit bomba da atabiliyorsunuz. Lakin bu yükseltmelerle olan bir şey.
 
Bu karakterin yükseltmeleri ile Fazla Türlü silahlar kullanabiliyorsunuz. Makineli ve pompalı tüfeğini yanına hatta ve hatta bombanın da yanına uzaktan atışlar yapabileceğiniz Sniper silahına bile geçiş yapabiliyorsunuz. Fakat bu yalnızca yükseltmeler ile olan bir durum. Uzaktan ateş edebileceğiniz Sniper mermileri sayılı ve dolum müddeti olan bir yükseltme. Bunun menzili bir epey Irak ve rakipleri bu formda hem rahatsız edebilir hem de canı az kalan heroları alt edebilirsiniz.
 
Bu Ira temelde bir nevi üstte da Daimi olarak bahsettiğim üzere Biricik başına bir orduyu temsil ediyor. Karakterin yalnızca şu anne kadar Biricik bir marifetinden bahsettim ve Fazla çeşitlenen ve dallanan bir maharet ağacına sahip. Münasebetiyle kullanabileceğiniz birçok farklı silah ve birçok farklı kombinasyon bulunuyor. Bu hem grubunuz için fayda sağlıyor hem de oyunu domine etmenize kolaylık sağlıyor.
 
Karakterin iki Temel marifetine geçecek olursak bunun da ismi stimpack. Bu maharet aslında bir nevi hızlandırıcı diyebilirim. Bunu kullandığını Vakit karakteriniz bir patlama anına yani Öfke moduna geçiyor. Bu sayede hem devinim suratı hem de hamle suratı artıyor. Hasebiyle bu beceriyi kullandığınızda makineli tüfeği daha süratli ateşleyebiliyorsunuz, pompalı tüfeğiniz ile daha süratli vur çek yapabiliyorsunuz. Haliyle rakiplerin endişeli düşü olabiliyorsunuz.
 
 
 
Bu karakterin üçüncü Temel mahareti ise hava saldırısı yani Air Strike. Hava saldırısı birinci etapta yalnızca haritanın muhakkak kısımlarını geçebiliyor yani haritanın en alt kısmından atmanız gerekir ki bütün katmanlar etkilersin. Bunu biraz daha açacak olursam  Eğer bu hava saldırısı hünerini haritanın en üst noktasında kullanırsanız yalnızca en üst kısım bu hünerden etkilenir ve haritanın alt kısmı hiçbir formda etkilenmez. Lakin bunu yükseltmelerle açabiliyoruz. Yani yükseltmeler ile haritanın en üst kısmından da atsanız da haritanın en alt kısmına yanlışsız bir hava saldırısı gerçekleştirebiliyoruz. Hava saldırısı hem rakiplere hem de botlara Aka oranda hasar veriyor. Hatta Türlü yükseltmeler yaparak sersemletme, daha Çok hasar ve vakitle yakma hasarı ekleyebiliyoruz. Bu sayede bu hava saldırısı Fazla daha kuvvetli hale gelebiliyor. Bunun yanı Dizi Fazla kısa müddette iki Tane hava saldırısı bile atabileceğimiz yükseltmeler de mevcut. Bu hasarı Natürel ki ikiye bölüyor lakin Yeniden de Fazla tesirli.
 
Karakter hakkında düşüncelerim
 
Bu Ira onca saat oynamama Karşın kullanamadığım bir Ira ve bu bahiste birçok denemelerde bulundum. Lakin bana nazaran olmayan bir Ira olduğuna karar verdim. Hem kullanış bakımından hem de devinim bakımından Fazla Aksi gelen bir hero oldu. Bu karakteri kullananlara sahiden Aka hürmetim var. Zira bunu kullanan bir oyuncu öbür bütün karakterleri Fazla güzel bir biçimde yönetim edebilir.
 
 
 
Bu karakterin üstte da bahsettiğim üzere yalnızca yüzünü döndüğü tarafa hakikat gitmesi Fazla garibime gidiyor. Yani bu karakterle hiçbir biçimde Arka art gidemiyorsunuz. Bu da devinim kombinasyonlarında sahiden bana Fazla Aksi gelen bir durum oldu. Bu karakteri kullanmanızı aslında tavsiye ediyorum lakin kullanamazsınız da Fazla da zorlamanın bir manası yok. Lakin bunu kullanan oyuncular Fazla âlâ oyuncular diyebilirim ve alkışı hak ediyor.
 
Ted McPain, uzun Vakit Evvel birinci AI Savaşlarının Aka kahramanlarından biriydi. Seçkin üstün askerlerden oluşan Katil Koala’nın takımına birçok rakibe düşmana  liderlik etti ve yüzlerce Kez harikulâde bir asker olarak ödüllendirildi. Birinci AI Savaşındaki en Aka başarısı Cenk istasyonu Starstorm’a Biricik başına yaptığı bir operasyondu. Bu misyon, Ted McPain’in istasyonun bütün Değerli Güç temaslarını Biricik başına çözmesiyle sona erdi. Ted McPain, 3021’de Sunny-Daisy Alien Yetimhanesini bir Küme kana susamış dinozor zombisinden kurtarmak için kendini feda ettiğinde sonunda öldü. Ted’in kahramanca aksiyonları asla unutulmayacaktı.
 
Biraz Ira hakkında taktik ve ipuçlardan bahsedecek olursak: Ted, Makineli Tüfeği tutarken daha süratli devinim eder. Shotgun yani pompalı tüfek cephane sayınızı takip edin ve evvelce plan yapın. Zira hudutlu cephaneye sahip. Hava Saldırısı düğmesini basılı tutmak, lazer görüşünün yardımıyla daha hisli bir halde nişan almanızı sağlar. Hava saldırısını direkt bir saklanma alanının içine kullanmak size görüş sağlayacak.
 
Ted karakterinin birtakım silahlarında sonlu cephane bulunur. Bu hudutlu cephanelerden en güzel biçimde yararlanmak için sabırlı olmak ve bir yahut daha Çok amacı vurmak için en âlâ anı beklemek gerekir. Bu da kadro savaşında ayrım yaratabilir. Hava saldırısının yükseltilmemiş hali bütün haritaya işlemez münasebetiyle haritanın alt kısımlarında daha Çok Vakit harcamak gerekir. bütün haritanın (alt – üst) bir hava saldırısından etkilenmesi için Adlez Princess Phonenumber yükseltmesini almanız gerekir. Bu yükseltme hava saldırısını haritanın bütün katmanlarından geçirmenize İmkan tanır. Oyunun birinci başlarında ekseriyetle, Ted’i alt koridorla ilgilenmesi için bırakmak güzel bir Fikir olabilir. Bu halde Hava Saldırısı ile düşmanlarınızı vurabilir. Bilhassa oyunun başlarında Ted’den (karşıda Mevcut ise) Irak durmaya çalışın. Yakın aradan ölümcül olabilir.
 
Ted karakterinin Irak menzilli sniper atışından bahsetmiştim. Bu atışlar yalnızca botları ve rakipleri tesirler, kuleyi yani tareti etkilemez.
 
Vinnie & Spike
 
 
 
Vinnie & Spike karakteri temelde iki karakterden oluşuyor ve bu iki şahıs Fazla uygun bir takım olarak karşımıza çıkıyor. Vinnie & Spike, karakteri haritanın istediği yerine yükselebiliyor ve Daimi olarak havada durabiliyor. Ölümcül dalışlarla rakiplere suikastler düzenliyor ve daha fazlasını yapıyor. Yüksek hasar Eda oranına sahip Vinnie & Spike en Fazla kullandığım karakterler ortasında yer alıyor. O kadar Fazla oynadım ki kendimi bu Ira için ehil pozisyonuna koyabilirim. Vinnie & Spike karakteri Fazla âlâ bir hero fakat kimi dezavantajları da mevcut. Hepsinden bahsedeceğim ancak öncelikle karakterin Temel marifetlerine göz atalım.
 
Vinnie & Spike karakterinin diğer karakterlerde olduğu üzere üç Temel marifeti bulunur. Bu karakterin en Temel hüneri üçlü bir formda balık kabarcığı çıkarma. Üçlü bir biçimde attığınız bu kabarcıkların her biri farklı hasar verir ve her birinin de rakibe değmesi gerekir. Münasebetiyle Fazla uzun bir menzile sahip olmayan bu kabarcıklar Çeşitli yükseltmeler ile menzili arttırılabilir ve daha kuvvetli hale getirilebilir. Bu kabarcıkları hasarına arttırabilirsiniz bunun yanı Dizi menziline arttırabilirsiniz ve nihayet olarak da 3 kabarcıktan 4 kabarcığa kadar da çıkabilirsiniz. Tekrar üstte bahsettiğim üzere her bir kabarcık farklı hasar vermekte ve bu kabarcıkların rakibe değmesi gerekmekte. Bu Ira temelde Fazla âlâ Meydan hasarı verir ve botları temizlemekte üstüne yoktur diyebilirim.
 
Karakterin ikinci Temel özelliğini bakacak olursak o da dash özelliği. Dash atma özelliği Fazla tesirli bir hasar Eda aracı olarak karşımıza çıkıyor. Bu beceriyi kullandıktan sonra vur – kaç taktiğini yapmış olursunuz. Bu marifet aslında bir nevi Meydan hasarı da veren bir Bina sergiliyor yani birden Çok rakibe ve botlara da uğra biliyorsunuz. çok yüksek hasar veren bu maharet sayesinde rakipleri alt edebiliyorsunuz ve kill hanenizi genişletebiliryorsunuz. Temel atağınız aslında bu hünerden ibaret. Bu beceriyi Fazla kuvvetli hale getirebilirsiniz: anne üstünüze giderek buradaki markette alacağınız yükseltmeler ile bu beceriyi Fazla daha Güçlü hale getirebilir ve rakipleri Biricik tek hatta toplu bir halde avlayabilirsiniz.
 
 
 

Vinnie & Spike karakterinin dash yeteneği ile rakiplere bir anda yaklaşabilirsiniz ve mevt dalışı yapabilirsiniz. Esasen her yere uçabildiğiniz için dalıştan sonra Geri çekilebilirsiniz. Lakin devinim suratınız ve süzülmeniz yavaş olduğundan Dolayı birtakım rakipler tarafından kolay kolay yakalanabilirsiniz. Yavaş devinim ve süzülme suratı dezavantajları sayesinde bu Ira ile dash atarken Fazla dikkatli olmanız gerekiyor. Bilhassa oyunun başlarında tam canlı bir rakibe yahut rakiplerin ortasında muhakkak dash atmayın. Bu sizin kolay kolay yakalanıp ölmeniz manasına gelir.

Vinnie & Spike karaterinin diğer ve nihayet yeteneğine bakacak olursak bu da smoke yeteneği.
 
Smoke yeteneği rakiplerin görüş alanını daraltır ve tıpkı klasik sis tesirini yaratır. Rakipleri Fakat eden bu smoke sayesinde kaçabilirsiniz. Fakat smoke içerisinde Fazla yakın olan bir rakibe karşı görünebilir ve hasar yiyebilirsin. Hasebiyle smoke ile Bir arada rakiplerden uzaklaşmanızı tavsiye ederim.
 
Vinnie & Spike karakterinin smoke yeteneği yükseltmeler ile Fazla daha kuvvetli hale gelebilir. Ben şahsen şu yükseltmeleri kullanıyorum: Bir müddetliğine görünmez olma, smoke kullanıldığı Vakit devinim suratı arttırma ve can çalma. Bu üç yükseltme ile epeyce kuvvetli hale gelebiliyorum. Hem can çalma sayesinde azalan canı arttırabiliyorum hem de devinim suratı sayesinde basitçe rakiplerden uzaklaşabiliyorum. Şunu da ekleyeyim. Can çalma Fazla da Gerekli değil bunun yerine Şayet rakipte seni tutup çekecek ve bir mühlet stun tesiri yaratacak bir marifet Mevcut ise dokunulmazlık yükseltmesini almanızı tavsiye ederim. Bu sayede Türlü traplere ve stun tesiri oluşturan maharetlere karşı dokunulmaz olursun. Hasar yersin ancak kaçabilirsin.
 
Vinnie ve Spike, Temel olarak Üzücü şöhretli bir ikili. Spike ekibin gücünü temsil eder ve biraz sessiz birisi olarak karşımıza çıkar. Gece geç saatlerde yengeç burgerlerini yemeyi sever. Vinnie ise bir sonraki soygunu planlarken ağır işi Spike’a bırakır. En Aka kabahat örgütü olan bu ikili planlamalardan sonra Aka bir balık avladı: Altın Koi. Altın Koi, 4,8 Milyar Güneş pahasında. Bu değerli yapıtı çaldıkları için başlarına Ödül kondu ve anne gezegenleri Okeanos da iç olmak üzere sayısız gezegende aranıyorlar. Ne yazık ki ikili, Interpool’dan kaçarken Atlantik Okyanusu’nda bir yerde Koi’yi kaybediyor.
 
Bir kirpi balığı olan Spike, soluk nefese kalarak havada yüzebilir, devinim etmek için yüzgeçlerini çırpabilir. Her Vakit süratli bir kaçamak için hazırdır. Hem Vinnie hem de Spike ganimetlerle birlikte koşarken, düşmanlarını kandırmak için ardında bir duman bombası (smoke – sis) bırakarak savaşı gerisinde bırakabilir.
 
 
 
Vinnie & Spike, yerde hayli yavaştır ve bir balığın akvaryumdan düşüp çırpınması üzere devinim eder. Lakin öbür yandan havada devinim ederken ayrım edilir formda daha süratli. Oyuncular yürümek yerine uçmayı her Vakit tercih etmeli. Üstte bahsettiğim Temel özelliklerden biri olan dash hüneri, oyunun başlarında epeyce zayıf ve güçsüzdür. Böylelikle Fazla az hasar verir. Bunu güçlendirmek için oyun içerisinde yer Meydan Nakit ünitesi Solar’ı toplamanız ve düşmanları inançlı bir formda avlamanız gerekir. Elde edeceğiniz ve biriktireceğiniz solarlar ile kimi yükseltmeler alıp düşmanları öldürmede daha tesirli hale gelebilirsiniz. Rakiplere saldırmak için dash atma yeteneğini kullanırsanız bu Yetenek tekrardan yüklenme sürecine girer ve artık bu yeteneği kaçmak için kullanamazsınız. Sis Perdesi (sahip olabileceği rastgele bir yükseltme ile) kaçışınızda size Yardımcı olabilir. Sis Perdesi botlara karşı savunma gayeli da kullanılabilir. Smoke hünerinin Fakat etme mahareti botları etkisiz hale getirir. Smoke bitene kadar da olduğu yerde hareketsiz olarak kalırlar. Bu yüzden bir bölgeyi temizleme aracı olarak bu Ira Fazla yararlı Amel görür. Hasım botlarını ve oyun içerisinde yer Meydan solar boss’ları daha kolay yok etmek için Vinnie’nin Sis Perdesinden yararlanın.
 
Yukarıda da bahsettiğim üzere üçlü baloncuk Temel mahareti (ateş etme) başlangıçta epeyce düşük hasar verir lakin bu vuruşlar düşmanları delip geçebilir. birden Çok rakibe hasar verebilirsiniz. Bu yeteneği yükseltmelerle Fazla daha kuvvetli hale getirebilir ve üstünlük kurabilirsiniz. Şayet Godfish yükseltmesini aldıysanız ve 150 yahut daha Çok Solara sahipseniz bir düşmanın yakınındayken dikkat edin. Zira bu yükseltme bir saklanma alanı içinde yahut görünmez olsanız bile parlamanıza Sebep olacak. Bunu bir radar olarak kullanın ve buna nazaran saldırmaya yahut kaçmaya Amade olun.
 

Öte yandan Vinnie & Spike, Froggy G’nin bilakis, dash atma sırasında hasara karşı savunmaısz kalır. Şayet dash yeteneğini kullanan bir Vinnie & Spike görürseniz ve ona yakınsanız derhal ona saldırmayı ve alt etmeyi düşünebilirsiniz. Zira dash attıktan sonra Vinnie & Spike her Vakit kaçmayı tercih eder. Smoke maharetini kullandıktan sonra Vinnie & Spike’ın ak bir balonla çevrili olduğunu ayrım ederseniz bu onun dokunulmazlık yükseltmesini aldığını gösterir.

Vinnie & Spike karakterini kullanmanızı tavsiye ediyorum. Kullanması öbür karakterlere nazaran daha kolay fakat biraz ustalaşması güç diyebilirim.
 
Voltar the Omniscient
 
 
 
Voltar the Omniscient karakteri tam bir dayanak herosu olarak karşımıza çıkıyor. Kadroya can veren lakin bir yandan da yüksek hasar Eda oranına sahip Voltar the Omniscient, gruba hayli kolaylık sağlıyor ve Daimi olarak canı az kalan ekip arkadaşlarına can verebiliyor. Epey az canı bulunan Voltar the Omniscient karakteri Fazla Çok savaşa girmemesi gerekiyor. Ekip arkadaşlarının ebediyen gerisinde gerçek bir takviye ünitesi olarak Amel görüyor. Voltar the Omniscient karakteri oyunda en Fazla can veren ve tam bir takviye karakteri diyebileceğimiz bir hero. Bu Ira ile gruba toplu bir formda can verebilir, ekip arkadaşlarının canlarını tam doldurabilir, karşı rakibe hasar verebilir, rahatsız edebilir, kendinize can verebilir ve hatta botların canını bile doldurabilirsiniz. Her bahiste tam bir dayanak sunan Voltar the Omniscient, oyun içerisinde avantajlarıyla ön plana çıkıyor ve Fazla kullanılan bir Ira olarak Amel görüyor.
 
Voltar the Omniscient karakterinin öteki karakterlerde olduğu üzere üç Temel yeteneği bulunuyor. Bu yeteneklerden ikisi hem can verebiliyor Öteki ise büsbütün hasar odaklı. Birinci yeteneğe bakacak olursak Techno Synaptic marifeti. Techno Synaptic yeteneği Voltar’ın en Temel yeteneği olup, kendi ekip arkadaşlarınıza karşı kullandığınız Vakit can tazeleyen rakibe karşı kullandığınız Vakit hasar verebilen bir yapıya sahip olarak karşımıza çıkıyor. Techno Synaptic yeteneği kısa periyodik ve aralıklı atışlarla rakipleri rahatsız edebiliyor. Techno Synaptic yeteneğini anne üsteki marketinizden geliştirebiliyorsunuz. Alabileceğiniz yükseltmeler ortasında, vakitle can tazeleme, hasar artışı, atak suratı ve daha fazlası yer alıyor. Techno Synaptic marifeti kullanacağınız en Temel becerilerden olup Fazla taraflı olarak kullanışa sahip.
 
Voltar the Omniscient karakterinin öteki marifeti ise drone. Drone yeteneği Voltar the Omniscient karakterinin kuvvetli bir hamle tarzı olarak karşımıza çıkıyor. Birinci olarak üç adet drone Voltar the Omniscient karakterinin etrafında dönüyor. Bu üç drone yakındaki rakiplere yahut botlara otomatik olarak hasar veriyor ve saldırıyor. Fakat muhakkak bir menzili var. Bu dronelar dilerseniz rakiplere gerçek fırlatabilir ve intihar dalışı yaptırabilirsiniz. Menzilli atak olarak karşımıza çıkan bu drone marifeti Yine Fazla istikametli bir yapıya sahip. Hem kendi etrafınızda dönen ve otomatik olarak saldıran yapısıyla hem de kendiniz rakiplere daha Çok hasar vermek için fırlatacağınız sistemiyle ön plana çıkan Voltar the Omniscient, kullanılması kolay ve tesirli bir karakter.
 
Voltar the Omniscient karakterinin drone hüneri marketten alacağınız yükseltmeler ile patlayıcı bir güce ulaşabiliyor. Buradan patlama yarıçapını, hasarını yükseltebiliyor ve hatta drone sayısını 4’e çıkartabiliyorsunuz. Bu sayede Fazla daha Çok dronenunz oluyor ve ona nazaran de hasar oranınız artıyor. Bir yandan hasar konusunda bizleri Düş kırıklığına uğratmayan Voltar the Omniscient karakterini Temel olarak büsbütün hasar artışlarıyla donatırsanız Fazla kuvvetli bir dayanak herosu olarak Amel görebilir.
 
 
 
Voltar the Omniscient karakterinin nihayet Temel mahareti ise healbot. Bu healbot hem kendinize, hem botlara, hem de ekip arkadaşlarınıza can verebilen bir maharet. Healbot kullanması uzun vakitler alır ve bu maharet kullanıldığı anda aşikâr bir mühlet olduğu yerde bekler ve botun devreye girmesi beklenir. Bu healbot rakipler yahut botlar tarafından kırılabilir bu yüzden korunaklı ve inançlı bir yerde açmaya İtina gösterin. Healbot ile grup arkadaşlarınızı ve botları destekleyebilir ve kolaylıkla rakip kuleleri alt edebilirsiniz. Daimi olarak vereceğiniz canlar ile grup arkadaşlarınız rahat bir soluk alabilir ve can konusunda problem çekmez.
 
Voltar the Omniscient karakterinin heal bot hüneri yükseltmeler ile daha kuvvetli hale gelebilir. Bu sayede hem ekibinize daha Çok fayda sağlayabilir hem de rakibe hasarlar verebilirsiniz. Heal bot hünerini geliştirebileceğiniz yükseltmeler ortasında can Eda oranında artış, heal bot canını arttırma, heal bot ortadan kalkınca vakitle yahut temas halinde patlayan bomba bırakma üzere özellikler yer alıyor.
 
Voltar the Omniscient karakterinin zıplama ve süzülme yetenekleri de mevcut. Voltar the Omniscient ile yüksek bir yerden yere yanlışsız yavaş yavaş inebilir yani süzülebilir yahut olağan bir formda öteki karakterler üzere zıplama işini yapabilirsiniz. Voltar’ın zayıf devinim kabiliyetini arttırmak için Space Air Max yükseltmesini satın almanızı tavsiye ederim. Bu yükseltme Voltar’ın devinim suratını arttırır. Voltar the Omniscient karakteri genel olarak her oyunda olması gereken herolardan biri lakin kişisel manada Fazla Çok Amel yapan bir hero değil. Şayet kadronuzda tank bir Ira Mevcut ise yahut bu kombinasyona Müsait bir ekip kurduysanız bu karakteri mutlaka almanızı tavsiye ederim. Voltar the Omniscient ile grubunuza Aka avantajlar sağlayabilir ve oyunu domine edebilirsiniz. Daimi olarak can tazeleme yeteneğiz ile kadronuza vereceğiniz bu takviye sayesinde kadro arkadaşlarınızın canı azalmayacak ve rakip bu durum karşısında Sıkıntı bir halde kalacak.
 
 
 
Voltar the Omniscient karakteri oyunun erken kademelerinde Fazla güçsüz bir durumda bulunur. Hasebiyle yalnızca oyun içi Nakit ünitesi olan solar toplamaya, ekip arkadaşlarınızı desteklemeye ve yeteneklerinizi yükseltmeye odaklanın. Oyunun orta basamaklarında Voltar the Omniscient karakteri Fazla daha kuvvetli ve oturaklı olacak. Bu esnada artık ferdî olarak insiyatifler alabilirsiniz.
 
Voltar kadroya Fazla bağımlı olduğu için grup arkadaşlarınızın yanında kalmaya çalışın. Tekno Sinaptik Dalga’nın güzelleştirici tesiri, sizden uzaktaki kadro arkadaşlarına vurduğunuzda daha kuvvetli hale gelir. Rakiplerinize etrafınızda dönen dronelardan ateşlemek biraz patlamaya neden olabilir lakin tıpkı vakitte genel DPS’nizi de düşürür. Bunu yapmadan Evvel her iki seçeneği de göz önünde bulundurun. Öte yandan Healbot’unuzu koruyun: Aka bir bekleme müddetine sahip olan bu maharet, sizi ve grup arkadaşlarınızı güzelleştirmeden Evvel basitçe yok edilebilir. Energy Drink ve Cortex Tank yükseltmeleri size bu bahiste Yardımcı olabilir. Alternatif olarak, Hasım takımı Healbot’unuzu Çok Çaba harcamadan yok ediyorsa, daha erken dolması için Hydraulic Sugar Dispenser yükseltmesini alabilirsiniz. Bu yükseltme Healbot’un bekleme müddetini azaltır.
 
Eğer karşıda bir Voltar karakteri Mevcut ise Voltar’ı grubunun Geri kalanından ayırmak, onu alaşağı etmeye Aka ölçüde Yardımcı olabilir. Şayet geriye ittirme yükseltmesini aldıysanız (knocbkack – healbot’u açtığınızda rakipleri Geri ittirmek için. Oyun içerisindeki ismi ise Cortex Tank) kullanırken dikkat edin zira düşmanlarınızı ziyan görmeden uzaklaştırabilir ve grubunuzun öldürmesini engelleyebilir. Geriye ittirme yükseltmesini drone ataklarınız için de alabilirsiniz. Her bir drone hücumunda rakipler geriye yanlışsız sarfiyat ve sizden uzaklaşır. Voltar’ı ne kıymetine olursa olsun korumak, Özellikle daha Çok uygunlaştırma gücüne yatırım yaparsa, Aka ölçüde karşılığını verebilir ve grubunuzu durdurmayı zorlaştırabilir. Şayet karşıda bir Voltar Mevcut ise ve Suicide Drone’larını yeni kullanmış ise kendini tesirli bir biçimde savunamayacak. Bu durumda saldırmayı düşünün, fakat kadro arkadaşlarına ve Healbot’a dikkat edin.
 
 
 
Voltar’ın geçmişi gizemle çevrili bu yüzden Fazla Çok bir şey bilinmiyor. Lakin söylentiye nazaran bir vakitler yıldızların etrafında şurası bir elektrik santralinde araştırmacıydı. İstasyon, yaklaşık 500 Yıl Evvel yıkıcı bir halde patlamaya maruz kaldı ve uzayın derinliklerine yanlışsız bilinmeyen bir radyasyon göndererek galaksiler ortasında haber oldu. Bu patlamada anne çekirdek yok oldu ve Birinci al Savaşı’na bir nihayet verildi. barış birkaç Yüzyıl boyunca korunsa da Cenk sonunda Geri dönüş yapacaktı. Kimileri savaşın Fazla karlı olduğunu düşünüyor. Parçalanan çekirdeğin yenisi yapılıyor bunun da ardında silah üreticilerinin olduğu düşünülüyor.
 
Elektrik santralindeki patlama, Voltar’ın bedeninin neredeyse her bir uzvunu yok etti ve yalnızca beynini sağlam bıraktı. Bu beyin, sağlıkçılar tarafından dikkatlice kurtarıldı ve bir kapsülün içine yerleştirildi. Yıllar boyunca sadık robot dronlarının yardımıyla patlak veren Robot Savaşlarına katıldı. Voltar’ın paralı asker olarak savaşa katılmasının gerçek nedenini kimse bilmiyor. Lakin onun eşsiz psikoteknik güçlere ve her istediğini yapan silahlı robotlardan oluşan bir cephaneliğe sahip bir beyni olduğu biliniyor.
 
Professor Milton Yoolip
 
 
 
Yoolip karakteri karşımıza takviye herosu olarak karşımıza çıkıyor. Yoolip ile rakiplere anlık olarak fazladan hasar verebilirsiniz lakin Biricik başına hayli etkisiz ve kadro dışında yaptığı ataklar genelde yetersiz olarak kabul edilir. Bu yüzden support bir Ira olan Yoolip grupla birlikte oynamaya çalışır. Biricik başına atılım yapabilirsiniz lakin kısa müddetli bir tesir yaratacağından Dolayı bu genelde bu biçimde kullanılmaz.
 
Yoolip karakterinin öbür karakterlerde olduğu üzere üç farklı marifeti bulunuyor. Birinci mahareti somun anahtarını üst aşağı salladığı Temel atak. Bu Temel hamle ile Yoolip, hem rakiplerin canını azaltabilir hem de botların canını arttırabilir. Yoolip, bu saldırıyı yalnızca yakın aradan gerçekleştirebiliyor. Bu hücuma Özel farklı farklı yükseltmeler alarak Fazla daha kuvvetli hale getirebilirsiniz. Alabileceğiniz yükseltmeler ortasında her vuruşta botlardan elde edeceğiniz can paketleri (can paketi düşmesi için bota bir kere somun anahtarı ile dokunmanız yetiyor. sıhhat paketi düşecek botların üzerinde yeşil bir biçimde + işareti çıkıyor), vurduğunuz rakibe daha Çok hasar vermek için hasar arttırıcı (dokunduğunuz düşmanlara siz ve grubunuz belirli bir müddetliğine daha Çok hasar verebilirsiniz), somun anahtarının botları daha süratli iyileştirebileceği bir yükseltme ve daha fazlası yer alıyor.
 
Yoolip karakterinin öteki hüneri gripping. Gripping yeteneği ile Yoolip karakteri rakipleri tutabiliyor ve bir müddet hareketsiz bırakabiliyor. Yoolip karakterinin sahip olduğu gripping hüneri tıpkı vakitte sizin de öylece sabit durmanız manasına geliyor. Hem tuttuğunuz rakip hem de siz marifetin mühleti bitene kadar öylece duruyorsunuz. Tuttuğunuz rakibe bu esnada belirli hasarlar veriyor birebir vakitte kaçmasını engelliyor diğer yandan da ekip arkadaşlarınızın rakibi öldürmesini sağlayabiliyorsunuz. Yoolip karakterinin gripping mahareti bir dezavantajı beraberinde getiriyor. Gripiing attığınız rakip, tutulduğu anda siz de öylece kalırsınız ve bu durumda siz de hücumlara Aleni ve korunaksız hale gelirsiniz. Bu yüzden gripping yeteneğinden sonra devinim suratını arttırma yükseltmesini tavsiye ediyorum. Ayrıyeten inançlı aralardan bu yeteneği kullanmanızı belirtmem gerekiyor.
 
 
 
Yoolip karakterinin nihayet hüneri ise dino. Dino mahareti rakiplerin üzerine mekanik ve kırılamayan robo dinolar gönderir. Robo dinolar birinci etapta üç adet olarak yollanır ve bu sayı yükseltmeler ile arttırılır. Dino robolar düz bir tarafta ilerler ve zıplayabilir. Hem rakipleri hem de botları tesirler. Hiçbir halde bu robo dinolar kırılmaz ve hasar görmemek için yalnızca kaçmanız gerekir. Robo dinolar yollandığı Vakit belirli bir noktaya kadar masraf ve belirli bir aradan sonra kaybolur ve tekrardan yüklenme mühletine girer. Robo dinolar, Şayet rakip üstteyse zıplayabilir lakin zıplama oranı Fazla yüksek değildir.
 
Yoolip karakteri ekseriyetle Biricik başına Fazla tesirli bir Ira değil. Şayet robo dinolarını çıkarmış bir Yoolip görürseniz bilin ki size karşı yapabilecekleri epey sonludur. Hasebiyle robo dinosuz Yoolip karakteri epeyce fonksiyonsuz halde kalıyor. Bilhassa rakibi tuttuğunuz Vakit Şayet birdenbire Çok rakip Mevcut ise bu durumda Fazla savunmasız kalırsınız. Buna nazaran kendinizi kısıtlayın ve biraz Geri planda kalın.
 
Yoolip, hayatının Aka bir kısmında Calias transistör gezegeninde bir ilim adamı olarak Amel gördü. Yoolip, köpekleri anlayan aygıt, VHS kaydedici, tahıl-süt oranı hesaplayıcısı ve Vakit makinesi üzere olağanüstü icatlar ve sistemler oluşturdu. Vakit makinesini icat ettikten bir gün sonra Mezozoik çağa ışınlandı ve kendisini bir bilinmezliğin içerisinde buldu. Bu esnada terlik giyiyordu. (Oyun içerisinde Yoolip karakterinin kullanırken yükseltmeler ortasında terlik ikonları da yer alıyor. Bu biçimde birçok gönderme mevcut).
 
Buradaki yırtıcılardan zar güç kaçarken terliklerinden birini kaybetti. Vakitte sıkışıp kalmış olan Yoolip, torunu Ayla’ya Geri dönmek için yeni bir terlik yapmak için yıllarını harcadı. Sonunda biraz kaliteli Vakit geçirmek ve mühendislik eserleri icat etmek ismine Awesomenauts takımına katıldı.
 
 
 
Yoolip karakterini kullanmanızı genel olarak tavsiye ederim lakin üstte da bahsettiğim üzere bu heroyu Biricik başınıza oynamanız epey mantıksız olacak. Şayet ekip oyunu yapma istiyorsanız ve ona nazaran kombinasyon elde etmek istiyorsanız Yoolip İdeal bir seçim olacak. Yoolip karakteri gruba sağladığı avantajlar ile ön plana çıkıyor ve rakip grubu baskı altına alabiliyor. Bu usul yeteneklere sahip Yoolip ile toplu hücumlarda Fazla Aka avantajlar elde edebiliyorsunuz.
 
Oyunda yeteneklerinizi kullanırken Fazla dikkat edin. Bilhassa Gripping Gaze (rakibi tuttuğunuz, hem sizin hem de rakibinizin olduğu yerde kalması) sizi ve amacınızı sersemletecek. Bu yüzden bu yeteneği ne Vakit ve nerede kullandığınıza Fazla dikkat edin. Rakibinizin neler yapabileceğini kestirmeye çalışın. Sizin ve grup arkadaşlarınız için en Aka tehdit olan rakip için Gripping Gaze’i kullanın. Hem Yoolip hem de gayesi Gripping Gaze marifeti sırasında Fazla savunmasız olacak. Onu diğer düşmanlarından koruyarak yahut gayesini bitirmeye çalışarak Yardımcı olabilirsiniz. Şayet kadronuzda bir Yoolip Mevcut ise Gripping Gaze marifetini bekleyin. En yeterli ve patlayıcı marifetinizi bu yeteneğe saklayın. Böylelikle Yoolip karakterinin yakaladığı rakibi basitçe alt edebilirsiniz.
 
Diğer yandan Robo Dino’larınızı çağırırken devinim etmek ve zıplamak mümkün. Münasebetiyle bu yeteneğinizi kullanırken sağa sola gidebilir ve dönebilirsiniz. Dönüş yaptığınız tarafa yanlışsız robo dinolar o tarafa gidecek. Standart düz Darbe ile düzgünleştirme yapabileceğinizi unutmayın. Bu yakın saldırıyı yalnızca düşmanlara saldırmak için kullanmayın, kendi botlarınızı ve kule yıkıldıktan sonra gelen dev botu güzelleştirebilirsiniz. Kaybedilen sıhhati Geri kazanarak hayatta kalmaya odaklanmak istiyorsanız, robo dinolara can paketi yükseltmesi alabilirsiniz. Her robo dinonun akabinde can paketleri dökülür ve siz de üzerinden geçince onları alır ve sıhhat kazanırsınız.
 
 
 
Genel olarak, Yoolip’in etrafında kalmak âlâ bir fikir. Zira etrafındakilere Fazla sayıda atak ve savunma bonusu sağlıyor. Üstte da sık sık bahsettiğim üzere Biricik başına Fazla bir Amel yapamasa da grup oyunuyla şaha kalkabilen bir karakter. Ne değerine olursa olsun yalnız ilerlemekten kaçının ve Yoolip’in Fazla Çok aksiyon içerisine girmemesi için İtina dikkat edin. Rakip ekip bir anda sizi Biricik yakalayabilir ve kadro arkadaşlarınız da bu esnada takviyesiz kalabilir. Yoolip, yükseltmelerine bağlı olarak sıhhati düşük olsa bile tehlikeli olabilir. Zira birçok yeteneği sıhhati Geri kazanmayı amaçlıyor.
 
Eğer rakipte bir Yoolip Mevcut ise saldırmak için en yeterli Vakit tahminen de kadro arkadaşlarınızdan birinde Gripping Gaze kullandığı vakittir. Zira kendisi de bu esnada durur ve savunmasız hale gelir. Yoolip’in dinoları tehlikeli olabilir lakin yavaş devinim ederler. Yollarından çekilin yahut üstlerinden atlayın. Yakın dövüş karakterine sahipseniz, Gripping Gaze’in ekip arkadaşlarından birine yakalatmayı düşünün. Bu formda grup arkadaşlarından biri yakalayan Yoolip, sizin için kolay bir av olacak. Şayet Knockback’iniz (sektirme) varsa onu Gripping Gaze kullanan Yoolip’e saklayın. Yoolip gayesinden Fazla uzağa fırlatılırsa Gripping Gaze hüneri bozulur ve grup arkadaşlarınız da bu esnada kurtulur.
 
Genel sınırlarıyla Yoolip karakteri bu taktiklerden ve ipuçlarından ibaret. Yoolip karakteri sıkça kullanılan ve meta içerisinde yer Meydan bir hero. Hasebiyle siz de bu karakteri alıp kullanabilirsiniz. Lakin dediğim üzere grup oyunu her şeyden Evvel gelir. Yoolip karakterinin hünerleri büsbütün ekip odaklı. Bu yüzden kadronuzdan farklı durmayın ve Aka avantajlar sağlayacağınız grup ile karşı rakibi domine etmeye çalışın. Rakibi sersemletin, kadro arkadaşlarınıza can sağlayın, botlarınızı güzelleştirin ve daha fazlasını yapın.
 
Yuri
 
 
 
Yuri karakteri astronot kıyafeti giymiş bir maymun. Bu Ira oyun içerisinde sıkça kullanılan bir hero ve meta içerisinde yer alıyor. Oyunda karşımıza bu Ira Fazla Çok çıkıyor ve grup kombinasyonuna epeyce Ehemmiyet veriyor. Bu Ira ile karşı rakibi domine edebiliyor ve oyunu da okuyabiliyorsunuz. gizli bölgelere bomba yerleştirebiliyor ve rakipleri gafil avlayabiliyorsunuz. Hem kadro oyununda hem de ferdî manada ön plana çıkan bu Ira ile haritanın istediğiniz yerlerine çıkabiliyor, yükselebiliyor ve daha fazlasını yapabiliyorsunuz. Bu yazımızda sizlere bu karakterin bütün özelliklerinden, ipuçlarından ve taklitlerinden bahsedeceğim. Artık geçelim birinci olarak bu karakterin Temel hünerlerine:
 
Karakterin birinci hüneri etrafına lazer ışına atmaktan ibaret. Bu lazer ışını basılı tuttuğunuz Vakit hasarı artan bir yapıya sahip. Yani kesintisiz olarak bir lazer çubuğuyla rakiplere, botlara hasar verebilir ve her ilerleyen saniyede bu hasar artabilir. Bu Temel marifet marketten Çeşitli yükseltmeler ile Fazla daha fonksiyonlu hale gelebilir. Alabileceğiniz yükseltmeler ortasında hasar artışı, yavaşlatma ve daha fazlası yer alır. Bu yükseltmelerden rastgele birini alarak bu beceriyi Fazla daha kuvvetli hale getirebilirsiniz. Karakterin bu hüneri Yuri’nin en Temel yeteneği olarak karşımıza çıkıyor. Bu lazer ışını 360 derece döndürebilir, istediğiniz yere tutabilir ve hasar verebilirsiniz. çok da uzun olmayan menzile sahip bu lazer ışını ile rakiplere, botlara ve kulelere hasar verebilirsiniz.
 
Karakterin ikinci mahareti olarak bomba bırakma yeteneği karşımıza çıkıyor. Yuri’nin bombaları hayli tesirli ve hasarı yüksek. Münasebetiyle bu bombaları dilediğiniz yere bırakabilir ve rakiplerin bunların üzerine gelerek hasar görmesini sağlayabilirsiniz. Bu bombaları haritadaki (varsa) kapalı yani saklanma bölgelerine koyabilir ve rakiplerin bir anda gafil avlanacağı duruma sokabilirsiniz. Bu bombaların her biri epey yüksek hasar verir ve muhakkak bir müddet sonra kimse temas etmezse kendi başına patlar.
 
 
 
Yuri’nin bombaları botlara, rakiplere ve öteki oyun içinde bulunan can paketleri toplayacağınız canlılara temas halinde patlar. Bıraktığınız bu bombaları yüksekten aşağı gerçek bırakabilir ve aşağı süzülmesini izleyebilirsiniz. Üstten atılan bombalar rakip tarafından görülemeyeceği için tam üstüne yanlışsız da gelebilir. Bunun dışında bu bombaları oyun içerisinde yer Meydan marketten yükseltebilirsiniz. Bombalara ekleyebileceğiniz yükseltmeler ortasında seken bomba epey kullanılan yükseltmelerden bir tanesi bir Öteki ise bombaların daha Ufak kesimler halinde haritayı bırakıldığı kesim bomba ve daha birçok yükseltme yer alıyor.
 
Yuri’nin bu bomba yeteneği rakipler üzerinde hayli baskın hale gelebiliyor. Bu bombaları haritanın muhakkak bölgelerine koyarak rakiplerin gelmesini engelleyebiliyorsunuz. Bu bombalar ile botları basitçe alt edebiliyor ve dilerseniz rakipler üzerinde de direkt olarak patlatabiliyorsunuz. Sağa sola koyacağınız bu bombalar sayesinde rakip oyuncuların sizin kulenize yaklaşmasını engelleyecek ve karşı atağa geçmeye başlayacaksınız. Hem grup hem de ferdî manada kuvvetli olan bu karakteri kullanmak biraz güç olabilir.
 
Yuri haritanın rastgele bir yerine basitçe çıkabilir. Astronot kıyafeti giydiğinden Dolayı istediği yere süzülebilir. Yuri bu uçma yeteneği sayesinde Fazla Çok avantaja sahiptir fakat yere indiği ve yürüdüğü Vakit epeyce yavaşlar ve Fazla dezavantajlı hale gelir. Münasebetiyle Yuri karakteri ile her Vakit kendinizi uçar formda bulacaksınız ve olması gereken de bu türlü.
 
Yuri’nin üçüncü ve nihayet Temel marifeti ise Vakit çarpması ismi verilen bir yetenek. Bu Vakit çarpması yeteneği Yuri’nin etrafında kısa periyodik bir daire oluşturur bu dairenin içerisine giren rakipler yavaşlar ve Yuri’nin çıkarmış olduğu bombalar direkt olarak rakibi bulur. Bu aslında bir nevi rakipleri yavaşlatan ve tuzağa çeken bir Yetenek diyebiliriz. Birebir vakitte bu Yetenek Çeşitli yükseltmeler ile birlikte Yuri’nin daha süratli koşmasını, daha az devinim etmesini, kendisine can sağlamasını ve daha fazlasını yapmasına sağlayabilir. Bu Yetenek hayli Güçlü olup hem grubuna hem de ferdî olarak kendisine Fazla yararlar sağlayabilir. Yuri bu sayede Fazla daha süratli devinim ederek rakipleri gafil avlayabilir.
 
 
 
Yuri karakteri genel olarak Fazla kullanılan ve meta içerisinde yer Meydan bir hero. Bu Ira hem takviye hem de hamle konusuna âlâ işler çıkartabiliyor. Yuri karakterini kullanırken dikkat etmeniz gerekiyor, rakip içerisine korkusuzca dalmak yerine daha stratejik düşünmeye çalışırsanız Yuri ile Fazla daha düzgün bir avantaj elde edebilirsiniz. Yuri karakteri üstte da bahsettiğim üzere haritanın her bir bölgesini basitçe çıkabiliyor ve yükselebiliyor. Münasebetiyle rakipler tarafından kolay kolay yakalanabilen bir Ira değil. Bu avantajından Dolayı da istediği yere kaçabiliyor. Hatta haritanın en aşağı kısmına inmek için de Fazla süratli devinim edebiliyor. öbür karakterlerde olduğu üzere rastgele bir zıplama şeması bulunmuyor. Böylelikle istediği yere kolay kolay süratlice girebiliyor ve çıkabiliyor.
 
Arka plan hikayesi
 
Bir vakitler Sovyet Uzay programının bir modülü olan Yuri, 1960’ların soğuk Cenk Uzay yarışı sırasında deneysel olarak uzaya gönderilen bir maymundu. Gizemli bir biçimde, gözlemci sovyet ilim adamları ani maymun Yuri’nin Uzay aracının izini kaybetti.
 
Ani ortadan kaybolmasıyla şaşkına dönen Sovyet Uzay kumandanı, sevgili deney hayvanı Yuri’ye ne olduğunu merak etti. Yuri’nin Uzay aracının bir warpfield anomalisine girdiğini ve yüzlerce Yıl geleceğe gittiği keşfedildi. Warpfield’ın radyasyonu Yuri’nin zihnini muhteşem zeki düzeylere yükseltti. Yuri artık daha zeki, daha agresif ve üstün bir hayvandı. Bozuk olan roketi üzerinde Türlü çalışmalar yaparak jetpack’e dönüştürdü.
 
 
 
Yuri, bu jetpack’i sayesinde her yere ulaşabildi ve hedefleri doğrultusunda devinim etmeye çalıştı. Bundan sonra Yuri, ilerlemeye, yeni icatlar çıkarmaya ve daha fazlasını yapmaya çalışacak. Awesomenauts oyunu içerisinde de Yuri’yi kullanırken jetpack’ini sırtında görebilir, bu sayede istediğiniz yere uçup kaçabilirsiniz.
 
Taktikler ve ipuçları
 
Yuri’nin jet pack’i faalken geçilebilir platformları görmezden gelebiliyor ve bunlar ortasında serbestçe devinim edebiliyor. Birtakım Yuri oyuncuları, düşmanlarını şaşırtmak için bombalarını saklanma alanlarına koyabiliyor. Bu durumda dikkat etmenizi öneriyorum. Rakiplerin bir bölgede rahat bir halde devinim etmesini zorlaştırmak için geliş noktalarına, atlama yerlerine ve platformlara bombalar yerleştirebilirsiniz. Aerial Spring (bombaları sektiren yükseltme) ve Carpet Bombs (bombaları üç modüle ayırma – daha Çok parça) yükseltmelerini almak, Yuri’nin bütün bölgeyi Denetim etmesine İmkan sağlar. Bu Özellikle dar noktalarda ve Aiguillon üzere haritalarda Fazla kullanışlıdır.
 
Bombaları üst üste yığmak, botların ilerlemesini durdurmanın ve dikkatsiz düşmanlara ağır hasar vermenin şahane bir yoludur. Lakin Fazla daha az Meydan denetiminiz olacağından bunun bir bedeli vardır. Yuri, Leon ile kombinasyon sağladığında epeyce fonksiyonel hale gelir. Leon’un lisan atma yeteneği ile rakipler bombaların üzerine çekilebilir ve Fazla ağır hasarlar vererek rakipleri kolaylıkla alt edebilirsiniz. Birçok bombayı birebir yere yerleştirirseniz ve düşmanları bu bomba yığınının içine çekebilirseniz (Leon ile) Biricik atılımda kill alabilirsiniz. Birebir formda Skølldir  karakteri ile de rakipleri bombaların üzerine fırlatabilir ve Yuri’ye asist yapabilirsiniz. Böylece kill almanız Fazla daha kolaylaşır. Üstteki atılımları yaptıktan sonra Şayet rakipler hala ölmemişse beklenen Fazla az canı kalmıştır. Bu durumda Yuri’nin lazerini kullanarak rakibin ölmesine Yardımcı olabilirsiniz.
 
Yari’nin çember marifetine, Flash Forward (içerisinde yer Meydan grup arkadaşlarınız ve robotlar daha süratli savaşacak) yükseltmesi eklerseniz Fazla daha kuvvetli hale gelebilirisniz. Yuri’nin kendi hamle suratı da iç olmak üzere çemberin içindeki her şeyin suratı artar. Hasara odaklanmış bir lazer yapısı istiyorsanız Flash Forward yükseltmesini alabilirsiniz. Bu yükseltme grubunuz yakınınızdayken de Fazla tesirli olur. Bir anda devinim suratınız artar ve rakiplere gizlice ve bir anda yaklaşmak için atılım yapabilirsiniz.
 
 
 
Yuri için olmazsa olmaz yükseltmelerden birisi Pod Pack Deluxe With Banana. Bu yükseltme çember mahareti faalken lazeriniz ile can çalmaya yarıyor. Aka oranda can yenileme özelliğine sahip bu yükseltme sayesinde canınız bir anda yükselecek tıpkı anne üssünüzde can dolduruyor üzere olacaksınız. Hasebiyle bu yükseltmeyi sizlere öneriyorum ve kesinlikle almanız gerekiyor. Çember mahareti hem size hem de ekibinize Aka avantaj sağlar. Time Warp, bir ekip uğraşı sırasında grubunuza Aka katkı sağlar: Bu beceriyi en uygun zamanlamada kullanın ve deneyin.
 
Yuri karakterini kullanırken Şayet saklanma bölgesinden şüpheleniyorsanız ve rakibin orada olduğunu düşünüyorsanız içeriye dalmadan Evvel lazeri oraya tutabilir ve sallayabilirsiniz. Bu sayede hasar Meydan rakip oradan çıkmak zorunda kalacak ve siz de tuzağa düşmemiş olacaksınız. Yuri’nin rakiplerden kaçmak için birçok atılımı ve mahareti yer alsa da baskınlara karşı savunmasız olabileceğinden, onu Muhtemel olduğunca müdafaaya çalışabilirsiniz.
 
Eğer karşıda bir Yuri karakteri Mevcut ise mümkünse onu Geri çekilmeye ve can toplamaya zorlamak için uzun menzilli ataklarla erkenden rahatsız etmeye çalışın. Bu, Yuri’nin Solarlar’ı (oyun içi Nakit birimi) toplamasını engelleyecek ve buna bağlı olarak da yapacakları atılımları ve alacağı yükseltmeleri sekteye uğratacak.
 
Birçok yeni oyuncunun yaptığı yaygın bir yanılgı da var. Bu da bombaları kadro arkadaşları için temizlemek. Bu bombalar çoklukla yüksek hasar verdiği için (özellikle de birkaç bomba bir yere konulduysa yahut maçın sonlarına doğru) ve Yuri bunları süratli ve kolay bir biçimde yerleştirebildiği için değmez. Bombalar bu ortada bip sesi çıkarır. Bir bombaya yakın olduğunuzu anlamak için bu sese kulak verebilirsiniz. Bu, Özellikle saklanma alanlarına yerleştirilen bombalara karşı yararlı bir taktik.Bombaların Meydan yalnızca size değil tıpkı anda grup arkadaşlarınızı içerecek halde Meydan hasarı verdiğini unutmayın. Şayet bir bombaya Fazla yakınsanız sizi etkilemesi olası. Bu yüzden bombaların üzerine giden bir bot görürseniz oradan biraz uzaklaşmanız gerekir. Yuri’nin çember yeteneği aktiften, yakın dövüş içerisinde anında patlayacak bir bomba bırakabileceğini unutmayın.
 
Yuri birebir anda hem devinim edip hem de lazerini ateşleyemez. Şayet Birden bir hamle planlıyorsanız ve onu Çeşitli biçimlerde rahatsız etmeyi planlıyorsanız bunu aklınızda bulundurun. Yuri’nin Lazeri, azamî hasar potansiyeline ulaşmak için bir müddet faal kalmalı. Yani kesintiye uğrayan lazer daha az hasar verecek.
 

Bu yazımda sizlere oyun içerisinde yer Meydan 5 karakteri derledim. Oyunda tabi ondan Çok Ira yer alıyor. Dilerseniz oyunun inceleme kısmına üstten göz atabilirsiniz Dilerseniz de Yine diğer karakterlerin arka plan kıssalarını tavsiye ve ipuçlarını da (yine üstte başta verdiğim linklerden) göz atabilirsiniz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir